FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Poslednji paket u JNA (sa civilkom)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
Dob : 51
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Poslednji paket u JNA (sa civilkom)   18.01.12 14:40

Obicno je to paket koji se najradosnije doceka... Dobio sam majicu i duks Lee Cooper, pantalone iste marke, a od obuce se ne secam sta je moglo da bude. Bitno je da nisam otisao bos kuci. Bar dvadeset ljudi je obuklo tada moju civilku... Naravno, dzombe se radovale jer ce i njihov paket skoro doci, a gusteri pomalo tuzno gledali na najstariju klasu.
Na vrh Go down
Borgo
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2011-12-21
Dob : 49
M(j)esto Zadar

KomentarNaslov komentara: Re: Poslednji paket u JNA (sa civilkom)   19.01.12 15:10

Da sjecam se tog posljednjeg paketa...civilka u paketu cigarete filter 160 ,kojih nije bilo kupiti u kantini pa sam pušio Drinu,od sestre čokolada Volim te,pismo,plavi đemper,jeans jaketa,traperice i adidas patike...navečer bi obukli civilku mi koji smo za skidanje i izvršili smotru na hodniku i zezali guštere...isto smo i mi kao gušteri to doživljavali od vojnika koji se skidaju.
Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba

Broj komentara : 144
Član od : 2011-11-21
M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: Re: Poslednji paket u JNA (sa civilkom)   19.01.12 16:07

U paketu farmerke majica patike i PELINKOVAC ZA PUT Very Happy ,nešto malo love i to je sve što treba jednoj đžombi,kapijaaaaaaaaaaaaaa
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Poslednji paket u JNA (sa civilkom)   18.02.12 20:29

@jun91 osijek (citat):
U paketu farmerke majica patike i PELINKOVAC ZA PUT Very Happy ,nešto malo love i to je sve što treba jednoj đžombi,kapijaaaaaaaaaaaaaa
E, popijes par piva pre nego sto se pozdravis sa drugarima, a onda jedva cekas da bus stane pored nekog motela... da resis "tekuce" probleme.
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Poslednji paket u JNA (sa civilkom)   19.02.12 0:35

Bilo je dosta onih koji su koristili vikend pri kraju roka da odu kuci i donesu civilku. A zivjelo se za taj dan, da prosetas po kasarni u civilu pozdravljajuci se s drugovima i starjesinama. Gusteri gledaju u tebe kao u rok zvijezdu i misle: kad li cu ja ovako Sad
Na vrh Go down
memberX
Gušter
Gušter

Broj komentara : 23
Član od : 2012-02-15
Dob : 47

KomentarNaslov komentara: Re: Poslednji paket u JNA (sa civilkom)   19.02.12 1:37

Bele duboke patike Puma. Ostalo je bilo standardno, farmerke neka kosulja valjda...
Na vrh Go down
pera84

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Poslednji paket u JNA (sa civilkom)   20.02.12 2:58

Zavisi(lo) od godisnjeg doba.
Na vrh Go down
Sekeres Dragan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 28
Član od : 2012-03-03

KomentarNaslov komentara: Re: Poslednji paket u JNA (sa civilkom)   03.03.12 23:28

Meni su poslali pare pa sam danima trcao po Ljubljani da bi kupio civilku cheers
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Poslednji paket u JNA (sa civilkom)   15.05.12 17:40

Znas kako, ja kada sam se skidao, bilo je leto. Civilka se sastojala od majice, pantalona i patika. Sada si me podsetio da sam i ja mogao sebi da je kupim u Stipu. Medjutim, valjalo je iskoristiti vanredni vikend kao razlog da odes kuci i dobeses civilno odelo. Bilo je to skoro na samom kraju sluzenja vojnog roka.
Na vrh Go down
KeleOMJ
Gušter
Gušter

Broj komentara : 19
Član od : 2012-05-12

KomentarNaslov komentara: Re: Poslednji paket u JNA (sa civilkom)   15.05.12 20:35

Meni civilku poslali sa nekim kolacima i mesom a ja tada bio na Pasuljanskim livadama na bojevom gadjanju sa gusteracijom.Paket me cekao i sve se ubudjalo pa i civilka.Morao sam je posle oprati.Bar da su oni iz ekspedicije(prijem paketa i pisama) pojeli to sve nego ovako sam morao sve da bacim...
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Poslednji paket u JNA (sa civilkom)   28.06.12 23:50

Secam se da je u Stipu jedan momak iz pesadije negde pred kraj vojnog roka dobio sedam dana nagradnog i palo mu bas taj dan da se skine. Otisao je kuci u uniformi. To je jedan jedini slucaj da sam licno video, mada sam cuo da je bilo jos toga.
Na vrh Go down
pelister1
Džomba
Džomba

