FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
Bogart
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 444
Član od : 2012-06-07

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   30.10.12 2:05

@Boske (citat):
Ovako danas izgleda kasarna "dr. Mladen Stojanović". To je sada studentski kampus:

Taj park u kampusu, gradski park Petar Kocic, je mojim drugarima bio prava mora, sate su provodili sakupljajuci opalo lisce i noseci ga u satorskim krilima do ivice kasarne, na Banjalucko Polje. Kad god vidim fotke ovog parka, to mnostvo stabala, setim ga se iz onih nasih vojnickih dana, mrzeli su ljudi to drvece. :lol:A te siroke ulice, bulevari sa vise kolovoznih traka, su bile deo kasarnskog kruga, piste po kojima smo trcali svako jutro i cistili sa njih gomile snega do iznemoglosti iako nisu spadale u nasu "nadleznost" vec su pitomci VA bili zaduzeni za njih, ali pitomce VA su staresine stitile pronalazeci uvek neke razloge da sneg uklanjamo mi pitomci SRO, cak su i prasinari iz STC mogli da odbiju naredjenje, i njihov deo kruga smo tada morali da odrzavamo mi.

Ostala je cela i bina na centralnoj pisti, moj prijatelj zivi na Boriku, cesto se slika na toj bini i zeza me. Laughing

Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   30.10.12 22:30

Bio od aprila do septembra u ŠRO i izbjegao i lišće i snijeg. Moraš malo i sreće u životu imati tongue U blizini ovih tenkovskih navoza (zadnja fotka) bio je hidrant sa vatrogasnim crijevom za pranje vozila. Tu smo se u toplim ljetnjim večerima "tuširali" Very Happy

Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   31.10.12 1:18

@FOSIL (citat):
Blago vama,ja sam služio u Ljubljani i ne mogu baš pohvalno reći da je vojska bila omiljena u tome gradu.Osobno nisam doživio nikakve neugodnosti prigodom izlazaka u grad ali se osjećala velika rezerviranost građana prema nama vojnicima a bili samo samo djeca,daleko od svojih najmilijih, željni druženja tako da smo Ljubljanu smatrali svojim gradom.Neka mi oprosti ako ima koji Slovenac na forumu ali je stvarno tako bilo još daleke 84.godine što je bilo poslije ne znam.Bez razlike što je tako sve bilo ali za ovaj grad me veže i dosta uspomena tako da su dobre stvari ipak na prvom mjestu i uvijek se rado sjetim toga vremena.Pozdrav svima !

U Banja Luci su gotivili vojsku, momci iz Slovenije su uzivali, pogotovo oni iz urbanih sredina. Moji drugari iz voda, Slovenci, su se odlicno provodili, obozavali su Zanatski centar i kafice u njemu.
Kad se setim izlazaka u Banja Luci pomislim da se oni potonji izlasci, u civilstvu, kad sam krenuo na studije i kad je pocela da se oseca besparica kao posledica krize i ratova, nisu mogli porediti sa tim banjaluckim, jeste bilo ogranicenja zbog uniforme, ali bila su to srecnija i bezbriznija vremena od onih koja su potom sledila. I imalo se love, bile su tada pristojne plate, roditelji su jos uvek mogli dovoljno da odvoje za vojnicki dzeparac.

Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   01.11.12 16:50

Hajde da vidimo je li netko može prepoznati prijatelja, rođaka, nadređenog iz vojske.Kasarna "Dr Mladen Stojanović", ŠRO aprilska klasa 1984.

Slika premještena!

Boske: komentar modifikovan dana: 04.12.12 20:14; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   01.11.12 17:03

Na Šehitlucima ispred spomenika

Slika premještena!

Boske: komentar modifikovan dana: 04.12.12 20:14; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   11.11.12 11:12

Javljaj se generacijo! Ili ste možda bili prestrogi prema vojsci pa se bojite negativnih reakcija Very Happy
Evo još tri fotke da osvježimo sjećanja:

Slet na stadionu "Borca" povodom Dana mladosti 1984. (bili smo dio koreografije na tribinama).

Slika premještena!

Jasenovac, juni 1984.

Slika premještena!

Mrakovica, juni 1984.

Slika premještena!

Boske: komentar modifikovan dana: 04.12.12 20:16; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
tose
Gušter
Gušter

Broj komentara : 75
Član od : 2011-12-08
Dob : 49
M(j)esto Titov Veles

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   11.11.12 23:05

Zdravo druze Boske ja sam malo mlađi od vas.Ja sam bio martovac 88-89 , taj potporčnik sigurno u tvoje vreme bio pitomac Shocked bounce
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   12.11.12 18:40

Toše kao što sam već rekao to je Emir Redžić. Kada sam iz ŠRO otišao u prekomandu u Zalužane (septembar 1984.) on mi je bio komandir voda i, ako se dobro sjećam, imao je čin poručnika. Za očekivati je da je u godini 1988./89. mogao imati samo viši a ne niži čin, ako ga možda nisu iz nekog razloga degradirali ili je u moje vrijeme bio stvarno samo potporučnik. Ali ja sam prilično siguran da je već tada imao čin poručnika!

Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   16.11.12 2:12

Boske, tvoja klasa kao da je bila na nekom krstarenju, kao turisti ste bili. Very Happy A nas nigde nisu vodili na izlete, jedino na poligone na Vrbanji i Manjaci. Very Happy Secam se ludog provoda na gadjanju na strelistu Vrbanja, u pauzama smo se sankali na plasticnim dzakovima, to je bilo pravo otkrovenje. Laughing Kao deca smo uzivali kad bi se otisnuli na dzakovima niz snezne padine. Very Happy A i jesmo bili deca, naivni i vedri, uprkos svemu sto nas je ocekivalo kasnije.
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   16.11.12 21:10

Ma u ŠRO je bilo u moje vrijeme super; škola, malo izleti pa onda sportske aktivnosti na terenima sportskog centra "Borik". Bili smo gosti i na proslavi mature medicinske škole (samo odabrani pitomci, naravno među njima i ja Wink ) pa onda nastupi sa mješovitim zborom...Za mene je obuka bila definitivno bolji dio vojnog roka Smile

Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   17.11.12 10:02

Evo da malo proširim pretragu. Ovo su dva voda (mislim da smo ovo mi koji smo obučavani na M-60) pitomaca ŠRO, aprilska klasa 1984. Ako se tko prepozna (ili nekoga prepozna) neka se slobodno javi cheers

Džomba
Džomba

Broj komentara : 150
Član od : 2012-04-26

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   18.11.12 0:26

Boske, i ja sam bio aprilska 84. ali u Ljubljani pa prekomanda u Celje.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17821
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   19.11.12 3:32

Hej stažisti, dajte malo podrobnije opišite kako je izgledala vaša izobrazba u ŠRO. (Ili me uputite ako je negdje već opisano.) Obično kažete da je vama bilo lakše kao gušterima, nego kao džombama. E, pa zanima me, kakve su vam bile spavaonice, koliko vas je bilo u njima i kakva je bila vaša temeljna obuka (je li bilo nekih većih posebnosti?). Osobito me zanima sama nastava u učionicama, koliko sati dnevno, kakve su bile učionice, kakva nastavna oprema? Tko su bili sami nastavnici? Kada ste i koliko učili, koliko ste imali nastavne literature? Kako su izgledali sami ispiti? Je li bilo šalabahtera i prepisivanja? Jeste li imali neku vrst "indexa", kao na faksu? Very Happy
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   20.11.12 3:31

Very Happy Rado cu odgovoriti na sva pitanja, samo polako, treba vremena da uspomene ozive, da se secanja iskristalisu i uoblice, puno vremena je proslo od tih dana. No, sto rece neki moj ratni drug "necemo se mi sutra razici", bice prilke da deo iskustava spasim od zaborava, jer za to ovaj forum i sluzi, da se druzimo i prisetimo se mladosti. Smile
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   20.11.12 3:37

E, baš lijepo, ispada da su se na temama ŠRO staže izolirale. E, ne može, izbombardirat ću vas ja...... Very Happy
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   20.11.12 4:00

@Max Blitz (citat):
E, baš lijepo, ispada da su se na temama ŠRO staže izolirale. E, ne može, izbombardirat ću vas ja...... Very Happy

A, to cu odmah morati da demantujem, iako je vec kasno i oci mi se sklapaju od pospanosti. :DNe, nikad se nisam izdvajao na taj nacin, ni za vreme vojnikovanja se nisam delio od ostalih drugara iz jedinice zato sto sam bio staza, nikakve podele medju ljudima mi nisu svojstvene, ni sada, ni tada u mladosti. Cak sam i dosta puta nadrljao zbog neuvazavanja uvrezene podele na dzombe i gustere, na staru i mladu vojsku, takvu podelu sam nastojao da eliminisem kad god sam bio u prilici, naravno retko sam u tome uspevao, nije to bilo do mene, vec su me svi oni privilegovani onemogucavali, a ni staresine nisu bile na mojoj strani, konzervativni i jalovi sistem se nije mogao menjati dobrim namerama.
Otisao sam u SRO samo zato sto je to bio jedini nacin da postanem tenkista, bilo je to ostvarenje decackog sna. Jedina privilegija koju sam imao kao pitomac SRO bili su redovni izlasci u grad, ali i to je pri kraju mog vojnog roka nestalo sa vanrednim stanjem, jer su otpocela ratna dejstva u zemlji. Izlasci u grad su mi puno znacili, tako sam lakse izgurao vojnicke dane. Moglo bi se reci da je privlegija bila i to sto sam kao pitomac SRO bio postedjen drila i upravo podela o kojima govorim, nisam osetio na vlastitoj kozi nepravde i teskoce koje su proisticale iz podela medju vojnicima, zapravo je to bio najveci benefit boravka u SRO.
Polako, pricacemo o svemu. Very Happy

