FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Niš, kasarna Stevan Sinđelić

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   06.11.14 12:24

BMW,dobrodošao na forum

Gušter
Gušter

Broj komentara : 11
Član od : 2014-07-24
Dob : 67
M(j)esto NIŠ ČAMURLIJA

KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   09.11.14 6:27

da sečam se Romeo Mićevski je onda bio potporučnik, a zapovjednika nismo imali bio je to komandir Barić.
Na vrh Go down
vadla
Gušter
Gušter

M(j)esto NIŠ ČAMURLIJA

KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   09.11.14 9:24

@vezista-šifrer (citat):
Cijeli vojni rok proveo sam u VP 6592/26, klasa april 83, skinuo se juna 84, četa veze, teleprinterista - šifrer.
Komandir čete makedonac, ne sjećam se više njegovog imena (nekako kao Vasko Gligorovski...nisam siguran) clown, a komandant kasarne (tada) pukovnik Ratko Miličević. Kasnije unapređen u general-majora...rekli su da je otišao u Beograd???
Od oficira iz naše čete sječam se još vodnika Perića, zastavnika Stojanovića (zvali smo ga "muto"), zastavnika Đorđevića...zvali smo ga Đole...srbin a navijao je za NK Dinamo Zagreb Very Happy
PITANJE dali je bio u kasarni još DUŠAN KORDIĆ vodnik ili zastavnik zastavnik CVETKOVIĆ ,možda još kapetan ALEKSIĆ ILI  TKO JE BIO U VP6592/10 vozači ots
Na vrh Go down
vadla
Gušter
Gušter

M(j)esto NIŠ ČAMURLIJA

KomentarNaslov komentara: služio sam davno prije ali se sečam dosta toga samo ak se ko javi da me podseti   09.11.14 16:10

@lacoš (citat):
BMWslužio sam davno prije ali se sečam dosta toga samo ak se ko javi da me podseti,dobrodošao na forum
Na vrh Go down
bmw
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2014-11-06

KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   11.11.14 0:18

Ako tkozna i gdje je zavrsio Josip Baric?
Na vrh Go down
vadla
Gušter
Gušter

M(j)esto NIŠ ČAMURLIJA

KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   15.11.14 16:55

@bmw (citat):
Ako tkozna  i gdje je zavrsio Josip Baric?
živeo je u DONJI KOMREN NIŠ verovatno je u penziji
Na vrh Go down
levo3
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2014-12-05
Dob : 49
M(j)esto A-Villach

KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   05.12.14 13:06

@Velibor Petkovic (citat):
Sluzio sam u Sindjelicu septembar 86/87.....komandir voda mi bio tada podporucnik Hernaus Martin....komandir cete porucnik Aleksandar Lukovic.......zaboravio sam makedonca koji je bio komandant bataljona,neki major bese....a komadant kasarne isto makedonac,tada pukovnik,neki Janacije ako se dobro secam......radio sam u vojnickom klubu....nacelnik kluba bio zastavnik Djuro Dragisic...eto....ima li neko da su mu poznata neka od ovih imena......
Zdravo Velibore!
Da naravno,ja sam Amir ako se sečaš, boli smo u istom vodu.Komadant bataljona bio je major Dončev.Još uvjek imam slike sa zakletve
staviču ih online uskoro.Još se sječam onih muka sa novim čizmama  i žuljevima.Žao mi je za Lukovića i Martina.Šta je život
Na vrh Go down
vadla
Gušter
Gušter

