FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin

Share | 

Karaula Stari Dojran 1981.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
milutins
Kapetan
Kapetan

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3009
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Stari Dojran 1981.   Tue Sep 27, 2016 4:43 pm

Zbunio si me malo sa duzinom rejona prema jugu, tj prema gr kamenu #29.Inace gr kamen #29 je bio najjuznija tacka SFRJ.
Kuda vam je isla patrolna staza?
Da li ste po izlasku iz karaule skretali desno prema Mrdaji, tj prema selu i skretali lijevo posle nekih 200-300 metara?
Ili ste odmah po izlasku i prelasku puta nastavljali pravo tik uz granicnu liniju?

Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2016-09-23

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Stari Dojran 1981.   Wed Sep 28, 2016 12:52 pm

@milutins (citat):
I ja sam bio oktobarska, prva studentska generacija vojnika.Jedno pitanje za tebe.
Na tabli u dnevnom boravku/ trpezariji imali ste izuzetno fino nacrtan gr kamen sa natpisom "Dobro nam dosli mladi granicari".Sa druge strane je bila nacrtana granicarska znacka- natpisa se ne secam.To smo mi od vas " prekopirali i uradili kod nas povodom dolaska nacelnika generalstaba gen pp Petra Gracanina.
Nas granicar je to uradio, Kraljevic Josip iz Zg.
Da li si ti to crtao, mislim kredama u boji to ?

PS: ko je bio desetar od oktobaraca? Da nije Mancev Vase?Zajedno smo dosli iz Skopja u prekomandu u Strumicu, zaboravio sam na koju je karaulu rasporedjen.
Vjeruj mi da se ne mogu sjetiti bas tih nekih crteza moguce je da sam i to radio, dosta toga je u zivotu toga bilo pa je skoro nemoguce sve zapamtiti. Mancev nije bio kod nas u to vrijeme bas mi je nepoznato to ime. Sjecam se da sam u Gevgeliju isao da kupujem taj slikarski pribor, isto znam da je komandir mornara stariji vodnik trazio da se uradi nesto i na njihovu temu mornarice pa je tako nastao i crtez broda cime je on naravno bio zadovoljan.Kod nas je cetni starjesina bio Zoran Sarvan koliko se sjecam, on je pravio raspored straze i gran. patrole.
Na vrh Go down
Jose62
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2016-09-23

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Stari Dojran 1981.   Wed Sep 28, 2016 1:04 pm

Prilikom odlaska u patrolu isli smo pravo ne skretajuci lijevo uz samu granicu mada smo i tamo poneki puta isli ali vrlo rijetko, ja sam mislim samo dva puta tamo isao uz samu granicu. Koristili smo uglavnom ovu prvo navedenu rutu za patrolu, a gr. kamen 29 njega se dobro sjecam, on mi je bas ostao u sjecanju, je taj kamen nam je bio nekako orijentir kod davanja izvjestaja prilikom patroliranja, 80% desavanja i aktivnosti uglavnom zbivala su se upravo u i oko te lokacije. Perin vinograd je bio vrlo vazan kako bih rekao objekat u svemu ovome, bas je bio na pravom mjestu, oko tog vinograda ima isto nekih dogodovstina koje su se desavale u to vrijeme.
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Stari Dojran 1981.   Mon Dec 26, 2016 9:55 am

Odlazak po civilku,septembar 1981.
Druze stariji vodnice trebao bih po civilku .Gdje si mislio kupiti je?U Gevgeliji druze SV.
U redu. Napise mi dozvolu.
Rano ujutro sutradan ukrcah se u autobus u St Dojranu,nisam niti nameravao za Gevgeliju,pravo za Skopje.putovanje je bilo prijatno,sedeo sam do vozaca i kroz razgovor putovanje preleti.
Pred vece stigoh nazad na karaulu.
Tek sto sam stigao primetih svetlo plavi tristac,KK je dolazio u neuobicajeno vreme,slutio sam neko zlo.
Docekah ga po PSu prodadoh raport i on me pozva u svoju kancelariju.
Osetih po glasu da je uzrujan.
Gde si bio danas?Isao po civilku druze SV.
Gdje?
Necu ga slagati pa sta bude.U Skopje sam isao druze SV.
Zasto mi nisi trazio objavu za Skopje,sta da te uhapsila vojna policija,mala tirada ljutitog KK.
Sve se dobro zavrsilo,osecao sam grizu savesti ali i ponos sto sam mu priznao odmah.

PS .Za moj put je saznao od vozaca autobusa,St Dojran je malo mjesto,svi se poznaju.

Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 314
Član od : 2014-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Stari Dojran 1981.   Wed Dec 28, 2016 7:23 am

Poz milutins ako si iz St.dojrana iso na Gevgeliju pa odande za Skoplje i ja sam kupio sivilku u Gevgeliju. Hteo sam da te pitam ja sam isao 1 u komandu u Stumicu morao sam da prenocim da bih preuzeo nesto to je bila smrt za mene Karaula je majka kasarna smrt da bih dobio od zastavnika kuvarske cipele odela itd.zastavnik je odmah ujutro dao sve i pare za put jer sam morao da zurim da uhvatim autobus u 08.30 i posle za Dojran nema nista do sutra dan u isto vreme tako je bilo 1987 polazak iz Strumice za Dojran.
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Stari Dojran 1981.   Wed Dec 28, 2016 7:28 am

Ja sam ovih dana zahvaljujucu jednom clanu foruma iz okoline karaule saznao meni veoma prijatne vijesti o mom KK SV Salevicu.
Nadam se da cu sa svojim komandirom vrlo brzo stupiti u kontant.
Dosta sam pisao o njemu,

Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Stari Dojran 1981.   Wed Dec 28, 2016 12:58 pm

milutins dali je taj clan iz okoline karaule iz Dojrana
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Stari Dojran 1981.   Wed Dec 28, 2016 1:09 pm

Nije iz Dojrana,zivi u Gevgeliji ali poznaje taj kraj,osim toga ima prijatelja koji je komsija mome KK Salevicu.
Ti ono bjese na Jankovic karauli?

Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Stari Dojran 1981.   Wed Dec 28, 2016 2:00 pm

Ja sam sa NIKOLIC KARAULE ali smo imali patrolu do Jankovic karaule morali smo da se javimo gore na karauli patrola 1 je isla do Jezera a patrola 2 do Jankovic karaule
Na vrh Go down

Karaula Stari Dojran 1981.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Karaula Stari Dojran 1981.
» Karaula Nikolić Dojransko jezero
» Karaula Janković
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» ULCINJ I KARAULE