FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Čapljina '89.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutorPoruka
Bojan Stražar
Gušter
Gušter

Broj komentara : 18
Član od : 2014-11-18
Dob : 61
M(j)esto žalec /SLO

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   18.01.16 0:03

salutiranje
Zdravo drugovi.
Ja sam služio u Čapljini od 28. 01.1974 do 28.04.1974. Bio sam u 5.četi komandir voda stari vodnik Rakovnik Maks. Desetari Zoran Pavlović iz Leskovca i Mirko Ristić iz Smedereva
Ako ima koji još iz toga doba neka se javi.
Puno pozdrava svima.
strazarbojan@gmail.com
Na vrh Go down
mikulaotpisani
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2016-02-17

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   19.02.16 12:37

Zdravo svima,

bio sam u otkomandi iz Kardeljeva u Capljini oktobra meseca 1984. godine u odeljenju kap. Mirka Pukla. Komandir voda je bio cini mi se zastavnik, stariji covek negde iz juzne Srbije, ne mogu da se setim imena i prezimena, nizi rastom.
Bilo nas je jos petorica iz Kardeljeva a ostali su dosli iz Djakova, Prijepolja, Pljevalja.

Pozdrav kap. Mirku Puklu

Srdjan iz Sremske Kamenice
Na vrh Go down
odaaaa
Gušter
Gušter

Broj komentara : 22
Član od : 2015-01-01

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   19.02.16 17:12

Ja Sam sluzio septembarsku klasu kod istoga Horvata 89g,znaci dosao so kada smo mi otisli u prekomandu
Na vrh Go down
ljupco
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-03-01

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   01.03.16 20:36

@corkovic (citat):
Moje ime je Miroslav Corkovic.Sluzio ceo vojni rok u Capljini 88/89 kao "cata" kod Kapetana Mirka Pukla.Ako neko iz moje generacije ili vojnika koji su dolazili na obuku u tom periodu procita ovu poruku neka mi se javi.Pozdrav Puklu.
des. Stankovski Ljupco, septembarac 88, 2469/2-3d , makedonac,  kom voda bio mi je Zlatkovik Svetislav, proslo je dosta vremena ... slucajno sam naleteo na ovaj forum, ali secam se da smo gentosi , pozz
Na vrh Go down
ljupco
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-03-01

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   01.03.16 20:45

des. Stankovski Ljupco, septembarac 88, 2469/2-3d , makedonac,  kom voda bio mi je Zlatkovik Svetislav, proveo celi vojni rok u Caplini, kom cete je bio Kapetan Mirko Pukl, ... i dan danas pricam za jedno vreme koje je bilo puno bolje od ovo danas,  Very Happy
Na vrh Go down
Admir
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2016-03-06
M(j)esto svjetski covjek

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   06.03.16 21:50

@corkovic (citat):
Moje ime je Miroslav Corkovic.Sluzio ceo vojni rok u Capljini 88/89 kao "cata" kod Kapetana Mirka Pukla.Ako neko iz moje generacije ili vojnika koji su dolazili na obuku u tom periodu procita ovu poruku neka mi se javi.Pozdrav Puklu.
evo stize gentos.... nekako smo  u  deficitu, nema nas ni na spisku, ni na licu......jun 88/89 2-2 Vajtina ceta
Na vrh Go down
Admir
Gušter
Gušter

M(j)esto svjetski covjek

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   06.03.16 22:06

@Mirko_vt (citat):
Pozdrav svima

Drago mi je da me se neki ovdje sjećaju i pozdravljam sve koji su služili vojni rok u Čapljini u 2. ANB kod mene. Ako tko ima želju da se malo čujemo možemo razmijeniti koju poruku ovdje preko foruma.
Ja sam sada u mirovini i živim u Virovitici. Što se Branka Mršića tiče, viđam ga svake godine na Korčuli, susjed mi je tamo Smile

Bivši komandir 3/2 i komandant 2. ANB Mirko Pukl
U moje vrijeme (cini mi se) KIK Pukl, visok  vitak i brkat, ali nekako blage naravi,  ostao  u sjecanju, znaci pozitivan lik. Da pozdravim zazelim mirne  mirovinske dane, da ih se nauzivate zdravi i veseli. Moram reci da vam instruktorski vod i nije znao "strojaka"zagazit kako treba, nekako su oni to premekano.... Very Happy . pa smo mi  iz 2-2 morali vadit stvar, i popravljati prosjek.
Sad kad se sjetim tih dana, razumijem da nista nismo razumjeli, ali smo se naucili razumijevanju, sto iz ovog ugla to vrijeme stavlja u totalno bivsu dimenziju. 
Sa nekima od vasih kolega se cujem, nekima povremeno  (a sa  svojim komandirom cete  gotovo svakodnevno), i pretresli smo ono vrijeme. sad mudrujemo o drugim stvarima
Pozzz veliki  
Raz Samardzic
Na vrh Go down
Admir
Gušter
Gušter

