FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Mon Mar 05, 2012 1:10 pm

Veci deo vojnog roka sam proveo u sastavu vojnog orkestra u Mariboru, vp 8164 (na nivou garnizona)

Nekoliko dana posle dolaska, rasporeda, zaduzivanja, (klasa septembar 87) usledio je poziv na audiciju ...verovatno iz karakteristika koje su stigle sa nama, i iz onih prvih informativnih razgovora po dolasku. Trebalo je popuniti prethodni orkestar...

Da skratim...po zavrsenoj audiciji u orkestar su usli sledeci septembarci:

Zdjelar Nenad (Keza), Beograd - bas gitara, bivsi clan grupa Tony Montano i Rock street, sada (neprovereno) u Kanadi, jazz-blues muzicar

Kadric Samir, Lukavac - pevac zabavne muzike, sada u Becu (ostvaren kontakt Smile)

Radovanovic Vladimir, Vrsac - bubnjevi

Nesic Miodrag (Pop), Beograd - harmonika i kasnije narodni pevac, sada svestenik SPC u Beogradu

Kovacic Matej, Ljubljana - slovenacka harmonika, kasnije i klavijature - sada vrlo uspesan muzicar i profesor muzike u Ljubljani

Moja Malenkost, tada iz Zajecara - solo gitara - ostao u muzici kao glavnom zanimanju do dana danasnjeg u Beogradu

- od prethodnih klasa u orkestru su ostali:

Isakovic Mirsad, Zvornik (ne znam koji) - pevac narodne muzike - kontakt pozeljan
Pranjko Goran, Jajce - klavijature - danas uspesan muzicar, kontakt ostvaren
Kapetanovic Mirsad Mirza - harmonika i ponekad vokal
Ribic Igor - Ljubljana - klavir i vokal, danas uspesan slikar ilustrator izdavac itd...

jedno kratko vreme i Bela Farkas - Saksofon - voleo bih da se javi

Pod neposrednim rukovodstvom nacelnika vojnickog kluba - zastavnik Bjelica Radomir - kasnije presao na novu duznost, a upravljanje klubom preuzeo civil (gradjansko lice) Dragan (prezimena se ne secam, znam da mu je otac bio staresina u Mariboru) voleo bih da se javi neko ko ga poznaje

Glavni za nasa pitanja je bio (tada) major Mihailovic Aleksandar - mnoge pozitivne stvari su uradjene zahvaljujuci njemu, pozitivan covek i staresina, drago mi je da smo se nekoliko puta sreli u Srbiji

po mojoj evidenciji odradili smo 298 svirki za 300 i nesto dana vojske minus odsustva Smile

Voleo bih da neko ko nesto zna o ljudima sa kojima nemam kontakt napise nesto o njima...a ja cu o sluzbi u muzickoj sluzbi pisati onako kako secanja naviru Smile

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Tue Mar 06, 2012 7:05 pm

K E M O S P E C I J A L A C - B E O G R A D.!!!

Arrow Pa Specijalac, još jednom, dobro došao na Forum bivših pripadnika nekadašnje JNA.!!!
Arrow Nadam se da ćeš pronaći osobe koje tražiš.!!! bounce
Arrow Ako imaš koju sliku iz toga vremena također bi i to volio viditi na ovim tvojim stranicama kad mi više ne možeš puštati filmove.!!! bounce Wink
Arrow Arrow Arrow I za kraj imaš od mene jedan veliki +.!!!! Twisted Evil Very Happy Smile Laughing

Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: Fri Mar 09, 2012 11:58 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Wed Mar 07, 2012 2:53 am

Splićo, biće i slika, samo da ih pronadjem po roditeljskim albumima...neuobicajeni vojnicki ambijenti - priredbe, ruckovi, igranke, poneka svadba Smile

