FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/35510
Share | 

ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
Kapetan D.S
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2010-03-01
Dob : 56
M(j)esto Gostivar,Macedonia

KomentarNaslov komentara: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   10.04.10 15:15

Da vidimo dali je neko sluzio vojsku u Banju Luki 1985/86 Smile Pozdrava iz rezervni kapetan Vojske Makedonije Smile
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4524
Član od : 2009-11-15
Dob : 50
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   10.04.10 15:18

Pozdrav kapetane! cheers

Vodnik
Vodnik

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Broj komentara : 417
Član od : 2009-05-01
Dob : 48
M(j)esto zagreb hrvatska

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   10.04.10 21:40

budi pozdravljen druže kapetane cheers
Na vrh Go down
http://Landravac@gmail.com
Kapetan D.S
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2010-03-01
Dob : 56
M(j)esto Gostivar,Macedonia

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   12.04.10 19:33

Druarski pozdrav i vama! cheers
Na vrh Go down
Zuljani
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2010-07-01

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   01.07.10 16:40

Dali je tko bio u 11 klasi podoficirske skole oklopnig jedinica
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02
M(j)esto Južna Hercegovina

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   01.07.10 22:43

Zuljani, dobro nam došao!
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4524
Član od : 2009-11-15
Dob : 50
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   01.07.10 23:49

Zuljani cheers

Gušter
Gušter

Broj komentara : 75
Član od : 2011-12-08
Dob : 49
M(j)esto Titov Veles

KomentarNaslov komentara: zdravo druze kapetane    09.12.11 19:10

i ja sam sluzio u banjaluci vp2908-3 88-89 mehanizovana pesadija
Na vrh Go down
tose
Gušter
Gušter

M(j)esto Titov Veles

KomentarNaslov komentara: ŠRO OMJ Banja Luka VP 2908/3 Mladen Stojanović (Vrbas)   11.12.11 21:37

Cuo cam da ta kasartna vise ne postoi , sad je bio neki fakultet.Dali je to tacno Question

tose: komentar modifikovan dana: 08.02.12 23:24; prepravljeno ukupno 3 puta
Na vrh Go down
tose
Gušter
Gušter

M(j)esto Titov Veles

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   08.01.12 18:28

Evo neke fotke od moje drugove iz ove kasarne. Možda bi se neko prepoznao
Bilo bi mi vrlo drago da se neko prepozna i da mi se javi bounce cheers

Znaći sve što nas ovde vidite smo oklopnjaci BVP M80 i OT M-60P (oklopni transporter)

tose: komentar modifikovan dana: 09.01.12 18:07; prepravljeno ukupno 3 puta
Na vrh Go down
Laborant
Gušter
Gušter

Broj komentara : 11
Član od : 2011-12-23
Dob : 43
M(j)esto Laktaši, Republika Srpska

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   09.01.12 8:05

Ako misliš na bivšu kasarnu "Vrbas", ona više ne postoji u tom obliku.
Ona je ustupljena Univerzitetu Banja Luka i sada je tu studentski dom.
Preko puta bivše kasarne, tamo gdje je nekada bio poligon, sada je ogroman vodeni park "Aquana",
koji se proteze do sportske dvorane Borik.
Iza one male benzinske pumpe preko puta prijevnice, sada je veliki tržni centar "Merkator".

Uglavnom taj dio Banja Luke se poprilično izmjenio.
Na vrh Go down
tose
Gušter
Gušter

M(j)esto Titov Veles

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   09.01.12 15:57

Da takoje druže laborant . Po opisu koi si ga dao radi se za istu kasarnu.
Nešto sam našo na internet da je ime pomenuto od Mladen Stojanović u Vrbas .
A onaj poligon preko puta ga dobro znam tamo sam malo kosio travu imao je neki podzemni premin ispot puta. Na taj poligon smo imali cas po fiskujturu,tamo smo igrali i košarku
Isto kao šta ste opisali bila je tu i neka sportska dvorana. bounce Shocked

Ehe Neutral bila je to predivna kasarna, imalio je predivne paunove. Pored kasarne tekla je reka Vrbas.

