FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

PUT OD KUĆE DO KASARNE

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
jun91 osijek
Džomba
Džomba

Broj komentara : 144
Član od : 2011-11-21
M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: PUT OD KUĆE DO KASARNE   19.01.12 16:02

MISLIM DA JE TO ISTO NEZABORAVNO,AKO SE NEKO SEĆA(MISLIM ZBOG ALKOHOLA Razz ) AJD DA PODELI IDKUSTVO SA NAMA
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
Dob : 51
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: PUT OD KUĆE DO KASARNE   19.01.12 18:22

Iz Stipa do Skoplja autobusom... Pa opet autobus, ali ovoga puta do Vranja. Svratio sam do roditelja mog drugara iz cete da im odnesem pismo (verovatno sa instrukcijama za paket... koja garderoba, koja obuca) pa od Vranja do Beograda vozom. Stigao sam tog letnjeg dana 03. 06. 1984. g. u vecernjim satima. Bilo je prijatno vreme i samo jos vise doprinelo dobrom raspolozenju. Verovali ili ne, par dana nakon dolaska kuci, otisao sam na radnu akciju u Ogulin. Very Happy
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: PUT OD KUĆE DO KASARNE   19.01.12 20:16

Kaplar, ja sam shvatio da je tema KUCA- KASARNA, ti to obrn'o scratch
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: PUT OD KUĆE DO KASARNE   19.01.12 20:22

@pera84 (citat):
Kaplar, ja sam shvatio da je tema KUCA- KASARNA, ti to obrn'o scratch
U pravu si. Nisam video. Shocked
Ali, sto bi rekla novokomponovana izreka: Ko radi, taj i gresi... (rece jez pa sidje sa cetke!) Very Happy
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   19.01.12 22:18

@jun91 osijek (citat):
MISLIM DA JE TO ISTO NEZABORAVNO,AKO SE NEKO SEĆA(MISLIM ZBOG ALKOHOLA Razz ) AJD DA PODELI IDKUSTVO SA NAMA
Lepo si se setio JUN91....ja se dobro secam da je prethodnu noc bilo drunken .....mamurluk, a i otac me dovezao do Rume, gde sam seo na voz do Zagreba,onda cekanje presedanje....znam da sam stigao uvece....PRIZNAJEM DA SAM IMAO TREMU....toga se dobro secam Smile

Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2012-01-14
Dob : 47
M(j)esto Norway

KomentarNaslov komentara: Re: PUT OD KUĆE DO KASARNE   20.01.12 1:38

@Kaplar M (citat):
Iz Stipa do Skoplja autobusom... Pa opet autobus, ali ovoga puta do Vranja. Svratio sam do roditelja mog drugara iz cete da im odnesem pismo (verovatno sa instrukcijama za paket... koja garderoba, koja obuca) pa od Vranja do Beograda vozom. Stigao sam tog letnjeg dana 03. 06. 1984. g. u vecernjim satima. Bilo je prijatno vreme i samo jos vise doprinelo dobrom raspolozenju. Verovali ili ne, par dana nakon dolaska kuci, otisao sam na radnu akciju u Ogulin. Very Happy

prika mozeli jedno pitanje u vezi ORA ogulin , ???? ako ne gresim to je bilo 84 e ??? Mozli se znati sa kojom si bio brigadom ???i koja smena cheers hvala king
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: PUT OD KUĆE DO KASARNE   20.01.12 10:18

@POV 3 cete (citat):
@Kaplar M (citat):

prika mozeli jedno pitanje u vezi ORA ogulin , ???? ako ne gresim to je bilo 84 e ??? Mozli se znati sa kojom si bio brigadom ???i koja smena cheers hvala king

Ne gresis ti, dobro si procitao, vec gresim ja jer sam pogresno napisao. Nisam se skinuo 1984. godine, vec 1985-te. Bio sam aprilska klasa 1984. pa sam pomesao godine.
Sto se akcije tice, u Ogulinu sam bio u I smeni te 85-te sa brigadom "Pod zastavom Tita" koju su sacinjavali brigadiri iz dvadesetak gradova SFRJ (Beograd, Varazdin, Kljuc, Presevo... ) Ja i Goran Jeremic (danas uspesan privatnik u drumskom teretnom saobracaju) smo predstavljali OK SSO Vozdovac. Inace, te godine je brigadu organizovala OK SSO Banovici.
Imas Forum koji se zove Bilten ORA SFRJ koji okuplja brigadire a na njemu se nalazi adresa ovog naseg Foruma. Clanovi i jednog i drugog Foruma su Goda, Zemo, Inzenjerac, moja malenkost... i jos mnogi drugi.

