FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
AutorPoruka
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   30.12.12 21:23

@pedja 70 (citat):
dok sam ja bio nije bilo pozara,posle sam cuo da je bio pozar da je gorela kantina
mi smo bili zaduzeni za kasarnu,a dvd drustvo vozdovac je bilo civilno
sa mnom je bio iz zagreba vargek boris u pp ekipi
pozzzz

Od tolikih zgrada baš kantina Sad

Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 742
Član od : 2012-05-21
Dob : 63

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna 4 juli,Voždovac - Beograd   30.12.12 21:31

pedja 70 ,Dobrodošao na forum. Koliko vidim ti si se već uklopio. Pohvala za tekstove i samo nastavi.
Biće to lepo druženje, siguran sam na obostrano zadovoljstvo. Smile

pozdrav cheers
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   30.12.12 23:25

pedja 70, jeste li isli preko zice na hamburger gore kod Pere Zdere? Smile
Na vrh Go down
pedja 70
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
Član od : 2012-12-29
Dob : 46
M(j)esto Bratunac

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   31.12.12 11:06

he he he kemo
da preko zice su isli mnogi,ja sam bas bio gore visoko odmah do poligona drugi okb
iskreno nisam iso,ili mozda jednom nemogu sad se setiti,taj cuvenii pera zdera i oni kontejneri oko njega,izlazio sam u jedan kafic malo nize dole zvao se barbados

taj barbados tu smo se iskupljali,secam se tek je izaso album bajage,to je bilo od pere zdere jedno cetiri pet stanica devetkom tramvajom,od trosarine.
posle sam navracao da vidim imali jos tog kafica ali poslednje sto sam video je cvecara i to 1995 godine sam navraco

e sad dugo nisam bio na trosarini dali slucajno jos postoji taj pera zdera,ja sam volio preko puta pere zdere bio je neki kontejner,i u tom kontejneru uvek su se skupljali oni stari ofucani bradati alkoholicari,uvijek su sve znali i tako stalno su bili jedni te isti
ja sam ih voleo da slusam bili su to ljudi raznih sudbina,neki su bili hronicni alkoholicari,neki ostavljeni,neki slucajni prolaznici i naravno mi vojska
ja sam pio pivo BIP,pa smo se zezali budalo idi piski

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18520
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   31.12.12 16:43

Bivša kasarna '4. juli':

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 09.02.14 1:21; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   31.12.12 17:14

@pedja 70 (citat):
he he he  kemo
da preko zice su isli mnogi,ja sam bas bio gore visoko odmah do poligona drugi okb
iskreno nisam iso,ili mozda  jednom nemogu sad se setiti,taj cuvenii pera zdera i oni kontejneri oko njega,izlazio sam u jedan kafic malo nize dole zvao se barbados

taj  barbados tu smo se iskupljali,secam se tek je izaso album bajage,to je bilo od pere zdere jedno cetiri pet stanica devetkom tramvajom,od trosarine.
posle sam navracao da vidim imali jos tog kafica ali poslednje sto sam video je cvecara i to 1995 godine sam navraco

e sad dugo nisam bio na trosarini dali slucajno jos postoji taj pera zdera,ja sam volio preko puta pere zdere bio je neki kontejner,i u tom kontejneru uvek su se skupljali oni stari  ofucani bradati alkoholicari,uvijek su sve znali i tako stalno su bili jedni te isti
ja sam ih voleo da slusam bili su to ljudi raznih sudbina,neki su bili hronicni alkoholicari,neki ostavljeni,neki slucajni prolaznici i naravno mi vojska

usput mi je nocas u povratku,provericu stanje Smile

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   31.12.12 17:23

@Kemo Specijalac (citat):

Gdje je radni doček Nove, Kemo? Very Happy
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 742
Član od : 2012-05-21
Dob : 63

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna 4 juli,Voždovac - Beograd    31.12.12 17:39

@Max Blitz (citat):
@Kemo Specijalac (citat):

Gdje je radni doček Nove, Kemo? Very Happy

Pa, valjda u Domu JNA , gde bi  inače bio...... Laughing  cheers

Na vrh Go down
pedja 70
Gušter
Gušter

M(j)esto Bratunac

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   31.12.12 17:54

drugi oklopni bataljon je bio na vrhu kasarne sa desne strane,preko puta je bio stacionar,tu je bio pesadijski poligon,mislim prepreke,ja se secam bio sam na trecem spratu u drugoj spavaoni
voleo sam da pisem ono sitno itd
u aprilu mjesecu imo sam vec cetiri mjeseca vojske i trebali su dobrovoljci da idu na wma da daju krv
otislo je nas jedno desetak,imo si ono dva dana kuci da spojis uz redovno,i dan danas imam kuci tu knjizicu,sjecam se ja i jedan edin hopic inace bosanac moj zemljak ali nemogu se setiti koji grad
uhvati nas panika joj koce da se bode itd,ali ja mu kazem ma ajmo edine nemoj da ispadnemo pizde
odemo mi damo krv
prodje otad par dana meni nesto kao da pade imunitet i ja u stacionar jedno tri dana
joj jesam se ispavo i odmorio,oni u pet trce onaj krug oko kasarne a ja spavam.

