FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Najsmješniji komentar Foruma bivših pripadnika nekadašnje JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Najsmješniji komentar Foruma bivših pripadnika nekadašnje JNA   10.03.12 7:34

Arrow Arrow Arrow Najsmješniji komentar Foruma bivših pripadnika nekadašnje JNA. sunny bounce Twisted Evil Very Happy Smile Laughing jocolor geek scratch

Arrow Arrow Arrow Pravilo za upisivanje najsmješnijega komentara F.B.P.N. JNA. sunny bounce Arrow

1. Arrow Smiješni komentar je samo onaj komentar koji je izjavio član Foruma bivših pripadnika nekadašnje JNA. bounce
2. Arrow Prilikom upisivanja najsmješnijeg komentara onaj član koji ga upisuje treba upisati citat člana F.B.P.N. JNA koji je postavio pitanje ili nešto rekao i onoga koji je dao odgovor ili nešto komentirao. bounce
3. Arrow Smiješni komentar se ne smatra ispričani vic. bounce
4. Arrow Nitko ne smije upisati svoj komentar kao i komentar člana foruma sa kojim je vidio razgovor a u kojem se spominje taj smiješni komentar. bounce
5. Arrow Smiješni komentar može upisati treća osoba tj. osoba koja nije sudjelovala u tom razgovoru na forumu. bounce
6. Arrow Svatko ima pravo komentirati taj smiješni komentar. bounce
7. Arrow Ukoliko se član foruma čiji je komentar napisan nađe uvrijeđen, preporučujem da se izjasni i prokomentariše a moderator da obrise citat. bounce
8. Arrow Ovo pravilo sam ja kao autor teme propisao, svaka prepravka i sugestija je dobro došla. bounce
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Najsmješniji komentar Foruma bivših pripadnika nekadašnje JNA.   10.03.12 7:53

Arrow Komentar objavljen u Sloveniji - na Karaula " Vič " V.P.7646 - granicni odsek Dravograd - 1986 - 1987 godina. - na stranici 6.! bounce

Citat :
MIROSLAV JOVANOVIĆ.!!!

Halil Halilović i Ifet Ibrahimović su mi bili kao braća.
U paroli sa Ifetom. Jednog letnjeg dana po podne imamo zasedu na glavnom putu povise Francove kuće.
Ifet voleo da spava kao i njegov pratilac Dingo(svužbeni pas).
Legli obojica pored rova i spavaju.
Ja se nešto dosađivo i popnem se na jedno drvo da gledam kako austrijanci kupe seno.
Medutim negde iz pravca Železničareve kuće ide troje civila.
Čovek i žena srednjih godina i jedna devojkao od jedno 20god al brate kao vila Ravijojla( lepotica iz srpskih narodnih pesama).
Zastadoše kod Ibrahimovića i komentarišu kako ovaj spava kao svinja, mene ne vide.
Bi mi malo krivo.
Taman su krenuli ja STOJ!
Tražim lične karte i dozvolu za kretanje u graničnom pojasu a oni kao ne razumeju.
Ajd još malo da se zezam.
Kažem im kako sam ja njih video da su bili u austriji.
Utom se ova dvojica probudila.
Dingo se nešto nakostrešio počeo da reži.
Ovi nemaju dokumente.
Al progovoriše na nama razumljivom jeziku.
Bili tu iz Dravograda pa se šetali po podne.
Ona devojka se uplašila samo što ne plače.
Pustimo ih meni bilo žao nje.
Ovo stanovništvo van graničnog pojasa i nije nas nešto cenilo imali su neki nejebavajući stav prema nama.
Opet komšije nam bile dobre.
Kako je ovaj forum proradio naviru mi sećanja sa karaule o kojima nisam razmišljao godinama.
Sve kao da je juče bilo a prošlo je 26 god od kad sam otišao. 98 god sam u BG sreo Rovčanin Radana iz Kraljeva jedva ga poznadoh.
Htedosmo da pričamo al on žurio na voz. Kako se ljudi menjaju. Možda sam nekad nekog i video al godine nam menjaju lik tako da bi teško koga i poznao kao i oni mene.
U mom sećanju su to momci od 20ak godina a sad su to sede čiče sa stomačinama ćelavi i ružni kao i ja.

Na ovu temu se nadovezao sa svojim (meni) smiješnim komentarom član F.B.P.N. JNA "PROFA" i kaže.!!!

Citat :

PROFA.!!!