Posle audicije smo jedva cekali da nas puste kuci po instrumente...ali se nacekalo do tad, prvo Svecana obaveza, pa ubrzo ZTV (zdruzena takticka vezba) JESEN 87 na planini Pivka (prvi teren pod satorima, obuka i na kraju sama vezba), povratak i nastavak obuke; tek, jednom, posle prvog bojevog gadjanja, u povratku, 7 uvece, zove me dezurni kod komandira...on mi daje objavu za put na koju je priheftano parce papira rukom napisano VOJNA KNJIZICA U VB LJUBLJANA RADI UTVRDJIVANJA KRVNE GRUPE Smile....kaze, Stiglo je naredjenje da ides po instrument kuci, 5 dana za odlazak i povratak, DA SE VRATIS TACNO U ODR.VREME Smile ...

od tada pocinje "igranka" : svakog ili svakog drugog dana nalog - Gde se ide, i u koliko sati u klub u drugu kasarnu Kadetnica (tada je moja jedinica i jedinice jos dvojice muzicara bila u kasarni Slava Klavora)...tovari kombi, dajc ili kamion Sedmicu instrumentima ozvucenjem i ljudstvom, zastavnik do vozaca i na destinaciju ...Smile

povratak obicno u vreme kad vojska uveliko spava...sleduje produzeno spavanje onoliko sati koliko si zakasnio od povecerja, a obicno do pred rucak...ili ranije ustajanje ako se ide na novu duznost....
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Sat Mar 10, 2012 9:02 am

Arrow  Arrow  Arrow KEMO SPECIJALAC - BEOGRAD.!!! sunny bounce

Arrow Kao prvome predstavniku vojnoga orkestra na Foruma bivših pripadnika nekadašnje JNA, pripala me je ova čast da ti bez znanja generala i admirala u ime foruma i večine njegovih članova predam ovu značku da je nosiš na svojim prsima kroz čitav Beograd i danju i noću i opet i svaki put i tako da ne duljim evo ti  je.!!! bounce

Arrow Malo su izrađivači značke falili godinu i grad, ali valjda to neće nitko primjetiti.!!! Arrow
Arrow Zauzvrat od tebe očekujemo da za F.B.P.N. JNA iskomponiraš neku forumsku himnu ili nešto u tome stilu.!!! bounce

Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Sat Mar 10, 2012 4:05 pm

Hvala na znacki  Very Happy

Inace, to je znacka "pravog" vojnog orkestra (duvacki instrumenti, limena glazba), koji su cinili svrseni pitomci Muzičke SVŠ-Sarajevo ... interesantno je da su iz skole izlazili kao Stariji vodnici prve klase, a penzionisali su se negde oko kapetana I klase Smile...i bilo ih je u velikim i glavnim gradovima: Beograd, Zagreb, Sarajevo, Ljubljana, Pristina, Skoplje, Titograd, Nis, Split...

Maribor takav orkestar nije imao; postojao je samo ovaj nas "zabavni"...zvanicno smo se vodili svako u svojoj jedinici, ali osnovne funkcije (ishrana, pisma, pranje vesa) smo obavljali kao celina vojnickog kluba. Neki od nas su nabavili i znacke roda vojske (Lira iz mog avatara) za na kosulju i bluzu...ali smo ih poskidali jer su se neke neupucene i PS staresine suvise bunile ( "sta se vi meni pravite ovde frajeri i manekeni ") Smile
Interesantno je da su se po jedinicama ( i na kapijama ) uvek bunili, i tu nasu aktivnost cenili kao hvatanje krivina i izbegavanje zvanicnih obaveza; s druge strane, praksa je pokazala da je jedan takav sastav neophodan (nekad je bilo i po 3 svirke dnevno, ne samo za Dan armije). Jedini orkestar u celom Mariboru i okolini koji je znao da svira nesto drugo sem slovenackih valcera i polki, te Ex Yu narodnu muziku - vrlo korisno za svadbe mladjih oficira Smile, zabave neslovenackog stanovnistva i propagiranje bratstva i jedinstva Smile

