FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
AutorPoruka
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 1135
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   23.03.15 22:09

Hvala na odgovoru, druze Pukovnice...bila mi je jako cudna ta kombinacija, a sad je jos cudnija s obzirom da sam video na tvojoj slici da vojnici imaju i cizme.

Citat :
zato što stažisti nisu nosili uprtaće

Samo staze tenkisti, ili sve staze kod tebe u kasarni?

I ja sam sluzio 87, kako je i ova prva slika datirana; stazisti u Mariboru su, isto kao i vojska, nosili uprtace uz cizme - bar uz kosulju i pantalone, nisam nikad video stazu tenkistu u tenkovskom kombinezonu.
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   23.03.15 22:28

Na slici koju si ti postavio pogledaj lijevu nogu lijevog pitomca što čući. Vidiš da ima na nogama čizme. Kada smo bili na zanimanju sa vojskom u parku borbenih vozila (na tenkovima) obavezno smo imali na sebi kombinezone preko uniforme i na kombinezonu samo opasać. U ostalo vrijeme smo imali normalnu uniformu, ali u kasarni Stevan Sinđelić (gdje sam stažirao) niti jedan vodnik-stažista nije nosio uprtaće bio on tenkista, pješadinac, artiljerac.......... Dok recimo desetari su ih nosili uredno kao i ostala vojska. Ni vojnici tenkisti na zanimanju nisu nosili uprtaće ali u svako drugo vrijeme osim slobodnog jesu. Jedino su stažisti imali tu privilegiju ne nošenja uprtača. Zavisno od raspoloživog prostora u kasarni stažisti (bar mi tenkisti) su imali svoju spavaonu koja je služila i kao radna soba jer je imala dva pisaća stola za pripremu nastave i nismo spavali sa ostalom vojskom. Stažisti koji su spavali u spavaonici sa ostalom vojskom su imali privilegiju da njihov krevet nije bio na kat. Sad da me ubiješ ne znam ti objasniti zašto je to tako bilo.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2015-03-27

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   27.03.15 21:58

cheers cheers cheers
Evo da Vas sve pozdravim.....Bio sam u Kasarni Mladen Stojanović od novembra 1989. (došao iz Sl požege) do septembra 1990. godine. Bili smo u nekoj, kao pozadinskoj četi smješteni u zgradi do Poligona za postrojavanje. Nije nas nešto mnogo bilo, vozači, kuvari, vatrogasci i sl...Meni je direktno nadređeni bio zastavnik Stojaković(čini mi se) Smile, ko je bio komandir čete vee nemam. Išli smo na Manjaču, ja u dva navrata (od januara do aprila) a onda od maja do juna sa nekim Kuvajćanima koji su se tada obučavali za tenkove 84, BVP i OT.  Kasnije sam bio u pritvoru pet dana (pobjegli na utakmicu CZV-Dinamo na Maksimir) i od tada vozio Fap sa smećem. Ipak, bilo je lijepo u Banjaluci...Ne radi mozak više, prošlo je vremena i svakakvih govana od tada ali Banjaluka je ostala u lijepom sjećanju.Ako ima nekog neka se javi.....sjećam se Kavgića Ruma, Omčikusa Vrbas, Blagojevića Mladenovac, Moskova Makdeonija.....i još ponekog pozdrav svima još jednom
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3108
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   28.03.15 7:55

Ratomir, dobro dosao na forum!
 i od tada vozio Fap sa smećem - ovo je bila kazna?
Na vrh Go down
Ratomir
Gušter
Gušter

Član od : 2015-03-27

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   28.03.15 13:22

O da burazeru, znaš li samo koliko je tu kontejnera bilo dnevno pa prikači pa oktači pa k tome još i ubaci smeće koje je bilo pored kontejnera No ....Kazna samo takva na plus 30 i koji stepen u Banjaluci.. sunny ..Vidi se da si general Smile
Na vrh Go down
dpuric

