FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

PRVO PISMO I PRVA POSETA U VOJSCI

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
jun91 osijek
Džomba
Džomba

Broj komentara : 144
Član od : 2011-11-21
M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: PRVO PISMO I PRVA POSETA U VOJSCI   09.01.12 15:33

Prvu posetu sam imao posle 5 meseci vojske,iznenada i bez najave moji dosli do prve linije da me vide!!!!!!!!!!! Taj osećaj se nezaboravlja svi smo se radovali kao mala deca,tražili su me preko crvenog krsta i nisu našli,pa su krenuli na slepo prema selu odakle sam poslao zadnje pismo. Svaka čast mom ćaletu pokojnom što je smeo da krene u takvu avanturu,bio je to novembar 91 u hrvatskoj selo Palača,velje sneg ja baš pišem pismo kući kad moji na vratima............ehhhhh
Na vrh Go down
Rodic Zeljko
Džomba
Džomba

Broj komentara : 146
Član od : 2009-05-30
Dob : 47
M(j)esto Kikinda

KomentarNaslov komentara: Re: PRVO PISMO I PRVA POSETA U VOJSCI   09.01.12 17:49

Za zakletvu su stigli,prvi izlazak u grad i iz gepeka je virilo pečeno prase.Neznam čemu sam se više obradovao,što se nije pojelo završilo je u spavaoni.Pismo prvo je stiglo od moja dva druga Pošto smo u isto vreme otišli u JNA.Ipak svemu sam se obradovao.
Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba

M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: Re: PRVO PISMO I PRVA POSETA U VOJSCI   09.01.12 18:07

prvo pismo je stiglo sa zakašnjenjem jer se pogubilo nisu znali gde sam Crying or Very sad 14 dana su mi lutala pisma dok me nisu pronašli ,a meni da pukne srce......otišao sam u stranu da me nevide kako plačem.VOJNIČKE SUZE JEBENO PEKU
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
Dob : 51
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: PRVO PISMO I PRVA POSETA U VOJSCI   27.01.12 10:20

U prvu posetu mi je dosao otac, isao u Rijeku sluzbeno i posto je prolazio kroz Karlovac, dosao da me poseti. Ne mogu da opisem radost tog jutra. Ujedno je bio prisutan i strah jer umalo nisam usao u autobus za Zagreb, isli smo u kolektivnu posetu muzeju. Tog leta (1984. god) je bila spektakularna izlozba Kineskih vojnika od terakote koji su napravljeni u prirodnoj velicini pre mnogo godina.Bili su vecni carevi cuvari u njegovom grobu i nekako tih godina su ih arheolozi pronasli.
Za mene je tog jutra spektakularnije bilo kada sam na prijavnici video Tajka, kako sam ga zvao.
Na vrh Go down
nerona
Džomba
Džomba

Broj komentara : 161
Član od : 2011-07-20

KomentarNaslov komentara: Re: PRVO PISMO I PRVA POSETA U VOJSCI   30.01.12 1:22

Ah pismo!!!Dugo sam ga čekal.Gotovo svi su ga dobili a ja tek nakon petnest dne.A posjetu nigdar nisanm dočekal.
Nitko mi nije mogel doći.
A kaj morem?
Slučajno sam srel svoje Zagorce u Debru kaj su tam delali i z njima se spominjal.No ipak mi je bile lepo.
Imal sam prijatele i društvo svih vjera i boje kože.Bil je i žutih jer je jedan prebolil žuticu.U Debru smo svi imali tvrdu stolicu pa su nas šopali nekakvim tabletama od čega smo dobili hemeroiode.
I sada ih imam!!Dali da tužim JNA zbog tog propusta i mogu li dobiti kakvu odštetu?
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3365
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: PRVO PISMO I PRVA POSETA U VOJSCI   04.02.12 4:05

