FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next
AutorPoruka
V.ceta
Gušter
Gušter

Broj komentara : 13
Član od : 2014-02-24
M(j)esto Senta

KomentarNaslov komentara: septembarska klasa   24.02.14 21:10

Pozdrav svima na forumu! Bio sam septembarska klasa 1989. godine u kasarni Boris Kidrič. VP 2480/5, VES ABHO mehaničar. 6.decembra prekomanda. Ima li nekog ovde, da je služio u ovo vreme u Boris Kidriču? Komandir čete, kad sam stigao bio je kapetan Elezović Miroslav, a kasnije je došao Lješnjaković Matija.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   24.02.14 21:18

@V.ceta (citat):
Pozdrav svima na forumu! Bio sam septembarska klasa 1989. godine u kasarni Boris Kidrič. VP 2480/5, VES ABHO mehaničar. 6.decembra prekomanda. Ima li nekog ovde, da je služio u ovo vreme u Boris Kidriču? Komandir čete, kad sam stigao bio je kapetan Elezović Miroslav, a kasnije je došao Lješnjaković Matija.

Pozdrav V,ceta i dobro nam dosao. Kao sto vidis ima nas par koji smo bili u Boris Kidric. Ja sam bio u 2480/2 10 god pre tebe. Strpi se pa ce se mozda neko javiti. Pregledaj teme i nadji sta ti odgovaraj i slobodno ucestvuj u diskusiji. Rado postavi i neku sliku ali to ces moci tek za par dana. Takva su pravila.

Pozdrav  salutiranje

Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   24.02.14 21:39

@V.ceta (citat):

Pozdrav V.ceta, ja sam tada bio u Ljubljani, ali u civilki.

Dobrodošao na forum, samo se razpiši, sigurno imaš koju zanimljivu stvar da podeliš sa nama.

Lep pozdrav iz Ljubljane, Pero
Na vrh Go down
V.ceta
Gušter
Gušter

M(j)esto Senta

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   24.02.14 22:20

Prošle godine sam bio  u Ljubljani nakon 24 godine, nisam imao vremena da nađem kasarnu samo sam bio gore u tvrđavi i u centru. I nakon toliko godina sam prepoznao dosta. Za vreme služenja imali smo izlaske u grad svake nedelje i tako sam dosta vremena proveo na ulicama grada i na obali Ljubljanice.
Na vrh Go down
tvsas
Gušter
Gušter

Broj komentara : 20
Član od : 2013-08-29
Dob : 46
M(j)esto Zrenjanin

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   24.02.14 22:28

V.ceta pozdrav od tvsas-a.ja sam bio u kasarni Boris Kidric,isto peta ceta,u  trecem vodu,isti ves kao i ti.Dosao sam 15.12.88,znaci ti si samo otisao u prekomandu.Jesetar mi je bio Nermin Rahmanovic,iz BiH,drugi desetar,zaboravio sam mu ime,je bio iz Zaprsica kod Zagreba,to su bili julci 88 a razvodnik je bio jedan iz CG septembarac,ni njemu kao ni ovome drugom desetaru nisam zapamtio ime.......
Toliko za sada,poz..........
Na vrh Go down
V.ceta
Gušter
Gušter

M(j)esto Senta

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   24.02.14 22:38

Ne, ja sam došao 1989. godine 19. septembra, do kojeg datuma si bio tamo, možda si još bio tamo kad sam stigao.
pozdrav
Na vrh Go down
tvsas
Gušter
Gušter

M(j)esto Zrenjanin

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   25.02.14 0:37

Bio sam tamo,jer sam marta,mislim bas 8,presao u pozadinu,VP.1132/32,pozadinski bataljon,tj pozadinac.Skinuo sam se 12.12.89 jer sam jednom dao krv pa sam imao 2 dana skracenje vojnog roka,a posle obuke kad sam dosao u pozadinu radio sam u radionici opstih radova,kad prodjes prijavnicu skrenes odmah desno i prolazis pored onih hangara.U njima sam par puta kao dezurni vod istovarao neke pakete,mislim s hranom a tu su i bazeni s kiselim kupusom bili,ako se dobro secam.Nize od tih hangara su bili puskari,isto iz pozadine,pa onda jos malo nize od njih smo mi bili.Ja sam tu radio s par vojnika iz voda,oni su varili,brusili koje sta,a ja sam pomagao,jer nista od tih poslova nisam znao.Kasnje sam cuo da sam trebao da budem kurir majoru,koji je bio komadant pozadinskog baraljona,major Svorcan Mihajlo.Negde pred kraj moj vojnog roka dobio je cin potpukovnika.On mi je zemljak,ja sam iz okoline Zrenjanina,on je rodom na nekih 50-ak km od mene,ali nisam imao pardona jer nisam zeleo da mu budem kurir,a mogao sam.No jedan drugi vojnik,moj gene ali iz VI.cete tehnicke sluzbe je zeleo da mu bude kurir,kao njemu su desetari rekli da ce on to da bude,i ja kad sam cuo,predlozim to majoru,i ovaj dobje za kurira,a mene bace u radionicu.Mogu ti reci da mi nije bilo lose tamo....
Na vrh Go down
tvsas
Gušter
Gušter

