FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Čapljina '89.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorPoruka
odaaaa
Gušter
Gušter

Broj komentara : 22
Član od : 2015-01-01

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   01.01.15 4:13

Zovem se Jusufagic Ademir i sluzio sam u Capljini septembar 89 zajedno u vodu sa Mirsadom Bahtijarevicem i Janezom Juvancicem ,a komandir mi je bio Horvat .Sjecam se jos Cicmila Velickovica,Lalosevica,Kahrimanovica,Batara,Pilja,Mijatovica,Milosevica.Pozdrav svima na ovome forumu
Na vrh Go down
šole
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2014-08-15
Dob : 46
M(j)esto Sevnica

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   01.01.15 9:15

Zdravo. Koji si vod bio? Ja sam isto septembarac 89, a bio sam o 2/2...
Na vrh Go down
odaaaa
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   01.01.15 18:18

Ja sam bio sept89 i vod2-1 ili 1-2 uglavnom druga zgrada u prizemlju desno i desna spavaona do piste kod Horvata,a sa tobom je bio Miroslav Lovric iz Bihaca bio je dosta visok
Na vrh Go down
šole
Gušter
Gušter

M(j)esto Sevnica

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   01.01.15 21:19

Druga zgrada bila je 1/2...ja sam bio u četvrtoj zgradi... Ne sječam se tog Miroslava... Bio je Mostič Goran samnom, išli smo zajedno na vikend posle mesec dana, desetar bio neki stariji makedonac... Ala sam zaboravio imena...
Na vrh Go down
Milan Mudric
Gušter
Gušter

Broj komentara : 20
Član od : 2014-02-15

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   07.01.15 22:15

Da vas pitam momci šta ste imali od vozila,U moje vrijeme 68-71 bili su GMC,Dodge,Tam 4500 i5000,Fiat 615,Jep mahindra,Campanjola,Tam pionir 4 i 5 brzina i dizalica Diamon fiat mislim 1800 koji je vozio kta bataljona Cukućan Nikolu,Ne mogu sad da se sjetim da li je bilo idrugih vozila a nekih i danas pamtim reg brojeve,Ako ima neko da je bio u Čapljini u to vrijeme taj me sigurno zna jer sam ja bio onaj vodnik na pump,u radionic i u magacinu rezervnih dijelova a i kao dež,oficir u kasarni,Volio bih da mi se javi netko od instruktora koji me se sjeća,
Na vrh Go down
odaaaa
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   07.01.15 23:56

U moje vrijeme bili su Tam 4500,5000,150,110 i Fap 12-13.Pozdrav
Na vrh Go down
mirko bratuš
Podporučnik
Podporučnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 1793
Član od : 2012-04-15
Dob : 68

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   08.01.15 7:08

@Milan Mudric (citat):
Da vas pitam momci šta ste imali od vozila,U moje vrijeme 68-71 bili su GMC,Dodge,Tam 4500 i5000,Fiat 615,Jep mahindra,Campanjola,Tam pionir 4 i 5 brzina i dizalica Diamon fiat mislim 1800 koji je vozio kta bataljona Cukućan Nikolu,Ne mogu sad da se sjetim da li je bilo idrugih vozila a nekih i danas pamtim reg brojeve,Ako ima neko da je bio u Čapljini u to vrijeme taj me sigurno zna jer sam ja bio onaj vodnik na pump,u radionic i u magacinu rezervnih dijelova a i kao dež,oficir u kasarni,Volio bih da mi se javi netko od instruktora koji me se sjeća,
TAM-pionira v tistih letih skoraj sigurno ni bilo v Ćapljini.Vsaj ne v ABHO-ju,ker so jih nam pobrali
za snemanje filma na Neretvi.A je bila črpalka še nekje v višini glavnega vhoda?
Na vrh Go down
Milan Mudric
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   08.01.15 9:07

Mirko za snimanje filma jesu Tam Pionir ili "Prage" išle ali ne sve.Sećam se jedne koja je otišla sa zagipsanim hladnjakom koga smo kod predislokacije jedinica iz Modriče i Brčkog u Čapljinu u oktobru 1968 godine posle Hadžića pošto su ga vojnici skinuli sa prage a u nemogućnosti letovanja a pošto sam bio glavni na teh začelju došao sam na ideju da ga jednostavno zagipsujemo,Svedoci tog postupka bio je kdant Rajačić Nikola i teh kapetan Drobnjak radoman a ja sam bio ob,teh,vodnik,I još nešto kad je bilo slanje vozila za snimanje "Neretv2" Abh bataljon je već bio u Trebinju pa mi nije jasno od kud ti Mirko znaš za te događaje a neznam da si bio u vp 2469 Čapljina.Ispada da si pobrko neke događaje,
Na vrh Go down
mirko bratuš
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   08.01.15 10:49