Arrow Priča druga:
Javim se kao gušter da idem u stacionar radi "remonta" zubi.
Ne znam kako je to bilo drugdje, ali u nas se išlo ekstremno rijetko ili samo u hitnim slučajevima.
Čekam u redu, proziva me neki dečko koji je radio kao asistent kod zubarke.
Ulazim kad tip ko iz topa: Jesi li ti onaj što je vodio zapisnički stol 1983. u .......?
Odgovorim da jesam.
On se predstavi tko je i tek ga se onda sjetih: Peetar Pejčić iz Višegrada, igrao playa u Vardi.
Izpozdravljasmo se, i onda mi on reče: Arrow Arrow Arrow "Od sada si svaki tjedan ovdje kod mene ne remontu, bit ćeš jedini koji je iz vojske došao sa boljim zubima nego li je otišao." Very Happy Smile Laughing Twisted Evil Rolling Eyes Wink bounce
Tako je i bilo.
Nadalje je njegova ordinacija u gradu, a bila je namijenjena djeci i ženama ondašnjih oficira, bila sigurno utočište kada se sa curom koju sam tada imao tamo trebalo "maknuti sa vidika".
Grad je bio malen, a SMB boja nije bila najomiljenija u Sinju, a pogotovo da se lokalne djevojke viđaju sa vojskom.
Mislim da je spomenuti gospodin kasnije bio koš.trener nekoliko klubova u BiH. Sport je čudo!!!
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   24.04.12 15:24

Ovo je Split pitao Zagorca.........http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t1101p15-karaula-drenak-82-83

Citat :
Split

Graničar Zagorac.!!!

Graničar Zagorac znaš čega sam se sjetio, to nisam imao koga pitati.!!
Taj konj kako ste ga zvali "BRNJO", je li on bio obična konjina ili je bio dresiran za potrebe JNA, jer znam da su pasi u službi JNA bili dresirani, recimo za napad, obranu, da se ne plaše pucnjave itd....!?
Još me zanima to da li se ikada dogodilo da je "BRNJO" dao sebi malo oduška pa dok je nosio "GAVRU" da ga je bacio tj. da je "GAVRO" prije sašao sa "BRNJE" nego se na njega popeo.!?

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Najsmješniji komentar Foruma bivših pripadnika nekadašnje JNA.   25.04.12 12:28

Citat :
Arrow Arrow Arrow GENERAL POTPUKOVNIK ALEKSANDAR OBRADOVIĆ.!!! sunny bounce
Arrow Ovo je Split pitao Zagorca.........http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t1101p15-karaula-drenak-82-83 bounce Very Happy Smile Laughing
Arrow Čekao sam trenutak tko će to prvi staviti u: Arrow Arrow Arrow "Najsmješniji komentar Foruma bivših pripadnika nekadašnje JNA". Very Happy Smile Laughing lol!
Arrow Samo mi je bilo čudno zašto ste ovoliko dugo čekali.!!!??? Rolling Eyes No Embarassed pale
Arrow Zašto ste se ustručavali.!? No scratch
Arrow Možda ste mislili da ću ja taj komentar prepraviti ili tako nešto...... Rolling Eyes
Arrow Bit će toga još ili sa moje strane ili od nekoga drugoga...... he he he he he Rolling Eyes Wink Very Happy Smile Laughing
Na vrh Go down
Patrick
GENERAL PUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 571
Član od : 2010-04-11
Dob : 45

KomentarNaslov komentara: pelister1   10.06.12 18:41

Re: Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA Sat Dec 17, 2011 7:19 pm
Citat:
Najpoznatija ličnost samnom je bio dečko koji je bio komšija Tajčiju

Nije to nista !Samnom je sluzio jedan iz Zagreba koji je imao sestru od strica koja je ucestvovala u kvizu Olivera Mlakara - Kviskoteka !
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t875-poznate-licnosti-iz-sporta-filma-muzike-u-jna#15111
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Najsmješniji komentar Foruma bivših pripadnika nekadašnje JNA   10.06.12 19:40

Odkidanje od smijeha lol! lol! lol!

