FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Celje - januar '86. VP 2420

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
Nik
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 224
Član od : 2012-01-12

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   09.05.13 22:39

@ Haxhibeqiri Asllan poslao sam ti PP procitaj obavezno!!!

Teske one tvoje kutije za municiju Very Happy kad se samo setim kako smo trcali pod punom ratnom opremom na Pecovniku po onom snegu!

Jos jednom veliki pozdrav!

lol!
Na vrh Go down
Haxhibeqiri Asllan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 39
Član od : 2013-05-07
M(j)esto orahovac-kosovo

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   10.05.13 11:00

pozdrav nik ne mogu datise seti dali si onaj sa dugom kosom u prvom danu kad si stigao u celje
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   10.05.13 11:41

@Haxhibeqiri Asllan (citat):
pozdrav nik ne mogu datise seti dali si onaj sa dugom kosom u prvom danu kad si stigao u celje

@ Haxhibeqiri Asllan odgovori mi na PP...ne znam kako se snalazis na forum ali vidim da si procitao poruku!

cheers
Na vrh Go down
Haxhibeqiri Asllan
Gušter
Gušter

M(j)esto orahovac-kosovo

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   10.05.13 15:23

Nik zaboravio si azirov asllan on je bio samnom u mitalezko odelenje.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18530
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   10.05.13 15:30

Asllane, dobro došao na forum! Very Happy

Slobodno se uključi i na ostale teme koje te zanimaju.
Pozdrav! Very Happy
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   10.05.13 15:37

Nik zaboravio si azirov asllan on je bio samnom u mitalezko odelenje.

Eeee, super sto si se setio-sad si i mene podsetio,bio je jako nestasan!!! Very Happy
Evo dodajem ga odmah na spisak na prvoj strani ove teme,ako se setis jos nekoga dopunicu spisak.
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   10.05.13 19:30

@ Haxhibeqiri  da li ti je poznat ovaj ulaz mozda? Very Happy

Nik: komentar modifikovan dana: 30.09.16 16:23; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Tihomir P.
Gušter
Gušter

Broj komentara : 16
Član od : 2013-05-10

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   10.05.13 22:30

Hej Hadzibeciri pa gdje si ti? Sjecas li se Slavonca? cheers
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   11.05.13 8:41

Tihomir P., dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
Haxhibeqiri Asllan
Gušter
Gušter

M(j)esto orahovac-kosovo

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   11.05.13 15:19

TIHOMIR P.SLABO SE SECAM.
MOZES DAMI KAZES U KOJE ODELENJE SI BIO U PRATECEM VODU.
POZDRAV.
Na vrh Go down
Haxhibeqiri Asllan
Gušter
Gušter

M(j)esto orahovac-kosovo

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   11.05.13 15:26

NIK.
TOJE ULAZ U KASARNU .
Na vrh Go down
pedja71
Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
Član od : 2013-05-18

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   19.05.13 12:09

Ista sećanja kao i kod većine, prvi vojnički dani bio sam vojnik septembarske klase 1990komandir voda bio je poručnik Zoran Ostojić, kao graničar posle pešadijske obuke prekomandovan u Dravogradu na karauli Bistrički Jarak (u to vreme komandir karaule bio je vodnik nemogu trenutno da se setim imena ali znam sigurno zvali su ga "Babo") to je ona karaula po kojoj je snimljen i film Brisani Prostor navodno o upadu terorističke grupe 70-tih godina. Sećam se velikih poplava u Celju, tad sam bio na obezbedjenju gradske bolnice, sećam se da se u krugu kasarne moralo kretati čamcima zbog prevelike vode. Na karauli sam bio oko mesec ipo zatim sam ponovo prekomandovan u komandi garnizona Dravograd kasarna Bukovje, gde me je zateko i rat . Imam nekih slika iz kasarne koje ću drugom prilikom postaviti na forumu
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Celje - Januar '86 V.P. 2420   17.06.13 9:10

@Nik (citat):
Gde si Haxhibeqiri (MITRALJEZAC)  stari druze? cheers
Eh,kad se setim kako  vas je jurio desetar Pavlovic Milivoje...siguran sam da ga nisi zaboravio Very Happy

Dobrodosao na forum,drago mi je da si se javio!Bili smo u istom vodu u Celju! lol!