Tadasnji major i nas sef Aleksandar Mihailovic je "pravilno shvatio znacaj", a i mi smo "pravilno shvatili znacaj", i trudili se maksimalno da korektnim ponasanjem sacuvamo sve dobijene povlastice...kazna je bila samo jedna: povratak u jedinice i zaboravljanje na instrument, bez prava zalbe Sad

i za kraj, podsetnik:

Sto se forumske himne tice...moze...cak stavise, MOZE...samo su mi potrebne konsultacije Kako da zvuci i na sta da povuce

Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Sun Mar 11, 2012 4:09 am

s obzirom da je vojni orkestar bio vrlo specifican vid sluzbe u JNA, specificne su i anegdote koje cu ovde pisati po secanju:

1. Mića Pop

Prva ozbiljnija svirka van kasarne, zenski internat srednje skole u mestu Ruše pored Maribora...igranka, otpriike moj 3. mesec u JNA

jako je nebitno sta smo tamo radili i kako smo izvodili pre , za vreme, u pauzama , i posle nastupa...elem, zavrsimo mi to srecno uspesno bez incidenata Smile i budemo u kasarnama (prvih 6 meseci smo spavali u svojim jedinicama) oko 2 nocu...opusteno se spremimo za spavanje znajuci da nas sleduje PRODUZENO SPAVANJE ...

kad, oko 4 , cujem viku UZBUNAAAAAAAAAAAAAAA ( Uzbuna, Uzbuna, Uzbuuna...blizi i dalji eho)

znate kakav je osecaj kad vam se tenk srucio na glavu...moj osecaj je bio tako nesto i jos malo Sad

nema druge, prisecaj se sta si ucio na obuci i postupaj po tome...za par minuta postrojeni na pisti kasarne Slava Klavora (tu smo bili prvih 6 meseci na obuci u pesadiji), i onda kroz KPS na borbene polozaje na Pohorje...joj, zivote, ko li mi te truje...Smile

Blizu mene, u susednim cetama, ocekujem da vidim dva harmonikasa...slovenca Matej Kovacic, zvanog Janez, i Beogradjana Miodrag Nesic, zvani Pop...Janeza vidim u III ceti, psuje na svim jezicima, ali Popa ne...
u povratku saznam da je Pop ladno viknuo na one koji su ga budili KAKVA BRE UZBUNA , JA IMAM PRODUZENO SPAVANJE....i tako sam sebi stvorio problem...niko ga nije naucio da produzetak ne vazi u slucaju uzbune, a nije bio dovoljno samosvestan da izvrsi naredjenje....vec sutra mu je sledila zabrana prilaska harmonici, dobrih dva meseca, posle toga smo ga nekako izvukli pravdajuci se prekom potrebom Smile

Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Sun Mar 11, 2012 4:25 am

2. Janez

Matej Kovacic, zvani Janez, poznati harmoniker narodnozabavne glazbe (citaj, polke in valcki Smile to su oni u cizmama i slovenackoj narodnoj nosnji koji rastezu harmoniku metar i vise uz povike Iiiiiiiiiiiiii hhhuuuuuuuuuuuuu ), imao je tetku u blizini kasarne...u neposrednoj blizini kasarne...zgrada se lepo videla sa kapije, i suvisno je reci da je dosta slobodnog vremena provodio tamo, sem ako kojim slucajem nije bio na duznosti ili bazao po gradu. Znalo se, kad nemamo nista popodne, nema probi, mi ostali smo u gradu u Domu JNA, bar nesto korisno uvezbavamo, a Janez najcesce kod tete Smile....

jednom je tako zapalio odmah posle rucka, kad dodje naredjenje da za 2 sata budemo Tamo i tamo...neki Vatrogasni dom ili slicno, zaboravio sam, nebitno za anegdotu...na pola pakovanja instrumenata ja ostavim posao i kroz kapiju po Janeza kod tetke Smile...znao sam zgradu ali ne i stan, i imao sam srece da sam ga pronasao na trecim vratima na koja sam zazvonio...mangup mi opusteno otvara u trenerci, meditira Smile....Mislim da je tad naucio od mene najmanje 1 novu psovku, toliko sam ga XXX da pozuri...sve to uglavnom krene po redu, uhvatimo mi nas kombi i odemo tamo...

