FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Brodovi i podmornice Jugoslavenske ratne mornarice

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next
AutorPoruka
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
Dob : 51
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Brodovi i podmornice Jugoslavenske ratne mornarice   18.02.12 20:26

aleksandar obradovic (citat):
Ma kakvi da priznam....... ;)Ja bih i potpisao, bar vreme pripravnickog staza Wink....Jos kad bi moglo u ovom cinu... affraid
Al' bi bilo.........svega ko' salate Wink

Obicno u godinama kada se dobija tvoj cin, zna metak da zaglavi u cevi, pa ne dodje do opaljenja. Tako da je veliko pitanje da li bi "bilo svega k'o salate"   Very Happy
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   18.02.12 20:47

Kaplare.....za mnom....."metak u cev", i trcecim korakom na vezbu....... Wink

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Brodovi i podmornice Jugoslavenske ratne mornarice   19.02.12 19:56

A jel' trčali bi na vježbu?
Da sam reko ajde izvedite malo žene van na kakvu kavu,kazalište...... 100 boleština bi imali lol!

Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Brodovi i podmornice Jugoslavenske ratne mornarice.   21.02.12 14:44

Arrow  Arrow PODMORNICE  JRM-a!! Rolling Eyes Wink  Exclamation  Very Happy

Arrow Arrow  Arrow Karakteristike podmornice 821.!! sunny

Arrow Arrow  Arrow Karakteristike podmornice 831.!! sunny

Arrow Arrow  Arrow Karakteristike podmornice 911.!! sunny

NAMJENA I NAORUŽANJE PODMORNICA.!!

Osnovna namjena podmornice je prijevoz diverzanata u neprijateljsko područje, a može se koristiti i za protudiverzantska djelovanje, polaganje mina i izviđanje.
U zavisnosti od zadatka, posada broji četiri do šest članova.
Kada se izvršavaju diverzantski zadaci u podmornici se nalaze četiri člana posade i šest diverzanata.
Podvodna autonomija sa deset ljudi je 96 sati, uz 24 sata rezerve.
Podmornica 911 može ponijeti do četiri tone korisnog tereta.
Ovisno o zadatku, može nositi četiri diverzantske ronilice R-1 ili 12 diverzantskih priljepak mina ili 4 do 6 na dnu ležećih mina.
U podmornicu su ugrađeni aktivni i pasivni sonar, dva kompasa, periskop sa pasivnim uređajem za osmatranje noću, GPS prijemnik za navigaciju, radio-uređaji, podvodni telefon, oprema sa spašavanje sa dubina do 120 m i protupožarni sistem na bazi vodika.

Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 23.02.12 12:37; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Brodovi i podmornice Jugoslavenske ratne mornarice   21.02.12 17:12

Da te pitam kao čovika s mora Very Happy
Zašto se u karakteristikama vodi kao deplasman?Šta postoji i poludeplasman?
Znam koja je razlika barki deplasmanca i poludeplasmanca ali ne mogu dokučit tu razliku u podmornicama?

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Brodovi i podmornice Jugoslavenske ratne mornarice.   22.02.12 6:23

Citat :
Arrow Arrow Purger General Armije.!! bounce sunny

Da te pitam kao čovika s mora
Zašto se u karakteristikama vodi kao deplasman?
Šta postoji i poludeplasman?
Znam koja je razlika barki deplasmanca i poludeplasmanca ali ne mogu dokučit tu razliku u podmornicama?

Arrow Arrow Very Happy Smile Rolling Eyes Wink Pa generale armije purger.!! Very Happy Very Happy Wink Exclamation bounce sunny
Arrow Stara narodna izreka kaže: "Zašto tražiti kruha svrh pogače" ili ima još jedna koja bi bolje odgovarala ovom postavljenom pitanju a glasi "Daj dijete majci".
Arrow Predlažem sazivanje glavne komande F.B.P.N. JNA, sa tim da na sastanku obavezno budu nprisutni najvažniji članovi kao što su: "Admiral - maglic2" , "Kontra admiral - Crni" i "Admiral - Marduk".!!!

Arrow Mislim da nema tog pitanja kojeg generalštab sa vojskom ne može odgovoriti.!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Wink Wink
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Brodovi i podmornice Jugoslavenske ratne mornarice   22.02.12 23:27

bounce

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Brodovi i podmornice Jugoslavenske ratne mornarice   23.02.12 13:28

Poludeplasman ili deplasman?

