FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Celje - januar '86. VP 2420

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
Nik
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 219
Član od : 2012-01-12

KomentarNaslov komentara: Celje - januar '86. VP 2420   13.01.12 1:25

19.Januara 1986. dosao sam u Celje V.P. 2420 gde je poceo moj vojnicki zivot.

Komandant kasarne-Pukovnik Ratko Cvijanovic

Pesadija  III ceta prateci vod-Komandir cete-Kapetan I klase-Dragan Blagojevic
Komandir voda-Vodnik Husein Sabic

Posle 3 meseca obuke-prekomanda u granicni odsek Dravograd-karaula Vič (Franc Leskosek Luka) .Tu sam ostao do kraja vojnog roka.

Evo i kasarne:

V.P. 2420 Celje

Januarci javite se Very Happy

Nik: komentar modifikovan dana: 31.03.12 1:51; prepravljeno ukupno 3 puta
Na vrh Go down
Rodic Zeljko
Džomba
Džomba

Broj komentara : 146
Član od : 2009-05-30
Dob : 47
M(j)esto Kikinda

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   13.01.12 19:13

Pozdrav,da li je tad radio zastavnik Stanković Stanoje?
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   13.01.12 19:27

@Rodic Zeljko (citat):
Pozdrav,da li je tad radio zastavnik Stanković Stanoje?

Ja se stvarno njega ne secam veruj mi (moguce je).To ime mi nije poznato!
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   18.01.12 15:38

Celje-prateci vod III ceta:(komandir voda-vodnik HUSEIN SABIC)

vodnik HUSEIN SABIC

desetar-   PAVLOVIC NENAD-Srbija (selo Kozja-Bela Palanka)
desetar-   PAVLOVIC MILIVOJE-BIH-(Visoko kod Sarajeva)
desetar-   BASANOVIC  .....-BIH-.........

Klasa-Januar '86

vojnik-   BIBIC SAFET-BIH-(Sarajevo)
vonjik-   CEHOLA STEVAN-(Srbija)
vojnik-   BJELCEVIC  MITAR-(Srbija)
vojnik-   KUJUNDZIC CEDOMIR-Srbija-(Beograd)
vojnik-   STANOJLOVIC NEBOJSA-Srbija-(Pozarevac)
vojnik-   MILJUS ZORAN-Hrvatska
vojnik-   PRATLJACIC IVO-Hrvatska
vojnik-   NAKIC SENAD-BIH
vojnik-   LJAMALARI SAHIR-Kosovo
vojnik-   AZIZI SEFIK-Makedonija
vojnik-   JETISI ANTUN-Kosovo
vojnik-   BEKRIC RASIM-BIH
vojnik-   CUTURIC NEDJO-(zavrsio vojnu akademiju-poslat na redovno odsluzenje)
vojnik-   BLAGOJEVIC TOMISLAV-Vojvodina-(Sombor)
vojnik-   HADZIBECIRI ASLLAN-Kosovo
vojnik-   AZIROV ASLLAN-Kosovo
vojnik-   KADRIJAJ AVDULJ-Kosovo
vojnik-   BJELAJEVIC ZLATKO-Hrvatska-selo Nijemci-(Vukovarsko-sremska županija)
vojnik-   ATANASOVSKI MITE-Makedonija-(Strumica)
vojnik-   DJUKIC MILENKO-Srbija-(Loznica)

Mozda se neko prepozna pa se javi-Nisam naveo sve jer sam zaboravio.
Ko se javi dopunice spisak. Very Happy

Nik: komentar modifikovan dana: 10.05.13 15:40; prepravljeno ukupno 9 puta
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   01.02.12 1:23

Evo jos nekih slika - kako danas izgleda

Kasarna-Celje

Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   01.02.12 12:35

Jedna od rijetkih koja dobro izgleda,čisti primjer Slovenskog mentaliteta Very Happy
E sad kako ostali objekti izgledaju Question vjerujem da su uspjeli.

Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   01.02.12 13:04

@purger (citat):
Jedna od rijetkih koja dobro izgleda,čisti primjer Slovenskog mentaliteta Very Happy
E sad kako ostali objekti izgledaju Question vjerujem da su uspjeli.

Naravno-nista nisu zapustili ili rusili-sve je renovirano.
Pola objekata se koristi u turisticke svrhe (narocito karaule) planinski centri itd..........(pametan potez) Wink
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   13.02.12 16:35

Kasarna u Celju  1990. godine

Glavna kapija i ulaz u kasarnu

Na vrh Go down
FOSIL
Džomba
Džomba

Broj komentara : 150
Član od : 2012-04-26

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   25.05.12 11:14

Pozdrav,zahvaljujem ti se na ovim slikama koje su me vratile u 84.godinu i prisjećam se nekih detalja koji su mi ostali u sjećanju na to vrijeme.Što se tiče objekata vidim da su ostali u istoj formi samo su fasade uređene još su stari kesteni na svom mjestu,pa zar je moguće da su još uspravno.Koliko sam puta u jesen 84.g.,morao zajedno sa svojim drugarima da metem lišće ispod njih,mi pometemo lišće i završimo posao a ono vjetar puhne kao da se poigravao sa nama i opet ponovo na posao jer krug vojarne je morao biti besprijekorno čist, a najgore je bilo to što je kestenova najviše bilo ispred zgrade komande pa smo tu najviše posla i imali,dež.oficir izađe i samo vikne vojsko,on te riječi nije do kraja ni izgovorio a mi već metemo.Eto to je tada nama bilo tako teško a da smo znali šta nas poslije čeka u životu potpisali bi se vječito da ostanemo u vojsci.Interesira me šta je sa onim objektom iza glavne zgrade gdje je boravila vojska,gledajući na zapad prema kapiji kuda su ulazili oficiri u krug vojarne kada su dolazili izjutra na posao,tu je bila jedna stara kuća u kojoj smo jedno vrijeme mi pozadinska četa boravili 84.godine sve do jeseni kada smo se preselili u glavnu zgradu,da li je ona još uspravna pošto je bila prilično oštećena u to vrijeme,u njoj nije bilo grijanja.Sjećam se bašte ispred  tog objekta gdje smo se mi vojnici u lijepe ljetne sunčane dane izležavali i uživali u vojničkom životu.tada je bilo popularno praviti vodene balone u platičnim vrećicama,(to su one vrećice što se namirnice pakuju u zamrzivač),vrećica se napuni vodom i kada vojnik zaspe na livadi ispred zgrade na travi dobro se nanišani sa prozora i taj balon  sa vodom baci na njega,možete zamisliti situaciju,ti u dubokom snu ili razmišljanju a kada odjednom isto grom iz vedrog neba na tebe padne vrećica sa hladnom vodom.To su bilie takve interesantne egzibicije da smo se svi smijali i nije bilo ljutnje jer svi smo to iskusili i osjetili tako da je to sastavni dio vojničkog života.Pozdravljam sve forumaše,mogu reći iako je prošlo prilično dosta vremena pamćenje me još nije izdalo samo je bitno da se zada tema i onda dolazi sve samo po sebi,svaki detalj koji se proživljavao u vojsci Very Happy

Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   25.05.12 14:45

Evo jos nekih slika kasarne u Celju - danasnji izgled-sve je isto kao nekad! Very Happy

Na vrh Go down
FOSIL
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   25.05.12 17:34

Svaka ti čast za ove fotografije.Toliko sam želio da vidim unutarnji prostor vojarne i položaj ostalih objekta u sklopu da stvarno nemam riječi dirnuo si me u srce Very Happy počelo je jače kucati kada sam sve ove fotografije pregledao.To sam želio već dugi niz godina i razmišljao čak da odem u Ljubljanu u maršalku odakle sam 84.,godine prekomandovan u Celje i gdje sam bio do kraja vojnog roka kuvar u restoranu.Oni koji su bili u mojoj generaciji pa i poslije sjećaju se da je vojnički restoran te godine osvojio srebrnu plaketu JNA na koju sam ponosan i dan danas zašto sam tada dobio petnaest dana nagradnog odsustva.Još jednom hvala puno na fotografijama, pozdrav svima Smile
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   25.05.12 18:07