Nik.
Je li Asllan Haxhibeqiri baš dužio mitraljez ili je bio pomoćnik nišandžije mitraljeza.!

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Haxhibeqiri Asllan
Gušter
Gušter

M(j)esto orahovac-kosovo

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   17.06.13 10:28

donosilac municije mitraleza...kutije vojnik granicaru..
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Celje - Januar '86 V.P. 2420   17.06.13 10:40

Donosilac municije mitraleza... kutije vojnik granicaru..

Asllane.
Nasmija me ovaj tvoj odgovor, he he he he he
Legenda si.
Jesi li nosio ovakvu jednu ili dvije kutije.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   17.06.13 11:12

I ja sam se nasmejao ali samo malo,jer kad se setim koliko je to tesko......Crying or Very sad
Na nekoj bataljonskoj vezbi koja je bila izuzetno zahtevna i teska (polaganje za cin generala) mene stave kao zamenu za jednog naseg vojnika iz voda (Bjelajevic Zlatka) koji je morao hitno kuci.I tako ja dobijem zaduzenje kao i Haxhibeqiri Asllan!
Pamticu to do kraja zivota-neverovatno koliko su teske te kutije a zna se da mitraljesci idu pre svih od brda do brda.
Ne ponovilo se nikad vise-ja samo jednom a Haxhibeqiri Asllan sve vreme obuke.
Ja mu se divim kako je izdrazao-najbolje da on sam kaze kako mu je bilo-zato mi nije bas do smejanja:
Kad se jos setim kakav je bio komandir odeljenja desetar Pavlovic Milivoje dize mi se kosa na glavi!!!
Ajde Haxhibeqiri Asllan otvori dusu i sad sve kazi kako ti je bilo-znam da si proklinjao sebe!
Na vrh Go down
Haxhibeqiri Asllan
Gušter
Gušter

M(j)esto orahovac-kosovo

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   17.06.13 11:37

jedna kutija je bila teska 10kg.aja sam nosio dve kutije ako se ne varam.pa bilo je tesko ali kad imas dobro drustvo onda sve prebrodis.

Ne secam se nik kad si je ti nosio a gotovo je bilo tesko ko postele 22kg.ati nik nisi imao tesko onaj tvoj rb.
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   17.06.13 11:52

Pa naravno da je bilo tesko i nama minobacaclijama ali te kutije su bile ubedljivo najteze.
Nosio si 2 kutije ja se dobro secam!
Ja sam menjao Bjelajevica kad smo bili na bataljonskoj vezbi,secas se da smo spavali u nekoj napustenoj zgradi bez krova u slami pa nas je preko noci zavejao sneg.Tad sam nosio te proklete kutije a desetar Pavlovic nam je dusu izvadio.Krenuli smo iz kasarne Celje preko noci imali usliljeni mars a posle toga vezba!
Kad smo posle 7 dana dosli u kasarnu pola vojnika zaglavilo u stacionaru!Crying or Very sad
Na vrh Go down
Haxhibeqiri Asllan
Gušter
Gušter

M(j)esto orahovac-kosovo

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   17.06.13 12:22

secam se dobro toje bilo u nekoj stocnoj farmi u nekoj hali gde su stavlali slamu itu smo prespavali noc i kad smo ustali ujutro kad smo videli sneg po vise nasoj cebati ami smo se radovali kad smo videli da je pao sneg pa pitamo vodnika sabica hocemo se vratiti u kasarnu ..on nam kaze jel ste vi ludi gde ima za vojsku sneg kisa pa da vidimo kaze kako ce da se snadjete ami smo uzeli neznam kako ivi kazete od slame i napravili kao kolibe i tako prosli onu vezbu.ato je tacno kad smo se vratili u kasarnu mno go vojnika je otislo u stacionar.
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3427
Član od : 2012-02-13
Dob : 53

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   17.06.13 14:52

donosilac municije mitraleza...kutije vojnik granicaru..