Na vrh Go down
POV 3 cete
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2012-01-14
M(j)esto Norway

KomentarNaslov komentara: Re: PUT OD KUĆE DO KASARNE   20.01.12 22:48

Ok,hvala Very Happy pitao sam jer sam ja 83 i 84 g boravio u Ogulinu ,83 u prvoj i drugoj smeni a 84 u sve tri ..pa pomislih da se "mozda" nismo sreli ....ali svakako cu posetiti forum,,hvala jos jednom Very Happy
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 444
Član od : 2012-06-07

KomentarNaslov komentara: Re: PUT OD KUĆE DO KASARNE   29.10.12 18:50

Isao sam za Banja Luku zajedno sa najboljim drugarom. bili smo nerazdvojni, klinci iz komsiluka koji su odrasli i skolovali se zajedno, pa i u vojsku krenuli zajedno, u istu jedinicu. Njegovi i moji roditelji su nas ispratili do Novog Sada, a odatle smo se busom uputili za Banja Luku. U Hrvatskoj i u BiH su se vec desile politicke promene, jos uvek nije bilo opasnosti, ali tenzije su se osecale. U bosanskoj Posavini, tokom zastanka na lokalnoj autobuskoj stanici neka gospodja i neka devojcica su prodavale limenke sa "cistim hrvatskim zrakom", odgajan sam i vaspitavan u multietnickoj i multikulturalnoj sredini i to mi je bilo groteskno, ali i ocekivano, jasno je bilo da se bura sprema, Uz put su se vrtile scene tipicne za bosansko sarenilo, za tu "tigrovu kozu", parole i izborna ikonografija smenjivali su jedni druge u zavisnosti od nacionalne pripadnosti vecinskog stanovnistva u mestima kroz koja smo prolazili. Neka bakica koja je bila u busu usplahireno je svaki cas nesto zapitkivala konduktera i vozaca, komentarisala je stalno nesto, navucena kao i vecina starijih ljudi na nasu srbijansku rezimsku propagandu tesko se suocavala sa istom takvom zaslepljenoscu na drugim stranama i bila je uznemirena. Ucutala je tek kad joj je kondukter udavljen njenim zvocanjem odbrusio kako je on Musliman, a kolega sofer je Hrvat i da joj se nece nista desiti dok je njihova putnica. Mom drugaru i meni se posle tiho izvinjavao zbog neprijatne epizode sa ispolitizovanom babom, to je bio jedini nacin da joj smiri hormone, nije coveku bilo do objasnjavanja sa matorom ludacom, ko zna kakve su njega brige morile, nije ni ljudima u BiH bilo lako sedeti tako na "buretu baruta". Stigli smo u Banja Luku znatno ranije i dobro je sto je bilo tako, jer smo jedva nasli kasarnu, niko od onih kod kojih smo se raspitivali u gradu nije znao gde se nalazi nasa VP, cak smo sa nekim sugradjanima koji su takodje stigli u Banja Luku odlutali do kasarne "Kozara", oni su ostali tamo, a mi smo nastavili da trazimo. Napokon smo saznali da treba da odemo na Borik, u kasarnu "Mladen Stojanovic". Posto smo locirali cilj zaseli smo u neki fensi kafic na Boriku, tamo smo uz pice docekali vece i tek tada se zaputili ka kapiji Skolskog centra.

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: PUT OD KUĆE DO KASARNE   31.10.12 0:35

Zajecar - Beograd autom , Beograd - Maribor avionom...trecina aviona regruti...na domacim linijama se nisu sluzila alkoholna pica....

Secam se da je cena avionske karte bila svega 2x veca od cene vozne karte (za to smo dobili novac iz opstine) , tako da zbog daljine i nepovoljnosti zeleznicko - autobuskih veza, nije bilo dvoumljenja u odluci oko izbora transportnog sredstva.

U Mariboru smo zaseli u hotel Orel, na po jos jednu veceru i pice u civilu ... nas 4 nekulturna juznjaka smo istog momenta izazvali nepovoljne komentare osoblja restorana ( "Kak se to obnasate" i sl) ...