M(j)esto Zrenjanin

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   25.02.14 0:41

V. ceta,da li si znao desetara Kresimira Loncarevica,on je bio desetar u 3.vodu a moj jegene,i jedan od najboljih drugova.Posle vojske se nikad nismo culi,trazio sam ga i na FB.On je rodom je iz Banove jaruge,u Hrvatskoj????
Na vrh Go down
V.ceta
Gušter
Gušter

M(j)esto Senta

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   25.02.14 16:59

Da, desetar Lončarević je bio jedan od naših desetara za vreme obuke, dobar čovek. Znam te bazene sa kupusom, mada nismo išli puno tamo, samo po naređenju, jednom je stigao sveži kupus sa kamionom i to smo istovarali. Jako se osećao miris kiselog kupusa. Bez dozvole nije nam bilo dozvoljeno kretanje po celom krugu samo na delu naše čete gde smo svaki dan skupljali lišće.
Na vrh Go down
tvsas
Gušter
Gušter

M(j)esto Zrenjanin

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   25.02.14 22:31

Drago mi je sto i ti delis moje misljenje da je Kreso bio dobar covek.Pre par godina,u periodu od 2008 pa do 2011 sam isao nekoliko puta na rad u inostranstvu,u Turkmenistan,bivsa republika SSSR-a a sada nezavisna drzava,askabad  im se zove glavni grad,i na Aksabadskom aerodromu sam upoznao lika iz Kresinog mesta,Banove Jaruge i cuo da je,Bogu fala ziv i zdrav,da su komsije i to me je jako obradovalo.Voleo bi da nekako stupim s njime u kontakt,naravno i sa Ivaci Nikicom iz Zagreba,koji je,ako se nevaram otisao marta u prekomandu u Mostar,Medjutim nikako nisam do sada uspeo da se povezem s njima,za Ivacija nista neznam,ni gde je ni sta radi,ni da li je uopste ziv,daleko bilo.......
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1302
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   26.02.14 17:26

Pozdrav V.ceta i od mene i dobrodošao na forum.Naravno sa nama možeš podijeliti sve ono dobro pa i loše iz života provedenog u kasarni Šentvid pa i dalje prekomanda i teme možeš naći u kantini.
Na vrh Go down
V.ceta
Gušter
Gušter

M(j)esto Senta

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   26.02.14 20:40

Radujem se što sam našao ovaj forum, baš je odličan. Dobro je čuti o ljudima sa kojima smo zajedno služili ili koji su bili u istoj kasarni. Imamo zajedničke teme. Tih godinu dana (nekima i više koji su služili pre) bio je deo našeg života pa će ostati u sećanju...
Na vrh Go down
komandir odeljenja
Gušter
Gušter

Broj komentara : 23
Član od : 2013-09-19
M(j)esto Crepaja

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   04.03.14 1:40

Na vrh Go down
komandir odeljenja
Gušter
Gušter

M(j)esto Crepaja

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   04.03.14 2:06

Prvi sleva Alaga Abdulahović iz Bihaća.Milorad ćirković selo Rača-Priboj na Limu.Moja malenkost Nebojša Tekijaški.
Na vrh Go down
komandir odeljenja
Gušter
Gušter

M(j)esto Crepaja

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   04.03.14 2:08

Na vrh Go down
komandir odeljenja
Gušter
Gušter

M(j)esto Crepaja

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   04.03.14 2:09

Na vrh Go down
komandir odeljenja
Gušter
Gušter

M(j)esto Crepaja

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   04.03.14 2:10

Na vrh Go down
komandir odeljenja
Gušter
Gušter

M(j)esto Crepaja

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   04.03.14 2:12

Vojni otpad ''Ježice''-Ljubljana
Na vrh Go down
tvsas
Gušter
Gušter

M(j)esto Zrenjanin

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   11.03.14 22:07

gusteru   Very Happy 

Vaceras sam uspeo da se cujem sa mojim klasicem Loncarevic Kresimirom a tvojim desetarom s obuke...
Uspeo sam da saznam njegov br telefona,nazvao ga i obojica smo se obradovali sto smo oboje zivi i zdravi i sto smo se culi.Obecao mi je da ce otvoriti nalog na FB da se i tako cujemo.........
Na vrh Go down
V.ceta
Gušter
Gušter