A ovo je paviljon gde sam guljio šest meseci vojnok roka 88-89 martovac.
A šta je ostalo od kasarne Question u Založani , tamo smo imali malo obuke vožnje bvp M-80 i OT M60-P

Na vrh Go down
Laborant
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   10.01.12 7:51

Tose,

podzemni prolaz je jos u funkciji. Danas služi studentima da iz doma ne moraju da čekaju na semaforu kada idu na doručak u restoran "Aquane".
I saobraćajnica je proširena i sada su tu po dvije trake u oba smijera, takozvani "istočni tranzit".

Ako se sjećaš kasarne "Mali logor", i ona više ne postoji.
Na njenom mjestu je jedna poslovno-stambena zgrada, sjedište Vlade Republike Srpske i zgrada RTV doma RTRS.

Što se tiče poligona "Zalužani", ni on nije više u onom obliku u kojem ga pamtiš.
Vojska već odavno nije tu. Do skora je tu bila helikopterska baza, ali je i ona prije pola godine prebačena na aerodrom Mahovljani.
Neki od objekata su ustupljeni Klubu ultra lakog letenja i padobrancima.

Nekad slabo naseljeni dio oko poligona "Zalužani" sada je na svojoj južnoj i zapadnoj strani nakrcan kućama.
Bukvalno je kuća na kući. Najmanje 5000 ljudi sada živi u bližoj okolini "Zalužana".

Postojao je neki plan da se tu pravi neko naselje, ali sam "čuo" i neku informaciju da bi poznati Bernie Ecclestone trebao da "odobri"
gradnju staze za F1 na tom prostoru, s obzirom da već postoji staza za Auto-trke na sjevernoj strani poligona.
Pretpostavljam da je za ovu stazu iskorištena već postojeća infrastruktura bivšeg poligona.

Ako se sjećaš jezera na sjeveru poligona koja su služila za obuku, njih je "kupio" jedan lokalni "ugledni građanin" i na njemu napravio restoran.

Za sada toliko. Ako uhvatim vremena postaviću ti par slika.

Pozdrav.

Na vrh Go down
Laborant
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   10.01.12 8:09

Na vrh Go down
Laborant
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   10.01.12 8:26

Nekada poligon sa pješadijskim preprekama, a sad ...

http://aquana.ba/category/galerija-slika/akva-park/
Na vrh Go down
tose
Gušter
Gušter

M(j)esto Titov Veles

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   11.01.12 0:30

Hvala ti druže laborant za prekrasne fotke baš bi želeo da to nekad vidim izbliza. To je postalo prekrasno mesto

A šta se desilo sa Manjačem, bio sam tamo dobrih 15 dana , to je bio poligon ya ga gađanje.Odatle smo se spuštali pešice do Bnja Luke
pa pre da uđemo u grad ukrcale su nas u kamione pa pravo u kasarnu bounce Very Happy

Kao što vidim fotku i kolko me služi pamčenje pista u Založani gde smo vozli transportere nije mnogo promenuta po obliku

Pozdrav duže i još jednom hvala za prekrasne fotke,prekrano si me iznenadio ,i doro si mi sve to opisao Shocked
Na vrh Go down
Laborant
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   11.01.12 8:21

Dobrnja - Manjača

Ako si tada išao na poligon za gađanje, do bivših Han kola (sada samo Kola) si išao uskim vijugavim asfaltnim putem,
a od Han kola je bio prašnjavi makadamski put.

Sada je kompletna dionica od "nule" (Banja Luka) pa do spajanja sa "Putem AVNOJ-a", proširena i asfaltirana.
Ova dionica koja sad vodi kroz samu kasarnu na Manjači je sada mnogo prometnija jer je koriste svi koji idu u
pravcu M. Grada, Glamoča, Ključa, Drvara, ali i oni koji idu u pravcu Makarske.

Što se tiče samog poligona, mislim da je on i dalje u funkciji za borbenu obuku i gađanja.
Vidljivo je još ponešto od zastarjele mehanizacije, ali je sve poprilično zapušteno i oronulo.