Broj komentara : 571
Član od : 2010-04-11
Dob : 45

KomentarNaslov komentara: Re: Najsmješniji komentar Foruma bivših pripadnika nekadašnje JNA   10.06.12 19:44

cheers
Stvarno jedan od smešnijih. lol!
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1302
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Najsmješniji komentar Foruma bivših pripadnika nekadašnje JNA   01.04.13 18:49

Sluzeci vojni rok u Prokuplju 87 sjecam se jednog smijesnog dogadjaja a to je kako su seljaci sa lovackim puskama zarobili dva vojnika i svezane dovezli pred kasarnu u traktorskoj prikolici.Prica ide ovako.Van zice kasarne na neki 3-4 kilometra nalazila se neka seoska plantaza visanja i jagoda i drugog voca.Posto je bilo vec ljeto u sorcu i patikama van zice izgledas kao civil sto su mnogi koristili i hodali okolo a neki otisli i do te plantaze.Vjerovatno su bili primjeceni i seljaci su ih sa lovackim puskama zarobili i svezali i takve doveli u kasarnu.Sutrodan na smotri komandant kasarne grmi od ljutnje i obojici javno po 30 dana zatvora daje.Tad govori sram vas bilo.Ako ste zeljni voca u kasarnu cu dovesti a ne ovako.Situacija je takva da bi se svi nasmijali ali nismo smijeli cak i pojedini oficiri jedva su se suzdrzavali da se ne nasmiju.Naravno kasnije se je i nas komandir smijo jer i iz moje jedinice bilo tih koji su isli u tu plantazu ali neki dan prije tog dogadjaja.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Najsmješniji komentar Foruma bivših pripadnika nekadašnje JNA    18.11.14 5:58

@Vojnik Graničar (citat):

Konjevodac.
Daj mi reci zbog čega si dobio skračenje vojske za 30 dana.!?
@konjevodac (citat):

Ako bi crko konj onda tih 30 dana nebi bilo.
Zagorac je več izjavio da su bili najbolji u 3AO, mi smo bili malo slabiji, pa ipak ..........
@konjevodac (citat):
Vreme radi svoje.
U vremenu jedne godine se vidi, kakvo ekstremno vreme je bilo na karauli, boja izbledela, omet fasade razpada.
Zagorac je taj napis verovatno več imao, kad je došao na karaulo.
Za vreme mog služenja se izgradila pekara, a bojanje parola nije bilo u planu.
Komanda je bila na karauli slaba, jer je Gavro zajebao, pa su ga skinuli.
Koliko alkohola se popilo z vreme naših predhodnika se videlo na podkrovlju, jer su bile prazne boce svugda izpod dasaka i leša.

Konjevodac.
Pa kako to.!?
Kakvi su tek bili ono najgori.!?
Ha ha ha ha ha.....
@konjevodac (citat):
Nama nije bilo lako, več sam opisao, da smo bili sami, bez aktine komande.
Težko je bilo sve srediti, da je karaula radila svoje poslanstvo.
Bilo je problema, a bilo je i zajebancije.

Evo jedne:

Pošto je moj konj Jadran malo usmrdeo, i nekima je smetao njegov miris, ja sam kupio
šampon DAN NA DAN, , stavio cev na bojler i konja izpred karaule lepo iztuširao toplom vodom.
Kad sam završio, tople vode nije bilo za patrulje koje su se vratile.
Mene su za to jebali ali je zato konj lepo mirisao na jabuke.
Pa makar za nekoliko časova.
Dobro delo
lol!
Na vrh Go down
čato
Džomba
Džomba

Broj komentara : 158
Član od : 2010-04-09
Dob : 66
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Najsmješniji komentar Foruma bivših pripadnika nekadašnje JNA   26.11.14 5:20

Vrati se Cigo sa straže i donese sobom u ćetu prsluk i gaćice.Odakle ti to ? Pa došla mi je jedna na  str. mjesto i ja je okino. Nama nikako jasno, al ima dokaz. Je bio je frajer,  sve dok se za dva dana nije pojavila cura iz barake preko puta kasarne i njegovoga str. mesta , koja je sada sa komandantom na bini,  jer se je došla žaliti , jer ga je vidjela kako skida sa vješala njezino oprano rublje. 7 dana za njegovu hebaćinu!
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Najsmješniji komentar Foruma bivših pripadnika nekadašnje JNA   07.12.14 16:53

Evo ja postavljam smiješni komentar našega člana F.B.P.N. JNA. Prke.
Nasmija me do suza.!!!

