FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 1135
Član od : 2012-03-02
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Wed Jun 13, 2012 5:46 am

@Kemo Specijalac (citat):
u skladu sa prethodnim postom i jedna slika:

na slici se vidi spomenuti portret Embarassed

a na bini su: Ja na gitari, Vladimir Radovanovic na bubnju, Samir Kadric na mikrofonu, Nenad Zdjelar - Keza na basu; desno od basa je vojni fotograf Armin

Pronadjen VOJNI FOTOGRAF ARMIN....Smile U TRENUTKU JE FLASHBACKOVANO NJEGOVO PREZIME I NASAO SAM GA ZA 5 MINUTA Smile

Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Sun Jun 17, 2012 9:55 am

1988, dom JNA Maribor (danas Narodni Dom), Kneza Koclja 9, jedna od puno veselica...Jos jedno delo vojnog fotografa Armina:

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Sun Jun 24, 2012 11:24 am

Citat :
Arrow Arrow Arrow KEMO SPECIJALAC - BEOGRAD...!!! sunny bounce

1988, dom JNA Maribor (danas Narodni Dom), Kneza Koclja 9, jedna od puno veselica...Jos jedno delo vojnog fotografa Armina:

Arrow SPECIJALAC....!!! sunny bounce
Arrow Te 1988 godine kada sam bio u JNA u Mariboru u kasarni "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3, ja i moje odjeljenje smo bili raspoređeni za obranu tog doma JNA u gradu Mariboru.!!! Smile Very Happy
Arrow Ali opet ta jadna JNA mene i moje odjeljenje nikada nije odvela do tog doma JNA da nam pokaže ljudu ovo je dom JNA to će te vi braniti ako dođe do nekih problema.!!! No Suspect Embarassed
Arrow Tako da ja taj dom JNA nisam nikada u životu vidio Shocked Cool iako sam bio raspoređen da ga branim od unutrašnjeg i vanjskog neprijatelja.!!! Smile bounce
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Sat Aug 25, 2012 7:52 am

za sada pronadjeni:

- Samir p(j)evach

- Mica pop

- Vlada bubnjar

- Janez (pre 2 godine, jos se ne odaziva)

- Goran klavijaturista

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Sun Aug 26, 2012 1:04 am

za sada pronadjeni:

- Samir p(j)evach

- Mica pop

- Vlada bubnjar

- Janez (pre 2 godine, jos se ne odaziva)

- Goran klavijaturista

Arrow Arrow Arrow SPECIJALAC...!!!
Pa vidim da se okupljate, polako ali sigurno.!!!
A kada se okupite trebalo bi i ili
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Sun Aug 26, 2012 3:40 am

Voleo bih da okupljanje bude u Mariboru Smile

i to u Domu JNA (Narodni dom), Kneza Koclja 9...

i to na neki Dan Granicara....osiguranje i odbranu doma poveravam tebi i granicarskim sluzbama Smile , kao i unistavanje svega organskog na stolovima Smile

samo se mora paziti na stepen izgleda i ponasanja posle 2 sata veselja...jer je pronadjen i dezurni fotograf doma JNA Smile
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 1987/1988   Sun Aug 26, 2012 12:56 pm

Voleo bih da okupljanje bude u Mariboru Smile

i to u Domu JNA (Narodni dom), Kneza Koclja 9...

i to na neki Dan Granicara....osiguranje i odbranu doma poveravam tebi i granicarskim sluzbama Smile , kao i unistavanje svega organskog na stolovima Smile

samo se mora paziti na stepen izgleda i ponasanja posle 2 sata veselja...jer je pronadjen i dezurni fotograf doma JNA Smile

Arrow Arrow Arrow SPECIJALAC...!!!
Mislim da bi danas i dežurni oficir sa nama .
A nakon toga bi i on uhvatio ritam uz ...!!
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Tue Nov 06, 2012 8:16 pm

Upravo sam saznao da je zastavnik Radomir Bjelica, nas upravnik vojnickog kluba prvih 6 meseci, umro pre nekoliko godina Sad
Na vrh Go down
Orba
Gušter
Gušter

Broj komentara : 15
Član od : 2012-11-10
Dob : 48
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Thu Nov 15, 2012 6:44 am

s obzirom da je vojni orkestar bio vrlo specifican vid sluzbe u JNA, specificne su i anegdote koje cu ovde pisati po secanju:

