FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Spavanje na straži

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorPoruka
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Spavanje na straži   02.03.15 18:59

@PORUCNIK (citat):

To je stvar iskustva, granicaru.
Naucice da pise na bijeloj podlozi ispod roza citata.

I ja sam u pocetku pravio istu gresku study
Ma samo ga savjetujem dok ne uđe u štos.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
djurap
Gušter
Gušter

Broj komentara : 40
Član od : 2015-02-12

KomentarNaslov komentara: ucim kako da citiram neciji post   02.03.15 20:05

@Vojnik Graničar (citat):
@djurap (citat):

Odgovor vojniku granicaru sada sam pronasao vas post o spavanju pisan davno.
U prvi mah sam pomislio da je to odlomak iz neke knjige.
Svaka vam cast.
Jeste li razmisljali o pisanju knjige?

U toj prici se mogu prepoznati  mnogi  granicari.
Na  moju karaulu je dosao  jedan general u kontrolu.
Nas  komandir  usro ko grlica i bio manji od makovog zrna, a general je bio ok lik raspolozen, sklom pricanju viceva, barem se tako cinilo. secam se njegovih reci  ja nisam MERLIN MONRO JA SAM MIRKO MIRTIC.
Koliko se secam valjda je bilo sve ok.
Djurap.
Hvala, hvala, hvala.....
Ovo se ne zaboravlja, ovo je događaj kojeg ću pamtiti čitavi život.
Za pisanje knjiga nemam ni volje ni želje.
Evo za spavanje na straži imaš od mene jedan plusić.

Samo pripazi gdje pišeš svoj komentar.
Ovo gdje si pisao ispada kao da sam ja pisao.
Ti si ga morao napisati ispod svih znakova koji se pojave na tekstu kojeg citiraš.
evo konacno sam nasao gde treba da citiram valjda je sada dobro. jos samo da nadjem kako da postavim fotku sa kompa ne sa neta.
poz vojnik granicar
Na vrh Go down
čato
Džomba
Džomba

Broj komentara : 158
Član od : 2010-04-09
Dob : 66
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Spavanje na straži   05.03.15 1:32

@miro81 (citat):
@čato (citat):
@nerona (citat):
Bilo je manje ugodno od onoga na političkoj nastavi.Straža na otvorenom je ipak sa sobom nosila strahove i odgovornost a politička nastava je bila dobar uvod u spavanje.Uvek sam se čudil kako bi čitač uspio ostati budan dok oko njega sve zijeva..Jedno od stražarskih mjesta ponad Bitole.
http://www.panoramio.com/photo/15686217

E Bitola moja suđena al ipak nedosuđena. Morao bi ići u raćunarsku artiljeriju. Moji su urgirali ,da me pošalju odma u vojsku.  Onaj na vojnom odsjeku - V.O- , krivo razumjeo razlog, pa je mislio , da me mora i zajebat, radeći tako uslugu svom prijatelju. Dođem ja sa rasporedom i sa onom objavom za Bitolu kući , ja se pomirio , ko ga jebe,  idem u izgnanstvo, pa ako vam nije stalo do mene , nije ni meni za vas. Mater pita onako kao usput, gdje su ti dali . Ajde kad si pitala , Bitola. Ja već prije pogledao na karti. jebo mu pas mater , do i na kraj države. Mater vjerovatno pogledala i ona đe je to , radi prometnih veza , kad ustanovi , da ji treba 5 dana za jednu posjetu . Zove ona onoga , kad on pozove onoga i traži raspored  bliže. Dobijem ja poštu , da se hitno javim na V.O. . Dolazim tamo, onaj isti govori , da je došlo do greške i da biram Niš il Aleksinac. Ja izaberem Aleksinac , radi vinskih podruma i vinare. Dođem ja kući , pogledam na kartu , dobro je ipak je uz magistralan pravac , al materi opet uzima 4 dana za posjetu.Još nabacim , da ću se javiti za padobranca , nju skoro kap. Ništa ona govori, nego opet ja dobijam hitno poštu , da se javim na V.O. Opet onaj , sada već puno prijazniji do mene, izgleda da ga je njegov prijatelj poslao u kurac , radi takvih usluga, mene pita , dal znam šišat i brijat . Znam brijati sebe al šišati neznam. Imam bricu na Malom Lošinju , tamo ljeti nose kratke gaće, a imam i tenkistu u Jastrebarskom. E to daj, ako ču bježati,  bar neću imati puno daleko.  

Pa izgleda,da su bili Tvoji "starci"prilicno visoko po "rangu"! Batine  flower

Ipak je otac dao život za slavu domovine, pa mater samohrana i to .
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Spavanje na straži   Today at 15:17

Na vrh Go down

Spavanje na straži
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 6/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» Spavanje na straži
» MRTVA STRAŽA, STRAŽA, SMJENA STRAŽE... i sl.
» Vojničke priče
» Stražarske kućice