FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
Nik
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 224
Član od : 2012-01-12

KomentarNaslov komentara: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   04.02.12 6:44

Vidim da se forum uveliko zahuktava i ima sve veci broj clanova,sto mi je veoma drago pa sam zbog toga resio da malo i ja (potrudicu se) doprinesem njegovom kvalitetu!  Smile

Postavicu slike nekih vojnih objekata JNA-Slovenija pa ko hoce dopunice.

Vojašnica Novo mesto

Vojašnica Celje

Vojašnica Slovenska Bistrica

Vojašnica Murska Sobota

Vojašnica Pivka

Vojašnica Vipava

Vojašnica Vrhnika

Vojašnica Ljubljana

Vojašnica Šentvid

Vojašnica Kranj

Vojašnica Brnik

Vojašnica Maribor

Vojašnica Bohinjska Bela

Vojašnica Dravograd

Vojašnica Kadetnica

Imena nekih od kasarni su promenjena pa sam unosio samo imena gradova da ne bih krsio pravila foruma!

Nik: komentar modifikovan dana: 01.10.16 0:02; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   04.02.12 14:09

Vrlo lepo NIK. cheers cak sta vise plus je zasluzen i te kako Wink Vidim da pratis Forum ,a sto se tice ove teme mozda ne bi bio los komentar" sta je sada u kasarni" .....i sl. ili neka starija-novija slika Wink Kako god lepo si krenuo Smile

Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   04.02.12 14:44

aleksandar obradovic (citat):
Vrlo lepo NIK. cheers cak sta vise plus je zasluzen i te kako Wink Vidim da pratis Forum ,a sto se tice ove teme mozda ne bi bio los komentar" sta je sada u kasarni" .....i sl. ili neka starija-novija slika Wink Kako god lepo si krenuo Smile

Hvala Generale Obradovicu!

Vecina kasarni se renovira ili su renovirane i zvrje prazne-neke od njih su sad u funkciji-sve ove slike su vecinom iz sadasnjeg perioda.
Medjutim problem je u tome sto nose druga imena ili imaju druga obelezja-pa mi to stvara malo vece obaveze oko uklanjanja istih (obrada u photoshopu-itd....)oduzima mi vreme (ne bih da krsim pravila foruma). Mad
Inace i ja sam za to da se ovde unese sto vise slika i podataka o tim objektima.

Postavicu ja jos dosta toga samo sam zapoceo vise tema pa ne mogu sve odjednom da stignem.

Vec sam imao neke kontakte pa se nadam da cu sa dobijenim materijalom jos vise obogatiti ovaj forum jer stvarno to zasluzuje. Wink

Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   04.02.12 19:17

Slovenci su definitivno sredili objekte.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2012-02-12
Dob : 47
M(j)esto Sweden

KomentarNaslov komentara: Kasarna Boris Kidric   12.02.12 22:51

Zdravo svima
Imali ikoga ko je sluzio, junska generacija, 88-89 u borisu kidricu??
POV 1:a ceta
sjecam se samo par imena
EKIC
ARAPOVIC
COLO SIFET
Pozdrav od Sadikovica
Na vrh Go down
TonyF
Gušter
Gušter

Član od : 2012-10-06
M(j)esto Georgia,USA

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   06.10.12 8:06

Hvala na slikama.Sluzio sam u Ljubljani u toj kasarni 81/82 .Puno pozdrava svim drugarima iz JNA Very Happy
Na vrh Go down
FOSIL
Džomba
Džomba

Broj komentara : 150
Član od : 2012-04-26

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   18.10.12 22:18

Evo nakon dugo vremena i ja da se malo uključim u diskusiju.Nik imaš li sliku sadašnjeg izgleda vojarne "MARŠAL TITO" u Ljubljani,volio bi da vidim kako sada izgleda i je li u funkciji.Ja sam tu bio 84.godine i proveo lijepe dane.Eto prošlo je mnogo godina i nisam imao prigode da se nađem u Ljubljani da obiđem stara mjesta gdje sam provodio svoje vojničke dane.Pozdrav tebi i svim Forumašima.
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   19.10.12 0:04

@FOSIL (citat):
Evo nakon dugo vremena i ja da se malo uključim u diskusiju.Nik imaš li sliku sadašnjeg izgleda vojarne "MARŠAL TITO" u Ljubljani,volio bi da vidim kako sada izgleda i je li u funkciji.Ja sam tu bio 84.godine i proveo lijepe dane.Eto prošlo je mnogo godina i nisam imao prigode da se nađem u Ljubljani da obiđem stara mjesta gdje sam provodio svoje vojničke dane.Pozdrav tebi i svim Forumašima.

Pozdrav i tebi! lol!