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   20.11.12 4:30

@Bogart (citat):
@Max Blitz (citat):
A, to cu odmah morati da demantujem, iako je vec kasno i oci mi se sklapaju od pospanosti. Very Happy Ne, nikad se nisam izdvajao na taj nacin, ni za vreme vojnikovanja se nisam delio od ostalih drugara iz jedinice zato sto sam bio staza, nikakve podele medju ljudima mi nisu svojstvene, ni sada, ni tada u mladosti. Cak sam i dosta puta nadrljao zbog neuvazavanja uvrezene podele na dzombe i gustere, na staru i mladu vojsku, takvu podelu sam nastojao da eliminisem kad god sam bio u prilici, naravno retko sam u tome uspevao, nije to bilo do mene, vec su me svi oni privilegovani onemogucavali, a ni staresine nisu bile na mojoj strani, konzervativni i jalovi sistem se nije mogao menjati dobrim namerama.
Otisao sam u SRO samo zato sto je to bio jedini nacin da postanem tenkista, bilo je to ostvarenje decackog sna. Jedina privilegija koju sam imao kao pitomac SRO bili su redovni izlasci u grad, ali i to je pri kraju mog vojnog roka nestalo sa vanrednim stanjem, jer su otpocela ratna dejstva u zemlji. Izlasci u grad su mi puno znacili, tako sam lakse izgurao vojnicke dane. Moglo bi se reci da je privlegija bila i to sto sam kao pitomac SRO bio postedjen drila i upravo podela o kojima govorim, nisam osetio na vlastitoj kozi nepravde i teskoce koje su proisticale iz podela medju vojnicima, zapravo je to bio najveci benefit boravka u SRO.
Polako, pricacemo o svemu. Very Happy

Nisi me shvatio, mislio sam reći da su se forumaši staže izolirale na svojim forum temamaCool. (Ne dolaze vam drugi posjetioci na teme, ili možda griješim?) Nisam mislio za pravo. U stvari, za pravo i ne znam. Bio je jedan stažo na temeljnoj obuci, ali trećem vodu, ja sam bio prvi vod, mi smo imali desetare samo (i zastavnika). Nije mi nikad bio nadređen stažo, nemam iskustva s njima, al moram ti priznat da sam stekao dojam da ih vojska nije baš obožavala. Već sam na temi Kumbor rekao, bila jedna inženjerijska jedinica do nas, njima došao stažo iz Bileće, umislio da je general, pa ih maltretirao. "Prevaspitali" su ga jedno popodne u kancelariji kad je otišao oficir, poslije kažu da je bio normalan. Valjda je to, kad čovjek dobije nešto moći, pa...

Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   20.11.12 21:35

Ovako Max: pročitaj malo moje prethodne postove pa ćeš otprilike shvatiti kakav je bio život u ŠRO.
Što se same nastave tiče to je bilo otprilike kao u pravoj školi. Nastava nam je počinjala u 8 sati i imali smo 5-6 školskih sati dnevno. Ako se dobro sjećam nastavu su nam do podne držali oficiri koji su predavali i u srednjoj vojnoj školi i vojnoj akademiji. Nastava smo imali u istim učionicama, odn. kabinetima kao i oni. To su , za to vrijeme, bili super opremljeni kabineti (interna televizija, sva potrebna školska pomagala kao što su presjeci motora, vozila, radio uređaji itd). Evo nekih školskih predmeta kojih se sjećam: motoristika, veza, politička nastava, taktička obuka, zatim je tu bilo i topografije, predavanja o raznim vrstama naoružanja. Popodnevnu obuku nam je najčešće držao komandir voda (poručnik) i njegov zamjenik (stažista). Tu smo bili malo na vozilima, zatim imali taktičku i pješadijsku obuku, učili gaziti strojevi korak itd.
U toku školovanja imali smo jedan marš pod borbenim djelovanjem (mislim da se radilo o nekih 40-ak km) i imali smo, pri kraju školovanja, terensku obuku na poligonu Manjača iznad B. Luke. Naravno bilo je tu i izleta (što pokazuju fotke koje sam već postavio) i drugih zanimljivih društvenih aktivnosti u gradu.
Moram napomenuti da smo bili super ekipa u vodu i lijepo smo se slagali. Od nas 32 pitomaca (ako sam dobro zapamtio) u vodu, 10-tak njih je bilo a završenim fakultetom. To su već bili ozbiljni i savjesni momci koji su nama drugima pomagali pri učenju a ujedno su bili i moralna vertikala voda. Bili smo se dogovorili da se okupimo ponovno u B. Luci 10 godina poslije (1994.) ali iz poznatih razloga, to nam je bilo nemoguće izvesti. I dan-danas žalim zbog toga.
Već sam prije napisao ali sada ću još jednom ponoviti: obuka je bila definitivno najljepši dio mog vojnog roka sunny