Kad tamo, ljudi pojma nemaju da ce ikakva veselica da se desi; okreci kombi i nazad do komande...posto nema nista, Janez opet zapali kod tetke Smile...

Srecom da nismo istovarali kombi sa opremom, za sat je doslo "pravo" naredjenje, sa tacnom lokacijom gde treba ici...permutovani datumi, a tad nije bilo mobilnih za brzi dogovor, a i fiksni su radili samo u jednom pravcu Smile

Ostatak price znate...ponovo po Janeza kod tetke Smile pa na zadatak Smile

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Sun Mar 11, 2012 7:04 am

Citat :
Arrow Arrow KEMO SPECIJALAC.!!! sunny bounce

Neki od nas su nabavili i znacke roda vojske (Lira iz mog avatara) za na kosulju i bluzu...ali smo ih poskidali jer su se neke neupucene i PS staresine suvise bunile ( "sta se vi meni pravite ovde frajeri i manekeni ")

Arrow Ma ovdje me zanimaju ove kako kažeš "značke roda vojske".!?
Arrow Je su li to bile službene značke roda vojske JNA ili ste vi to nabavili nešto što u JNA ne postoji tj. kupili u nekoj trgovini ili pitaj boga gdje.!?
Arrow Recimo mi graničari smo od JNA dobijli graničarske značke i mogli smo je nositi bilo gdje i bilo kada i na košulji i na jakni.!!! bounce
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Sun Mar 11, 2012 4:56 pm

ako se secas , svaki oficir je na reverima bluze imao znacke oznake roda ili sluzbe JNA kome pripada...pesadinci dve ukrstene puske, artiljerci dva topa itd

Pitomci SRO (staze) su imali dva ukrstena maca, toga se secas....

dakle, oznake u paru za revere , SAMO ZA STARESINE...a mi smo se poveli za tim da smo videli nekoliko "doktora" iz stacionara koji su nekako nabavili znakove sanitetske sluzbe (zmije) i nosili...

Kao sto vidis, muzicka sluzba ima dve vrste znakova...zlatne za aktivna vojna lica, i srebrna za vojne sluzbenike

Pored vasih granicarskih znacki, i znacke Primeran Vojnik, oznaku na dzepu sam video samo kod saobracajne vojne policije

Oznake rodova vojski JNA

Oznake sluzbi u JNA

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Mon Mar 12, 2012 3:06 pm

Citat :
Arrow Arrow Arrow KEMO SPECIJALAC - BEOGRAD.!!! sunny bounce

U povratku saznam da je Pop ladno viknuo na one koji su ga budili KAKVA BRE UZBUNA , JA IMAM PRODUZENO SPAVANJE....i tako sam sebi stvorio problem...

Arrow Je li na kraju Beograđanin Miodrag Nesic, zvani Pop, i dalje mirno spavao svaku noć ili se budio obliven znojem misleći kad će uzbuna.!!! bounce Very Happy Smile Laughing
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Fri Mar 16, 2012 12:57 am

To vec ne znam, moracu da ga pitam...privremeno je zbog toga ispao iz orkestra i vratio se bestrzajnom topu...posle kraja obuke smo ga izvukli u ekipu nazad Smile
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Fri Mar 16, 2012 10:33 am

Citat :
KEMO SPECIJALAC - BEOGRAD.!!!