Bio sam na poligonu Manjača 1992 godine, i meni su ostala u sjećanju pješačenja do Stričića ili do Han kola da bi se popila koja čašica.
Ponekad bi se uspjelo iskrasti "kampanjolom" ili "cisternom", ali su to bili rijetki slučajevi.
Zbog tih aktivnosti zaglavih 7 dana zatvora koji je tada bio u Kadinim vodama.

Druže za sada toliko.
Šta god te interesuje, slobodno pitaj.
Pozdrav,

Na vrh Go down
tose
Gušter
Gušter

M(j)esto Titov Veles

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   11.01.12 20:47

Tako je druže laborant baš ko što si opiso išli smo uskim vijugavim asfaltnim putem . Bio je topao i sunčan dan, bilo je vručine.
Mi smo išli peške sa punom ratnom opremom, mislim da su bili negde oko 25 kilometara.Prošli smo ih nedge za 4 časa, a da nam ne bude
dosadno us put smo imali i taktičke vežbe vod u napad vod u odbranu Laughing

Na slike koje sam objavio mislim da jedan je bio iz Bajna Luke, nisam baš siguran.

Puno ti hvala druže Laborant

pozdrav cheers

Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   29.02.12 22:08

45.klasa ŠRO OMJ, kolovoz 1972. godine, Načelnik klase tada kapetan I klase Milovanović Manojlo, VP2908/3a.
Na vrh Go down
tose
Gušter
Gušter

M(j)esto Titov Veles

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   03.03.12 8:48

pozdrav druze pukovnice bounce .nisam bio u mogucnosti da vi odgovoim imao sam neka posla pa morao sam ih obavit. Ne secam se tog kapetan I klase Milovanović Manojlo Shocked .A dali vi poznajete ovaj potporucnik sto je na fotkama zaboravio sam kako se zvao.
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   03.03.12 13:52

Pozdrav i tebi. Kapetan I klase Milovanović Manojlo kasnije je u činu general majora vršio dužnost Načelnika Glavnog štaba VRS. Na žalost ne poznajem tog potporučnika sa slike ali sudeći po slici on nije puno stariji od svojih vojnika. Vjerojatno tek završeni akademac koji je ostao u Banja Luci na službi. Mislim i da su to dosta kasnije godine od vremena kada sam ja bio u vojsci. Uostalom evo ti imena par nastavnika po predmetima pa prosudi vremensku razliku:

Vatrena obuka - ppukovnik Zmajević
Veza - major Radović
RV i PVO -poručnik Popov
Inžinjerija - poručnik Bukatarević
Na vrh Go down
BANJA LUKA
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2012-05-15
M(j)esto NOVA GORICA,SLOVENIJA

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   15.05.12 10:37

BANJA LUKA ,MLADEN STOJANOVIĆ, ŠRO,1986/87-prekomanda MANJAČA (HLEDE SERGIJ)
Na vrh Go down
BANJA LUKA
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2012-05-15
M(j)esto NOVA GORICA,SLOVENIJA

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   15.05.12 10:52

1986/87 BANJA LUKA MLADEN STOJANOVIĆ-prekomanda Manjača -Hlede Sergij
Na vrh Go down
tose
Gušter
Gušter

M(j)esto Titov Veles

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   16.05.12 20:13

Pozdrav druže Sergij baš ni je drago što se neko javio da je služio u ''Mladen Sojanovič '' bounce cheers cheers
Koju si klasu bio, dali se sečaš neka i imena oficirima . odavno je bilo pa sam ih zaboravio , ako zanš močda bih se potsetio.
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 444
Član od : 2012-06-07

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   10.06.12 10:51

Ja sam bio pitomac SRO 1990./1991., septembarska klasa...
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   Today at 22:00

Na vrh Go down

ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/10Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3
» BANJA LUKA ZALUŽANI VP 6565/3 (KLASA 80/81)
» Banja Luka 'Kozara' VP 1232/23 83/84
» Banja Luka 'Kozara' VP 6372 i VP 8840 sept. 1989/90
» Banja Luka 'Kozara' VP 6372 1985/86