M(j)esto svjetski covjek

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   06.03.16 22:38

desetar:Drugovi vojnici  ZDRAVO!

mi: ZDRAVO
opet desetar:Dakle, danas cemo uvjezbavati samostalnu voznju na autodromu. pazite na brzinu kretanja, i odstojanje.
a mi vec nestrpljivi, da nam je vozit'
zavrsi se obuka, ide prekomanda, mnogi odose, neki ostadose, medju njima i ja, i  eto od tada prodje dobrih 27 god. rodi se odraste, zavrsi skole, osnuje porodicu za tolko godina
Lijepo vrijeme, lijepa druzenja, lijepih dogoddovstina, i sve to stoji u sjecanju, eto kao da je juce bilo.  vrrijeme cini svoje, nekih imena  vise nema, i mnoge slike su se izgubile, ali ostaje dosta toga da se ovdje moze napisati  prisjetiti,razmijeniti.
Smijem se pohvaliti da sam i mimo ovog forumauspio poveati se sa nekoliko momaka iz tog vremena, i opet pogubiti kontakte, pa opet traziti i ponesto naci
Sasvim slucajno u Luxembourgu na  Shell-ovoj pumpi  tocim gorivo dolazi kamion  ja onako blijedo gledam, pa gledam sta sam nasuo, izlazi covjek iz kabine i kako stade na asfalt ja mu kazem :"pa kako si Zorane?" k'o da se nismo vidjeli od jucer.... doduse nije se ni promjenio,  samo mu obrve posjedile, , sjeb'o se covjek gleda me i veli:"Samardzicu jesi li to ti?"
Kazimira sam opet  potrazio i nasao- tamam na izlazu iz bolnice-uradio trostruki bajpas, navalio covjek da unisti pumpu  na sve nacine.... tako da se pomalo cujemo.
Zahvaljujuci forumu, nadjem vodnika Zorana Milera, a preko njega i Bondzulic Milorada... prebacimo tako na FB po neku
 sa Vajtom se cujem svaki dan. ako ne svaki dan onda preko vikenda prebacimo po neku,
Instruktorski vod
Cato-Batori  Jozo-uh spasio me drugog dana pritvora HVALA TI JOZO, ne valja zaboravljat stavio me na voznju, i ja onako bez kaisa i snjura , razgulim na CUKU, odradim svoje , svi u spavaonu ja nazad u pritvor
ostali....tj mi radni narod,mangupi i barabe
Zoran Vareloski
Kazimir Buntic
Dragan Seslak(90% da grijesim  u imenu ili preszimenu, a mozda i oboma)
Branko Turajlic
Miroslav Zivanovic, eh taj  je znao opsovat, posebno ako ga nacepis sto ovi mladji nisu odmah znali, al kako su nacepali tako su i dobijali zasluzene porcije hehehe
Nenad Perazic-nesto mi  nikako u kartoteci ne stoji jel otisao u prekomandu, ali sreli smo se u Budvi 1990.
pa sad ide  decko iz Beograda, volio me nesto,  cini mi se Djordjevic, septembarac
slijede i oni malnje popularni , ali su zapamceni po tome sto su me znali raspalit tako da sam krevet pravio "na kocku" bolje nego da je  sam komandant kasarne dolazio  u inspekciju srecom , ne mogu mu se sjetiti imena,  pa mu ne mogu  ni dodijeliti  porciju, al nije znao, bio je grebator i eto....popisali smo mu se u cizmu, pravio je buku  dok smo trcali da smo ubrzo odustali od tih zlih posala-nismo mogli trcat od smijeha, i  bacio sam mu kasetu  sa terase,od male spavaone, pravo na livadu.
 eto... ispovjedih se ja............. a nisam ni poceo
 hajde da vas cujem, i da vas vidim i da se javite, ko ima iz tog vremena
pa da razmijenimo jos koju....iz bivse dimenzije
 da me pittate, opet bih ja , i odsluzio , a  i uradio sve sto sam tad uradio.
 Pozzz
Admir Samardzic
Vjerujem da ce se neki iz Juna , Septembra i Decembra 1988 sjetit, malo ko iz Marta89
Na vrh Go down
Admir
Gušter
Gušter

M(j)esto svjetski covjek

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   07.03.16 21:37

ovo isto ko da niko vise ne cita..... nema veze, nastavicemo sa ispovjedima, cim neko napise koju....
Na vrh Go down
Admir
Gušter
Gušter