Jednom je tako Janez zapalio odmah posle rucka, kad dodje naredjenje da za 2 sata budemo Tamo i tamo...neki Vatrogasni dom ili slicno, zaboravio sam, nebitno za anegdotu...na pola pakovanja instrumenata ja ostavim posao i kroz kapiju po Janeza kod tetke ...znao sam zgradu ali ne i stan, i imao sam srece da sam ga pronasao na trecim vratima na koja sam zazvonio...mangup mi opusteno otvara u trenerci, meditira ....Mislim da je tad naucio od mene najmanje 1 novu psovku, toliko sam ga XXX da pozuri...sve to uglavnom krene po redu, uhvatimo mi nas kombi i odemo tamo...
Kad tamo, ljudi pojma nemaju da ce ikakva veselica da se desi; okreci kombi i nazad do komande...posto nema nista, Janez opet zapali kod tetke ...

Arrow Arrow Arrow S P E C I J A L A C .!!! sunny bounce

Arrow Znaš što me zanima od ovoga što si pisao.!? Exclamation Question No
Arrow Vidim da ste vi iz kasarne izlazili Twisted Evil i ulazili Twisted Evil kad vam se prohtjelo.!! Twisted Evil Exclamation Exclamation Exclamation
Arrow Janez ode kod tete.! No
Arrow Ti odeš kod Janeza.!! No
Arrow Pa dobro jeste li imali problema No kod izlaženja iz kasarne, je li tko to nadzirao No na ulazu u kasarnu, što bi ste im rekli kuda idete.! Rolling Eyes
Arrow Kod mene u Mariboru u kasarni "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3 - godina 1988, nikome Evil or Very Mad No nije palo na pamet da tako išeta iz kasarne.!!
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Fri Mar 16, 2012 1:51 pm

Citat :
Pa dobro jeste li imali problema kod izlaženja iz kasarne, je li tko to nadzirao na ulazu u kasarnu, što bi ste im rekli kuda idete.!

Imali smo stalne dozvole za izlazak, s obzirom na prirodu radnog mesta...izdavali su nam ih na mesecnom nivou. To je imao svaki vojnik cije je radno mesto bilo van kasarne (koji su radili Ob Zeleznici, zatim nekoliko konobara koji su radili u Domu JNA, neke zanatlije pekari itd)...

Cesto se desavalo da su instrumenti (ili drugi komplet) namesteni na bini u Domu JNA...ako je bilo i znali smo za vise dana zaredom ili blizu, a narocito oko drzavnih praznika, da ima vise svirki, nismo bili ludi da svaki x pakujemo i raspakujemo...onda se ode peske iz kasarne do Doma, i mora se uvek imati dokument uz sebe. To je bilo mnogo cesto da bi se uvek pisale pojedinacne dozvole za toliko ljudi, tako da je ovo bilo najbolje resenje

A pitao bi nas (retko) neki novi na prijavnici, dok nas ne vidi triput sa kombijem kad izlazimo na zadatak, posle, kad nauci likove, vise ne pita. A mi to nismo zloupotrebljavali, sem nekih Smile (ja nisam)

Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Mon Mar 26, 2012 11:58 pm

slucajno naidjoh na mesto mnogih dogadjanja i dobrih uspomena...DOM JNA (DOM JLA) Maribor, Kneza Koclja 9

Danas je to Narodni Dom Maribor... (pozoriste)

kad se samo setim koliko je tu priredbi , svadbi, igranki, i jos kojecega...odsvirano
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Thu Mar 29, 2012 5:55 am

Zaboravio sam da pomenem jos nekoliko ljudi vezanih za vojnicki klub i orkestar:

1. Matjaž Jelenič - Metlika ili okolina - u klubu, oko kluba, i u orkestru je radio poslove sa lemilicom (popravljao kablove i tehniku), s vremena na vreme radio na razglasu