Misliš da bi prošao bolje da si nosio postolje?
Na vrh Go down
Haxhibeqiri Asllan
Gušter
Gušter

M(j)esto orahovac-kosovo

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   17.06.13 16:47

probao i to kad bi nedostajao postelas onda ja bi trebao da nosim a postele je jos gore.
Na vrh Go down
lostsoldier
Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
Član od : 2014-06-03

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   15.07.14 8:29

@pedja71 (citat):
Ista sećanja kao i kod većine, prvi vojnički dani bio sam vojnik septembarske klase 1990komandir voda bio je poručnik Zoran Ostojić, kao graničar posle pešadijske obuke prekomandovan u Dravogradu na karauli Bistrički Jarak (u to vreme komandir karaule bio je vodnik nemogu trenutno da se setim imena ali znam sigurno zvali su ga "Babo") to je ona karaula po kojoj je snimljen i film Brisani Prostor navodno o upadu terorističke grupe 70-tih godina. Sećam se velikih poplava u Celju, tad  sam bio na obezbedjenju gradske bolnice, sećam se da se u krugu kasarne moralo kretati čamcima zbog prevelike vode. Na karauli sam bio oko mesec ipo zatim sam ponovo prekomandovan u komandi garnizona Dravograd kasarna Bukovje, gde me je zateko i rat . Imam nekih slika iz kasarne koje ću drugom prilikom postaviti na forumu

Onda smo bili istovremeno na obuci, a kako pišeš da te rat zatekao u komandi, vrlo vjerojatno da smo se mogli i tamo vidjeti jer sam ja nakon obuke upravo u Bukovju proveo ostatak vojnog roka. Sjećam se poplave u Celju, danima smo išli na čišćenje bolnice. Rado bih vidio još slika iz kasarne jer svojih nekoliko fotografija koje sam imao ne mogu pronaći.

Na vrh Go down
Strelčev vrh
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2014-05-23

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   24.09.14 16:34

Pa ako se opijemo da nam bude loše levo iza kantine koliko se sećam bio je stacionar
Na vrh Go down
kuharZa300
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2014-10-31

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   31.10.14 19:20

@FOSIL (citat):
Svaka ti čast za ove fotografije.Toliko sam želio da vidim unutarnji prostor vojarne i položaj ostalih objekta u sklopu da stvarno nemam riječi dirnuo si me u srce  Very Happy počelo je jače kucati kada sam sve ove fotografije pregledao.To sam želio već dugi niz godina i razmišljao čak da odem u Ljubljanu  u maršalku odakle sam 84.,godine prekomandovan u Celje i gdje sam bio do kraja vojnog roka kuvar u restoranu.Oni koji su bili u mojoj generaciji pa i poslije sjećaju se da je vojnički restoran te godine osvojio srebrnu plaketu JNA na koju sam ponosan i dan danas zašto sam tada dobio petnaest dana nagradnog odsustva.Još jednom hvala puno na fotografijama, pozdrav svima  Smile  

Ova tema ja nastala dosta davno, ali vidim da se tokom godina netko povremeno i dalje o nju javi, pa ću i ja dodati jedan mali upis.