M(j)esto Senta

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   13.03.14 19:17

Baš sam bio pravi  Rolling Eyes gušter Smile kako pišeš, u prvim danima dosta izgubljen ali zbog toga nije me niko zezao, ni ostali nisu bili puno bolji, desetari su nam dosta pomagali da se naviknemo na vojnički život. Dobra vest da si uspeo da pričaš sa Krešimirom Lončarevićem!
Na vrh Go down
SZ
Gušter
Gušter

Broj komentara : 11
Član od : 2014-03-31

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   01.04.14 23:44

U toj kasarni sam bio od Novembra 1978 do negdje Marta 1979. Poslije smo otišli v Dravograd (Vič).
Bili smo 3 četa. U prosjeku sam bježao van svaki 3 dan,ha,ha,ha....Tamo kod stacionara preko ograde....
Na vrh Go down
božo
Gušter
Gušter

Član od : 2013-10-10
M(j)esto Čepin - RH

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   02.04.14 20:54

Pozdrav svim  pripadnicima Borisa Kidriča ma gdje bili
Ponoviću za one koji me neznaju
Septembarska sam klasa 89/90 - 2480/6
komandir čete Kap. I klase Miroslae Elezović
komandiri vodova zast. I klase Ivan Mavrin poručnik Živković (imena se ne sjećam)
desetari :
- Radojica Pejanović junac
- Milisav Tomić sep.
- Luka Marinac junac
- Zoran Vagić junac
- Zoran Brdar junac
- Željko Korpar decemb.
- Mladen Pavić decem.
- Baneković  decemb.
- Zoran Janković decemb.
- Šuta Senad septe. (bubnjar u Dubioza kolektivu)
- Nenad prezimena se ne sjećam septembarac
- Almir Karahodžić - septemb
- moja malenkost Božo septembarac

dobro se sjećam dosta stvari iz toga vremena,a posebno kluba 6 čete i pijanstava u njemu

Ima li koga od mojih ????

Na vrh Go down
http://miroslav@brkovic.net
V.ceta
Gušter
Gušter

M(j)esto Senta

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   08.04.14 21:03

Pozdrav Božo!
I ja sam bio u Boris Kidriču u to vreme, septembar 89-do decembra, VP 2480-5, u septembru kapetan Elezović bio komandir V. čete a malo kasnije, ne sećam se kada, postao komandir V. čete kapetan Lješnjaković Matija. Dobro se sećaš imena, ja sam puno toga zaboravio. Da li si ostao u Boris Kidriču posle obuke ili si dobio prekomandu?
Na vrh Go down
božo
Gušter
Gušter

Član od : 2013-10-10
M(j)esto Čepin - RH

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   10.04.14 14:22

Allo moji,
Hvala na javljanju. Ja sam ostao cijeli vojni rok u Kidriču. A tvoj komandir čete kap. Matija lešnjaković inače je moj zemljak rodom iz jednog sela pored Osijeka (Ladimirevci). Otale ti je i onaj glumac Faboijan Šovagović (glumio Boška tifusara u Neretvi "ajmo drugovi, preko vode do9 sloboe").
A ti odakle si inače, gdje si služio poslije Borisa Kidriča, gdje živiš ...,???
Na vrh Go down
http://miroslav@brkovic.net
V.ceta
Gušter
Gušter

M(j)esto Senta

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   13.04.14 21:47

Znali smo u četi tolko da je kapetan Lješnjaković iz Osijeka. Ako si bio celi vojni rok u Kidriču sigurno mnogo bolje znaš kasarnu i dešavanja u njemu. Ostao si u istoj četi? Ja sam 7. decembra 1989.godine otišao za Visoko, nekih 30 km od Sarajeva. Nije bilo loše u Visokom, mala kasarna sa malo vojnika. Nikad nisam radio kao ABHO mehaničar za koji sam bio osposobljen po VES u, postao sam ćata. Ja sam iz Vojvodine, blizu Subotice.
Pozdrav...
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Boris Kidrič   Today at 9:15

Na vrh Go down

Ljubljana, kasarna Boris Kidrič
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/11Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Ljubljana, kasarna Boris Kidrič
» Ljubljana kasarna Boris Kidrič - Šentvid decembar 88/89
» Ljubljana, kasarna Boris Kidrič VP 1132/45 BST vod 1984/85
» Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti
» POSTOJNA, kasarna Milovan Šaranović 1978.