@FOSIL (citat):
Svaka ti čast za ove fotografije.Toliko sam želio da vidim unutarnji prostor vojarne i položaj ostalih objekta u sklopu da stvarno nemam riječi dirnuo si me u srce Very Happy počelo je jače kucati kada sam sve ove fotografije pregledao.To sam želio već dugi niz godina i razmišljao čak da odem u Ljubljanu u maršalku odakle sam 84.,godine prekomandovan u Celje i gdje sam bio do kraja vojnog roka kuvar u restoranu.Oni koji su bili u mojoj generaciji pa i poslije sjećaju se da je vojnički restoran te godine osvojio srebrnu plaketu JNA na koju sam ponosan i dan danas zašto sam tada dobio petnaest dana nagradnog odsustva.Još jednom hvala puno na fotografijama, pozdrav svima Smile

Nema na cemu Very Happy

Drago mi je da je tako-proradile su emocije i secanja na vojnicke dane Very Happy
Na vrh Go down
FOSIL
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   25.05.12 18:17

To što si malo prije spomenuo sjećanje,to nije samo sjećanje već dio života koji smo mi živjeli u tom vremenu i dali svoj doprinos.kada pogledam sliku današnje mladeži oni imaju puno više nego što smo mi imali ali to je manje više materijalno ali mi smo imali nešto drugo što je puno vrijednije iskreno prijateljstvo,sada su to naše uspomene na jedno neizbrisivo vrijeme, pokidane veze i mostovi će se kad-tad pomalo povezivati i mi ćemo opet biti blizu jedni drugima kao nekada,istina sada putem interneta ali bar imamo se čega sjećati.Pozdrav Very Happy Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   25.05.12 18:30

@FOSIL (citat):
To što si malo prije spomenuo sjećanje,to nije samo sjećanje već dio života koji smo mi živjeli u tom vremenu i dali svoj doprinos.kada pogledam sliku današnje mladeži oni imaju puno više nego što smo mi imali ali to je manje više materijalno ali mi smo imali nešto drugo što je puno vrijednije iskreno prijateljstvo,sada su to naše uspomene na jedno neizbrisivo vrijeme, pokidane veze i mostovi će se kad-tad pomalo povezivati i mi ćemo opet biti blizu jedni drugima kao nekada,istina sada putem interneta ali bar imamo se čega sjećati.Pozdrav Very Happy  Very Happy  Very Happy

Za ovako dobar post evo kao nagrada jos jedna fotografija-imas u pozadini kantinu da se setis gde si nekad pio pivo cheers

Na vrh Go down
FOSIL
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   25.05.12 19:11

Ti si stvarno pun iznenađenja,kad god pomislim to je to a ono iz rukava zec viri i smiješi se kao ovaj smješko cheers Laughing
Na vrh Go down
FOSIL
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   25.05.12 19:40

Eeeeeeeeeeeeee,što se nekad pilo,sjećaš se točene piveeeeeeeeee,krigla od pola litre sva orošena,uuuuuuuuuu to nam je bilo omiljeno piće posebno kad se izađe u grad,čini mi se da se pivo zvalo "UNION" ako se ne varam.Jednom prilikom tako izlazim ti ja sa svojim drugom u grad i susrećemo jednu djevojku koju prije nikada nismo vidjeli ali stvarno ljepotica.Ona nas učtivo pozdravlja i poziva u kino da gledamo neki film.Nama kao vojnicima drago što je cura izabrala baš nas,mi puni samopouzdanja.I tako ulaskom u malu kino dvoranu mi sjedamo, djevojka odmah do nas,kad dolaze dva tipa i sjedaju kraj djevojke sa naše desne strane.Tu počinje razgovor i nije bilo nikakvih sumnji da bi to mogla biti namještena situacija.Kako se film bliži kraju tipovi stalno meni i mom kolegi prebacuju da idemo sa njima u stan tamo ćemo uživati,biće pića dobrih cura i još što-šta.Meni se tada pale lampice u glavi a znam i da su nam oficiri skrenuli pažnju na to da pederi uz pomoć mladih djevojaka koje prethodno plate za uslugu,vrbuju u gradu vojnike te ih na kraju odvedu negdje u iznajmljene stanove i tu im kako se ono kaže razvale bulju,tj.naprave redaljku da pamte za cijeli život.Tada pri izlasku iz kina ja prišapnem svom prijatelju o čemu se radi i na moj znak kada ja pođem trčati da i on briše za mnom.Kada smo mi izašli napolje iz kino dvorane i udarili petama vjetra ja mislim da nas ni mlazni avion ne bi stigao, samo smo čuli povike iza nas pobjegoše nam majku im vojničku.To mi je ovako usput naum-palo Very Happy Very Happy Very Happy

Na vrh Go down
rista
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2013-02-17
Dob : 57

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   17.02.13 13:13

Januarci 86 Smile.
Dobro se sečam Šabiča. Viđao sam ga kasnije u Prevalju. Jako dobar dečko. Ja sam bio u prvom vodu, jedan od najstarijih (po godimana), Šabič mi se neko vreme obračao sa vi Smile . Svih vojnika se ne sečam najbolje, nitko mi nije ostao u slabom sečanju. Puno smo se smijali Aljiču, Smajiču, Krasničiju,..., Kinoliju i normalno Saviču legendi. Njemu puška nije mogla da dobaci do mete na 100m. Stariji vodnik Gaštarski (stvarno je bio najstariji stariji vodnik) umalo, da ga zbog toga nije gađao kamenom. Najviše me ubijao sneg. Padao je te godine 14 dana neprekidno. Kao gušter čuvao sam stražu na Bukovžlaku (samo da se rešim obuke) a završio sam rok na strelištu Pečovnik. Ostali ste otišli na karaule. Mislim, da smo bili prva generacija graničara.
Ajde javite se Januarci (Nenad iz Zagreba, Štef iz Krapine, Janez iz Vipave, Kacin ? iz Postojne, Saša iz Novog Sada, deserar Bisim iz Dubrovnika, Mujo neznam odakle (bio mi je stalna stranka za popravak tranzistora) i mnogi drugi,..... Bez ozira na neke napore koje smo morali preživjeti nije niti bilo neizdrživo. Lepo je bilo kad smo išli kući, a lepo je i to, da verovatno nitko nije odnio neke loše uspomene na tu godinu dana.
Živim u blizini Celje, karaulu viđam mislim, da je još u funkciji, drugi objekti pa ili izgledaju jadno ili su privatizirani.

Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   17.02.13 18:29

Dobrodosao Risto cheers

Risto........pokusavam da te se setim ali ne ide...ja sam bio prateci vod u III ceti.
Komandir mog voda je bio bas gospodin Sabic.
Krasnici je bio sa mnom na karauli Vic do kraja vojnog roka-doduse zbog zatvora i pritvora 2x po15 dana skinuo se kasnije od nas!
Secam se Gastarskog odlicno Very Happy ,pamtim Nenada iz Zagreba (Tresnjevka),i desetara Muje koji se drao na hodnuku kao niko Very Happy
Mislim da je vasa spavaona bila u celu hodnika.

Naravno da je vodnik Sabic Husein bio dobar covek-i sad je isti-inace u kontaktu sam sa njim i mogu te spojiti ako zelis-obradovace se sigurno!

Secas li se onih silnih uzbuna,terena,usiljenih marseva,i bataljonske vezbe u vreme Cernobila-bilo je gadno!

Pozdrav Risto pa se javi..........Celje Januar '86 lol!