Broj komentara : 103
Član od : 2011-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Poslednji paket u JNA (sa civilkom)   29.06.12 11:29

Bio je to pocetkom Septembra meseca, a dobio sam standardno : farmerke, patike adidas i majicu i nesto za jelo,nesecam se sta ali brzo se potrosilo.A posle nekoliko dana kad sam bio obukao civilku, bilo mi je nekako cudno , posebno patike - navikao sam na one teska vojnicke cizme. Pre nego sto su dosli staresine u 8.30 ,vec sam se bio razduzio kod magacina (nista nisu proveravali, samo od oka),pa posle kad su se svi postrojili ja sam bio sa strane, zastavnik Markovski me je pozvao ispred voda rekao koju rec i kazao mi da se pozdravim sa svima.A od moje klase bilo je ostalo petorica ,drugi su se skinuli koji dan pre mene. Zastavnik mi je rekao da ce me on odvesti do stanice posto mora da ide u Pulu,i tako on me je kolima prebacio od Fazane do zeleznicke stanice u Puli.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Poslednji paket u JNA (sa civilkom)   20.07.13 22:25

Znali su ljudi donoseci civilku, da ponesu i flasu rakije... Medjutim, u Stipu je bila stroga kontrola paketa koji se unose, tako da su to posle oduzimali. Hrana (meso, kolaci, pite) je mogla proci, ali pod uslovom da se pojede odmah istog dana... Sto je po pravilu uvek tako i bilo.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Poslednji paket u JNA (sa civilkom)   21.07.13 0:04

Poslednjeg paketa se ne sečam, svoju civilku sam doneo 4 meseca pre kraja, kad sam se vratio sa odmora. Sakrio u karauli, još i sad znam šta sam doneo. Neke stvari se gube u sečanju, neke ostaju.
Na vrh Go down
slikarB
Džomba
Džomba

Broj komentara : 125
Član od : 2016-04-03

KomentarNaslov komentara: Re: Poslednji paket u JNA (sa civilkom)   07.11.16 0:32

Ja tražio i moji mi poslali u paket samo moje tadašnje Ray-Ban naočare za sunce. Samo to i ništa više- ostalo za od glave do pete pokupovao u Skoplju ( svega bilo...blizu im Grčka...dobro snabdevene radnje, butici...). Sad da me pita neko a što su ti BAŠ trebale naočare za sunce , rekao bih NE ZNAM !!! Shocked A tada mi kao BAŠ one trebale - verovatno da se frajerišem  Very Happy

pruženih između nas....
 ... Ostaju nam uvek druže,
     ove ceste ovi puti,
     al drugarstvo duže, duže

od života....." 
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 18526
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Poslednji paket u JNA (sa civilkom)   07.11.16 0:48

@slikarB (citat):
Ja tražio i moji mi poslali u paket samo moje tadašnje Ray-Ban naočare za sunce.

Eh, sa mnom su odlslužile vojni rok i ray-banke... walkman i foto-aparat.
Ne, nisam inače vozio tamić.

Na vrh Go down
slikarB
Džomba
Džomba

Broj komentara : 125
Član od : 2016-04-03

KomentarNaslov komentara: Re: Poslednji paket u JNA (sa civilkom)   07.11.16 0:56

Imaš stila, svaka čast.A mog vodnika zvali na raport zbog njegovih Ray-Banki. Very Happy Kažu došao u moju četu tek malo pre nas septembaraca, mlad pa kao mangup i izvadio on lekarsko uverenje da MORA da nosi naočare za sunce....Sigurno ostalim oficirima to bolo oći pa op, njega na raport. Kako je prošao na raportu NE ZNAMO, tek više ih nije nosio. 

A možda ste vi mornari i morali da ih nostie - ono stalno na suncu, odsjaj vode itd ????

pruženih između nas....
 ... Ostaju nam uvek druže,
     ove ceste ovi puti,
     al drugarstvo duže, duže

od života....." 
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 18526
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Poslednji paket u JNA (sa civilkom)   07.11.16 1:00

@slikarB (citat):
A možda ste vi mornari i morali da ih nostie - ono stalno na suncu, odsjaj vode itd ????

Ma ne, nego nije bilo neke stege, stege radi.
Bilo je prilično opušteno, barem gdje sam ja bio u Kumboru.
Na nekim brodovima je moglo bit žešće discipline, ovisno o komandantu, ali u načelu ne cijelo vrijeme.

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Poslednji paket u JNA (sa civilkom)   Today at 14:30

Na vrh Go down

Poslednji paket u JNA (sa civilkom)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» SDO - suvi dnevni obrok
» Cigarete
» LPD (lični pribor za dekontaminaciju)
» POSLEDNJI ČIN maršala JNA
» Poslednji dan u JNA