Na vrh Go down
zice
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2012-12-31
M(j)esto Mostar

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   31.12.12 19:46

Mart 88/89,2 okb, 2 tenkovska četa , 2 vod , kom voda Zoran Pantić, kom čete kap. Drago Delić,pozdrav za sve guštere i džombe, pišite da se osviježi pamćenje, puno je finih uspomena.
Na vrh Go down
pedja 70
Gušter
Gušter

M(j)esto Bratunac

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   31.12.12 19:57

e zice vjerovatno smo se vidjali,ja sam bio gore zadnji sprat
meni je bio komandir edin osmancevic
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   01.01.13 7:17

@pedja 70 (citat):
he he he  kemo
iskreno nisam iso,ili mozda  jednom nemogu sad se setiti,taj cuvenii pera zdera i oni kontejneri oko njega,izlazio sam u jedan kafic malo nize dole zvao se barbados

taj  barbados tu smo se iskupljali,secam se tek je izaso album bajage,to je bilo od pere zdere jedno cetiri pet stanica devetkom tramvajom,od trosarine.

e sad dugo nisam bio na trosarini dali slucajno jos postoji taj pera zdera,ja sam volio preko puta pere zdere bio je neki kontejner,i u tom kontejneru uvek su se skupljali oni stari  ofucani bradati alkoholicari,uvijek su sve znali i tako stalno su bili jedni te isti

kao prvo, svima Srecna Nova Godina...Smile Smile Smile

kao drugo, prosao sam upravo pored Pere Zdere, od Trosarine ka tvojoj bivsoj kasarni 4. Juli na Vozdovcu... Pera Zdera jos uvek postoji, verovao ili ne, i postao je toponim i orijentir za taj deo ulice Vojvode Stepe Smile(ono, kad se kaze Gde - 20 m od Pere Zdere Smile)

nisam primetio kontejner sa alkosima ili bez njih...preko puta je tu uvek bila okretnica nekog autobusa, pogledacu bolje po danu kad budem prolazio

Barbados - je li to bilo pored bioskopa u Vojvode Stepe?

Na vrh Go down
pedja 70
Gušter
Gušter

M(j)esto Bratunac

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   01.01.13 13:10

e kemo hvala ti
i svima srecna nova godina
da mnogo je godina proslo,neverujem da ima vise tih kontejnera,ali za peru zderu mi je drago

Barbados kafic je bio bas tu pored bioskopa vojvode stepe,odmah malo ispod
odlicno kemo,vidim da sve znas
pozdrav
Na vrh Go down
bvp
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2012-11-18
Dob : 47
M(j)esto brcko

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   03.01.13 16:37

kapetan Matosevic Marijan porucnik Kulauzovic Fuad kasarna 4 juli 89 god dali neko zna nesto o njima
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   10.01.13 20:35

Pedja pozdrav ako si na forumu volio bih nešto pitat.

Gušter
Gušter

M(j)esto Bratunac

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   10.01.13 22:07

e lacos pozdrav
izvoli drug pitaj
pozdrav
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   10.01.13 22:18

Pozdrav Pedja.
Čitam mjesto Bratunac,hobi ribolov.Pošto sam i ja ribolovac a o ribolovu na Drini nešto sam čuo
od ljudi oko Višegrada i Zvornika voli bi da malo progovorimo o toj temi.Nismo baš na odabranoj temi pa predloži da pređemo na drugu temu tj post akom imaš volje nešto reči.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   10.01.13 23:02

@lacoš (citat):
Pozdrav Pedja.
Čitam mjesto Bratunac,hobi ribolov.Pošto sam i ja ribolovac a o ribolovu na Drini nešto sam čuo
od ljudi oko Višegrada i Zvornika voli bi da malo progovorimo o toj temi.Nismo baš na odabranoj temi pa predloži da pređemo na drugu temu tj post akom imaš volje nešto reči.

Obavezno se s pričama o ribolovu preselite na temu 'Riba' na Kantini! Very Happy cheers
Na vrh Go down
1pula
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2013-01-11

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   11.01.13 23:54

@palestinac (citat):
@Borgo (citat):
Pozdrav svim forumašima,služio sam JNA martovska klasa 1988/89 u kasarni 4 juli u Beogradu ,ako ima kog iz klase ili da je služio JNA u istoj kasarni volio bih da mi se javi

vozdra, ja sam klasa septembar 90/91, oklopno mehanizovana ceta BVP M80,kod kap. Dujica...

služio sam vojsku 90/91 na voždovcu, kap. Dujić.....imali li živih

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   12.01.13 0:13

Zdravo '1pula' dobro došao na forum!  Very Happy 

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 09.02.14 1:27; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
jernej
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2013-01-15

KomentarNaslov komentara: napokon sam nešto pronašao   15.01.13 14:11

evo pa i ja sam bio 88-89 decembar u kasrni 4 luj
vp 1552-10 kod perice jankoviča
nesnalazim se jož baš najbojlje, biče bolje
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 572
Dob : 47
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   15.01.13 16:46

dobrodošao na forum jernej,samo polako ,naviknečeš se.
Pozdravlja te janez
Na vrh Go down
pedja 70
Gušter
Gušter

M(j)esto Bratunac

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   15.01.13 18:39

dobro dosao jernej,vjerovatno smo prolazili jedan kraj drugoga
ja sam bio 1552-38
napisi malo sta si bio koji rod
pozdrav
Na vrh Go down
1pula
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2013-01-11

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   15.01.13 23:44

Evo ja sam bio znači radi se o 90/91 u 2 meh. bataljonu, 1 meh.četa. klasa septembar.....
Na vrh Go down
svica
Gušter
Gušter

Broj komentara : 15
Član od : 2013-01-27

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   27.01.13 0:07

pozdrav drugari 89-90 septembar pozadina kuvar Smile
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   Today at 19:08

Na vrh Go down

VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/13Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd
» Kasarna '4. juli' Voždovac - Beograd, julska klasa 88-89
» VP 1552 i VP 4580 VOŽDOVAC - Beograd
» Beograd(Kasarna 4.juli) Vozdovac VP. 8556- artiljerija
» Kasarna ''4 Juli'' - ''Trnovo'' Ilirska bistrica,ono sto je ostalo od nje danas !!!