FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
AutorPoruka
Zoran Jankulovski Mkd
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2016-02-11

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   11.02.16 22:36

Hvala Vam za dobrodoslicu i saljem jos jedan srdacan pozdrav.. :-)
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3252
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   11.02.16 22:58

@Zoran Jankulovski Mkd (citat):
U stacionaru smo bili kao mala porodica, mi, vojnici i gragjanska lica. Kao mala zdravstvena ustanova u kojoj su radili zdravstveni radnici, imali smo dosta privilegija. Interesantno je bilo, kad je za veceru bio burek, omiljeno jelo vojnika, trebovali smo umesto 12 ili 13 komada, na primer za 13 vojnika koji su lezali tamo, oko 25 ili 30 komada i imali smo po dva ili tri za svakog od nas. Interesantno je bilo i to sto u stomatoloskoj ambulanti imali smo i telefon koji je naravno bio za internu upotrebu, ali, to je bila sifra i tajna koja se prenosila iz generacije u generaciju, da pomocu adekvatnog kucanja na dugmice (koje sam ja znao), dobijao se izlaz za liniju i mogli smo da uspostavimo poziv bilo gde u ex Yu..To se naravno dosta zloupotrebljavalo.. :-)

Sve znam, i sam sam proveo najveci dio roka u stacionaru. A sto se telefona tice, nismo nista zloupotrebljavali. Jednostavno nazovemo centralu i spoje nam bilo koji broj. Laughing
Na vrh Go down
Zoran Jankulovski Mkd
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   11.02.16 23:05

Pera, reci mi, koje si godine bio na Vozdovcu?
Na vrh Go down
pera84

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3252
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   11.02.16 23:11

Nisam bio. Laughing
Sluzio sam u B. Topoli. Regrutovan artiljerija. Posle obuke sam prebacen u stacionar (medicinski tehnicar po struci)
Na vrh Go down
Zoran Jankulovski Mkd
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   11.02.16 23:20

Aha..OK! :-) Pozdrav tebi...do sledeceg druzenja...
Na vrh Go down
Matej1970
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-03-02
Dob : 46
M(j)esto Kranj

KomentarNaslov komentara: haubicko-artiljerijska divizija, Vozdovac, septembar 89/90   03.03.16 13:21

Dobar dan! Septembarac 89/90 na Vozdovcu, haubicko-artiljerijska divizija, zgrada skroz na gornjem kraju kasarne. U Beloj crkvi u aprilu mislim, obuka za vozaca kamiona. Glusica, Misic, ne secam se vise dobro drugih imena. Ima li neko ko se seca vise?

Pozdrav, Matej
Na vrh Go down
Dovla
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2016-03-04

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   04.03.16 10:25

Služio 1982/83 1GMPOAD VP 8556/2/3/4 Vozač TAM 150 i T-12
Na vrh Go down
maleni pionir
Gušter
Gušter

Član od : 2016-03-22

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   22.03.16 12:34

pozdrav svima,pripadnik sam poslednje klase cele bivse Juge,septembar 90\91. pionirska ceta,kapetan Visic,ppor Tepic,kasnije IRV kod Vorkija,ima li koga?

GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3107
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   22.03.16 13:18

maleni pionir, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
matjazz
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2015-01-29
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Matej..   01.04.16 20:19

@Matej1970 (citat):
Dobar dan! Septembarac 89/90 na Vozdovcu, haubicko-artiljerijska divizija, zgrada skroz na gornjem kraju kasarne. U Beloj crkvi u aprilu mislim, obuka za vozaca kamiona. Glusica, Misic, ne secam se vise dobro drugih imena. Ima li neko ko se seca vise?

Pozdrav, Matej
Midva se pa verjetno poznava, isto septembarac 89/90, isto haubicko-artiljerijska divizija, zgrada skroz na gornjem kraju kasarne, isto Bela Crkva, spavali na drugom spratu, na u zadnjoj sobi, gazda nam je bio Feher Josip.
Na vrh Go down
robert89&90
Gušter
Gušter

Član od : 2016-04-20
M(j)esto Ravne na Koroškem

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   20.04.16 16:33

@matjazz (citat):
@Matej1970 (citat):

Pozdrav, Matej
Midva se pa verjetno poznava, isto septembarac 89/90, isto haubicko-artiljerijska divizija, zgrada skroz na gornjem kraju kasarne, isto Bela Crkva, spavali na drugom spratu, na u zadnjoj sobi, gazda nam je bio Feher Josip.
Pozdravljena jaz sem bil junska klasa 89/90,moja soba je bila v pritličju na koncu hodnika,poveljnik mi je bil kapetan Glušica Branislav.Lep pozdrav obema
Na vrh Go down
Kurir komandanta
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-07-05

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   13.07.16 20:50

Sluzio sam vojni rok na Voždovcu 1552 Juni 88 juni 89
Bio sam tenkista na T- 84, onda su me prebacili u komandu  stana da budem kurir komandanta brigade. Nemogu se točno sjetiti ali mislim da sam bio u prvom bataljonu tenkovska četa. Zgrada je bila na desnoj strani kasarne. Mislim da se komandir čete zvao Darko nemogu se sjetiti prezimena, ali se  dobro sjećam vodnika koji je došao kasnije zvao se  Tomic Zoran. Ako ima netko iz tog razdoblja da se javi na forum.
Na vrh Go down
dpuric

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3107
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   13.07.16 21:44

Kurir komandanta, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd   Today at 5:37

Na vrh Go down

VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 13/13Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
 Similar topics
-
» VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd
» Kasarna '4. juli' Voždovac - Beograd, julska klasa 88-89
» VP 1552 i VP 4580 VOŽDOVAC - Beograd
» Kasarna ''4 Juli'' - ''Trnovo'' Ilirska bistrica,ono sto je ostalo od nje danas !!!
» Beograd(Kasarna 4.juli) Vozdovac VP. 8556- artiljerija