Sjetih se danas, onako bez veze, Celja u kojemu sam 1984. služio vojsku. Ustvari, prva asocijacija mi je bila hotel/restoran Turska Mačka, pa sam malo proguglao naziv, čisto da vidim postoji li još to i ima li možda kakva slika. Sjećam se bočnog zida na kojemu je bilo nacrtano mačje lice s fesom na glavi (je, ima na Googlu upravo ta slika koje se još sjećam). Pa se prisjetim nekih ulica i lokacija tamo i odlučim malo prošetati gradom putem Street View opcije. Htio sam krenuti od vojarne, pa prema gradu, no pojavio se problem da je baš i ne uspijevam pronaći. U sjećanju mi je nekako ostalo da je bila negdje na periferiji, pa sam tako krenuo tražiti nešto što bi ličilo na vojarnu na satelitskoj snimci. Kako mi baš i nije polazilo za rukom, odlučih potražiti adresu i po njoj naći lokaciju. Tako sam i naišao na ovaj forum, a citirani tekst me ponukao da i ja nešto napišem.

Stvar je u tome da sam s Fosilom zajedno radio u kuhinji. Vidio sam iz nekih drugih njegovih postova da je aprilska klasa, a ja sam bio augustovska (da ostanem u tadašnjoj terminologiji). Obuku sam također imao u Maršalki, ali se tamo nismo mogli vidjeti, jer je on već bio u Celju kad sam ja stigao u Ljubljanu.

Sjećam se, onako kroz maglu, trojice, ako me sjećanje dobro služi baš iz te klase. Najbolje mi je u sjećanju ostao jedan crni, mršavi dečko. Imena se ne sjećam uopće, a da ih netko i napiše ne bi mi vjerojatno puno značila. Bliski pretjerano nismo bili. Džombe se s gušterima nisu previše zamarale. Smile U svakom slučaju, oni su nama novima bili učitelji, od kojih smo učili kako stvari funkcioniraju i koliko se sjećam bili su sasvim korektni. Majstor Cane je i tako više bio kod svoje drage nego u kuhinji. Smile

Mi novi smo došli pred zimu. Sjećam se da smo prvih dana vadili mrkvu iz vrta, pa sjeckali, kuhali i onda spremali u male vrećice za zamrzivač, pa u hladnjaču. (Kada se kuhala juha, po tu istu mrkvu se išlo u tu istu hladnjaču. Pa si gledao pokupiti sve što ti treba, prije nego se golemi ventilator tebi s desna uključi. brrrrr)

U to vrijeme je bilo u toku i natjecanje JNA kuhinja na nivou cijele SFRJ, pa se kuhinja naveliko glancala. Do te mjere da smo keramičke pločice na zidovima mazali jestivim uljem, ne bi li se bolje sjajile. A na dan evaluacije, ručak je bio nebeski (u usporedbi s uobičajenim). Civilni majstor i vodnik, upravitelj kuhinje, su se itekako pobrinuli da sve bude na nivou. Pitam se pamti li vojska, koja je imala prilike to vidjeti, taj dan kao prilično jedinstven, barem kada je klopa bila u pitanju. Fosil kaže da smo osvojili srebrnu plaketu, no meni je u sjećanju da smo bili najbolji. Isto tako mislim da se radilo o deset dana nagradnog odsustva, ali možda nismo svi dobili jednako. No to su nebitni detalji. Znam da sam svojih 10 dana bez oklijevanja iskoristio u najranijem mogućem trenutku (u trenutku kad je Osijek bio najhladniji gradu u Jugi s -27).

Dalo bi se još svašta napisati o tim danima, no i ovako mi se čini da je post podugačak, pa vas neću zamarati. Lijep pozdrav svima, a posebno Fosilu, ako naleti na ovo.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   31.10.14 20:19

Kuhar dobrodošao na forum cheers
Samo ti piši na dugačko Very Happy ,zanimljivo je čuti neke stvari od vas trovača Laughing

KomentarNaslov komentara: Re: Celje - januar '86. VP 2420   Today at 13:43

Na vrh Go down

Celje - januar '86. VP 2420
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Celje - januar '86. VP 2420
» Celje VP 2420/4 septembar 1986.
» Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.
» Danilovgrad kasarna Milovan Šaranović, januar 1989. - jun 1989.
» VIPAVA 1266/2C, januar 1990.