M(j)esto NIŠ ČAMURLIJA

KomentarNaslov komentara: pitanje   08.12.14 16:52

@levo3 (citat):
Sluzio sam u Sindjelicu septembar 86/87.....komandir voda mi bio tada podporucnik Hernaus Martin....komandir cete porucnik Aleksandar Lukovic.......zaboravio sam makedonca koji je bio komandant bataljona,neki major bese....a komadant kasarne isto makedonac,tada pukovnik,neki Janacije ako se dobro secam......radio sam u vojnickom klubu....nacelnik kluba bio zastavnik Djuro Dragisic...eto....ima li neko da su mu poznata neka od ovih imena......
Zdravo Velibore!
Da naravno,ja sam Amir ako se sečaš, boli smo u istom vodu.Komadant bataljona bio je major Dončev.Još uvjek imam slike sa zakletve
staviču ih online uskoro.Još se sječam onih muka sa novim čizmama  i žuljevima.Žao mi je za Lukovića i Martina.Šta je život
dali je u to vreme bio OTS odelenje tehničkog snabdevanja to su vozači odmah preko pumpe za gorivo
Na vrh Go down
vadla
Gušter
Gušter

M(j)esto NIŠ ČAMURLIJA

KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   19.12.14 0:40

IMA KO JE SLUŽIO 1969 1970 GODINE?
Na vrh Go down
sandizev
Gušter
Gušter

Broj komentara : 38
Član od : 2013-11-26
Dob : 50
M(j)esto Velenje

KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   22.12.14 11:19

Čestitke ob  prazniku svim pripadnicima JNA...
Na vrh Go down
Бранко Божиловић
Gušter
Gušter

Član od : 2014-03-12

KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   22.12.14 21:11

@vadla (citat):
@levo3 (citat):
Zdravo Velibore!
dali je u to vreme bio OTS odelenje tehničkog snabdevanja to su vozači odmah preko pumpe za gorivo
ima nas jos iz te generacije Smile
Na vrh Go down
sandizev
Gušter
Gušter

Broj komentara : 38
Član od : 2013-11-26
M(j)esto Velenje

KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   17.02.15 18:20

Sokirao sam se kad sam procitao ovde da su Hernaus Martin i Aleksandar Lukovic pokojni,meni bili podporucnik i porucnik,odnosno komandiri voda i cete........jel zna neko kako su skoncali......ja sam bio prva generacija kojoj je Lukovic,tada porucnik bio komandir cete......extra lik bio.....super covek........a za Hernausa sam cuo da kad je izbio rat sa Slovenijom da je ostao veran JNA....a slovenac bio........svaka cast...mada nisam nikako saradjivao sa njime...ali ruku na srce bio je prava vojnicina......
Meni je Lukovič bio komandir voda, tada još podporučnik...mi smo bili njegovi prvi vojnici...
Na vrh Go down
brico87/88
Gušter
Gušter

Član od : 2015-10-30

KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   30.10.15 21:36

Pozdrav svima koji su sluzili vojsku u Stevan Sindjelic 87/88. Ja sam dobio prekomandu iz K.Mitrovice u decembru 87. Od decembra 87 pa do sept. 88 radio sam kao brico u Kasarni. Sisao sam VIZ (vojno istrazni zatvor), regrutni centar i kada su novi gusteri dolazili isao sam na ispomoc na Pantelej. Komandir cete nam je bio pporucnik Trpcevski, koji je iz cina zastavnika dosao u cin pporucnika. 

afro
Na vrh Go down
BasharMilesTeg
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2015-11-11

KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   11.11.15 10:29

Pozdrav svima koji su služili JNA, a posebno onima koji su služili u Zalužanima kod Banja Luke (vozači raznorazne oklopne gvožđurije) i kasnije u Stevanu Sinđeliću u Niš (padeži su opcionalni Wink ).

Ja sam bio septembarska klasa 1989/1990 godine, skoro pa poslednja pred raspad. Posle 3 meseca obuke za vozača oklopnih vozila u Zalužanima tenk2 , prekomanda Stevan Sinđelić, Niš. Po VES-u sam bio vozač BVP-a, a završio u Nišu u četi mehanizovane pešadije u sad, da li prvom ili drugom bataljonu, to više nisam siguran. U svakom slučaju to je bio onaj kad se uđe na glavnu kapiju, pa skroz desno u uglu. Bio sam dole sa pešadijom, a gore su bile dve ili tri čete tenkista, ne sećam se tačno.