@nerona (citat):
Ah pismo!!!Dugo sam ga čekal.Gotovo svi su ga dobili a ja tek nakon petnest dne.A posjetu nigdar nisanm dočekal.
A kaj morem?
Slučajno sam srel svoje Zagorce u Debru kaj su tam delali i z njima se spominjal.No ipak mi je bile lepo.
Imal sam prijatele i društvo svih vjera i boje kože.Bil je i žutih jer je jedan prebolil žuticu.U Debru smo svi imali tvrdu stolicu pa su nas šopali nekakvim tabletama od čega smo dobili hemeroiode.
I sada ih imam!!Dali da tužim JNA zbog tog propusta i mogu li dobiti kakvu odštetu?

mozes.

najvjerovatnije ce ti na ime odstete dati da jos jednom odsluzis vojni rok. u kasarni po licnom izboru (i neograniceno sledovanje tableta) lol!
Na vrh Go down
nerona
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: PRVO PISMO I PRVA POSETA U VOJSCI   04.02.12 21:11

@pera84 (citat):
@nerona (citat):
A kaj morem?

mozes.

najvjerovatnije ce ti na ime odstete dati da jos jednom odsluzis vojni rok. u kasarni po licnom izboru (i neograniceno sledovanje tableta) lol!

lol!
Buš mi ti posvedočil da govorim istinu!!

Šalim se naravno.Svjedok nam je bil jedan doktor Makedonac!Mi smo uredno spustili hlače a on bi gledao i gledao pa nekaj zapisival i onda dijagnozu poslje dal Bezbadnjaku na uvid jer se sumnjalo na diverziju valjda u svrhu slabljenja borbene gotovosti na granici!!
Problem je bil u tome kaj smo nas stotinjak 3-4 dne.imali tvrdu stolicu!!
Znam da ti sada misliš da se ja zahebavam ali uvjeravam te da je ovo živa istina.
Na vrh Go down
nerona
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: PRVO PISMO I PRVA POSETA U VOJSCI   04.02.12 21:12

hm.
Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba

M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: Re: PRVO PISMO I PRVA POSETA U VOJSCI   05.02.12 12:03

Ovo još nisam čuo da su svi imali tvrdu stolicu Very Happy kako ste to prevazišli???????Od čega ste se prosrali? Razz
Na vrh Go down
nerona
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: PRVO PISMO I PRVA POSETA U VOJSCI   05.02.12 12:36

@jun91 osijek (citat):
Ovo još nisam čuo da su svi imali tvrdu stolicu Very Happy kako ste to prevazišli???????Od čega ste se prosrali? Razz

Od čega?
Pa morali smo piti nekakav koktel tableta..kaj ne sjećam se točno,ali naj manje desetak od jen put.Posle je bil red na nužniku nekoliko dana a nahebali su oni kaj su bili u kazni pa morali čistit nužnik. Very Happy
Tih dana borbena gotovost nam je bila za niš..sreća da to nije saznal Enver Hodža sa druge strane bilo bi frkovito.

Bu se javil još netko kaj je sve to proživil da vam potvrdi da je se to bila istina.
Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba

M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: Re: PRVO PISMO I PRVA POSETA U VOJSCI   05.02.12 16:22

USRAĆU SE OD SMEHAAAA Very Happy Very Happy Very Happy Razz Razz
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   05.02.12 16:51

Nerona i Jun91 osijek, mislim da ste malo van teme Exclamation
Za vase impresije po tom pitanju .....svratite u kantinu, mozda nadjemo leka za to Wink Wink Wink

Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: PRVO PISMO I PRVA POSETA U VOJSCI   05.02.12 20:20

aleksandar obradovic (citat):
Nerona i Jun91 osijek, mislim da ste malo van teme Exclamation
Za vase impresije po tom pitanju .....svratite u kantinu, mozda nadjemo leka za to Wink Wink Wink