M(j)esto svjetski covjek

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   17.03.16 19:07

@Vita Vasiljević (citat):
Bio sam u Čapljini u JNA od 16.06.1989-18.05.1990. V.P.2469/1-3d dok je trajala obuka u auto-nastavnom vodu a posle obuka za instruktora i konačno sam premešten u Komandu stana i tu ostao do kraja vojnog roka kao vozač. Mogu reći da mi je bilo lepo i drago mi je da postoji ovaj forum. Ako neko zna i neke oficire iz tog vremena nebi bilo loše da napiše da se malo podsetimo. Inače, meni je bio komandant komande stana Zastavnik SIMIĆ ADAM. Kao starešina je bio vrlo strog a inače dobar čovek. Bilo bi lepo kad bi se još ljudi javljalo i tako saznali više jedni o drugima. Pozdrav svima...
svega ti , jel to onaj sto je vozio pezejca, i govorio ...."sinovac ne palamudi".... ne mogu se sjetit ime  covjeku pa da ga naopako okrenes....
 sad cu pitat  Vajtu mozda se on sjeca
Na vrh Go down
Admir
Gušter
Gušter

M(j)esto svjetski covjek

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   17.03.16 20:51

@škvadra (citat):
Poštovani,

ako ima neko od instruktora 88/89 1.bataljon zapovjednik voda stariji vodnik Borić

lp, škvadra
Ima , ima, instruktora, samo, brate  bio si u skroz pogresnoj jedinici..... nista vas Djorda nije naucio.....
2-2. 
prijatno JUN
Na vrh Go down
Brajan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2016-03-23
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   23.03.16 22:03

uklonjen deo teksta koji je mimo pravila foruma

Bio sam VP 2469/2-1 Komandir čete poručnik Ramadani Agim.Vojni rok posle prekomande nastavio u antiterorističkoj vojnoj policiji!Septembar 1988.

alexandar: komentar modifikovan dana: 23.03.16 23:00; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : korektura)
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4308
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   23.03.16 23:04

Brajan dobrodosao na Forum. Very Happy

Pravila foruma su prekrsena u delu tvog prvog komentara.
Nastavi komentare u skladu sa pravilima . Pozdrav Very Happy

Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2016-03-23
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   24.03.16 22:57

@sime1 (citat):
Bio u čapljini 2 bataljon instruktoski vod komandir voda poručnik Ramadani Agim ljudina prava
junska klasa 89 vojni rok  vrlo dobro proživjeo.
Da li znaš nešto Ramadaniju?
Na vrh Go down
mirko bratuš
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 1791
Član od : 2012-04-15
Dob : 68

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   13.05.16 19:03

Ćapljina 67
Na vrh Go down
mirko bratuš
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 1791
Član od : 2012-04-15
Dob : 68

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   15.05.16 20:24

Velikokrat me je peljala pot tu mimo-Počitelj.
Na vrh Go down
Bojan Stražar
Gušter
Gušter

Broj komentara : 18
Član od : 2014-11-18
Dob : 61
M(j)esto žalec /SLO

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   13.07.16 23:26

Pozdrav svima !
Služio sam u čapljini od 28. 01. 1974 do 06.05.1974 u petoj četi zaboravio sam koji vod. Komandir voda stari vodnik Rakovnik Maks sječam se i desetara Mirko ili Miroslav Ristić iz Smederevske palanke i Zoran Pavlović iz Leskovca zapamtio sam i nažalost pokojnog prijatelja Trajić Ljubišu iz Gnjilana zajedno smo otišli u prekomandu u Ulcinj i skupa otišli kuči 28 04 1975.Vozačke smo polagali 25 04 1974 na njima je potpisan potporučnik Obradović Petar, slažem se da formiramo klub VETERANA ujedno pozivam sve koji su služili u ono vrijeme javite se.Ako se ne snalazite s kompjuterom neka vam pomognu unuci,ili sinovi,čerke. još jednom puno pozdrava svima.
Na vrh Go down
sime1
Gušter
Gušter

Član od : 2013-02-24

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   27.09.16 11:18

Bojan odpri si temo  čapljina 74  bolj boš imel pregledno.
Na vrh Go down
sime1
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Yesterday at 7:24

Na vrh Go down
sime1
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Yesterday at 7:28

@Brajan (citat):
@sime1 (citat):
Bio u čapljini 2 bataljon instruktoski vod komandir voda poručnik Ramadani Agim ljudina prava
junska klasa 89 vojni rok  vrlo dobro proživjeo.
Da li znaš nešto Ramadaniju?
Agime je poginu 99 na planini kohsara ukucaj njegovo ime u gugle .

Simon Kaiser  instruktorski vod junska klasa 89 90 2 1
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Today at 6:56

Na vrh Go down

Čapljina '89.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 8/8Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Similar topics
-
» Čapljina '89.
» Čapljina avgust 1984.