FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next
AutorPoruka
Borgo
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2011-12-21
Dob : 49
M(j)esto Zadar

KomentarNaslov komentara: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   Wed Dec 21, 2011 4:09 pm

Pozdrav svim forumašima,služio sam JNA martovska klasa 1988/89 u kasarni 4 juli u Beogradu ,ako ima kog iz klase ili da je služio JNA u istoj kasarni volio bih da mi se javi.
Na vrh Go down
tose
Gušter
Gušter

Broj komentara : 75
Član od : 2011-12-08
M(j)esto Titov Veles

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   Wed Dec 21, 2011 9:03 pm

pozdrav druze Borgo ,doro nam dosao i lepa zabava.
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   Thu Dec 22, 2011 8:03 pm

Dobrodošao Borgo cheers cheers

Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1816
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: VP 1552 Kasarna 4 juli,Voždovac -    Sun Dec 25, 2011 9:19 pm

VP 1552 Kasarna 4 juli,Voždovac - Beograd ta kasarna vise nepostoji,na tom mestu se uveliko grade stambene zgrade.pretpostavljam dasi bio pripadnik OMJ ili tehnicke sluzbe . 3 meseca sam proveo 1999 sa pripadnicima VJ iz te kasarne tj oklopne brigade .
Na vrh Go down
Borgo
Gušter
Gušter

M(j)esto Zadar

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   Mon Dec 26, 2011 2:53 pm

Znam, vidio sam preko interneta da je kasarna razrušena i da je gradilište ,da se radi veliki stambeni blok...to smo mi u Zadru već napravili s jednom kasarnom prije 8 godina. Žao mi je što ju necu više vidjeti osim u uspomenama koje su one lijepe ostale u sijećanju,one ružne sam zaboravio al tadašnja JNA nam je bila velika škola. Da bio sam u oklopnom bataljunu 1. i 2. na borbenim vozilima pješadije M80-a
Na vrh Go down
palestinac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2012-01-19

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   Thu Jan 19, 2012 1:47 am

@Borgo (citat):
Pozdrav svim forumašima,služio sam JNA martovska klasa 1988/89 u kasarni 4 juli u Beogradu ,ako ima kog iz klase ili da je služio JNA u istoj kasarni volio bih da mi se javi

vozdra, ja sam klasa septembar 90/91, oklopno mehanizovana ceta BVP M80,kod kap. Dujica...

Na vrh Go down
Borgo
Gušter
Gušter

M(j)esto Zadar

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   Thu Jan 19, 2012 6:35 am

Ja sam bio kod kap Niševića u 2 zatim kod kap Džanića u 1 OKB-u. Kap Dujić je bio jedan od naj oficira i vojska ga je jako volila i poštivala...nažalost dobio sam informaciju da je poginuo 1991 god u Vukovaru
Na vrh Go down
bvp
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2012-11-18
Dob : 47
M(j)esto brcko

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   Sun Nov 18, 2012 4:42 pm

pozz za septembarsku klasu 88-89 god ja mislim da je komandir cete bio marijan matosevic kapetan po cinu
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 742
Član od : 2012-05-21
Dob : 63

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna 4 juli,Voždovac - Beograd    Mon Nov 19, 2012 11:00 am

bvp, Dobrodošao na forum. Tvoje kasarne više nema, nažalost, ostale su uspomene i prilika za druženje. Smile
pozdrav cheers

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   Mon Nov 19, 2012 11:01 am

Uspomene, uspomene!!!!

Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2012-11-18
M(j)esto brcko

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   Tue Nov 27, 2012 1:22 pm

septembarci 88-89 ima li koga
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   Tue Nov 27, 2012 9:14 pm

@bvp (citat):
septembarci 88-89 ima li koga

Ne odustaj, možda se javi netko. BVP u nicku??? Pretpostavljam da si bio na borbenom vozilu pješadije M-80!?

Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2012-12-11

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   Tue Dec 11, 2012 10:51 am

bio sam u JNA 87 88 u kasarni 4 juli na vozdovcu komandir cete kapetan Tubak junska klasa imali koga
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   Tue Dec 11, 2012 11:45 am

Pozdrav Borgo, dobrodošao, stara kantina u bivšoj vojarni Ante Banina, kod nove dvorane, jel su štogod napravili od nje ili stoji kao ruglo još uvijek? Pozdrav iz Slavonije! Very Happy

Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1816
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   Tue Dec 11, 2012 2:50 pm

4 juli na vozdovcu poznavao sam maj. Mitevskog,bio je pomocnik komadanta za pozadinu.mnogo dobar covek,hteo je da me zaposli kod vojske da radim na odrzavanju.
Na vrh Go down
pedja 70
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
Član od : 2012-12-29
Dob : 46
M(j)esto Bratunac

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   Sat Dec 29, 2012 9:44 pm

pozdrav
ja sam predrag zivanovic iz Bratunca,sluzio sam JNA u kasarni 1552 vozdovac 4juli
bio sam prvih sest mjeseci u drugom okb,klasa decembar doso sam u decembru 1988 a izaso u decembru 1989,drugih sest mjeseci sam bio komandir pp ekipe
prvih sest mjeseci sam bio kod nisevica,bio je porucnik veoma dobar covjek i strog edin osmancevic.cuo sam da je sad u svedskoj,bio je vodnik bajro,bijo je neki vodnik mrsav sa brkovima hrusta tako nekako,nisevic je bio jako opasan,bio sam u zastavnom vodu,desetar
u pp ekipi sam otiso u junu pomogo i je edin osmancevic posto je njegova zena ili devojka bila iz bratunca cini mi se
u p.p ekipi bio nam je glavni zunjic branislav

ako ima neko iz te klase neka se javi
pozdrav decembar 88-89

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 17780
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   Sat Dec 29, 2012 9:55 pm

Peđa, živio i dobro došao na forum!
Vidim, imaš dobro pamćenje, pa dok čekaš klasiće, mogao bi nam štošta zanimljivog ispričati iz vojničkih dana u JNA. Vjerojatno ćemo ti postaviti i koje pitanje.... samo naprijed! Very Happy
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 572
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   Sun Dec 30, 2012 8:44 am

Zdravo

ja sam bio mjesev dana u Voždovcu,kao vozač Bvp-ja,došao sam iz Petrovca na Mlavi ,onda smo se tamo vratili,stvarno lepe uspomene.Lijepo je videti neku fotku,pozdrav svima
Lp janez
Na vrh Go down
pedja 70
Gušter
Gušter

M(j)esto Bratunac

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   Sun Dec 30, 2012 7:08 pm

hvala max blitc i janez
kad covjek sad u ovim godinama pogleda,ipak smo bili mladji jaci srecniji
imam neke slike videcu kad budem imo vremena da postavim
krivo mi je sto je ta kasarna zatvorena i da su tu napravili zgrade

secam se jednog dogadjaja i bilo je toga koliko hoces
bili smo na pasuljanskim livadama ja sam bio komandir bvp vozila tada
bili smo u satorima,ja i jedan mihokovic robert iz virovitice i prce igor iz mostara odlucimo da malo pobegnemo do sela na pivo
odemo u neku staru kafanu onu kao u filmovima,popijemo po dva piva i nazad,u medjuvremenu je bila smotra i nas nema,kad smo dosli svi su cutali,bila je velika disciplina
kapetan NISEVIC MLADJEN jeste bio pravi vojnik ali ipak nisam ga nesto obozavo,vise sam volijo edina osmancevica,kad je se nisevic pojavio samo je reko vas trojica idite gore u sumu i cekajte
ja sam ceko,gore malo vise je bio prce a mihokovic robert je pobego niko nije znao gde je
nisevis je prvo sa prcetom bio u zbunju,vjerovatno je ga samaro da nevidi niko,posle je doso meni i kaze,prvo mi je nesto uradio nebi sad da kazem i kaze on meni sta ces sa prcetom on je kriminalac,itd itd,ali je problem bio sto je robert pobego
morali smo da ga trazimo po citavoj sumi,sve cete u strlece i neko ga je naso u nekoj staroj supi,dobro se sve zavrsilo,kako je moglo ko zna sta je robert razmisljo
kad smo se vratili u kasarnu,pozvo nas je posebno jednog po jednog,meni je reko da to zaboravim sta je bilo,ja sam tako i uradio nisam voleo da pravim scene

ima tu dogadjaja masa jako se dobro svega secam kao da je juce bilo,od zakletve pa do skidanja
da se mogu vratiti godine ali to nemoze opet bi iso u vojsku sa tim drugarima
kantina,pivo,bilo je mirno bila je to prva proleterska udarna mehanizovana brigada

voleo bih da mi se javi edin osmancevic,edin je bio pravi vojnik onaj americki to je bio primer titovog vojnika inace tad je bio porucnik
1992 sam cuo da je otpusten samo zato sto nije srbin,on je otiso u svedsku i sad tamo predstavlja diasporu iz bih,bio je i cone simunovski on je bio ja mislim glavni debeo covjek,itd itd itd,za sad toliko prijatno decembar 88