Ma ne.. i meni je to smešno i danas...Pa da je tad netko od nas pošteno prdnul dobil bi sedam dana nagradnog odsudstva Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy .Evo Gocev Predrag se zval naš vodnik a Jezdić komadant kasarne.Ak se oni jave mogu potvrditi to kaj vam velim!
Mislim da je to bil klasični napad na ustavni poreda i sigurnost države ali nigdar se nije našel krivac!Bezbednjak je samo razmišlaL o ciganki Afroditi i sebičnom udovoljavanju svojih intimnih borbenih tekovina vojnika u napadu a ne o globalnom problemu odbrane i dostignuća naše zajedničke borbe!
Na vrh Go down
hercog
Gušter
Gušter

Broj komentara : 41
Član od : 2011-11-29

KomentarNaslov komentara: Re: PRVO PISMO I PRVA POSETA U VOJSCI   05.02.12 23:32

Kakva je to država čiju sigurnos je mogao ugroziti jedan malo jači proljev*J
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: PRVO PISMO I PRVA POSETA U VOJSCI   06.02.12 0:18

Ko bi rekao živo sranje od običnog proljeva clown

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: PRVO PISMO I PRVA POSETA U VOJSCI   06.02.12 0:23

@purger (citat):
Ko bi rekao živo sranje od običnog proljeva clown
Ma šta sranje.To je bio početak raspada države!
Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba

M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: Re: PRVO PISMO I PRVA POSETA U VOJSCI   06.02.12 11:28

ma samo se zezamo malo soryyyyy svima
Na vrh Go down
hercog
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: PRVO PISMO I PRVA POSETA U VOJSCI   15.02.12 23:49

To je nesto slično Petrovoim životnim dogodovštinama!

Petrovi Vjetrovi

Bila je to sedamdeset i druga.
Mi pioniri, sve drug uz druga!
Priredba školska u čast Prvog maja,
recital traje, nema mu kraja!

Velike rime o legendi, mitu,
o NOB-u i drugu Titu.
Na bini parola svih proletera,
u publici hrpa funkconera:
jebemti, kakva atmosfera!

Drugarica Zebić znak nam je dala
da krene Internacionala.
Odjednom se prolomi nezgodan zvuk,
a u dvorani nastane muk:
to Petar pustio je vjetar!

Zvali u školu mamu i tatu,
držali slovo o prošlom ratu.
Došao lično i drug sekretar:
zar Titov pionir da pusti vjetar?

I to u takvom svečanom času?
To duboko vrijeđa radničku klasu!
Pozvali tajnu državnu službu
da otkrije terorističku družbu!

A Petar?
Tek dječak siromašan i plah.
Tri su dana doma jeli grah,
pa mu je bilo malo zlo,
pa mu je samo malo pobjeglo!

Bila je to osamdeset i druga,
Niš, JNA i drug uz druga!
Bratstvo-jedinstvo u istoj četi,
Petokraka zvijezda simbol nam sveti!
Ma, još se ježim kad se sjetim!

''Hej, Slaveni'', zastava vijori,
a, Petar se opet s probavom bori.
U stavu ''mirno'', nitko da mrdne,
a Petar opet, da prostite, prdne!
E, ljudi moji, frke grdne!

Prijavio Janez ''hrvaškeg hudiča''!
I onda opet počinje priča
o bratstvu-jedinstvu što ima''vrednost'',
držao govor drug za bezbednost,
o Petrovom djedu, koji se krio,
u prošlom ratu domobran bio!

Jer dobro sve znaju i prate oni:
on pripada, kažu, ''petoj koloni''!
A Petar?
Dečko ni izdajnik, ni hulja.
Samo se prejeo, bre, vojničkog pasulja,
pa mu je bilo malo zlo,
pa mu je samo malo pobjeglo!

Bila je to dvije tisuće druga.
Sve sama gospoda, ni traga od druga!
Za LIJEPU NAŠU mnogi su pali,
sad se vrte u grobu, ej kad bi znali
kako su neki poslije krali!