Na vrh Go down
FOSIL
Džomba
Džomba

Broj komentara : 150
Član od : 2012-04-26

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   21.10.12 19:23

Još jednom veliko hvala od srca za ovim fotografijama,vratile su me u 84,pa se prisjećam nekih detalja.Koliko me pamćenje služi,odmah preko ceste je bio nekakav studentski dom pa su se djevojke često pojavljivale na prozorima i djelovale provokativno ali sve je to bilo u dozi određenog ukusa tako da nije bilo nekakvih velikih pretjerivanja niti sa naše i sa njihove strane.Unutar kruga vojarne na prolazu prema vojničkom restoranu i kuhinji sjećam se da je bio mali bazenčić urađen od kamena a unutar njega je bila voda sa nekim egzotičnim ribicama.Pozdrav "NIK"
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 444
Član od : 2012-06-07

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   28.11.12 23:21

@FOSIL (citat):
Još jednom veliko hvala od srca za ovim fotografijama,vratile su me u 84,pa se prisjećam nekih detalja.Koliko me pamćenje služi,odmah preko ceste je bio nekakav studentski dom pa su se djevojke često pojavljivale na prozorima i djelovale provokativno ali sve je to bilo u dozi određenog ukusa tako da nije bilo nekakvih velikih pretjerivanja niti sa naše i sa njihove strane.Unutar kruga vojarne na prolazu prema vojničkom restoranu i kuhinji sjećam se da je bio mali bazenčić urađen od kamena a unutar njega je bila voda sa nekim egzotičnim ribicama.Pozdrav  "NIK"  

Znaci nije bilo dobacivanja u stilu: "Gde ste ribe, stig'o Zdravko Colic!"... Laughing

Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 444
Član od : 2012-06-07

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   28.11.12 23:43

@Nik (citat):
Vojašnica Vrhnika

I u Vrhniki je u krugu stajao stari Stjuart kao u Banja Luci. Very Happy

Na vrh Go down
zmak
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2013-02-07

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   08.02.13 22:02

Svaka čast na fotografijama , ovdje ispod ovih borova u Vrhnici su mi bili naj ljepši vijnički dani. Da mi je dati sad samo mjesec dana tog života.
Na vrh Go down
TonyF
Gušter
Gušter

Član od : 2012-10-06
M(j)esto Georgia,USA

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   27.02.13 5:31

Vojasnica Ljubljana je prije bila kasarna Polje kad sam ja sluzio.Ja sam bio u Ambulanti,medicinar i laborant.Tu je bila PVO i ne znam koji pjesadijska jedinica.Znam bio sam dosta puta na terenu sa njima i isli smo na Premanturu na gadjanje sa PVO.Rado se sjecam JNA i Ljubljane...svi smo bili raja,ko braca..sada koliko vidim ako neko nekoga sa one bilo koje druge strane nazove bratom misle da si lud,koda si s marsa pao...Koja su se vremena promjenila...ne na bolje zasigurno.Valjda ce ta ludila proci i ljudi ce opet biti ljudi i respektovati jedni druge.Da se ne gleda ko je ko i ko u sta vjeruje kao sto smo mi to imali ...puno bi ljudima bilo ljepse da su neoptereceni kojekakvim malodusnim,kratkovidim glupostima.Ja zivim 27 god. u Americi i stvarno mi je zao sto je tamo lose u zemljama bivse Juge.Nas svjet ,dobri su to ljudi i pametni,malo dobre volje sa svih strana bi daleko doguralo.Svim srceme se nadam da ce narodi poceti opet da se slazu,Ovde u Americi nema sta nemamo odsvakle na svjetu,al sve ide,svi se slazemo bez obizra na velike razlike iz kultura iz kojih dolazimo.Pozdrav svima ljudima dobre volje i mojim bivsim drugarima iz JNA
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   27.02.13 10:18

"TonyF"

Svaka čast na iskrenosti. Ljudskost izražena na jednostavan i svima razumljiv način. Ko posle ovog teksta ne stavi prst na čelo, taj nema mozga? cheers

Desetar
Desetar

Broj komentara : 292
Član od : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   27.02.13 12:42

Jebote, ovaj naš Nik kao da radi na onom motoru sa kamerom google street view! Very Happy
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   27.02.13 15:13

@sego (citat):
Jebote, ovaj naš Nik kao da radi na onom motoru sa kamerom google street view! Very Happy

Mozda bi ti hteo neki snimak specijalno za tebe,ali sta da ti radim kad nisi sluzio JNA u Sloveniji nego u Skoplju Very Happy
Lepo bi te iznenadio ali nemas srece! Very Happy
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar

Broj komentara : 292
Član od : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   27.02.13 16:12