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   Sun Dec 30, 2012 7:44 pm

@pedja 70 (citat):
drugih sest mjeseci sam bio komandir pp ekipe

Što ti je ovo pp, da ne mozgam previše, trenutno mi više opcija pada na pamet. Question Very Happy
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   Sun Dec 30, 2012 8:00 pm

@Max Blitz (citat):
@pedja 70 (citat):

Što ti je ovo pp, da ne mozgam previše, trenutno mi više opcija pada na pamet. Question Very Happy

Protu požarna ekipa.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   Sun Dec 30, 2012 8:40 pm

@pukovnik (citat):
@Max Blitz (citat):
@pedja 70 (citat):

Što ti je ovo pp, da ne mozgam previše, trenutno mi više opcija pada na pamet. Question Very Happy

Protu požarna ekipa.

Hvala i mislio sam da je to, htio sam da Peđa malo priča o takvoj obuci, evo rekao je čim se vrati na forum. Very Happy
Na vrh Go down
pedja 70
Gušter
Gušter

M(j)esto Bratunac

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   Sun Dec 30, 2012 9:02 pm

da to je protu pozarna ekipa
ja nisam za to se obucavo ja sam imo tesku sestomesecnu obuku sa bvp borbeno vozilo pesadije
kad sam zavrsio i dobio cin desetara,pukovnik marinkovic je reko da mu treba jedan desetar
ja sam imo jednog zemljaka iz srebrenice kome sam reko ako treba neka me predlozi
kad stvarno mi se posrecilo,jedan dan porucnik osmancevic kaze zivanovic pakuj se ides u pp ekipu
tu stvarno se nista nije radilo
max blitc drug imali smo obuku i za vatrogasce,to mi je malo smetalo posto sam se sest mjeseci mucio i imo sam jaku kondiciju,jako puno sam radio sklekova i bio sam bas u kondiciji,i da odem tu tu mi je bio raj,isli smo u dvd drustvo vozdovac,tu dole ispo kasarne ima to drustvo
tu sam polozio i dan danas imam tu diplomu
mislim da nas je bilo tu jedno osmorica
kad je zunjic branislav otiso u vojnu policiju ja sam uzeo p.p ekipu i ja sam bio odgovoran
bilo je super,prvi smo ulazili u menzu,spavali duze ,ma super je bilo
bili smo u pozarevcu na takmicenju u protiv pozarnoj zastiti

secam se jednom kad sam preso i nosim onaj opasac za vatrogacse,i mene tu vidje vodnik bajro i kaze ,zivanovic vracaj se u okb nisam ja tebe za to obucavo
ali nije on bio glavni,bio je pukovnik marinkovic,nadam se da je ziv
1994 godine odem kod strica u beograd i malo svratim u kasarnu,ali nisu nesto bili odusevljeni,neki je bio sa brkovima i to je vec pocelo da se gleda ko je ko
zao mi je nase jna i veliki sam jugonostalgicar
jednom se secam,nisevic kaze eto vidite tu ste sa svih strana i svi jedete,spavate i svi su ljudi isti

pozzzz

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   Sun Dec 30, 2012 9:04 pm

Jeste li kada morali gasiti stvarni požar? Negdje van kasarne? Question
Na vrh Go down
pedja 70
Gušter
Gušter

M(j)esto Bratunac

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   Sun Dec 30, 2012 9:17 pm

dok sam ja bio nije bilo pozara,posle sam cuo da je bio pozar da je gorela kantina
mi smo bili zaduzeni za kasarnu,a dvd drustvo vozdovac je bilo civilno
sa mnom je bio iz zagreba vargek boris u pp ekipi
pozzzz
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   Today at 12:35 am

Na vrh Go down

VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/13Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd
» Kasarna '4. juli' Voždovac - Beograd, julska klasa 88-89
» VP 1552 i VP 4580 VOŽDOVAC - Beograd
» Kasarna ''4 Juli'' - ''Trnovo'' Ilirska bistrica,ono sto je ostalo od nje danas !!!
» Beograd(Kasarna 4.juli) Vozdovac VP. 8556- artiljerija