@Milan Mudric (citat):
Mirko za snimanje filma jesu Tam Pionir ili "Prage" išle ali ne sve.Sećam se jedne koja je otišla sa zagipsanim hladnjakom koga smo kod predislokacije jedinica iz Modriče i Brčkog u Čapljinu u oktobru 1968 godine posle Hadžića pošto su ga vojnici skinuli sa prage a u nemogućnosti letovanja a pošto sam bio glavni na teh začelju došao sam na ideju da ga jednostavno zagipsujemo,Svedoci tog postupka bio je kdant Rajačić Nikola i teh kapetan Drobnjak radoman a ja sam bio ob,teh,vodnik,I još nešto kad je bilo slanje vozila za snimanje "Neretv2" Abh bataljon je već bio u Trebinju pa mi nije jasno od kud ti Mirko znaš za te događaje a neznam da si bio u vp 2469 Čapljina.Ispada da si pobrko neke događaje,

V ABHO-ju v Ćapljini sem bil od tega datuma,do konca aprila 69.
4. zgradba,2. nad.(pod zgradbo kantine in radiostanice).
Garaže smo imeli skrajno levo,gledano proti reki Trebižat.
Vp 8697. Kar vprašaj,če ti ni kaj jasno.Lp Mirko
(a bife v Mogorjelu še obstaja?)
Na vrh Go down
mirko bratuš
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   08.01.15 11:02

alexandar: komentar modifikovan dana: 08.01.15 23:07; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
Milan Mudric
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   08.01.15 11:48

U pravu si Mirko da ste bili  do proljeća jer sam se sad sjetio da sam sa tvojim starešinama igrao nogomet proljeća 69 na igralištu gdje je do novog mosta izgrađeno novo naselje,Sad se i sjećam vašeg jednog vodnika I kl tehničke službe jer sam od njega primao nešto.Moji vojnici su bili u zgradi gdje je kantina,
Na vrh Go down
mirko bratuš
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   08.01.15 12:00

Ako cijeli svet laže,metar ne laže. Very Happy
Na vrh Go down
Milan Mudric
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   29.01.15 21:04

Mirko ako si dobro pročitao autojedinica iz Modriče i Brčkog vp 2469 je došla u čapljinu početkom oktobra 1968 a da tada nije bilo Tam Pionira ili praga nije tačno jer je bar 1/3 vozila bilo Tam Pionir,A ti si iz Čapljine otišao 20,04 1968. godine a tada još nije bilo ni pojma o predislokaciji jedinica iz Brčog i Modriče u Čapljinu.Nije  mi jasana rečenica"Ako cijeli svet laže metar ne laže".Da se to slučajn o ne odnosi na mene,pročitaj moj  post  pa vidi u čemu je problem jer si ti u našem prvom kontaktu izjavio da me sigurno zanaš ali vidiš da je greška pa sad poturašvojnu knjižicu koja te demantuje,
Na vrh Go down
mirko bratuš
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   29.01.15 21:30

@Milan Mudric (citat):
Mirko ako si dobro pročitao autojedinica iz Modriče i Brčkog vp 2469 je došla u čapljinu početkom oktobra 1968 a da tada nije bilo Tam Pionira ili praga nije tačno jer je bar 1/3 vozila bilo Tam Pionir,A ti si iz Čapljine otišao 20,04 1968. godine a tada još nije bilo ni pojma o predislokaciji jedinica iz Brčog i Modriče u Čapljinu.Nije  mi jasana rečenica"Ako cijeli svet laže metar ne laže".Da se to slučajn o ne odnosi na mene,pročitaj moj  post  pa vidi u čemu je problem jer si ti u našem prvom kontaktu izjavio da me sigurno zanaš ali vidiš da je greška pa sad poturašvojnu knjižicu koja te demantuje,
"Ako cijeli svet laže metar ne laže".se ne nanaša na tebe. S tem sem ti hotel povedati,kdaj sem
šel iz vojske. Kaj se je dogajalo po mojem odhodu ,seveda ne vem in ne morem vedeti.
Govorim seveda o četi ABHO in njenem voznem parku.
Oprosti,če sem te nenamerno užalil. Lep pozdrav
Na vrh Go down
mrki pancevo
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2011-10-31
M(j)esto Pančevo

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   16.02.15 11:54

@Desetar Z (citat):
Za početak, pozdrav svim gentosima VP Čapljina, generacije septembar 1989. Ceo vojni rok 1989/90 sam proveo u Čapljini u 2. četi 2. bataljona, kod vodnika Miler Zorana.

Poseban pozdrav razvodniku Srđanu Markoviću.

Desetar Zlatko Panić
Zdravo Paniću, mnogo mi je drago što si se javio. Veliki pozdra i tebi. Mogli bi malo da se čujemo ako si raspoložen, preko FB_a ili Skyp_a  
 Evo ti jedna fotka, da se podsetiš tih vojničkih dana.  

Na vrh Go down
šole
Gušter
Gušter

M(j)esto Sevnica

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   16.02.15 12:07

Evo, i ja sam bio u 2/2 89/90 septembarac... Desetar neki makedonac...imali nekog starog vodnika...
Na vrh Go down
corkovic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-04-22

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   22.04.15 19:21

Moje ime je Miroslav Corkovic.Sluzio ceo vojni rok u Capljini 88/89 kao "cata" kod Kapetana Mirka Pukla.Ako neko iz moje generacije ili vojnika koji su dolazili na obuku u tom periodu procita ovu poruku neka mi se javi.Pozdrav Puklu.
Na vrh Go down
JANEZ JUVANČIČ
Gušter
Gušter

Član od : 2014-08-05

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   04.05.15 10:31

@odaaaa (citat):
Zovem se Jusufagic Ademir i sluzio sam u Capljini septembar 89 zajedno u vodu sa Mirsadom Bahtijarevicem i Janezom Juvancicem ,a komandir mi je bio Horvat .Sjecam se jos Cicmila Velickovica,Lalosevica,Kahrimanovica,Batara,Pilja,Mijatovica,Milosevica.Pozdrav svima na ovome forumu
Pozdrav Ademir,

mislim, da se te sječam. Ne mogu vjerovat, kako vrijeme brzo prolazi. Uvjek se sa zadovoljstvom sječam na Čapljinu.

Janez Juvančič
Na vrh Go down
odaaaa
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   04.05.15 22:49

Takodje gosp.Juvancic i strasno mi je drago sto sam vas cuo makar preko foruma ,a i dan danas se sjecam maloga fudbala i odlicnoga fudbalera.Dali se sjecate Mijatovica iz Obrenovca sto je mogao provuci loptu protivnickome igracu kroz noge kada je god htjeo i znateli sta bi sa njim?Veliki pozdrav iz Bihaca.
Na vrh Go down
JANEZ JUVANČIČ
Gušter
Gušter

Član od : 2014-08-05

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   05.05.15 10:19

@odaaaa (citat):
Takodje gosp.Juvancic i strasno mi je drago sto sam vas cuo makar preko foruma ,a i dan danas se sjecam maloga fudbala i odlicnoga fudbalera.Dali se sjecate Mijatovica iz Obrenovca sto je mogao provuci loptu protivnickome igracu kroz noge kada je god htjeo i znateli sta bi sa njim?Veliki pozdrav iz Bihaca.
Poznato mi je prezime. Moram da kažem, da mi je puno prezimena bivših vojnih prijatelja ostalo u sječanju, samo ne mogu tačno da se sjetim  lica, posle svih ovih godina. Kako bi bilo preljepo, da se za jedan dan svi okupimo u Čapljini, pa da ponovo vidimo ko je ko i da se sjetimo tih dana? Ja sam prvi za.

Ljepi pozdrav

Janez Juvančič
Na vrh Go down
odaaaa
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   05.05.15 21:55

to moze i samo da je skupiti sto vise ljudi
Na vrh Go down
mrki pancevo
Gušter
Gušter

Član od : 2011-10-31
M(j)esto Pančevo

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   15.05.15 14:11

@šole (citat):
@mrki pancevo (citat):
Cao svima ! Sluzio sam vojni rok u Capljini 89/90 septembarska klasa, instruktorski vod 2/2. Voleo bi da stupim u kontakt sa "gentosima". Srdjan Marković  Pencevo. Pozdrav
Zdravo.

I ja sam služio 89/90 u Čapljini...septembarska klasa na obuki i d "uverenju" do 15.12.89... Bio isto u 2/2...

Pozdrav
Puno pozrava za Šoleta. Pošalji neku sliku ne mogu da se setim svih likova. Ja sam okačio jednu sliku sa poligona Čuka, ja sam taj za volanom. Pozdrav
Na vrh Go down
acasumadinac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2015-06-26

KomentarNaslov komentara: sumadinac   26.06.15 20:23

jun89/90 2/2 kod harsanji mije ako se dobro secam
Na vrh Go down
acasumadinac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2015-06-26

KomentarNaslov komentara: sumadinac   26.06.15 20:25

jun89/90 2/2 kod harsanji mije ako se dobro secam
Na vrh Go down
mikiboy
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   29.09.15 22:45

Veliki pozdrav za stare drugare iz JNA: Srđana Markovića, Zlatka Panića, Duška Bjelića i Žulj Miroslava od Milana iz Leskovca
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Today at 15:47

Na vrh Go down

Čapljina '89.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 7/8Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Čapljina '89.
» Čapljina avgust 1984.
» Čapljina 12./1985.