Sećam se mi septembarski gušteri došli u decembru (prekomanda) u bataljon, a ono pešadija i desetari sve starija, martovska klasa  Shocked Auuu, pomislismo mi tada, sad smo ga nahebali... Ali nas nisu mnogo drndali, valjda što nas je bilo malo, pa su nas verovatno gledali više kao kućne životinje Wink Posle tri meseca, u martu, skoro ceo bataljon se skinuo, ostali samo mi vozači. Tada su došli novi gušteri, martovci, plus prekomandovani desetari iz drugog bataljona, plus staža iz ŠRO OMJ, ali naravno sve naša, septembarska klasa. E to je bilo uživanje, desetari i staža nas vozače nisu dirali, jer smo bili klasa, a za drndanje je bilo ihaha mlađih martovaca na raspolaganju Twisted Evil

Eh, ti septembarci 89., kakva je to grupa istovremeno kretena i kraljeva bila jocolor  king lol! . U vojsci tada još uvek svi od Vardara pa do Triglava... Još uvek imam sliku svih nas vozača BVP-ova i tenkova te septembarske klase 89. koji smo zajedno iz Zalužana došli u Niš, u civilki kad smo se skidali, pet minuta pošto smo izašli iz kasarne... Ali, ne mogu više skoro nikome da se setim imena, sećanje bledi lagano, strašno, toliko je vremena prošlo od tada  Shocked 

Dvojica iz Sremske Mitrovice (Steva i još jedan), jedan Slovenac, jedan Splićo (ludak, doneo je kanister od 20 litara vina iz Splita kad se vratio sa poslednjeg odsustva, 10ak dana pred skidanje, preskočio ogradu, ubacio kanister kod nas, ponovo preskočio napolje, i ušetao se regularno na glavni ulaz drunken ), onda jedan iz Slavonskog Broda, Davorin H. ako se dobro sećam, par ludih Bosanaca, pa onda još dodatno i staža iz Bjelovara, klasić (taj je, po mom mišljenju, trebao da se aktivira - bio je rođen za oficira) i tako... 

Znam da smo, dok sam ja bio tamo, dobili 20ak potpuno novih BVP-a, friški ispod čekića izašli. Stigli vozom u Niš, ja išao da ih skidam sa voza i vozim u kasarnu... Eh lepote, posle onih starih razdrndanih sa obuke u Zalužanima i isto tako starih u Nišu, odjednom potpuno novi BVP-ovi, milina... Sećam se i "ratnih igara" negde po brdima lumpovanje , kad su izviđači sa naše, "plave" strane, išli u sred noći da maltretiraju "crvene" protivnike (i obratno), bilo je tu neobjašnjivih modrica ujutro  Batine Pa onda razne uzbune u 2 ujutro, trk do hangara, pali BVP-ove i tenkove u limenih hangarima, ono je zvečalo do neba usred noći... Mislim da se čulo bar 5 km uokolo kad je bila uzbuna Laughing Pa onda takmičenja u gađanju na tenkovskom poligonu, odvalili smo protivnički tim (bio iz neke druge kasarne) Very Happy

Imena oficira se, na žalost, ne sećam - znam da je komandir čete bio kapetan (možda i 1. klase), crn, sa velikim brkovima. Onda je bio i jedan mlađi, poručnik, komandir 1. voda, drugi vod je bio, mislim, staža komandir voda, a meni u 3. vodu je komandir bio zastavnik, duša od čoveka, kao drugi otac nam je bio, al i njemu zaboravih ime...

I tako, ako ima nekog iz ovog perioda, javite se, baš bi bilo lepo naći opet nekog iz tih vremena Smile

BasharMilesTeg: komentar modifikovan dana: 11.11.15 12:50; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   11.11.15 10:46

BasharMilesTeg, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   11.11.15 10:55

Što se smještaja tiče ako je tako kako si napisao onda si bio u 1. oklopno mehaniziranom bataljonu i iznad vas su bile dvije tenkovske čete (jer se treća po ratnom ustroju popunjavala ljudstvom iz pričuve). Glede k-dira čete da se nije možda zvao Kamber Slobodan. I da, da li su u parku borbenih vozila (na dijelu poligona koji gleda na vojno istražni pritvor) bili smješteni Šermani iz sastava tenkovske čete TO duhanske industrije Niš.

Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   11.11.15 10:57

I naravno plus za post i kao izraz dobrodošlice. Very Happy  Wink

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   11.11.15 11:33

@pukovnik (citat):
Što se smještaja tiče ako je tako kako si napisao onda si bio u 1. oklopno mehaniziranom bataljonu i iznad vas su bile dvije tenkovske čete (jer se treća po ratnom ustroju popunjavala ljudstvom iz pričuve). Glede k-dira čete da se nije možda zvao Kamber Slobodan. I da, da li su u parku borbenih vozila (na dijelu poligona koji gleda na vojno istražni pritvor) bili smješteni Šermani iz sastava tenkovske čete TO duhanske industrije Niš.

Da, da, bio je 1. bataljon, a i za tenkovske čete si sigurno u pravu Smile Šermana se nešto maglovito sećam, znam da je jedan stajao napolju parkiran stalno, a da li ih je još bilo i gde, to se nekako ne sećam, na žalost. "Naš" hangar je bio više u sredini ili prema samoj Duvanskoj Industriji, ako se dobro sećam.

Sad, za komandira čete... hmmm, ne mogu nikako da se setim, ali mi se nekako čini da se nije tako zvao, nemam trenutno nikakvu asocijaciju na prezime Kamber. Mada, to ne mora ništa da znači, možda se čovek zaista tako zvao. Sećam se da je bio prilično strog, nekako mi je ostalo u sećanju da je čovek stalno imao utisak da "govori kroz zube" i da je namrgođen, kao da je stalno bio nešto ljut, retko se smejao.

Ah, još jedan detalj mi pade na pamet - znam da smo, tokom jedne od uzbuna, usred noći prepevali onu staru crnogorsku pesmu, pa je u našoj verziji bilo

"Još ne sviće rujna zora,
ne čuje se zvuk motora,
zoru da najavi..."  Smile
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 1033
Član od : 2014-08-31
Dob : 49
M(j)esto Slavonski Brod

KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   11.11.15 13:51

@BasharMilesTeg (citat):
@pukovnik (citat):

Da, da, bio je 1. bataljon, a i za tenkovske čete si sigurno u pravu Smile Šermana se nešto maglovito sećam, znam da je jedan stajao napolju parkiran stalno, a da li ih je još bilo i gde, to se nekako ne sećam, na žalost. "Naš" hangar je bio više u sredini ili prema samoj Duvanskoj Industriji, ako se dobro sećam.

Sad, za komandira čete... hmmm, ne mogu nikako da se setim, ali mi se nekako čini da se nije tako zvao, nemam trenutno nikakvu asocijaciju na prezime Kamber. Mada, to ne mora ništa da znači, možda se čovek zaista tako zvao. Sećam se da je bio prilično strog, nekako mi je ostalo u sećanju da je čovek stalno imao utisak da "govori kroz zube" i da je namrgođen, kao da je stalno bio nešto ljut, retko se smejao.

Ah, još jedan detalj mi pade na pamet - znam da smo, tokom jedne od uzbuna, usred noći prepevali onu staru crnogorsku pesmu, pa je u našoj verziji bilo

"Još ne sviće rujna zora,
ne čuje se zvuk motora,
zoru da najavi..."  Smile
Kolega čitao sam tvoj prethodni komentar pa vidim da si se sjetio kolege iz Slav.Broda sjeti se prezimena pa ti pomognem u pronalasku kolege. Lijepi pozdrav!!
Na vrh Go down
BasharMilesTeg
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   11.11.15 15:27

@slavonski brod (citat):
Kolega čitao sam tvoj prethodni komentar pa vidim da si se sjetio kolege iz Slav.Broda sjeti se prezimena pa ti pomognem u pronalasku kolege. Lijepi pozdrav!!