2. Alen Nojić - Beograd - zvao se referent za kulturu, organizovao priredbe, sekcije, bio u vezi sa skolama u gradu...

3. bubnjar Smakjoski Vencislav, Skoplje - svirao sa nama prvu igranku u skolskom domu Ruse, posle toga otpusten iz JNA zbog necega

3. Gradjansko lice na sluzbi u JNA, Dragan, koju godinu stariji od nas, otac mu je bio potpukovnik, prezime nepoznato

4. Bujar Ljimani - funkcija u klubu ???

Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Thu Mar 29, 2012 9:26 pm

PS. Jedan od ovih gore je pronadjen Very Happy

ocekujem ga da se javi svakog casa ovde Smile
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Thu Mar 29, 2012 10:15 pm

malo slika, kao sto sam obecao...clanak iz nekog vojnog lista

Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Thu Mar 29, 2012 10:21 pm

trebalo bi da je Lenart u pitanju...takmicenje u necemu; Samir, Vlada i ja kao zabavljaci

neka od "veselica" u Domu JNA...Samir i ja smo se malo menjali u ulogama...peva Mirsad Isakovic, harmonika Mirsad Kapetanovic, bas gitara Nenad Zdjelar, bubnjevi Vlada Radovanovic, ne vidim ko je za klavijaturom, verovatno Pranjko Goran

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Fri Mar 30, 2012 10:55 am

Citat :

Malo slika, kao sto sam obecao...clanak iz nekog vojnog lista

Arrow Napokon slike od Vojnog orkestra iz VP 8164 Maribor 87/88. Twisted Evil Wink Very Happy Smile Laughing sunny bounce
Arrow A što se tiče ovog kako ti kažeš "nekog vojnog lista". Rolling Eyes Shocked
Arrow Što se ja siječam to su bile vojne novine a zvale su se "NAŠA VOJSKA" jedino ako nisu neke druge za koje ja ne znam.!!! pale

Arrow SPECIJALAC sad mi pade na pamet, je li bilo situacija da ste na pozornici u svirci u nečemu falili pa vam se publika smijala.!!??? Very Happy Smile Laughing
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Fri Mar 30, 2012 4:54 pm

U pravu si, Splite...NASA VOJSKA je bila u pitanju, mislim da je to bio list Ljubljanske Armijske Oblasti, ispravi me ako gresim.

Sto se pitanja o greskama tice, nije se smelo faliti, fulati, gresiti, i slicne negativne radnje...to je vodilo razduzenju instrumenta i povratak u jedinicu; a to se nikome nije isplatilo...tako da je i repertoar morao biti prikladan, i licno umece na nivou Narocito Se Istice Very Happy

takodje, nikakve aktivnosti tipa 4 piva, 5 piva, gajba piva...bar ne toliko cesto i ne toliko da se vidi Smile ipak smo mi na neki nacin predstavljali JLA u mariborskoj javnosti velikim brojem svirki za civile.

Na tebi je, Splite, da pogledas u tefter i da se prisetis svoje svecane obaveze, bila je u Kadetnici; u zimskoj ili letnjoj uniformi (bluze ili kosulje) ?

uskoro cu doci do jos slika iz tog perioda, pa da utvrdim tacno sliku svecane obaveze vase klase, gde sam vam ja pomagao da sa muzikom svecano od regruta postanete vojnici Very Happy

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Fri Mar 30, 2012 7:15 pm

Citat :

