FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

SUSRETI

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4824
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: SUSRETI   25.12.11 11:47

Izuzev virtualnog druženja, forum kao platforma bivših pripadnika JNA želi pružiti mogućnost svima onima koji žele da se povremeno ili redovno sastaju u svojim gradovima ili šire. U tom pogledu Forum daje nekoliko tehničkih i organizatorskih pravila:

1. Na ovaj potforum stavljati samo takve sadržaje koji imaju veze s temom.

2. U naslovu postaviti ime grada ili regije/regiona za koji se organizira/organizuje susret.

3. Manji susreti se mogu zakazivati u svako vr(ij)eme, glavne susrete datirati najbolje u l(j)eto, u vr(ij)eme godišnjih praznika kako bi i oni iz inozemstva/inostranstva mogli doći.

4. Iako Forum BPNJNA nema uticaja niti kontrolu nad takvim susretima, pozivamo da susreti budu na liniji naših pravila, politički neutralni i svakome otvoreni. Samo takve susrete će Forum podržati.

5. Susreti se odnose isključivo na bivše pripadnike nekadašnje JNA.
Na vrh Go down
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com
Junac 89
Gušter
Gušter

Broj komentara : 39
Član od : 2013-05-30
M(j)esto Bosna

KomentarNaslov komentara: susreti i druženja   13.06.13 19:17

Forum je, koliko znam, namijenjen komunikaciji bivših pripadnika bivše JNA-i na internetu, ali i UŽIVO (ako padne dogovor), ali, koliko sam mogao da primijetim, za ovo drugo vlada baš slab interes, da ne kažem da ga nikako i nema, što mi je jako žao! Naime, ja lično npr. ne znam šta bih dao da se sretnem makar sa nekim drugovima, a kad bi to još bilo i u našoj kasarni-cheers!, ali znam da je ovo zadnje neostvarivo, jer to već odavno nije kasarna (zagrebački Borongaj je sada, koliko znam, univerzitetski kampus). Da onako meraklijski sjednemo i počnemo oživljavati sve one uspomene, imali bismo do jutra o čemu pričati.
Dakle, pozivam forumaše da se malo aktiviraju na tom planu....
Na vrh Go down
Junac 89
Gušter
Gušter

M(j)esto Bosna

KomentarNaslov komentara: Re: SUSRETI   13.06.13 19:22

I da dodam, meni se bar čini, za vrijeme takvog jednog susreta skoro da bih zaboravio svoj "stvarni" život, koji bi otišao skroz u drugi plan, a osjećao bih se kao da opet imam one godine...ko to ne bi poželio Cool ?

A samo jednom, onako pošteno, "odvaliti" PRIJATNO JUUUUUUUUUUUUUUUUN!!!!!!!!!!!!! ("Hvaaalaaa, gennneeeeeeeeee!!!!!")-neprocjenjivo!!!!!!!lol!
Na vrh Go down
Zemunac
Vodnik
Vodnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 414
Član od : 2013-07-19
M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Re: SUSRETI   03.08.13 12:57

Evo kako mi Bilećanci to radimo.
Primer uspešnog 3.okupljanja 2012

4.okupljanje 2013

" Oko 400 pitomaca Škole rezervnih oficira pješadije Jugoslovenske narodne armije (ŠROP JNA) okupilo se danas u bilećkoj kasarni, kako bi oživjeli uspomene na svoje vojničke dane u Bileći.

Pitomci iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Crne Gore, Slovenije, Hrvatske i Makedonije svoje druženje započeli su postrojavanjem ispred ulaza u kasarnu, poslije čega su se, pjevajući „Bilećanku“, uputili na svečanu akademiju priređenu za njih. "
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: SUSRETI   03.08.13 13:06

salutiranje
Na vrh Go down
oficir s ruzom
Gušter
Gušter

Broj komentara : 66
Član od : 2012-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: SUSRETI   10.08.13 20:38

svaka cast momci
Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba

Broj komentara : 144
Član od : 2011-11-21
M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: Re: SUSRETI   10.08.13 20:50

@Junac 89 (citat):
I da dodam, meni se bar čini, za vrijeme takvog jednog susreta skoro da bih zaboravio svoj "stvarni" život, koji bi otišao skroz u drugi plan, a osjećao bih se kao da opet imam one godine...ko to ne bi poželio Cool ?

A samo jednom, onako pošteno, "odvaliti" PRIJATNO JUUUUUUUUUUUUUUUUN!!!!!!!!!!!!! ("Hvaaalaaa, gennneeeeeeeeee!!!!!")-neprocjenjivo!!!!!!!lol!
PA ONDA PRIJATNOOOOOOOOOOOO JUUUUUUUUUUUUUUUN........
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: SUSRETI   28.02.14 21:16

@VBČ (citat):
Izuzev virtualnog druženja, forum kao platforma bivših pripadnika JNA želi pružiti mogućnost svima onima koji žele da se povremeno ili redovno sastaju u svojim gradovima ili šire. U tom pogledu Forum daje nekoliko tehničkih i organizatorskih pravila:

1. Na ovaj potforum stavljati samo takve sadržaje koji imaju veze s temom.

2. U naslovu postaviti ime grada ili regije/regiona za koji se organizira/organizuje susret.

3. Manji susreti se mogu zakazivati u svako vr(ij)eme, glavne susrete datirati najbolje u l(j)eto, u vr(ij)eme godišnjih praznika kako bi i oni iz inozemstva/inostranstva mogli doći.

4. Iako Forum BPNJNA nema uticaja niti kontrolu nad takvim susretima, pozivamo da susreti budu na liniji naših pravila, politički neutralni i svakome otvoreni. Samo takve susrete će Forum podržati.

5. Susreti se odnose isključivo na bivše pripadnike nekadašnje JNA.
Znači ja ne mogu da pronađem nekog novog druga ? Ja nisam služio u JNA, al ko da jesam. Stajanke, druženja, mogu se dešavati i izvan okvira udruženja. Ne treba vam samo malo mlađe krvi ?  lol!
Na vrh Go down
Junac 89
Gušter
Gušter

M(j)esto Bosna

KomentarNaslov komentara: Re: SUSRETI   07.03.14 0:02

@jun91 osijek (citat):
@Junac 89 (citat):

PA ONDA PRIJATNOOOOOOOOOOOO JUUUUUUUUUUUUUUUN........
Hvaaaaaaalaa, gennneeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!  cheers
Na vrh Go down
sloboda 71
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2015-03-25
Dob : 67
M(j)esto tuzla(podgorica)

KomentarNaslov komentara: Re: SUSRETI   25.03.15 20:12

i ja bi volio da se sretnemo bilo gdje u bivšoj zemlji. ovim susretom u bileći sam se oduševio.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 1219
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: SUSRETI   26.03.15 2:04

Svaka cast za ovakve susrete bilo bi lijepo kad bi i drugi krenuli stopama Bilece,prijatno Junskoj klasi.
Na vrh Go down
Junac 89
Gušter
Gušter

M(j)esto Bosna

KomentarNaslov komentara: Re: SUSRETI   27.03.15 0:14

Hvala, Kuhar-Debar.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik