FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
Nik
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 224
Član od : 2012-01-12

KomentarNaslov komentara: Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987   13.01.12 13:25

Karaula "Vic" V.P.7646-granicni odsek Dravograd-1986-1987 godina

Posle zavresene obuke u Celju negde aprila 1986 dobio sam prekomandu

Karaula Vič V.P. 7646 granicni odsek Dravograd.

Komanda granicnog odseka Dravograd( Bukovje)

Da napomenem da sve podatke iznosim na osnovu secanja(mnogo toga sam vec zaboravio),nisam vodio nikakav dnevnik pa ako vidi neko ko je sa ovim upoznat da mi ne zameri(svaka greska je nenamerna).

Pravo ime karaule je "Franc Leskosek Luka" ali je niko tako nije zvao vec "Vič" po lokalnom mestu pored Dravograda gde se i nalazila.
To je karaula na granici sa Austrijom gde  i danas postoji,kao i medjunarodni prelaz koji nosi isti naziv kao i karaula.
Komandir karaule bio je Zastavnik Nacevski Ilija.

Zajedno sa mnom na karaulu su iz iste kasarne dosli:

-Desetar JOKIC MILIJA-Srbija
-Desetar CVEJIC STEVAN-Srbija

-vojnik   KERMC MIRKO-Slovenia
-vojnik   VRABAC IVICA-Hrvatska
-vojnik   PETROVIC GORAN-Srbija
-vojnik  TANASIC JOVO-Bosna i Hercegovina
-vojnik  DERVISAJ GZIM-Kosovo
-vojnik  FERHATOVIC ASIM-Bosna i Hercegovina
-vojnik   KOFRC BAJRAM-Srbija
-vojnik   KRASNICI FAIK-Kosovo

Meces dana posle naseg dolaska  na karaulu stigao je

vojnik  SAVIC RADOS-Srbija

On je bio kuvar na karauli do marta '87

Jako smo lepo primljeni od strane vojnika i komandira karaule.

Snimak karaule (google earth)

1.Karaula
2.Medjunarodni granicni prelaz
3.Medjudrzavna granica

Bile su ranije neke fotografije na google ali su nestale i ne mogu naci bas nista vise
Znam samo da se danas karaula koristi u neke turisticke svrhe.

Toliko za pocetak.Voleo bih da se javi neko ko je bio na ovoj karauli pa da nastavimo pricu dalje
Granicari su bili jedini vojnici sa ratnim zadatkom u miru (straza i patrola) pa zato mislim da ce se ovde tek razvijati prica o tome.

Dosta sam se ustezao a i sad nisam nacisto oko onoga sto bih tek pisao ali otom potom....

Nik: komentar modifikovan dana: 01.10.16 0:58; prepravljeno ukupno 7 puta
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula " Vič " V.P.7646-granicni odsek Dravograd-1986-1987 godina   13.01.12 20:48

Arrow Hej NiK.!! bounce Wink Exclamation

Dobro došao na FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA.! bounce

Vidim da si ulazio na stranice Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina
te da ti se dopada to što sam napisao.!
Nisam ni pomislio da će to toliko puno utjecati na tebe.!
Na forumu ima i bolji od mene.!
Dobijam poruke od poznatih i nepoznatih uglavnom većini se sviđa to što sam napisao.
Za mene je izuzetna čast da sam ja na tebe utjecao da se prijaviš na ovaj forum te da ti se sviđa to što sam pisao.!

Arrow Ali dio tih zasluga ja moram predati podporučniku Aleksandru Obradoviću iz Loznice.
On je taj koji me je savjetovao, nagovarao, objašnjavao, pomagao, kontrolirao i davao podršku, on je alfa i omega ovoga foruma i nek ti on bude uzor, jer ja sam samo na ovome forumu jedan mali obični vojnik graničar.

Gledao sam stranicu koju si postavio: Karaula " Vič " V.P.7646 - granicni odsek Dravograd - 1986 - 1987 godina.
Arrow Vidio sam spisak vojnika te sam malo tipkao po kompjutoru i našao sam ti tvoga prijatelja Arrow VRABAC IVICA. bounce
Evo stranice na internetu gdje ga možeš pronaći:
http://imenik.tportal.hr/show?action=karta&type=prikazi&id_osoba=1177287&checksum=12297-4
Ja još nisam sve napisao za moju karaulu, sad je na tapetu komandir karaule zastavnik prve klase Spasković Radoje , bit će dobrih Twisted Evil i loših Evil or Very Mad stvari.
Tek sam počeo o tome kod kuće pisati, pa malo zastamen, pa se malo ohladim, pa onda ponovno ispočetka, uglavnom ima vremena nije forum za jedan dan. bounce

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   13.01.12 21:08

Dobrodosao NIK Exclamation Lep post,pregledan tacan po uzoru na naseg primernog vojnika, od mene cista petica cheers

Citat :
SPLIT
Ali dio tih zasluga ja moram predati podporučniku Aleksandru Obradoviću iz Loznice.
On je taj koji me je savjetovao, nagovarao, objašnjavao, pomagao, kontrolirao i davao podršku, on je alfa i omega ovoga foruma i nek ti on bude uzor, jer ja sam samo na ovome forumu jedan mali obični vojnik graničar.

Splite,Splite....svi smo mi ovde mali i jednaki,a ti nisi obican vojnik granicar vec zasluzeno,PRIMERAN VOJNIK Exclamation naseg Foruma.Nahvalio si me i preterano Embarassed To sto smo ti i ja uspostavili neki ljudski kontakt i saradnju to je i po meni i po tebi normalna stvar,i nadam se da ce i ostali clanovi Foruma raditi isto.Ovakav odnos je u stvari prva linija odbrane... Exclamation
lol! lol! lol!

Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987   14.01.12 1:01

aleksandar obradovic (citat):
Dobrodosao NIK Exclamation Lep post,pregledan tacan po uzoru na naseg primernog vojnika, od mene cista petica :cheer

Druze Podporucnice veliko hvala cheers
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987   14.01.12 1:35

@Vojnik Graničar (citat):
Arrow Hej NiK.!! bounce Wink Exclamation

Gledao sam stranicu koju si postavio: Karaula " Vič " V.P.7646 - granicni odsek Dravograd - 1986 - 1987 godina.
Arrow Vidio sam spisak vojnika te sam malo tipkao po kompjutoru i našao sam ti tvoga prijatelja Arrow VRABAC IVICA. bounce

Hvala ti puno na info...nasao sam sve podatke o njemu davno.......imam ja adrese svih njih (zapisao sam na vreme Very Happy (samo sto pola njih nisu vise vazece kao i brojevi tel....).
Vrabac je moj brat!
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987   15.01.12 2:53

Napokon sam iskopao jednu sliku gde se jednim delom vidi karaula Vič!

Na karauli je bilo vojnika starijih klasa,sa kojima smo se mi kasnije upoznali i zdruzili.
Navescu neke od njih koje pamtim i dan danas.

Iz klase Avgust '85 koja je sa nama bila najduze na karauli:

-Desetar SARAJLIJA SAMIR-Bosna i Hercegovina

-Vojnik PECAR HARIS-Bosna i Hercegovina
-Vojnik PERISIC ZORAN-Srbija
-Vojnik VITULIC ZVJEZDAN-Hrvatska
-Vojnik LAZAREVIC ZELJKO-Srbija
-Vojnik LAZOVSKI JOZE-Makedonija
-Desetar MIHELCIC MATEJ-Slovenija

-Vojnik KRZNAR ZLATKO-Hrvatska-ne secam se klase,mozda jun '85 (Kuvar na karauli)
-Vojnik DJORDJEVIC LJUBOMIR-Srbija- mislim da je maj '85

Ostalih se ne secam ili samo delimicno-nadam se da ce mi neko uskoro pomoci!

Desetar SARAJLIJA SAMIR- Mala Kladusa-o njemu bi mogao pisati stranice i stranice.........Covek je jednostavno legenda.
Danas zivi u Svedskoj,imali smo kontakt putem net-a pre par meseci.
Veoma komunikativan,tolerantan,saljiv,ostalo mi je u secanju da je pevao jako dobro narodnjake. Very Happy

Vojnik PECAR HARIS-Sarajevo-Kurir na karauli-Miran,tih,inteligentan,skroman i jako povucen.
Nemam o njemu nikakve informacije.

Vojnik PERISIC ZORAN-Beograd-sitne gradje,fensy,glas ko u devojcice-vrlo korektan.

Vojnik VITULIC ZVJEZDAN-Plovanija-Sitne gradje,korektan i drustven.

Vojnik LAZAREVIC ZELJKO-stanovao i skolovao se u Beogradu rodom iz BIH-Visok,plav,krupan,(nije izgovarao dobro slovo R ),korektan.

Vojnik LAZOVSKI JOZE-Skoplje-kerovodja-skoro da ga jedva i pamtim.

Morao sam prvo da predstavim ukratko stariju klasu koja nas je docekala.
Svi su korektno odsluzili i na vreme se skinuli zivi i zdravi.
O mojoj klasi bice mnogo vise reci...........

Nik: komentar modifikovan dana: 01.10.16 0:56; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula " Vič " V.P.7646-granicni odsek Dravograd-1986-1987 godina   17.01.12 11:55

Citat :
Arrow Vojnik graničar NIK.! bounce

@ Vojnik Graničar-Hvala na dobrodoslici.!

Mi graničaro smo posebna sorta, moramo se pomagati jer mi smo ti koji prihvačaju prvi udar neprijatelja i zadržavaju ga dok ostali ne dođu u pomoć, ha ha ha ha.!!
Mi smo jedina jedinica JNA koja se mješala u civilne poslove i sprovodila zakon van kruga kasarne, imali smo ovlasti kao i Policija možda čak i veća u tom 100 metarskom graničnom pojasu koji je bio pod kontrolom JNA, rekao bi zakon u zakonu, država u državi, he he he.!

Ima još jedan graničar sa moje susjedne karaule "ŠENTILJ", nema ga zadnjih dana vjerojatno nešto radi pa ne može da se javi, on je iz BiH vodi se pod nadimkom "Graničar Šentilj".
Volio bi da i on otvori stranicu o karauli "Šentilj" oni su bili na jebenom položaju, veliki granični prelaz puno događanja.!!

Nisi mi objasnijo 2 stvari Vojnik graničar NIK.!?

Arrow 1. Kada si se skidao iz JNA kažeš da si išao pješice do karaule VIČ do komande garnizora Dravograd.!?
Koliko je ta udaljenost koju si prošao.!?

Arrow 2. Je si li sačuvao graničarsku značku ili je ova što si je postavio na FBPNJNA neka koju si našao na internetu.!?
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987   17.01.12 12:50

Nisi mi objasnijo 2 stvari Vojnik graničar NIK.!?

Arrow 1. Kada si se skidao iz JNA kažeš da si išao pješice do karaule VIČ do komande garnizora Dravograd.!?
Koliko je ta udaljenost koju si prošao.!?

Arrow 2. Je si li sačuvao graničarsku značku ili je ova što si je postavio na FBPNJNA neka koju si našao na internetu.!?

1. Da, tacno-isao sam pesice OD karaule VIČ do Dravograda.
Ovim pitanjem si me preduhitrio ali nema veze-pisao bih bas o tome.
Kraula se nalazila na oko 3 km od Dravograda (komande granicnog odseka) sto je jako blizu grada.To je bila velika prednost u odnosu na druge karaule jer smo mi imali cak i izlaske u grad. Very Happy
Znam da si se zacudio i pomislio da je to neka ogromna udaljenost ali nije.................

2. Naravno da sam sacuvao granicarsku znacku-imam je!
Slika je sa net-a.

Bice ovde jos granicara u to sam siguran-mi smo imali poseban "tretman" a to se ne zaboravlja tako lako bez obzira da li je to lepo ili ruzno.

Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987   20.01.12 17:05

Medjunarodni granicni prelaz Vič-nekad

Medjunarodni granicni prelaz Vič-danas

Nik: komentar modifikovan dana: 01.10.16 1:14; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Miroslav Jovanović
Gušter
Gušter

Broj komentara : 43
Član od : 2012-01-21
Dob : 51
M(j)esto Šarbane

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987   21.01.12 22:59

I ja sam bio na karauli Vič. Novembarac "84. Miroslav Jovanović selo Šarbane Ub Srbija.
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987   22.01.12 8:25

@Miroslav Jovanović (citat):
I ja sam bio na karauli Vič. Novembarac "84. Miroslav Jovanović selo Šarbane Ub Srbija.

Dobrodosao Miroslave cheers
Drago mi je da si se javio-ti si bio pre mene na karauli nismo imali srece da se upoznamo.

Siguran sam da ce se jos neko javiti!
Na vrh Go down
Miroslav Jovanović
Gušter
Gušter

M(j)esto Šarbane

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987   22.01.12 10:13

Novembarska "84. Ostojič Dražen Banja Luka, Ibrahimović Ifet Zaseok Sapna. Halilović Halil Kula grada Zvornik. Hidanović Bajro rom iz Bjeljine. Kelić Safet stolar i autoprevoznik iz Bugojna. Mihaljev Adam Senta. Mamojka Petar slovak iz Ilandze Ali Bunar. Vasić Nedeljko iz Kruševca. Ljupče Makedonija. Komandir karaule zastavnik Ilija Nacevski. Iz moje klase svi su bili vojnici uglavnom seljaci i radnici za razliku od avgustovaca studenti. Pamtim i mlađe i starije klase. Skoro sam sanjao ceo reon od drave do spoja. Imao bi žarku želju da ponovo vidim karaulu i reon mada mislim da sada fizički nebi mogao da pređem stazu od 4300 metara sa onolikim usponom. Sreo sam čoveka pre par godina čija žena ima familiju u Viču i reče mi da je karaula pretvorena u odmaralište za decu. Posebno me interesuje šta je sa drugovima vojnicima iz Bosne jer su se u tim delovima odakle su desila neka nemila dešavanja devedesetih. Ako neko zna bilo koga od ovih ljudi nek nešto napiše o njima.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula " Vič " V.P.7646-granicni odsek Dravograd-1986-1987 godina   24.01.12 9:57

Citat :
bounce Vojnik Graničar NIK.!!! bounce

Arrow http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=_TN7tLub0OI
Arrow Video sam ceo snimak-prepoznao sam odmah da je rec o tvojoj karauli a bio sam siguran kad sam video natpis iznad ulaza "slovenia"

Sad teraju sprdnju sa karaulom-moze im se-mislim da nekad nisu tako gledali na taj objekat.

Pozdrav! bounce

Ma neka se oni igraju.!!
Arrow Kad sam ja bio na karauli "Ceršak V.P. 5457" ne znam hoćeš li mi vjerovati, samo je jednom u krug karaule došao nenajavljen jedan pijani čovjek iz sela Ceršak i to je došao nešto pitati komandira karaule zastavnika prve klase Spasković Radoja.
Baš nikada se niko nije približio karauli, niti im je to palo na pamet.
A da ne govorim o pograničnom području za koji su trebali imati posebne dozvole za kretanje tim područjem, to su strogo izbjegavali, nisu željeli imati sa nama posla, tako je bilo manje posla kako za nas tako i za njih. bounce Twisted Evil Wink Exclamation
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987   06.02.12 21:01

Napokon evo slike karaule Vič
Potpuno isto izgleda kao u periodu kad sam ja bio u vojsci (jedino nedostaju tarabice koje su bile postavljene ispred ograde i  skrivale ulaz u karaulu.

Karaula

Spomenik ispred same karaule  (Franc Leskosek Luka)

Karaulu danas koristi policija za svoje potrebe.

Ove fotografije sam na moju molbu danas dobio od clana foruma pod imenom jakagrabec

Ovim putem mu se javno zahvaljujem!

Hval ti    jakagrabec   moj veliki prijatelju!

Nik: komentar modifikovan dana: 01.10.16 1:18; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula " Vič " V.P.7646-granicni odsek Dravograd-1986-1987 godina   07.02.12 9:48

Arrow Vojnik graničar NIK.! bounce Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation

Arrow Pa NIK mogu ti reći da ti je karaula VIČ izgledala kao mali hotel sa 3 zvjezdice, svaka čast.!! Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Smile
Mala lijepa, u njoj si se osjećao kao kod kuće.!! Ha ha ha ha
Ja sam na prvu ruku pomislio kad sam vidio prvu sliku da je to nekakva baraka.!? Twisted Evil Rolling Eyes Wink Sad
Nije mi jasno kako je uspio do ove slike doći prije tebe član Foruma bivših pripadnika nekadašnje JNA jakagrabec.!? Exclamation Question Rolling Eyes
Arrow Ali i sa moje strane pohvala jakagrabecu.!!! Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation
Arrow Još me jedna stvar zanima što je bilo u potkrovlju karaule VIČ Question vidim na slici da ima prozora u potkrovlju.!??? Question Rolling Eyes
Na vrh Go down
Miroslav Jovanović
Gušter
Gušter

M(j)esto Šarbane

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987   07.02.12 10:47

Na potkrovlju smo sušili veš. Bila je i osmatračnica koja se nije koristila.
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987   07.02.12 18:20

Arrow Vojnik graničar NIK.! bounce Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation

Arrow Pa NIK mogu ti reći da ti je karaula VIČ izgledala kao mali hotel sa 3 zvjezdice, svaka čast.!! Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Smile
Mala lijepa, u njoj si se osjećao kao kod kuće.!! Ha ha ha ha
Ja sam na prvu ruku pomislio kad sam vidio prvu sliku da je to nekakva baraka.!? Twisted Evil Rolling Eyes Wink Sad
Nije mi jasno kako je uspio do ove slike doći prije tebe član Foruma bivših pripadnika nekadašnje JNA jakagrabec.!? Exclamation Question Rolling Eyes
Arrow Ali i sa moje strane pohvala jakagrabecu.!!! Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation
Arrow Još me jedna stvar zanima što je bilo u potkrovlju karaule VIČ Question vidim na slici da ima prozora u potkrovlju.!??? Question Rolling Eyes

Karaula Vič je u to vreme bila novije gradnje i sa velikom reputacijom ako tako mogu da kazem.
Na raznim takmicenjima osvajala je titule:najbolji za higijenu na karauli,za red i disciplinu,za odgovornost vojnika na zadatku itd.............
Moram da dodam da je karaula Vič bila udaljena oko 3 km od grada (Dravograd) sto je za nas vojnike granicare i za samog komandira karaule bila velika prednost u odnosu na druge karaule.

Da,bila je kao mali hotel,vrlo pedantno uredjena,kako spolja tako i iznuta!

Na prvoj slici koju sam postavio jedva i da se vidi karaula pa si mozda zbog toga stekao pogresan utisak.

Naravno da nije kao kod kuce,nikad necu reci "u vojsci mi je bilo super" ali kad bih mogao da biram ponovo bih izabrao isto!

Vec sam napomenuo da su fotografije od juce 6.II 2012
Dobio sam ih od clana ovog foruma po imenu jakagrabec.
On je juce zbog mene po velikom nevremenu prevalio put do karaule i napravio ove i jos neke fotografije na cemu sam mu mnogo zahvalan!
Eto,imao sam srece-dobio sam prijateljski poziv da idem u Sloveniju i sa njim posetim karaulu Vič a posle toga da predjemo zajedno celi rejon karaule! Very Happy

Hvala ti jakagrabec lol!

Sto se tice potkrovlja,kao sto je rekao clan foruma Miroslav Jovanović takodje granicar sa ove karaule,tu se susio ves,ostavljale civilke vojnika koji su vec pri zavrsetku sluzenja vojnog roka itd..................

Osmatracnica na potkrovlju se nije koristila u vojne svrhe jer sama lokacija karaule i teren oko nje nisu zahtevali takvu vrstu osmatranja!
Rejon karaule Vič je vazio za najbezbedniji i najmirniji u tom delu granicnog odseka.

Ali...............osmatracnica se koristila u privatne svrhe! Very Happy

Pored karaule nalazila se njiva.Vlasnik te njive zvao nas je par puta da mu pomognemo oko sakupljanja i utovara sena,vadjenja i sakupljanja krompira itd..........zajedno sa njegovim rodjacima i prijateljima!
Posle zavrsenog posla obavezno rucak (peceno prase,pice..........) PRAVA GOZBA Very Happy

Preko leta na toj njivi kod dede su dolazile unuke (valjda) da pomognu u sakupljanju letine.
Vrucina,opeklo sunce a devojke kad se RAZGOLE u pantalonicama,a najcesce u kupacim kostimima nastaje vanredno stanje!

Dvogled u ruke i pravac osmatracnica! affraid

Obicno se gore (na osmatracnici) zaglavi par vojnika i posle par minuta pocinje smejanje,galama,i rasprava ko je na redu za dvogled..........sve dok devojke preko puta ne primete da ih osmatraju CUVARI DRZAVNE GRANICE! Very Happy
Onda pocinje mahanje rukama razmenjivanje neznosti poljupcima itd.....
Kad deda snimi situaciju i vidi da su unuke "uznemirene" poziva vojnike na druzenje-tog momenta na karauli je ( UZBUNA ) Exclamation Exclamation Exclamation
Ustaju i oni koji su do tad bili u spavaoni i spavali.
Otisli su samo najhrabriji...........ali iz kreveta u kratke vojnicke gace pravac na njivu Razz Razz Razz

Strahovali smo da ne naidje komandir karaule ili ne daj boze kontrola-nadrljasmo svi do jednog-vojnik granicar ne sme napustiti karaulu ako nije na zadatku a tek van karaule u vojnickim gacama Razz

Bilo je i toga, kad nam je iznenada dosla pogranicna policija a nas nekoliko u krugu karaule bosi u kratkim vojnickim gacama ali o tome cu mozda tek pisati......... Question Question Question

Na vrh Go down
Miroslav Jovanović
Gušter
Gušter

M(j)esto Šarbane

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987   08.02.12 12:23

Imali smo korektne odnose sa komšijama. Posebno sa Jelenkom. Njegov sin Srećko bio je vojnik u Postojni kad i ja u istom bataljonu. Zanimljivo da sam sreo starog Filtofera u leto 85 koji je tada imao preko 90godina. Bil je vojak v Česka kod Franje Josifa. Inače dosta lokalaca bilo je na ruskom frontu u sastavu nemačke vojske. Taj deo je bio anektiran od Nemačke za vreme drugog svetskog rata. Puno toga drugi put. Pozdrav!
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987   08.02.12 13:03

Evo jos fotografija da se osvezi memorija Very Happy

Mesto Vič i put od Dravograda do  karaule

Nik: komentar modifikovan dana: 01.10.16 2:07; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
jakagrabec
Gušter
Gušter

Broj komentara : 29
Član od : 2012-02-03
Dob : 54
M(j)esto Slovenj Gradec

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987   14.02.12 7:56

Nije mi jasno kako je uspio do ove slike doći prije tebe član Foruma bivših pripadnika nekadašnje JNA  jakagrabec.!? Exclamation Question  Rolling Eyes

Very Happy ... uzeo fotoaparat, otišao tamo i napravio sliku...  Very Happy

pozdrav svima.
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987   14.02.12 14:55

@jakagrabec (citat):
Very Happy  ... uzeo fotoaparat, otišao tamo i napravio sliku...  Very Happy

pozdrav svima.

@ jakagrabec ,sta bih ja bez tebe...........
Vraticu ti ja to vrlo brzo  Very Happy .......................samo da se ovaj sneg malo skloni da slike budu lepse cheers

Nik: komentar modifikovan dana: 15.02.12 19:39; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
jakagrabec
Gušter
Gušter

Broj komentara : 29
Član od : 2012-02-03
Dob : 54
M(j)esto Slovenj Gradec

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987   15.02.12 13:07

@Nik (citat):
@jakagrabec (citat):
Very Happy  ... uzeo fotoaparat, otišao tamo i napravio sliku...  Very Happy

pozdrav svima.

@ jakagrabec ,sta bih ja bez tebe...........
Vratisu ti ja to vrlo brzo  Very Happy .......................samo da se ovaj sneg malo skloni da slike budu lepse cheers

Nema frke Nik ... :-) ne treba da brines i zuris ... u proljece ja cu jos jednom do karaule, da napravim jos vise slika i sa razlicitih uglova... da se prisetis jos cega.

;-)

Pozzz

Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987   15.02.12 19:35

Evo kako izgledaju neki od granicnih kamenova u rejonu karaule Vič:

St. Germanski granicni kamen sa Austrijske strane

Granicni kamen-Dravograd (Goriski vrh)

Granicni kamen sa susedne karaule Kosenjak (blizu nekadasnjeg spoja izmedju dve karaule)

Morao sam sa granicnih kamenova da uklonim oznake koje su naknadno unesene (sa nekadasnje NASE strane)  Very Happy

Nik: komentar modifikovan dana: 01.10.16 1:32; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987   15.02.12 19:54

Pojasni nam malo što si brisao?Kakve oznake i razlog? scratch

Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987   15.02.12 20:07

@purger (citat):
Pojasni nam malo što si brisao?Kakve oznake i razlog? scratch

Sa bivse "nase strane" bila je oznaka na kamenu RS (Republika Slovenia) umesto SFRJ pa da ne bih krsio pravila foruma morao sam to da uklonim!

To se narocito vidi na poslednjoj slici gde visoko stoji zakrpa (tu je nekad bilo SFRJ a danas stoji RS).
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987   Today at 19:06

Na vrh Go down

Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/10Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987
» Dravograd - "Bukovje" VP 7646 67. granični odsek Dravograd 1986.-1987.
» Karaula "Božidar Crnatović - Besko" 1986/1987 - 28. granični odsjek Prizren
» Karaula 'Kapunar' - granični odsek Maribor
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.