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   23.02.12 14:22

Ovo je konstruisao jos kapetan NEMO.... Smile

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Brodovi i podmornice Jugoslavenske ratne mornarice.   26.02.12 18:00

Citat :
Arrow Arrow Arrow General potpukovnik Aleksandar Obradović.!!! sunny bounce

Ovo je konstruisao jos kapetan NEMO....

Arrow Mislim da je kapetan Nemo imao puno luksuznije podmornice od ove "R -2".!
Arrow Nije on spao na to da koriski dvosjed, kad je imao na raspolaganju puno raskošniju podmornicu "NAUTILUS".
Arrow Ne znam koliko je koštala izgradanja ove "R-2" diverzantske podmornice ali kapetana Nema je gradnja njegove podmornice koštala 2 milijuna franaka.!!!! pale

Arrow Volio bi da kapetan Nemo održi jedno predavanje našim admiralima i kontra admiralima o "Poludeplasman ili deplasman", pa da riješimo više tu enigmu i izbacimo neznanje No iz redova F.B.P.N. JNA.!!! scratch geek Rolling Eyes Very Happy Wink
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Brodovi i podmornice Jugoslavenske ratne mornarice   27.02.12 13:38

Na moje pitanje odgovori su ti glupi,nesuvisli i bez veze. No
Kao što sam već rekao imam plovilo,a sad sam u fazi kupovine novog što znaći hobi mi je nautika i ribolov i jako dobro znam što je deplasman i poludeplasman Exclamation glisirajuće dno ili dno u poludeplasmanskom režimu plovidbe,što ponavljam u podmornicama meni na oko ta razlika nije vidljiva.
Zdrav i veseo bio Very Happy

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Brodovi i podmornice Jugoslavenske ratne mornarice.   06.03.12 12:27

Arrow Arrow Arrow JNA je u svojim redovima imala 3 broda "Lovac mina", koji su se vodili pod imenima - LM-151, LM-152 i LM-153. bounce

Arrow Lovac mina (engl. minehunter) je vrsta vojnog broda namjenjen za protuminsku borbu na moru.
Arrow Lov mina je niz postupaka određenog redoslijeda: nadzor plovnih puteva, traženje mina, detekcija, klasifikacija, identifikacija i neutralizacija.
Arrow Za lov mina se rabe brodovi lovci mina, koji uz pomoć sonara i daljinski upravljanih podvodnih plovila traže i uništavaju mine.
Arrow Lovac mina se ponekad dijele na tzv. čistače mina, koji plove određenim područjem koristeći poseban uređaj zvan minolovka, te minolovce u užem smislu koji su specijalizirani za pronalaženje i uništenje pojedinačnih mina.
Arrow Minolovci su u pravilu maleni brodovi, najčešće sagrađeni od drva, plastike i drugih materijala kojima bi trebali spriječiti detonaciju magnetskih mina.
Arrow Osim otkrivanja i uništavanja mina (neke mine mogu onesposobiti jedino obučeni ronioci) mogu služiti za patroliranje i druge pomoćne zadatke, a neki služe i kao minopolagači.
Arrow Minolovac je jedan od najmanjih ratnih brodova, ali je zato i najrasprostranjeniji među ratnim mornaricama svijeta. Shocked No

Arrow Brod - Lovac mina LM-153.

Arrow Brod - Lovac mina LM-151 - snimljen dana 18. rujna. 1991. godine u vihoru rata u Hrvatskoj.

Arrow Rezanje broda - Lovac mina LM-152, MTRZ "SA-KO" Tivat.

Arrow Brod - Lovac mina LM-153 - ovako izgleda danas.!!!

