FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next
AutorPoruka
bojnik
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   03.09.14 10:17

Bata Nidžo nisi mi odgovorio?

Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   03.09.14 10:17

East&West (citat):

Vidi, ja kritikujem onoga što ti dao minus, a sad ću ja  "s obzirom na situaciju da sam stariji" Wink da ti cepnem minus . Da opisujem neću, ne uklapa se u tematiku foruma. Malo se sam potrudi, vi mladi bi  sve na gotovo.
Društveno politički radnici uvijek moraju pomagati kolegama,čak i u slobodnom vremenu Laughing

Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   03.09.14 10:20

@bojnik (citat):

Kolega pročitaj ispravak, njegova porodica može da bude ponosna na njega, nisam namjerno napisao o njegovoj sudbini jer mislim da nije za Forum, mada sigurno znam da je odmakom vremena porodica saznala sve o tome, daklem nož je u nožnici, i vadi se samo za jesenju svinjokolju salutiranje

Pročitao sam ispravak, svejedno mislim da je izostalo ono: tri puta meri, a jedanput seci. Što jezik nanosi rane, više nego nož, toga si svestan.

Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 4115
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   03.09.14 10:26

East&West (citat):
@PORUCNIK (citat):

Daj mi link u PP ili opisi sta se desilo. Vjerujem da je rijec o mom klasicu iz VoGi.

Vidi, ja kritikujem onoga što ti dao minus, a sad ću ja  "s obzirom na situaciju da sam stariji" Wink da ti cepnem minus . Da opisujem neću, ne uklapa se u tematiku foruma. Malo se sam potrudi, vi mladi bi  sve na gotovo.
Navikao sam na minuse... Wink
Trazio sam i nasao sturo...
Znam da nije za forum, zato sam trazio u PP.
Mogu da kazem samo jedno - ponosim se sto smo bili klasici!!! salutiranje

East&West
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   03.09.14 10:34

@PORUCNIK (citat):
East&West (citat):
@PORUCNIK (citat):

Daj mi link u PP ili opisi sta se desilo. Vjerujem da je rijec o mom klasicu iz VoGi.

Navikao sam na minuse... Wink
Trazio sam i nasao sturo...
Znam da nije za forum, zato sam trazio u PP.
Mogu da kazem samo jedno - ponosim se sto smo bili klasici!!! salutiranje

Sve si lepo rekao, našao si.. kažem ja "mlađeg saslušaj, starijeg poslušaj" .

Gušter
Gušter

Broj komentara : 19
Član od : 2014-03-16

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   03.09.14 10:43

Vidim da je Kapetan (Poručnik) Dujić (Duić) Miloš tema.Imao sam čast biti u njegovom vodu i sa odmakom primjetiti da je bio prava vojničina.Kao pojava (fizički) i britak i odrešit.(RIP)
Na vrh Go down
billy999
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   03.09.14 11:03

@niko k (citat):
bio sam u JNA  87 88 u kasarni 4 juli na vozdovcu komandir cete kapetan Tubak junska klasa imali koga
ej ja sam bio kod Tubaka u isto vrijeme kao i ti koji si bio vod ?
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   03.09.14 13:28

@PORUCNIK (citat):
East&West (citat):

To bojniče, odmah nož na pušku.

Nisam poznavao kapetana Dujića, jedino što mogu reći mir njegovoj duši i bog da mu dušu prosti.

Na internet portalima koji se bave događajima iz ne tako davne prošlosti pročitao sam zanimljivu  priču o kapetanu Dujiću.

Od prilike sudbina kapetana Dujića bila je kao onog nemačkog vojnika Jozefa Šulca iz 2.SR.
Kapetan Dujić je bio u VoGi Bratstvo i jedinstvo Beograd, razred: 8-5, generacija: 1977/78
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4115
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   03.09.14 13:48

@bojnik (citat):

Kapetan Dujić je bio u VoGi Bratstvo i jedinstvo Beograd, razred: 8-5, generacija: 1977/78
Tako je. Rijec je o mom klasicu.

PORUCNIK: komentar modifikovan dana: 07.09.14 7:45; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
DujicM
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2014-09-02

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   04.09.14 20:32

@PORUCNIK (citat):
@DujicM (citat):

Kapetan Dujic je poginuo u Vukovaru novembra 1991
Bog mu dao dusi mir!
Je li ti bio rod?
I dobrodosao na forum!
Milos Dujic mi je (bio) stric... Hlava na dobrodoslici ! 
Saznali smo vec preko drugog foruma (bar za nesto je ovaj internet dobar ) nadamo se pravu istinu... mada su nadlezni u Beogradu i dalje nijemi na otvorena pisamo koja smo uputili ... no kako nar narod kaze "zaklela se zemlja raju da se sve tajne odaju"
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   04.09.14 21:16

Dobrodošao ti nama!!!
Neka ti stric počiva u miru !!
Bio je i ostao čovjek koji je poštovao čovjeka i nije želio kao ostali pucati po svome narodu!!!!