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   28.03.15 18:17

Hteo sam da se uverim jer je i u Aleksincu rad na *dzuboksu*(kako smo zvali prostor za odlaganje smeca), po pravilu bio po kazni - nezvanicno, naravno.
Na vrh Go down
posavljak
Džomba
Džomba

Broj komentara : 182
Član od : 2013-04-08
Dob : 54
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   15.04.15 12:05

Kod vas je to izgleda bilo kao u onom filmu "put u Kinšasu" kada ako si dobar voziš mercedes i drektora a kad sjebeš stvar voziš "govnaru" ?!
Na vrh Go down
mjesec
Gušter
Gušter

Broj komentara : 16
Član od : 2015-04-30

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   01.05.15 10:30

Mart 86 2908/3b K dir čete Rakić Božidar a k dir  voda Risto Jovanović.                                            Komandiri su bili i Šaban Bušati i Dragan Kolundžija.
Na vrh Go down
Mirso.secunovic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2015-11-07
M(j)esto GornjiVakuf-Uskoplje

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   07.11.15 19:16

Pozdrav drugovi, a posebno za pitomce 73 klase od marta do septembra 1988, bio sam treci vod druge cete. Komandir voda bio je porucnik Ferencevic Zlatko, a  pitomac mladi vodnik bio je Stojanovic Ognjen iz Beograda. Ako ima netko da me se sjeca moze me kontaktirati i preko Facebooka Mirso Secunovic. Lijep pozdrav Drugovi!
Na vrh Go down
dpuric

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   07.11.15 19:18

Mirso.secunovic, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   07.11.15 19:35

@Mirso.secunovic (citat):
Pozdrav drugovi, a posebno za pitomce 73 klase od marta do septembra 1988, bio sam treci vod druge cete. Komandir voda bio je porucnik Ferencevic Zlatko, a  pitomac mladi vodnik bio je Stojanovic Ognjen iz Beograda. Ako ima netko da me se sjeca moze me kontaktirati i preko Facebooka Mirso Secunovic. Lijep pozdrav Drugovi!

Tvoj komandir voda živi u Bjelovaru a trenutno je u OS RH u činu brigadira. Radi u Glavnom stožeru u Zagrebu.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
Član od : 2014-04-08

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   07.11.15 22:45

Mirso ja sam bio u 1. vodu 2 sprata iznad tebe ista klasa. A tebe se sjecam malo cini mi se da si imo neki biljeg veci na obrazu. Ako si pravi javi se.
Na vrh Go down
Mirso.secunovic
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   07.11.15 23:09

na onoj slici iz memorijalnog centra u jasenovcu ,ja sam drugi sa desne strane u prvom redu
Na vrh Go down
sakabaka
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   07.11.15 23:45

na onoj slici iz memorijalnog centra u jasenovcu ,ja sam drugi sa desne strane u prvom redu
da ima Šipek pored oroza stoji pa srki i Ognjen ima i onaj Buco iz vaseg voda, pozdai ima stojimo Handan Ja Filac Hajder Hidajet... svih se ne sjćam po imenu a imamo nas jedno 10ak kontakt na facebook.
Na vrh Go down
Mirso.secunovic
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   08.11.15 21:19

Ima li iko iz mog 3 voda na ovom forumu.Znas li ista o ovima mojima iz bosne.Jesu li svi zivi poslije ovog naseg belaja.
Na vrh Go down
sakabaka
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   08.11.15 22:53

Ima li iko iz mog 3 voda na ovom forumu.Znas li ista o ovima mojima iz bosne.Jesu li svi zivi poslije ovog naseg belaja.
Mirso imas privatnu poruku procitaj a najlakše češ ih nać preko facebooka.
Na vrh Go down
Wolf
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2015-12-22

KomentarNaslov komentara: Banja Luka 1984/85   22.12.15 16:31

Pozdrav iz Slovenije.
Tank T-34 šofer-inštruktor  tenk2 (glasbenik-bobnar)  Batine
Banja Luka: Zalužani V.P. 6565/4                   15.05.1984-02.10.1984 
Banja Luka: Mladen Stojanović V.P. 2908/13  02.10.1984-06.07.1985

Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2016-03-22

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   22.03.16 19:46

Citat :
Bio sam u Kasarni Mladen Stojanović od novembra 1989. (došao iz Sl požege) do septembra 1990. godine. Bili smo u nekoj, kao pozadinskoj četi smješteni u zgradi do Poligona za postrojavanje. Nije nas nešto mnogo bilo, vozači, kuvari, vatrogasci i sl...Meni je direktno nadređeni bio zastavnik Stojaković(čini mi se) Smile, ko je bio komandir čete vee nemam.
Zdravo svima,

evo i ja sam bio u kasarni Mladen Stojanović pozadinska četa, zgrada ispred prostora za postrojavanje. Vidim većina vas je bila ŠRO, ali mi u pozadinskoj četi, obični vojnici bili smo zakon. Sa nama se baš nitko previše nije bavio, osim kad je dežurni bio Drakulić. Bili smo tehnički vod, vozački vod, kuhari, vešeraj i sanitarci. Uvijek smo dobivali najbolju hranu, najnoviju uniformu, tuširanje kroz vikend u barakama gdje su bili oficiri na tečajevima, za vikende su išli doma. Pa ona interna televizija, puno dobrih uspomena.Bilo nas je oko 80 u toj pozadinskoj četi. Oficir je bio neki kapetan Novak, a ja sam u tehničkom vodu imao starijeg zastavnika (pred penzijom) Gođevca Milutina.
I da, generacija sam 1990/1991, junac, najprije tri mjeseca u Senti, pa od septembra u Banja Luci.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1287
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   22.03.16 22:52

@privatni (citat):
Zdravo svima,

evo i ja sam bio u kasarni Mladen Stojanović pozadinska četa, zgrada ispred prostora za postrojavanje. Vidim većina vas je bila ŠRO, ali mi u pozadinskoj četi, obični vojnici bili smo zakon. Sa nama se baš nitko previše nije bavio, osim kad je dežurni bio Drakulić. Bili smo tehnički vod, vozački vod, kuhari, vešeraj i sanitarci. Uvijek smo dobivali najbolju hranu, najnoviju uniformu, tuširanje kroz vikend u barakama gdje su bili oficiri na tečajevima, za vikende su išli doma. Pa ona interna televizija, puno dobrih uspomena.Bilo nas je oko 80 u toj pozadinskoj četi. Oficir je bio neki kapetan Novak, a ja sam u tehničkom vodu imao starijeg zastavnika (pred penzijom) Gođevca Milutina.
I da, generacija sam 1990/1991, junac, najprije tri mjeseca u Senti, pa od septembra u Banja Luci.
Pozdrav druže.Da li znaš malo više podataka o tom kapetanu Novak tj. puno ime i prezime ako nisi zaboravio.Godine 87 u Prokuplju (Srbija) je bio na službi poručnik Novak koji je negdje u septembru otišao u prekomandu negdje.Bio mi je k-dir teh. voda.Pozdrav.
Na vrh Go down
stažo1
Gušter
Gušter

Član od : 2016-07-11

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   13.07.16 22:38

Služio u ŠRO, septembarska klasa 1985, k-dir Dragan Kolundžija
Na vrh Go down
mjesec
Gušter
Gušter

Broj komentara : 16
Član od : 2015-04-30

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   14.07.16 20:48

Ti si bio 3 vod  2 cete
Na vrh Go down
posavljak
Džomba
Džomba

Broj komentara : 182
Član od : 2013-04-08
Dob : 54
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   31.07.16 19:41

"ratomire" oficir Stojaković spominješ sada živi u Derventi i penzionisan je
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   Today at 3:44

Na vrh Go down

ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 10/10Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 Similar topics
-
» ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3
» BANJA LUKA ZALUŽANI VP 6565/3 (KLASA 80/81)
» Banja Luka 'Kozara' VP 1232/23 83/84
» Banja Luka 'Kozara' VP 6372 i VP 8840 sept. 1989/90
» Banja Luka 'Kozara' VP 6372 1985/86