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Brodovi i podmornice Jugoslavenske ratne mornarice.   11.05.12 20:22

Arrow  Arrow  Arrow Ispaljivanje torpeda i rakete P15.. Shocked Shocked  Shocked

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Brodovi i podmornice Jugoslavenske ratne mornarice.   11.05.12 20:57

Arrow  Arrow  Arrow JNA na moru (Jugoslavenska ratna mornarica, JRM) Shocked Shocked  Shocked

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Brodovi i podmornice Jugoslavenske ratne mornarice.   31.05.12 11:09

Arrow TORPEDNI ČAMAC JNA... Exclamation Exclamation  Exclamation
Arrow Vježba ispaljivanja torpeda..!!! Embarassed Suspect
Arrow Vjerojatno je bila i tada štednja u JNA tako da na ovoj video snimci nećete vidjeti ispaljivanje torpeda, već samo proceduru kako bi to bilo u stvarnim ratnim uvjetima.!!! Embarassed Suspect  No  pale

Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Brodovi i podmornice Jugoslavenske ratne mornarice   31.05.12 20:52

Zanimljivo!

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Brodovi i podmornice Jugoslavenske ratne mornarice.   06.06.12 9:45

Arrow  Arrow  Arrow JNA baza "DIVULJE"...!!! Shocked Very Happy  bounce  Suspect

Jugoslavenska ratna mornarica (kratica JRM), bila je grana (vid) Jugoslavenske narodne armije čija je svrha bila štiti suverenitet i teritorijalni integritet SFRJ samostalno i u suradnji s ostalim granama i rodovima oružanih snaga SFRJ na Jadranu, plovnim rijekama i jezerima.
Njezini osnovni zadaci bili su obrana obale, otoka i obalskog mora, plovnih rijeka i jezera, podrška snagama kopnene vojske i teritorijalne obrane u borbenim djelovanjima duž obalnog pojasa i riječnih tokova, održavanje prevlasti u vlastitom obalnom moru i sprečavanje agresora da je uspostavi na Jadranu.
Cijela obala SFR Jugoslavije je bila dio zone kojoj je zapovjedno središte bilo u Splitu.
Ta zona je još bila podijeljena na tri manja mornarička distrikta i riječnu flotu.
Velike mornaričke baze su bile smještene u Splitu, Šibeniku, Puli, Pločama i Kotoru a za riječnu flotilu glavna luka je bio Novi Sad na Dunavu.
Flota je bila podijeljena u raketne, torpedne i patrolne brigade, podmorničarsku diviziju i flotile minolovaca.
JRM je imala i potporu jedne eskadrile protupodmorničkih helikoptera za djelovanje u obalnim područjima.
Središte joj je bilo u Divuljama a bila je opremljena sovjetskim rotivpodmornicki helikopteri KA-25PL, Ka-28 i Mi-8 te domaće izrađenim Gazellama.

Podaci o helikopteru "KA-25".!!!
Kamov Ka-25 (NATO naziv Hormone) je sovjetski mornarički helikopter za otkrivanje podmornica, kojeg je dizajnirao Nikolai Il'yich Kamov.

Dizajn i razvoj.!!!
Ka-25 je prvi put uzletio 1961. godine.
Ka-25 su pokretala dva turbinska motora,smještena jedan uz drugi iznad pilotske kabine.
Oni su pokretali glavna dva rotora koji su se vrtili u međusobno suprotnim smjerovima.
Takav dizajn kod Kamova im je omogućio let bez potrebe za stražnjim manjim rotorom i omogućio im je polijetanje s brodova bez zauzimanja većeg prostora za razliku od konvencionalnih helikoptera.

Inačice..!!!
Ka-25PL i Ka-25BSh (Hormone-A) -inačice za otkrivanje podmornica u ratnim uvjetima.
Opremljeni su sa radarom i sonarom koji se izbacuje u more.
Naoružani sa torpedima, nuklearnim ili konvencionalnim dubinskim bombama.
Ka-25T (Hormone-B) -inačica korištena kao pomoć pri navođenju projektila.
Ka-25 bi sa svojim radarom naciljao metu te tako navodio projektil do cilja.
Ka-25PS (Hormone-C) -potraga i spašavanje.
Ka-25BShZ -minolovac.
Ka-25B (Hormone-A) -protu-podmornička inačica.
Ka-25F -inačica predložena kao napadački helikopter.
Ka-25V -civilna inačica, kao zračna dizalica. Razvijen je samo prototip.
Ka-25TL -inačica za praćenje projektila.

Tehničke karakteristike (Ka-25PL).

Osnovne karakteristike

Posada: 2
Dužina: 9,75 m
Visina: 5,37 m
Masa zrakoplova: 4.765
Maksimalna masa uzlijetanja: 7.500 kg

Letne karakteristike

Najveća brzina: 209 km/h
Najveća visina leta: 3.352 m
Motor: 2 x Glušenkov GTD-3F

Tip protupodmornički/transportni/SAR

Probni let 1961.
Broj primjeraka - 460.  