Na vrh Go down
rista
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2013-02-17
Dob : 57

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   17.02.13 19:03

Moje pravo ime je Zlatko. Da, mi smo spavali na čelu hodnika samo večinu vremena ja sam bio sam na streljani u Pečovniku. Tamo su me odveli još u vreme obuke (Jeram) tako, da je naša generacija još dolazila na gađanje pa smo se verovatno tamo viđali. Jako mi je ostao u sečanju rastanak generacije posle obuke - vaš odlazak na karaule. Bez obzira na moje tada več zrele godine vidio sam, da je među nama bilo bilo veliko drugarstvo.
Naravno, da se sečam nekih uzbuna a i terena u okolici Šmartinskog jezera, spavanja u senu,... Da vežba na Počeku (tada smo rekli u Postojni) je isto bila za pamčenje. Tada sam tamo preživio dve sedmice a posle sam tamo bio barem sedmicu dana mesečno, jer sam pripremao strelišta za našu kasarnu te za Sl. Bistricu i neku kasarnu iz Maribora.

Gospodina Šabiča lepo pozdravljam. Ponekad sam putovao u Prevalje i mislim, da sam ga tamo usput viđao. Mislim, da je na kraju bio na karauili Strojna. Imaš ideju kako da izmenimo mail adrese?

Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   17.02.13 19:26

Da gospodin, Sabic je sa tom generacijom granicara otisao takodje u prekomandu na karauli Strojna za komandira karaule.
Posle toga kao komandir karaule prelazi na karaulu Holmec i ostaje do kraja onih nemilih dogadjaja i sukoba.

Ovde sam postavio slike karaula-neke od njih mi je gospodin Sabic poslao licno pa mozes pogledati

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t1170-karaule-jna-slovenija

Danas je ziv i zdrav (hvala bogu) zivi u Sarajevu-legenda kao i uvek!

Risto poslao sam ti PP za kontakt.

lol!
Na vrh Go down
smederevac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2013-03-25
M(j)esto Smederevo

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   27.03.13 1:41

Kada sam ja dosao 87 u maju mesecu III ceta  prateci vod komandir cete bio je porucnik Sokec Marijan a komandir prateceg voda Bogunovic Dragan.
Komandir drugog voga bio je neki vodnik  koji je brzo otisao u prekomandu pa mu se i ne secam imena.
U to vreme je bila i neka generalna ispekcija, pa je za komadanta kasarne dosao potpukovnik Tomislav Sipcic, secam se parade i primopredaje kasarne.
Bogunovic se skinuo iz vojske negde juna meseca 88 (posle mog odlaska)
Sokec Marijan je jos uvek oficir u HV
Uh kad bi se javio jos neko iz perioda 87/88 pa da se prisetimo jos nekih detalja

Na vrh Go down
Haxhibeqiri Asllan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 39
Član od : 2013-05-07
M(j)esto orahovac-kosovo

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   07.05.13 18:08

mogu da znam koje ovaj nik ime i prezime
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3108
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   07.05.13 18:14

@Haxhibeqiri Asllan (citat):

Question
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   07.05.13 19:29

@Haxhibeqiri Asllan (citat):

Gde si Haxhibeqiri (MITRALJEZAC) stari druze? cheers
Eh,kad se setim kako vas je jurio desetar Pavlovic Milivoje...siguran sam da ga nisi zaboravio Very Happy

Dobrodosao na forum,drago mi je da si se javio!Bili smo u istom vodu u Celju!

lol!
Na vrh Go down
Haxhibeqiri Asllan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 39
Član od : 2013-05-07
M(j)esto orahovac-kosovo

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   09.05.13 14:57

pozdrav svima u pratecem vodu prvo sabicu isvima ostalim.
druzhe nik u koje odelenje si bio posto znash da sam bio mitralezac.i kazhi ime i prezime jer mnogo
si me uzbudio kad sam video ove slike sa kasarne u celju isva imena koja si napisao .
kazimi ime prezime kako bi znao skim razgovaram.
pzdrav svima januarcima 1986.asllan haxhibeqiri.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   Today at 1:54

Na vrh Go down

Celje - januar '86. VP 2420
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/4Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Celje - januar '86. VP 2420
» Celje VP 2420/4 septembar 1986.
» Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.
» Danilovgrad kasarna Milovan Šaranović, januar 1989. - jun 1989.
» VIPAVA 1266/2C, januar 1990.