Bacio sam ti privatnu poruku, možda je svet još manji nego što sam mislio Smile
Na vrh Go down
Mitja k
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2015-12-04

KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   04.12.15 22:07

Kako vidim, samo je priča o tenkovskom bataljonu.
Ja sam bio u izviđačkoj četi 6592/3 kapetan nam je bio Žakula Nikola (Ličanin), a komandat kasarne u to vreme bio je pukovnik Ilija Pilič. Bio sam u trečem vodu čete mehanizovana pešadija, komandir nam je bio zastavnik prve klase Dragišić Đuro zvani ĐUKA, zaista bio je legenda.
U drugom vodu berdemista BRDM bio je komandir podporučnik ali ne sječam se više. Znam da je bio u prvom vodu komandir Dragan Pešić , u prvom vodu bili su tenkisti na PT-76 amfibijama.
Sječam se još pjesme, koju smo pjevali Kroz noč i maglu ko oštrice mača kreču se hrabre čete izviđača i tako dalje... Jedinica bila je sastavljena iz tri voda. Prvi vod tri tenka PT-76 amfibije sa noružanjem top 76 mm , kod vozača Browing 12,7 a na kupoli ruski KPVT 14 mm u prvom vodu takođe bili su dva motora moto-guzzi. Drugi vod bili su na vozilama BRDM amfibije točkaši a treči vod jedan TAM150 i dva TAM 110. Imali smo 12 mjeseci obuke u svim uslovima i mnogo terena, sječam se Kojnskog groblja iza Pantaleja gde je bio stari srušen helikopter...  Bili su to dani...
Na vrh Go down
Mitja k
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2015-12-04

KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   04.12.15 22:10

Na kraju bila sta dva tenkovska bataljona po 40 tenkova T84 ali su jedan bataljon selili u Vrhniku Slovenija kompletno sa posadama. u to vreme več se je spremalo nešto..
Na vrh Go down
janovski
Gušter
Gušter

Član od : 2016-01-10

KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   10.01.16 20:25

Ja sam bio 1989/90 septemvriska klasa VP6592/22 Oklopna mehanizovana jedinica, komandir cete bio je slovenac porucnik Hernaus Martin.
Na vrh Go down
janovski
Gušter
Gušter

Član od : 2016-01-10

KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   10.01.16 20:37

@BasharMilesTeg (citat):
Pozdrav svima koji su služili JNA, a posebno onima koji su služili u Zalužanima kod Banja Luke (vozači raznorazne oklopne gvožđurije) i kasnije u Stevanu Sinđeliću u Niš (padeži su opcionalni Wink ).

Ja sam bio septembarska klasa 1989/1990 godine, skoro pa poslednja pred raspad. Posle 3 meseca obuke za vozača oklopnih vozila u Zalužanima tenk2 , prekomanda Stevan Sinđelić, Niš. Po VES-u sam bio vozač BVP-a, a završio u Nišu u četi mehanizovane pešadije u sad, da li prvom ili drugom bataljonu, to više nisam siguran. U svakom slučaju to je bio onaj kad se uđe na glavnu kapiju, pa skroz desno u uglu. Bio sam dole sa pešadijom, a gore su bile dve ili tri čete tenkista, ne sećam se tačno.

Sećam se mi septembarski gušteri došli u decembru (prekomanda) u bataljon, a ono pešadija i desetari sve starija, martovska klasa  Shocked Auuu, pomislismo mi tada, sad smo ga nahebali... Ali nas nisu mnogo drndali, valjda što nas je bilo malo, pa su nas verovatno gledali više kao kućne životinje Wink Posle tri meseca, u martu, skoro ceo bataljon se skinuo, ostali samo mi vozači. Tada su došli novi gušteri, martovci, plus prekomandovani desetari iz drugog bataljona, plus staža iz ŠRO OMJ, ali naravno sve naša, septembarska klasa. E to je bilo uživanje, desetari i staža nas vozače nisu dirali, jer smo bili klasa, a za drndanje je bilo ihaha mlađih martovaca na raspolaganju Twisted Evil

Eh, ti septembarci 89., kakva je to grupa istovremeno kretena i kraljeva bila jocolor  king lol! . U vojsci tada još uvek svi od Vardara pa do Triglava... Još uvek imam sliku svih nas vozača BVP-ova i tenkova te septembarske klase 89. koji smo zajedno iz Zalužana došli u Niš, u civilki kad smo se skidali, pet minuta pošto smo izašli iz kasarne... Ali, ne mogu više skoro nikome da se setim imena, sećanje bledi lagano, strašno, toliko je vremena prošlo od tada  Shocked 

Dvojica iz Sremske Mitrovice (Steva i još jedan), jedan Slovenac, jedan Splićo (ludak, doneo je kanister od 20 litara vina iz Splita kad se vratio sa poslednjeg odsustva, 10ak dana pred skidanje, preskočio ogradu, ubacio kanister kod nas, ponovo preskočio napolje, i ušetao se regularno na glavni ulaz drunken ), onda jedan iz Slavonskog Broda, Davorin H. ako se dobro sećam, par ludih Bosanaca, pa onda još dodatno i staža iz Bjelovara, klasić (taj je, po mom mišljenju, trebao da se aktivira - bio je rođen za oficira) i tako... 

Znam da smo, dok sam ja bio tamo, dobili 20ak potpuno novih BVP-a, friški ispod čekića izašli. Stigli vozom u Niš, ja išao da ih skidam sa voza i vozim u kasarnu... Eh lepote, posle onih starih razdrndanih sa obuke u Zalužanima i isto tako starih u Nišu, odjednom potpuno novi BVP-ovi, milina... Sećam se i "ratnih igara" negde po brdima lumpovanje , kad su izviđači sa naše, "plave" strane, išli u sred noći da maltretiraju "crvene" protivnike (i obratno), bilo je tu neobjašnjivih modrica ujutro  Batine Pa onda razne uzbune u 2 ujutro, trk do hangara, pali BVP-ove i tenkove u limenih hangarima, ono je zvečalo do neba usred noći... Mislim da se čulo bar 5 km uokolo kad je bila uzbuna Laughing Pa onda takmičenja u gađanju na tenkovskom poligonu, odvalili smo protivnički tim (bio iz neke druge kasarne) Very Happy

Imena oficira se, na žalost, ne sećam - znam da je komandir čete bio kapetan (možda i 1. klase), crn, sa velikim brkovima. Onda je bio i jedan mlađi, poručnik, komandir 1. voda, drugi vod je bio, mislim, staža komandir voda, a meni u 3. vodu je komandir bio zastavnik, duša od čoveka, kao drugi otac nam je bio, al i njemu zaboravih ime...

I tako, ako ima nekog iz ovog perioda, javite se, baš bi bilo lepo naći opet nekog iz tih vremena Smile
Evo ja sam iz tog perioda 1989/90 Jane Janovski iz Bitolja Makedonija .Bio sam kod Hernaus Martin porucnik slovenac prvi vod oklopno mehanizovana jedinicaVP 6592/22.I ja se bas nikog ne secam, samo komandira cete posto je imao specificno ime HERNAUS MARTIN bio je porucnik po cinu.
Na vrh Go down
feđa
Gušter
Gušter

Član od : 2016-03-01

KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   01.03.16 0:26

Pozdrav i ja sam iz te generacije a Stevo je bio moj vozač na BVP-u a znam i Hrgovića.Bio sam u prvom vodu prvo odjeljenje.
@BasharMilesTeg (citat):

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Today at 22:45

Na vrh Go down

Niš, kasarna Stevan Sinđelić
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Niš, kasarna Stevan Sinđelić
» Kakav je bio život u kasarni početkom 90ih?
» Kasarna Pirot VP 8297...septembar 1989/90
» ZAGREB Kasarna Maršal Tito 1986-1989.
» Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81