Vojnik koji je putovao sa nama u avionu objasnio nam je gde idu regruti (kasarna Slava Klavora), i gde je to otprilike, tako da smo se iz centra zaputili peske; stigli smo pred samo "zatvaranje", par minuta pre ponoci...
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: PUT OD KUĆE DO KASARNE   01.11.12 11:22

Autobus Croatiatransa (kod nas su ga popularno zvali "Zagrebački") na liniji Sarajevo-Zagreb. Ukrcao sam se znači kod kuće i otprilike 3,5 sati vožnje do Banja Luke. Pola puta sam naravno prespavao jer smo prethodnu noć slavili moj ispraćaj drunken U Banja Luci sam ručao piletinu u jednom restoranu (zaboravio sam mu ime, bio je u glavnoj ulici na 1. katu neke zgrade) i onda pravac kasarna. U kasarnu sam se javi negdje oko dva popodne iako je krajnji rok bio devet uvečer ako se ne varam. Sjećam se da su me preneraženi vojnici na portirnici pokušavali nagovoriti da se vratim u grad jer kad jednom uđem unutra onda nema izlaska do zakletve ali ja sam bio toliko umoran da mi je to bilo potpuno svejedno. Htio sam se što prije doćepati nekog ležaja što mi je tek uvečer uspjelo (kad sam obavio sve formalnosti i zadužio se).

Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: PUT OD KUĆE DO KASARNE   09.01.13 14:34

Pancevo - Beograd (Surcin) prevoz sa privatnim kolima = izpracaj.
Beograd (Surcin) - Ljubljana avionom.
Aerodrom - Sentvid autobusom po objasnjenju vojne policije posto su sacekavali novu vojsku kako na aerodrom tako i na autobusku stanicu.

SveJug: komentar modifikovan dana: 11.01.13 11:52; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: PUT OD KUĆE DO KASARNE   09.01.13 22:43

Sjetio sam se jednog kolege sa obuke. On je bio odnekud iz Južne Srbije mislim i pričao nam je da je tri dana, prije nego što se trebao javiti u kasarnu, krenuo od kuće i obišao gotovo pola Juge Very Happy Dečko dobio dosta love na ispraćaju i u ta tri dana se bogovski proveo king

GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: PUT OD KUĆE DO KASARNE   09.01.13 22:55

Ako može ovo obrnuto OD KASARNE DO KUĆE, onda je bilo super. Kada sam se "skinuo", kući sam krenuo putničkim brodom Jugolinije (od Korčule do Dubrovnika), čisto iz "gušta", iako je bilo brže stići busom. pirat
Na vrh Go down
Aladaar
Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
Član od : 2010-01-17
M(j)esto Цирих / Zürich

KomentarNaslov komentara: У Шабац у војску / U Šabac u vojsku   06.02.14 0:43

До новосадске међуградске аутобуске станице - локалним аутобусом.

Од Новог Сада до Шапца - међуградским аутобусом, аутопревозника се не сећам Smile

У Шабац сам стигао предвече. Ту сретнем Дамира из Загреба, такође понтонирског инжињерца. Мало смо се шетали по граду. У неко доба одлучимо да кренемо према касарни „Мачвански партизански одред“ на Сави. Касарна данас више не постоји, колико сам чуо срушена је у НАТО-вом бомбардовању 1999. 

Сећам се да је улица која је водила према касарни била калдрмисана, и да је дуж касарнске ограде била пруга. Такође се сећам да је био мркли мрак јер као за пакост скоро да није било ниједне уличне светиљке. Добауљасмо некако до касарне и ту поче наше инжињерско војниковање. Smile

====================
Do novosadske međugradske autobuske stanice - lokalnim autobusom.

Od Novog Sada do Šapca - međugradskim autobusom, autoprevoznika se ne sećam Smile

U Šabac sam stigao predveče. Tu sretnem Damira iz Zagreba, takođe pontonirskog inžinjerca. Malo smo se šetali po gradu. U neko doba odlučimo da krenemo prema kasarni „Mačvanski partizanski odred“ na Savi. Kasarna danas više ne postoji, koliko sam čuo srušena je u NATO-vom bombardovanju 1999. 

Sećam se da je ulica koja je vodila prema kasarni bila kaldrmisana, i da je duž kasarnske ograde bila pruga. Takođe se sećam da je bio mrkli mrak jer kao za pakost skoro da nije bilo nijedne ulične svetiljke. Dobauljasmo nekako do kasarne i tu poče naše inžinjersko vojnikovanje. Smile
Na vrh Go down
Mikula 67
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
Broj komentara : 1286
Član od : 2013-12-22
M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: PUT OD KUĆE DO KASARNE   06.02.14 0:56

@Aladaar (citat):

Do novosadske međugradske autobuske stanice - lokalnim autobusom.

Od Novog Sada do Šapca - međugradskim autobusom, autoprevoznika se ne sećam Smile

U Šabac sam stigao predveče. Tu sretnem Damira iz Zagreba, takođe pontonirskog inžinjerca. Malo smo se šetali po gradu. U neko doba odlučimo da krenemo prema kasarni „Mačvanski partizanski odred“ na Savi. Kasarna danas više ne postoji, koliko sam čuo srušena je u NATO-vom bombardovanju 1999. 