Sreo sam Peru potpuno sijedog,
pogleda prazna i lica blijedog.
Sjeti se često Bljeska, Oluje,
kad popije koju, državu psuje.
Jebi ga, stari, šta je - tu je!
Dali mu otkaz u poduzeću,
sad radi na crno i kopa po smeću.

Za život sve manje on ima volje,
sumnja da ikad bit će mu bolje.
Sve oko njega jad je i tuga.
Utjeha njemu samo je cuga.
Suze mu krenu ko kapi kiše
za ženu i sina i ne zna više.
I Petar živi uz malu plaću, bijednu,
uz grah u pučkoj, tri dana u tjednu.
U životu mu nije baš sve jasno,
pa mahne rukom i pusti vjetar glasno.

http://www.youtube.com/watch?v=dbf-Z-8qh-E
Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba

M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: Re: PRVO PISMO I PRVA POSETA U VOJSCI   17.02.12 11:58

hercog ovo mi se jako sviđa Very Happy Smile ,nezanam gde si ovo nabavio ali ako imaš još ovakvih stvari rado bih pročitao Razz
Na vrh Go down
hercog
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: PRVO PISMO I PRVA POSETA U VOJSCI   17.02.12 14:00

@jun91 osijek (citat):
hercog ovo mi se jako sviđa Very Happy Smile ,nezanam gde si ovo nabavio ali ako imaš još ovakvih stvari rado bih pročitao Razz
Imaš link ispod.Autor ima još slićnih stvari!

Pozdrav! Smile Very Happy
Na vrh Go down
Sekeres Dragan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 28
Član od : 2012-03-03

KomentarNaslov komentara: Re: PRVO PISMO I PRVA POSETA U VOJSCI   03.03.12 23:41

Prva poseta je bila za polaganje zakletve, moji dosli avionom tad su se prvi put vozili na relaciji Beograd - Ljubljana.
Davno je to bilo 1984 tako da nemogu da se setim detalja. Crying or Very sad
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: PRVO PISMO I PRVA POSETA U VOJSCI   04.03.12 10:41

@jun91 osijek (citat):
Evo recepta... popijes par piva, pa onako pijan kada ozednis, a ti navali na hladno mleko da utolis zedj. Ovu "terapiju" strogo promenjivati kod kuce, nikako negde na drugom mestu. I kao u onoj reklami... "Izgleda sasavo, ali deluje"!!! bounce
Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba

M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: Re: PRVO PISMO I PRVA POSETA U VOJSCI   04.03.12 11:37

Kaplar obećavam da ću da izprobam,znam da će bit gusto.....tj retko Smile Very Happy scratch i gledaću da budem kući!!!!!!!!!!!!!!
Na vrh Go down
hercog
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: PRVO PISMO I PRVA POSETA U VOJSCI   04.03.12 14:25

@jun91 osijek (citat):
Kaplar obećavam da ću da izprobam,znam da će bit gusto.....tj retko Smile Very Happy scratch i gledaću da budem kući!!!!!!!!!!!!!!
Vidim da si uvjek spreman za dobru zajebanciju,pa ako mogu pomoći!!
Poslije Kaplarove terapije jel znaš s čim ćeš naj slađe obrisat guzicu?

E pa a žakom od šećera!! Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba

M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: Re: PRVO PISMO I PRVA POSETA U VOJSCI   09.03.12 10:55

Hercog imaću u vidu ovo bom Laughing ,moram priznat da je genialan predlog vredi prodavati ovaj fazon,plus od mene lol!
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: PRVO PISMO I PRVA POSETA U VOJSCI   Today at 5:25

Na vrh Go down

PRVO PISMO I PRVA POSETA U VOJSCI
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» PRVO PISMO I PRVA POSETA U VOJSCI
» Žene u JNA
» Osnovne komande vojsci
» Koji kriteriji su uzimani prilikom regrutovanja u pojedini rod vojske?
» Nepisana pravila u vojsci