Arrow U pravu si, Splite...NASA VOJSKA je bila u pitanju, mislim da je to bio list Ljubljanske Armijske Oblasti, ispravi me ako gresim.
Sto se pitanja o greskama tice, nije se smelo faliti, fulati, gresiti, i slicne negativne radnje...to je vodilo razduzenju instrumenta i povratak u jedinicu; a to se nikome nije isplatilo...tako da je i repertoar morao biti prikladan, i licno umece na nivou Narocito Se Istice
takodje, nikakve aktivnosti tipa 4 piva, 5 piva, gajba piva...bar ne toliko cesto i ne toliko da se vidi  ipak smo mi na neki nacin predstavljali JLA u mariborskoj javnosti velikim brojem svirki za civile.
:arrow:Na tebi je, Splite, da pogledas u tefter i da se prisetis svoje svecane obaveze, bila je u Kadetnici; u zimskoj ili letnjoj uniformi (bluze ili kosulje) ?
uskoro cu doci do jos slika iz tog perioda, pa da utvrdim tacno sliku svecane obaveze vase klase, gde sam vam ja pomagao da sa muzikom svecano od regruta postanete vojnici.

Arrow SPECIJALAC, nisam baš siguran da li su te vojne novine "NAŠA VOJSKA" izlazile na razini kako ti kažeš "Ljubljanske armijske oblasti" ili se radi za čitavu JNA.!?

Arrow Moja svečana obaveza je bila 11.06.1988. god. subota u kasarni Franc Rozman Stane tj. "Kadetnica". bounce Very Happy  Smile  Laughing
Mislim da smo tada na polaganju svečane obaveze nosili košulje.
U moju vojnu knjižicu je to upisao tadašnji podporučnik Redža Naim a sada Kosovski policijski podpukovnik Rexha Naim.!!
Što da duljim evo što je upisao i potpisao.!!

Rexha Naim je bio jedan od 3 oficira koji su strojevnim korakom donijeli zastavu na pistu gdje je bilo polaganje svečane obaveze.
Rexha Naim je tada nosio na prsima automatsku pušku i na glavi je imao šljem.!!
Mislim ali nisam siguran da je također sa njim bio i komandant moje druge čete poručnik Marijan Šokec.

Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Thu Apr 26, 2012 11:29 pm

Neprijatno saznanje da Mirsad Kapetanovic, harmonikas junske klase Vojnog Orkestra VP 8164 Maribor 87/88 vise nije sa nama...saobracajna nesreca 22.09.2010

Na vrh Go down
goran800
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2012-04-29

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88    Sun Apr 29, 2012 11:59 pm

@Kemo Specijalac (citat):
Zaboravio sam da pomenem jos nekoliko ljudi vezanih za vojnicki klub i orkestar:

1. Matjaž Jelenič - Metlika ili okolina - u klubu, oko kluba, i u orkestru je radio poslove sa lemilicom (popravljao kablove i tehniku), s vremena na vreme radio na razglasu

2. Alen Nojić - Beograd - zvao se referent za kulturu, organizovao priredbe, sekcije, bio u vezi sa skolama u gradu...

3. bubnjar Smakjoski Vencislav, Skoplje - svirao sa nama prvu igranku u skolskom domu Ruse, posle toga otpusten iz JNA zbog necega

3. Gradjansko lice na sluzbi u JNA, Dragan, koju godinu stariji od nas, otac mu je bio potpukovnik, prezime nepoznato

Bubnjar Smakjoski Vencislav koliko mene sjećanje služi otpušten je zbog psihičkih problema.

Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Mon Apr 30, 2012 12:02 am

@goran800 (citat):
@Kemo Specijalac (citat):

Bubnjar Smakjoski Vencislav koliko mene sjećanje služi otpušten je zbog psihičkih problema.

to je bilo kad si se ti skinuo, a mi presli na spavanje u Kadetnicu u klub Smile ne znas nikoga od njih

Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Mon Apr 30, 2012 12:09 am

ala sam nekulturan...ni da pozdravim novog clana

Vojnice Goran800, dobrodosao na forum ...cast mi je videti te ovde kao nekadasnjeg clana Vojnog orkestra VP 8164 Maribor...voleo bih da me u nekim detaljima podsetis vezano za nasu delatnost u JNA
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Today at 11:16 am

Na vrh Go down

Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/5Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.
» Granični vod 66 graničnog odseka Maribor
» Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu
» Vojni priručnici