Na internetu sam pronašao jedan video snimak koji govori o "Protivpodmornicki helikopteri KA-25" kao i o njihovim pilotima i posadi u bazi "DIVULJE".
Taj film u trajanju od 10 minuta je snimila "Zastava film"..
Arrow  Arrow  Arrow JNA je i tu umješala prste pa je dio toga cenzuriran..
Suspect No  pale  Embarassed  Cool

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Brodovi i podmornice Jugoslavenske ratne mornarice   15.08.12 3:08

Za*ebi znanje preko interneta i wikipledije u kojoj mogu i ja i ti i mi svi šarati - pola ovog što si napisao nema veze s istinom a nisi ni Purgeru odgpvorio na pitanje.
Drugo kad već pišete o krševima i neispaljivanju raketa u doba prije vihora niste ništa ni vidili iza Kornata,Žirja ii.t.d. pa ni Američku fregatu u Biogradu '83 kraj Splita i Američko trčanje za mornarskim kapama a naši su one njihove Popajeve bacali u more,Treće Petar Krešimir IV ?? - tko ga je napravio kao i njegovog blizanca a ostali su u Hrvatskoj prilikom odlaska i ostalih usputnih nuspojava sa Švedskim raketama koje su bile zaplijenjene a bile su lošije nego nova generacija na istoimenim brodovima.nemam vremena pa ču to sve ostaviti za kasnije jer mi je veći gušt poći baciti parangale i koju peškafondu i da ne zaboravim - bez ljutnje ovo sam napisao u dobrom duhu a ako koga zanima puno ex brodova je u mom kraju prenamjenjeni za turizam od Partizanke pa dalje-Adio-internet je samo usputno sredstvo kad nešto nisi nikad vidio ali bar si pomogao drugima.

mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Brodovi i podmornice Jugoslavenske ratne mornarice   15.08.12 9:55

@Matrix (citat):
Za*ebi znanje preko interneta i wikipledije u kojoj mogu i ja i ti i mi svi šarati - pola ovog što si napisao nema veze s istinom a nisi ni Purgeru odgpvorio na pitanje.

Istina, ali to šaranje ipak netko pogleda i makne ako nije u redu. Wink
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Brodovi i podmornice Jugoslavenske ratne mornarice   16.08.12 0:23

Znam da sam offtopic sa pitanjem ali ne mogu izdržat da ne pitam Suspect
Matrixc kakav peškafondo u ovo doba Question bounce

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Brodovi i podmornice Jugoslavenske ratne mornarice   16.08.12 2:46

@mgalic2 (citat):
Istina, ali to šaranje ipak netko pogleda i makne ako nije u redu. Wink

Pa mgaliću to sam i napisao na kraju posta - nisam nikad nikog uvrijedio ali sam puno puta ostao nedorečen do kraja a i slike nisam postavio koje sam davno obećao.Mladima ću uvijek pomoći koji nisu služili vojsku a što se mene,tebe i ostalih tiče pumo se toga znalo i iz ONO i DSZ tko je pratio i prije odlaska u vojsku-nedavno sam bio u tvom kraju(ne pitaj otkud znam) ali nemam tvoj broj moba,idem opet uskoro jer kako me pomalo popušta ova dugoročna nebitna bolest vjerovatno idem opet za 10-tak dana jer pomalo spremam neke sitnice za Željavu pa pošalji broj na p.p.  pozz

Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Brodovi i podmornice Jugoslavenske ratne mornarice   16.08.12 2:56

@purger (citat):
Znam da sam offtopic sa pitanjem ali ne mogu izdržat da ne pitam  Suspect
Matrixc kakav peškafondo u ovo doba  Question
 bounce

Pa i ne oftopičariš jer je vojska koja je bila u mornarici bila naoružana običnim udicama i vršama ali je onda i bilo ribe,zasad više bacim koju poponicu a vrijeme kratim peškafondom i naleti uvijek sipa,dvi a sad i je njihov zeman,bokuni od pola kile i više.Sad je i ovdje oftopic jer je razlika u dijalektu vezano za peškafondu,panulu i grabljin - ovisi o podneblju kako tko naziva ali sipe su sad u điru.Rekreativa i odmaranje a ulov i nje toliko važan a znaš i sam kad se najmanje nadaš uleti nešto,isplati se otići odmoriti i uhvatiti nešto za obitellj - ako te još što zanima pošalji p.p
Pozdrav sivima

Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Brodovi i podmornice Jugoslavenske ratne mornarice   06.01.13 14:34

"Penzionisani" brodovi bivše JRM broje zadnje dane.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Broj komentara : 18525
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Brodovi i podmornice Jugoslavenske ratne mornarice   06.01.13 15:21

@Stazio (citat):
"Penzionisani" brodovi bivše JRM broje zadnje dane.

Trebalo bi stvarno koji potopit za atrakciju roniocima, bilo je takvih ideja..... Idea

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/124010/Default.aspx

Portugalci su potopili rashodovanu korvetu 'Oliveira e Carmo', ima još takvih primjera, pogotovo u zadnje vrijeme, u turističke svrhe.... Brod najprije treba pripremiti za tako nešto, skinuti sve opasne dijelove, ukloniti kemikalije, ulja, ostatke goriva.... Very Happy

cheers

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 17.01.13 23:57; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Brodovi i podmornice Jugoslavenske ratne mornarice   17.01.13 13:01

Za svoj "jubilarni" hiljaditi post moja omiljena tema brodovi JRM: cheers cheers cheers

Najveći brod JRM – razarač R11 „Split“

Tridesetih godina KRM je naručila seriju razarača klase Beograd (Zagreb i Ljubljana) u Britaniji a za vođu flotile u Francuskoj je nabavljen veći razarač Dubrovnik (klase Le Fantasque). Neposredno pred drugi svjetski rat krenulo se u izgradnju još jednog takvog broda koji je trebao dobiti ime Split.

U julu 1939 u Splitu je položena kobilica za ovaj 120 metarski brod, motori su trebali biti Yarrow Shipbuilders a naoružanje češki Škoda jednocijevni topovi 140mm 5kom, švedski Bofors PA 40/2 5 kom. i tri dvocjevna torpedna lansera 533mm. Dolaskom rata nezavršeni brod su zaplijenili Italijani i odlučili da ga osposobe sa novom pogonskom grupom i topovima 135, 37 i 20mm. Do kapitulacije Italije brod je nezavršen porinut u more a oslobođenje je dočekao potopljen u Splitu. Još 1945 je odlučeno da se brod završi i uvede u flotu. Odvučen je u Rijeku, brodogradilište 3 maj. Uz američku pomoć završen je 1958 i u flotnu listu ušao 4. jula iste godine.

Karakteristike: Posada 240 članova, deplasman 2400t (puni 3000t), pogonska grupa 2 Parsons parne turbine 25000 ks, max brzina 31,5 čv (ekonomska 13 čv). Dužina 120m (Galeb 117m), širina 12m, visina 6,4m i gaz 4,3m.
Naoružanje: 4 jednocjevna topa 127mm, američke proizvodnje sa sistemom za upravljanje vatrom, 12 Bofors 40mm PAT, 2 Hedgehog bacača dubinskih mina, jednim petocjevnim torpednim aparatom 533mm i 40 mina.

brodski top 127mm

Bofors 40mm (brodska verzija)

Hedgehogt bacač dubinskih mina

Služio je kao komandni brod flote i u pratnji Galeba na svjetskim putovanjima do sredine sedamdesetih.

Kada je korišten za snimanje filma „Pobuna mornara u Boki“ došlo je do eksplozije na kotlovima. Do 1980. služio je za obuku, kada je povučen. Iz flotne liste obrisan je 2. februara 1984. a 1986. izrezan u staro željezo.

Maketa R11 na kojoj se jasnije vidi naoružanje

pirat study cheers

Stazio: komentar modifikovan dana: 17.01.13 14:34; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Brodovi i podmornice Jugoslavenske ratne mornarice   Today at 8:40

Na vrh Go down

Brodovi i podmornice Jugoslavenske ratne mornarice
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/40Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next
 Similar topics
-
» IMENA BRODOVA JUGOSLOVENSKE RATNE MORNARICE...
» Ratne rezerve SFRJ?
» "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...
» Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA
» Rečna flotila