@Nik (citat):
@sego (citat):

Mozda bi ti hteo neki snimak specijalno za tebe,ali sta da ti radim kad nisi sluzio JNA u Sloveniji nego u Skoplju Very Happy
Lepo bi te iznenadio ali nemas srece! Very Happy

Jedino što me veže za Sloveniju je skijanje; Črne na Koroškem, Vogel, Kanin(Bovec) i Dravograd...
Na vrh Go down
Bojan Dimitrijevic
Gušter
Gušter

Član od : 2013-03-04

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   04.03.13 17:04

Mislim da objekat na fotografiji u Pivci, (sadasnja komanda okb Slovenske vojske) nije iz vremena JNA. Ja je se bar ne secam kad smo mi Vipavci boravili tamo 87/88 pre odlaska na poligon. Ali neka se prisete drugari koji su bili tamo...

Pozdrav

Bojan
Na vrh Go down
Stazo Intendant 80
Gušter
Gušter

Član od : 2013-03-16
M(j)esto Bec

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   16.03.13 12:17

Pozdrav svim vojnicima i starješinama JNA 1980 u Vrhnici gdje sam i ja stažirao u kuhinji Very Happy
Na vrh Go down
Stazo Intendant 80
Gušter
Gušter

Član od : 2013-03-16
M(j)esto Bec

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   16.03.13 12:21

Kuhari pomoćno osoblje iz kuhinje u vojarni Vrhnika 1979/80 javite se!!!!
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   21.03.13 11:19

Vojno skladiste Mokronog-Novo Mesto

Nik: komentar modifikovan dana: 01.10.16 0:04; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   21.03.13 12:16

@Nik (citat):
Vojno skladiste Mokronog-Novo Mesto

Bio sam tamo od '82 do '84 komandir voda za obezbeđenje i opsluživanje.
Po zapuštenosti kapije rekao bih da se više ne koristi.
Ovo je donja kapija (znači sporedna) jer vidim tamo objekat u kome se čuvalo mazivo. Još malo desno putem se dolazilo do prelaza i kapije za ulaz željezničkih kompozicija, gde je bila istovarna rampa.
Ustvari, mesto gde se skladište nalazi zvalo se Puščava, a sam Mokronog je nekih 6 km dalje.

Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   21.03.13 13:41

Ako je takva situacija evo jednog snimka -ima par zanimljivih kadrova gde se vidi skladiste

Ako sam slucajno pogresio moderatori neka brisu!

Na vrh Go down
cviko
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
Član od : 2013-03-17

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   21.03.13 21:56

Poz sluzio sam vojni rok u novom mestu 88/89 septembarska generacija interesuje me staj bilo sa vojnim skladistem
odmah iznad kasarne sjecam se da smo pjesice isli do skladista.sad koliko vidim tu je nekakav trzni centar ili sta vec..
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 572
Član od : 2012-12-29
Dob : 47
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   28.05.13 20:12

@TonyF (citat):
Vojasnica Ljubljana je prije bila kasarna Polje kad sam ja sluzio.Ja sam bio u Ambulanti,medicinar i laborant.Tu je bila PVO i ne znam koji pjesadijska jedinica.Znam bio sam dosta puta na terenu sa njima i isli smo na Premanturu na gadjanje sa PVO.Rado se sjecam JNA i Ljubljane...svi smo bili raja,ko braca..sada koliko vidim ako neko nekoga sa one bilo koje druge strane nazove bratom misle da si lud,koda si s marsa pao...Koja su se vremena promjenila...ne na bolje zasigurno.Valjda ce ta ludila proci i ljudi ce opet biti ljudi i respektovati jedni druge.Da se ne gleda ko je ko i ko u sta vjeruje kao sto smo mi to imali ...puno bi ljudima bilo ljepse da su neoptereceni kojekakvim malodusnim,kratkovidim glupostima.Ja zivim 27 god. u Americi i stvarno mi je zao sto je tamo lose u zemljama bivse Juge.Nas svjet ,dobri su to ljudi i pametni,malo dobre volje sa svih strana bi daleko doguralo.Svim srceme se nadam da ce narodi poceti opet da se slazu,Ovde u Americi nema sta nemamo odsvakle na svjetu,al sve ide,svi se slazemo bez obizra na velike razlike iz kultura iz kojih dolazimo.Pozdrav svima ljudima dobre volje i mojim bivsim drugarima iz JNA

Stvarno dobar i iskren komentar,možemo svi da se malo zamislimo,Dobro napisano TonyF,svaka čast!
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA   Today at 7:06

Na vrh Go down

Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA
» Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad...
» Vojni objekti - strogo čuvane tajne
» SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987
» SURDULICA VP 5035