Sećam se da je ulica koja je vodila prema kasarni bila kaldrmisana, i da je duž kasarnske ograde bila pruga. Takođe se sećam da je bio mrkli mrak jer kao za pakost skoro da nije bilo nijedne ulične svetiljke. Dobauljasmo nekako do kasarne i tu poče naše inžinjersko vojnikovanje. Smile

I dan danas je ta ulica kaldrma, samo su prepakovane kockice  Laughing  a inženjerci su preseljeni u Miku.
Mogao bi otvoriti temu o inženjercima u Šapcu, rado ću ti pomoći, stari mi je bio Zastavnik u istoj kasarni i u vreme
tvog službovanja... cheers

Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
Član od : 2010-01-17
M(j)esto Цирих / Zürich

KomentarNaslov komentara: Re: PUT OD KUĆE DO KASARNE   06.02.14 1:03

@Mikula 67 (citat):

Mogao bi otvoriti temu o inženjercima u Šapcu, rado ću ti pomoći, stari mi je bio Zastavnik u istoj kasarni i u vreme
tvog službovanja... cheers

Да ли би могао да ме подсетиш заставниковог имена?

Од официра и подофицира сећам се потпуковника Миловановића, мајора Ненадовића, капетана Рака, потпоручника Сикавице (стигао свеж са академије, потпоручник-гуштер, ми смо му били прва генерација), старијег водника Шебетића и водника Бирманчевића. Нажалост, заставничка имена нетрагом су ишчезла Sad Чак сам и „безбедњака“ заборавио, а био ми је „земо“, родом однекуд из Војводине.

===================

Da li bi mogao da me podsetiš zastavnikovog imena?

Od oficira i podoficira sećam se potpukovnika Milovanovića, majora Nenadovića, kapetana Raka, potporučnika Sikavice (stigao svež sa akademije, potporučnik-gušter, mi smo mu bili prva generacija), starijeg vodnika Šebetića i vodnika Birmančevića. Nažalost, zastavnička imena netragom su iščezla SadČak sam i „bezbednjaka“ zaboravio, a bio mi je „zemo“, rodom odnekud iz Vojvodine.
Na vrh Go down
Mikula 67

M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: PUT OD KUĆE DO KASARNE   06.02.14 1:12

@Aladaar (citat):

Da li bi mogao da me podsetiš zastavnikovog imena?

Od oficira i podoficira sećam se potpukovnika Milovanovića, majora Nenadovića, kapetana Raka, potporučnika Sikavice (stigao svež sa akademije, potporučnik-gušter, mi smo mu bili prva generacija), starijeg vodnika Šebetića i vodnika Birmančevića. Nažalost, zastavnička imena netragom su iščezla SadČak sam i „bezbednjaka“ zaboravio, a bio mi je „zemo“, rodom odnekud iz Vojvodine.

Poslaću ti odgovor na PP (privatne poruke) da ne kvarimo ovu temu. Smile

Poslao sam ti PP

M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: PUT OD KUĆE DO KASARNE   09.02.14 20:15

Sa još dvojicom drugara pravac aerodrom, oni za Skoplje ja za Split,
na aerodromu nas dočeka veoma aktuelna pesma u to vreme  Shocked   Laughing 

Sećam se u avionu sede dvojica ispred mene i pričaju a ja onako izgubljen u
svojim mislima ču jednog kako priča da mu je otac sredio da ide na Vis  Shocked 
pomislih valaj ti je sredio... Laughing

Gušter
Gušter

Broj komentara : 50
Član od : 2013-02-07
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: PUT OD KUĆE DO KASARNE   17.02.14 19:30

STARA DOBRA PJESMA KOJA DIRA U SRCE ,I VRATI TE 25 G NAZAD.
Na vrh Go down
sarentica
Gušter
Gušter

Broj komentara : 76
Član od : 2013-12-25
Dob : 46
M(j)esto Bugojno

KomentarNaslov komentara: Re: PUT OD KUĆE DO KASARNE   17.02.14 21:45

Bugojno-Zenica autobusom,onda vozom cijeli noć od Zenice do Beograda a iz Beograda do krajnje destinacije Prištine opet autobusom.Sa ove distance ne razumjem što sam se toliko vozao kad je bilo puno bližih relacija.(jedna bi bila:Bugojno-Sarajevo-Višegrad-Užice-Priština).
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: PUT OD KUĆE DO KASARNE   Today at 6:47

Na vrh Go down

PUT OD KUĆE DO KASARNE
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA
» Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad...
» FIZELA - PULA 1986., Temeljna obuka
» Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji
» Muzil - Pula, VP 1159/97