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   20.11.12 22:20

Hvala Boske! Htio sam možda da se ta iskustva saberu na jednom mjestu, ali, naravno, ne mora. A sami ispiti? Pismeni? Usmeni? Prepisivanja kao na faksu? Koliko puta si smio pasti ispit i je li se uopće padalo?
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   21.11.12 0:50

Ma nisu tu bili ispiti kao na faksu nego se ocjenjivalo tijekom cijelog trajanja škole i onda su se davale zaključne ocjene na kraju. Tko je dobio jedinicu iz nekog predmeta nije mogao u grad dok ju ne ispravi Sad Ja jedanput dobio jedinicu iz motoristike a trebao subotom s ekipom u grad. Popodne ( u slobodnom vremenu) me zgrabio jedan inžinjer strojarstva iz voda i u kabinet na presjek motora. Pravi motor razrezan na pola da se vidi što je unutra Very Happy Sat vremena mi je objašnjavao kako motor funkcionira i ja za dva dana ispravio ocjenu i subotom s njima u grad Wink (Puno hvala Željko, neću ti to nikada zaboraviti!)
Na kraju obuke imao sam solidan uspjeh, čak sam i pet dana nagradnog dobio cheers
Znam da dvojica iz voda nisu uspješno završili obuku, znači nisu dobili čin mlađeg vodnika. Ne sjećam se je li bilo šalabajzera i pismenih ispita ali se dobro sjećam da smo se uzajamno pomagali u učenju u čemu su naravno prednjačili ovi za završenim fakultetima. Dobro se sjećam da smo se svi dobro slagali, da smo bili solidarni i da nije bilo nikakvih svađa i ozbiljnijih nepodopština. Sitnih zezancija je naravno bilo. Sjećam se da smo jednog druga iz spavaonice, koji je stvarno jako hrkao, jedanput sa krevetom iznijeli u umivaonicu i tamo je prenoćio. Ujutro je onako iznenađen i bunovan ušao u spavaonicu i molio da mu netko pomogne krevet vratiti natrag No

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   21.11.12 1:07

Lijepa priča, takve stvari me zanimaju. A onda ovi što nisu dobili čin mlađeg vodnika, su išli dalje služit kao desetari? Vjerojatno im nije baš bilo ugodno stat pred vojsku koja je možda znala za tu činjenicu?
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   21.11.12 1:16

Ne sjećam se jesu li i činove desetara i dobili. Ta je škola funkcinirala nekako po fazama (da ne kažem semestrim): otprilike 2 mjeseca škole pa čin razvodnika. Nakon daljnja 2 mjeseca, narvno ako su ocjene pasale, čin desetara a na kraju ml. vodnika. Poslije u prekomandi smo, negdje kad smo otprilike bili godinu dana u vojsci, dobili činove vodnika.
Ne sjećam se baš točno ali mislim da su ova dvojica ostali na činu razvodnika.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   21.11.12 1:25

Kad sam ja bio u JNA viđao sam samo staže mlađe vodnike. Nisu valjda u godinu dana stigli dobit čin vodnika. Mislim da su konačno dobijali činove vodnika tek koji dan pred skidanje.
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   21.11.12 1:35

Moguće da je to bilo tako poslije kada se samo godinu dana služilo. Ja sam se našetao po kasarni sa činom vodnika Very Happy Po tome se vidjelo da smo džombe i dalo se osjetiti da nas i vojska i oficiri malo više respektiraju.

Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 742
Član od : 2012-05-21
Dob : 63

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka VP 2908/3 Mladen Stojanović (Vrbas)    21.11.12 17:12

Boske, čestitam na unapređenju, zasluženo. Tvoji poslednji postovi su oni pravi, vojnički koje rado čitam. Dobro ti ide ,
pa nastavi kad stigneš... Smile
pozz cheers
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3   Today at 10:31

Na vrh Go down

ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/10Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» ŠRO OMJ Banja Luka 'Mladen Stojanović' (Vrbas) VP 2908/3
» BANJA LUKA ZALUŽANI VP 6565/3 (KLASA 80/81)
» Banja Luka 'Kozara' VP 1232/23 83/84
» Banja Luka 'Kozara' VP 6372 i VP 8840 sept. 1989/90
» Banja Luka 'Kozara' VP 6372 1985/86