@Prke (citat):
Pa evo drugovi granicari anegdotu :

Na Karauli smo imali kobilu. Zvala se VERA. Kad sam ja marta meseca 1983 godine dosao na karaulu kurir koji se brinuo o Veri i koji je svakodnevno isao u Rostuse po postu, i potrepstine za vojnike zvao se Lilic.
Ne secam se odakle je bio,negde iz Bosne cini mi se, posto smo kratko vreme bili zajedno , on je bio Januarac najstarija klasa tad na karauli pa se relativno brzo skinuo pa su "vlast" na karauli preuzeli "aprilci".
Mi smo kao "oktobarci" bili teski gusteri pa smo sve morali da radimo.... pa znate kako to ide...
Ali bilo kako bilo, skinuo se Lilic i sad treba se birati novi kurir...
Porucnik-KK namerio se na jednog vojnika iz nase klase, Lokatelj Marjana vieo mu se pogodan , ne znam po cemu.
Decko iz  Kranja, Slovenac, gradsko dete , u zivotu mozda pre toga nije ni video posteno konja , ali eto... Naredjenje...
I sta ce.
Vera je bila cudljivo stvorenje.
Ne ona je bila mirna , pitoma , ali je imala jednu manu - tvrdoglavost.
Lilic  je znao sa njom i nije bilo problema.
Elem prvi dan nas drug Lokatelj treba da ide s Verom u selo.
Ujutru ga mi sve lepo ispratili , objasnilo mu se sta treba da radi u selo , gde je sta i tako..
Obicno se kurir kolko se secam vracao oko 12 - 13 sati iz sela.
Prodje 12, prodje 13, pa i 14 sati, Lokatelja i Veru - nemaaaa..
Mi vec zabrinuti, vec se spremali da idemo da vidimo sta je bilo, kad evo ih.
Ide Marjan napred putem, u ruci drzi jabuku i mami Veru..
A ona .. Noga za nogu.. polako , lagano kao da ima svo vreme sveta..
Pitamo Marjana sto je bilo.. a on nam isprica.
Posto je zavrsio sve obaveze, uzeo postu, tovario leb i potrepstine za vojsku - trebalo je da krenu iz Rostusa..
Ali g-gjica Vera- ni makac.
Ukopala se nasred sela , kao da je podigla rucnu kocnicu.
Siroti Marjan trudio se oko nje ali nikako.
Secam se kako ja ispricao sve to:
"Ovako sam je molio... ajde Verice, ajde duso, pa vojska nas čeka na karauli.
Svi oko mene su je molili a ona neće da krene.
Sreća moja da se neko od mestana setio JABUKE...
Laughing Laughing Laughing
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4114
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Najsmješniji komentar Foruma bivših pripadnika nekadašnje JNA   07.12.14 20:53

Evo ja postavljam smiješni komentar našega člana F.B.P.N. JNA. Prke.
Nasmija me do suza.!!!
Imas +, a ti ga prenesi Prkeu Razz
Mozda je trebalo da proba sa komandom "Primi!".

Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Najsmješniji komentar Foruma bivših pripadnika nekadašnje JNA   26.04.15 17:37

Evo komentara člana F.B.P.N. JNA Joze Trklja.
Nasmijao me je do suza.!!!
Ovako on komentira (tadašnje stanje) od 0 bodova.

@Jozo Trklja (citat):
Pa ljudi može li meni barem kakav minus ako ništa drugo u godinu dana nula izgleda da sam kreten.

Ovjavljeno na ovoj stranici: http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t2061p120-minusi
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Najsmješniji komentar Foruma bivših pripadnika nekadašnje JNA   22.10.15 22:52

Eeeee ovo me nasmija do suza.!!!!
Ovo moram postaviti pod najsmješniji komentar foruma bivših pripadnika nekadašnje JNA.
Razgovor se vodio u rubrici "Kviz Znanja" tj. ovdje: http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t3592p285-kviz-znanja#134378
Sudionici Bojnik i VBČ.

@bojnik (citat):
Puškomitraljez 7,62 mm M84:
pitanje:
da li ima razlike u debljini cijevi u varijanti koja se montira na tenk i ostala borbena vozila od "pješačke" varijante?
@VBČ (citat):
Ima!
@bojnik (citat):
Ako možeš dopuniti odgovor sa podatcima
@VBČ (citat):
Pitanje je glasilo ima li ili nema.
Odgovor je prema tome potpun.
@bojnik (citat):
Odgovor je TOĆAN study
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Najsmješniji komentar Foruma bivših pripadnika nekadašnje JNA   22.10.15 22:58

a što da mu odgovorim kada odgovara kao jedan moj vojnik, ne bi dodao malo u odgovoru ni da ga lopatom udaram

KomentarNaslov komentara: Re: Najsmješniji komentar Foruma bivših pripadnika nekadašnje JNA   Today at 18:53

Na vrh Go down

Najsmješniji komentar Foruma bivših pripadnika nekadašnje JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Piloti
» Muzil - Pula, VP 1159/97
» Penava Vedad
» Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA
» Slike objekata s Visa