1. Mića Pop

Prva ozbiljnija svirka van kasarne, zenski internat srednje skole u mestu Ruše pored Maribora...igranka, otpriike moj 3. mesec u JNA

jako je nebitno sta smo tamo radili i kako smo izvodili pre , za vreme, u pauzama , i posle nastupa...elem, zavrsimo mi to srecno uspesno bez incidenata Smile i budemo u kasarnama (prvih 6 meseci smo spavali u svojim jedinicama) oko 2 nocu...opusteno se spremimo za spavanje znajuci da nas sleduje PRODUZENO SPAVANJE ...

kad, oko 4 , cujem viku UZBUNAAAAAAAAAAAAAAA ( Uzbuna, Uzbuna, Uzbuuna...blizi i dalji eho)

znate kakav je osecaj kad vam se tenk srucio na glavu...moj osecaj je bio tako nesto i jos malo Sad

nema druge, prisecaj se sta si ucio na obuci i postupaj po tome...za par minuta postrojeni na pisti kasarne Slava Klavora (tu smo bili prvih 6 meseci na obuci u pesadiji), i onda kroz KPS na borbene polozaje na Pohorje...joj, zivote, ko li mi te truje...Smile

Blizu mene, u susednim cetama, ocekujem da vidim dva harmonikasa...slovenca Matej Kovacic, zvanog Janez, i Beogradjana Miodrag Nesic, zvani Pop...Janeza vidim u III ceti, psuje na svim jezicima, ali Popa ne...
u povratku saznam da je Pop ladno viknuo na one koji su ga budili KAKVA BRE UZBUNA , JA IMAM PRODUZENO SPAVANJE....i tako sam sebi stvorio problem...niko ga nije naucio da produzetak ne vazi u slucaju uzbune, a nije bio dovoljno samosvestan da izvrsi naredjenje....vec sutra mu je sledila zabrana prilaska harmonici, dobrih dva meseca, posle toga smo ga nekako izvukli pravdajuci se prekom potrebom Smile

ČOVEČE! Sećam se ovog događaja. Smile

Na vrh Go down
http://www.facebook.com/miroslav.orbovic
Orba
Gušter
Gušter

Broj komentara : 15
Član od : 2012-11-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Thu Nov 15, 2012 6:48 am

2. Janez

Matej Kovacic, zvani Janez, poznati harmoniker narodnozabavne glazbe (citaj, polke in valcki Smile to su oni u cizmama i slovenackoj narodnoj nosnji koji rastezu harmoniku metar i vise uz povike Iiiiiiiiiiiiii hhhuuuuuuuuuuuuu ), imao je tetku u blizini kasarne...u neposrednoj blizini kasarne...zgrada se lepo videla sa kapije, i suvisno je reci da je dosta slobodnog vremena provodio tamo, sem ako kojim slucajem nije bio na duznosti ili bazao po gradu. Znalo se, kad nemamo nista popodne, nema probi, mi ostali smo u gradu u Domu JNA, bar nesto korisno uvezbavamo, a Janez najcesce kod tete Smile....

jednom je tako zapalio odmah posle rucka, kad dodje naredjenje da za 2 sata budemo Tamo i tamo...neki Vatrogasni dom ili slicno, zaboravio sam, nebitno za anegdotu...na pola pakovanja instrumenata ja ostavim posao i kroz kapiju po Janeza kod tetke Smile...znao sam zgradu ali ne i stan, i imao sam srece da sam ga pronasao na trecim vratima na koja sam zazvonio...mangup mi opusteno otvara u trenerci, meditira Smile....Mislim da je tad naucio od mene najmanje 1 novu psovku, toliko sam ga XXX da pozuri...sve to uglavnom krene po redu, uhvatimo mi nas kombi i odemo tamo...

Kad tamo, ljudi pojma nemaju da ce ikakva veselica da se desi; okreci kombi i nazad do komande...posto nema nista, Janez opet zapali kod tetke Smile...

Srecom da nismo istovarali kombi sa opremom, za sat je doslo "pravo" naredjenje, sa tacnom lokacijom gde treba ici...permutovani datumi, a tad nije bilo mobilnih za brzi dogovor, a i fiksni su radili samo u jednom pravcu Smile

Ostatak price znate...ponovo po Janeza kod tetke Smile pa na zadatak Smile

Kemo ispravi me ako grešim. U svom repertoaru ste sem "skinutih stvari" svirali i kompoziciju koja je bila Janezovo autorko delo? Da? Ne?