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   20.09.14 23:31

@billy999 (citat):
Vidim da je Kapetan (Poručnik) Dujić Miloš tema.Imao sam čast biti u njegovom vodu i sa odmakom primjetiti da je bio prava vojničina.
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   21.09.14 0:14

Od prilike sudbina kapetana Dujića bila je kao onog nemačkog vojnika Jozefa Šulca iz 2.SR.  cista glupost I neistina.Zna  se kako se u JNA  postupalo prema onima koji  su odbijali da izvrse naredjenja.
Na vrh Go down
Sandi.mehanik
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2014-10-01

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   01.10.14 20:50

Pozdrav svima koji ste služili u godini 88/89 decembarska klasa. Ja sam bio u 3 tenkovski četi.kapetan Duško Savić.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   01.10.14 20:53

@Sandi.mehanik (citat):
Pozdrav svima koji ste služili u godini 88/89 decembarska klasa. Ja sam bio u 3 tenkovski četi.kapetan Duško Savić.
Sandi,dobrodošao na forum cheers

Gušter
Gušter

Član od : 2014-10-22

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   22.10.14 14:46

Pozdrav svima koi su sluzili u  kasarnu 4Juli a psebno moju klasu juni 87/88Komandna baterija artileriskog diviziona> Pavlickovski Toni
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   22.10.14 14:49

Toni,dobrodošao na forum

Gušter
Gušter

Član od : 2014-11-15

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   15.11.14 21:21

Lepa slika Lapi. Dosta  ga je bilo, Bip-a piva
Na vrh Go down
JanezJes
Gušter
Gušter

Član od : 2014-11-29

KomentarNaslov komentara: PEDJA 70!   29.11.14 16:04

Zdravo Pedja!
Na raport se javlja tvoj desetar Janez.Stari moj,ne možeš vjerovati kako sam sretan,da sam našao nekoga od nas.Više puta sam tražio po netu vojnike i nisam našao ni jednoga.Ako si još član ovoga foruma(ja sam za taj forum saznao tek danas) piši na e-mail,pa,da se čujemo.OBAVEZNO!
Na vrh Go down
mehaničar
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2015-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   09.01.15 22:09

Pozdrav svima iz Slovenije, služio sam u toj kasarni i bijo julska 81, 1552/19, pešadija, posle prekomande prebačen sam v radionice kao mehaničar za točkaše v istoj kasarni. Preko vikenda, ako uspijem cu malo pregledati dokumenaciju, možda koje slike, koju još imam, pa cu vam još šta napisat.
Na vrh Go down
Jakov Pranjic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2015-01-10
M(j)esto Makljenovac-Doboj

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   10.01.15 14:07

@Gringo (citat):
Uspomene, uspomene!!!!
Ova treca po redu zgrada je bio PT Puk,komandant Potpukovnik Pavkovic Djuro,od covjeka dusa,septembarska klasa 1975 godine.Komandir mi je bio kapetan Nediljko Gudelj,a VP. 8556...I nikoga nemogu da nadjem iz moje jedinice,sto mi tesko pada.Je da je bilo davno,ali ako bi mi netko mogao pronaci brojeve telefona od nekih moji drugova,slavio bih...Prijatno septembarska,1975...
Na vrh Go down
mehaničar
Gušter
Gušter

Član od : 2015-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   10.01.15 16:48

Poslje zkletve...

Na vrh Go down
matjazz
Gušter
Gušter

Član od : 2015-01-29
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   29.01.15 10:18

Pozdrav svima forumašima . I ja sam služio u ovoj kasarni septembarska klasa 89/90. Haubičko artiljerski divizijon,2.haubička baterija, komandant kapetan Feher Josip. Mislim, da se sječam tebe Robert 89/90. Ako se nađe još neko iz tog razdoblja, presvega artiljerci, neka se javu. Pozdrav iz Slovenije.
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3427
Član od : 2012-02-13
Dob : 53

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   29.01.15 10:31

Pozdrav i dobro došao matjazz cheers
Na vrh Go down
matjazz
Gušter
Gušter

Član od : 2015-01-29
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   29.01.15 10:42

Hvala Zagorac. Kući ču malo potražiti, mislim,da imam nekolika slika i stavit jih ovde gore, pa če možda neko,da se prepozna ili prepozna nekog drugog, pa da se nas tako nađe malo više.

lp Basketball
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   Today at 13:41

Na vrh Go down

VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 11/13Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd
» Kasarna '4. juli' Voždovac - Beograd, julska klasa 88-89
» VP 1552 i VP 4580 VOŽDOVAC - Beograd
» Beograd(Kasarna 4.juli) Vozdovac VP. 8556- artiljerija
» Kasarna ''4 Juli'' - ''Trnovo'' Ilirska bistrica,ono sto je ostalo od nje danas !!!