Na vrh Go down
http://www.facebook.com/miroslav.orbovic
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Sat Nov 17, 2012 3:00 am

Kemo fotke su super! Ja sam uvijek znao i govorio da je u vojsci najbolje biti muzičar Cool Svaka čast i da si toliko starih drugova pronašao, ja još nisam uspio nikoga pronaći, kao da su u zemlju propali pale

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Sat Nov 17, 2012 8:56 am

Svirali smo nesto sto je on komponovao za svoju majku, poznatu slovenacku pevacicu Stanku Kovacic...

btw, juce sam prosao pored Maribora...nisam imao mogucnosti da svratim Sad
Na vrh Go down
KOTLOVNICAR
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2012-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Sat Dec 01, 2012 6:34 pm

Pozdrav svima ,samo da se predtsvim VOJNIK MEHMEDOVIC SENAD RADIO U KOTLOVNICI U KASARNI TONE TOMSIC OD AVGUSTA 1998 DO MAJA 1989 KADA SAM SE I SKINUO..Imao sam dosta prijatelja
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Sat Dec 01, 2012 6:41 pm

Dobro došao kotlovničar cheers
Na vrh Go down
vozacdejan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 11
Član od : 2012-04-19

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Sat Jan 19, 2013 4:24 pm

evo da se javim i na ovoj temi, ja sam inace vozac milana sakotica, i kurir, samnom je bio kurir i marko pogacnik iza radovljice, pozdrav za sve iz cete vojislava sibalica.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Sat Jan 19, 2013 6:36 pm

Pozdrav mom klasicu Dejanu vozacu od orkestra VP 8164 Maribor...mi smo oni koji smo spavali u bioskopu...tj pored bioskopa su nam uredili smestaj da nas ne bi gledali kako spavamo do rucka Smile Smile Smile kapetan Sibalic me je sa zadovoljstvom ekspedovao iz cete prvog dana po dolasku nove vojske...

a pretpostavljeni koga si vozio, Sakotic, je uvek bio antiprotivan mom nevojnickom zanatu, ali nije imao kud, jer je tako bilo naredjeno sa vise instance - nije mu vredelo sto se mnogo bunio

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Broj komentara : 17783
Član od : 2012-10-29
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Mon Apr 15, 2013 9:03 pm

Kemo, evo kolega: Very Happy

Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Mon Apr 15, 2013 10:00 pm

upravo smo takvi.bili...Jolane, Melodije, Cajavci i pokoji Solton...

Ko su kolege, koja Vp i generacija?
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Broj komentara : 17783
Član od : 2012-10-29
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Mon Apr 15, 2013 10:37 pm

upravo smo takvi.bili...Jolane, Melodije, Cajavci i pokoji Solton...

Ko su kolege, koja Vp i generacija?

Ne znam, s neta je, piše iz 'Fronta'....... Wink
Na vrh Go down
cviko
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
Član od : 2013-03-17

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Sun Apr 21, 2013 1:22 pm

purger: komentar modifikovan dana: Sun Apr 21, 2013 2:46 pm; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : purger resize)
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Sun Apr 21, 2013 2:34 pm

Cviko, hvala za fotografiju...gde je slikana, kada, i kojom prilikom?

lici mi na pistu u Kadetnici Maribor ispred nove zgrade

EDIT: Sad, kada sam video da si sluzio i u Mariboru, to i JESTE nova zgrada u Kadetnici...prvi sprat izvidjaci porucnika Zivkovica i ceta veze, drugi sprat LAD (lakoartiljerijski divizion)

Zgrada vojnickog kluba, desna ivica, tj ulaz u razglasnu stanicu, se vidi u levom uglu tvoje slike...

Ko su staresine na slici?
Na vrh Go down
cviko
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Mon Apr 22, 2013 3:46 pm

Cviko, hvala za fotografiju...gde je slikana, kada, i kojom prilikom?

jeste drug sluzio sam jedno vrijeme u Mariboru jest kadetnica vp 8164/3  četa veze od 27.9.1988 do 11.01.89
tu smo i zakletvu polozili na toj slici i jest polaganje zakletve e sad imena oficira vise se nesjećam nazalost..
u to vrijeme je sluzio i Milko djurovski odmah do nas četa izvidjača...nazalost morao sam u novo mesto se vratit
a super vje bilo u Kadetnici....
Na vrh Go down
cviko
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Mon Apr 22, 2013 3:53 pm

purger: komentar modifikovan dana: Tue Apr 23, 2013 3:54 am; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : purger resize)
Na vrh Go down
cviko
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Mon Apr 22, 2013 3:54 pm

ovo sam ja e sad neznam kako postavit normalnu sliku tako da nekog molim da mi pojasni
Na vrh Go down
cviko
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Mon Apr 22, 2013 3:56 pm

purger: komentar modifikovan dana: Tue Apr 23, 2013 3:58 am; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : purger resize)
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88   Today at 6:34 am

Na vrh Go down

Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.
» Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu
» Vojni priručnici
» Vojni objekti - strogo čuvane tajne