FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
Wolfgan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2014-04-08
Dob : 48
M(j)esto Podgorica

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   27.01.15 22:16

@Kemo Specijalac (citat):
Wolfgan, je li i u LAD ( laka artiljerija, kadetnica) dosao staza iz Šro Zadar?

Secam se da je staža u LAD bio Slovenac, i da me je obradovao vestima o mom drugu iz grada Zaječara, Minčiću, koji je bio njegov klasić iz Šro

Nijesam siguran.... U Kadetnici iz SRO Zadar su stigla samo dvojica. Jedan je bio ako se ne varam u artiljeriji (oni su bili sprat ispod nas) i moja malenkost 120mm pri pjesadiji. Ja i Sava Kovacevic (aktivni oficir) smo bili u artiljerijskom dijelu pri pjesadiji.
Na vrh Go down
vozacdejan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 11
Član od : 2012-04-19

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   21.09.15 19:57

@Kemo Specijalac (citat):
VP 8164/10-2

Prvi vod prve cete prvog bataljona pesadije, kasarna Slava Klavora , klasa septembar 87/88.

Slikano na logorovanju pre zdruzene takticke vezbe JESEN 87, Pivka, u oktobru 87.

S leva na desno: cuce: Ademi, Sadiku, Budin Darko, Krasnici, Demoli.

Drugi red: Jovicic , Ferenz , Sicz , Ahmeti, Milosevic, Todorovic, Micovic, Grnja.

Treci red: Ivan, Markovic, Gari, Misic, Ivanic, Kriznar, Vasic, Vilotijevic, Aca.
secam se vecine ljudi sa ove slike i neznam kako mene nema na slici ovaj teren je zapocet 6 oktobra bas na moj rodjendan i spavali smo u ovom velikom satoru , ada podsetim i kad je neko od vojnika dobio sugu pa smo se svi bili uprpili.... pozdrav
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 1135
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   21.09.15 20:18

@vozacdejan (citat):

secam se vecine ljudi sa ove slike i neznam kako mene nema na slici ovaj teren je zapocet 6 oktobra bas na moj rodjendan i spavali smo u ovom velikom satoru , ada podsetim i kad je neko od vojnika dobio sugu pa smo se svi bili uprpili.... pozdrav

Prva ceta je spavala u 2 reda malih satora od satorskih krila...po jedno odeljenje u svakom.

U velikom satoru je spavala Kostina II ceta, verovatno si ti vec tada otisao tamo u otkomandu.

Ne secam se tog slucaja suge, secam se jedne tuče ašovčićima (visoki vojnik iz III cete kome ne mogu da se setim imena, i stariji Albanac (deda) koji je morao da zapali cigaru na 10 min)... major nas je sve postrojio radi toga, i vikao na nas nesto u stilu da ne zeli ovde ponavljanje Paracina.
Na vrh Go down
vozacdejan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 11
Član od : 2012-04-19

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   21.09.15 21:46

ja sam sigurno spavao u velikom satoru, pa da, sada se secam ja sam tada bio kod koste a kada sam se vratio iz pozege sa obuke za vozaca, dosao sam u cetu kod sibalica da budem vozac.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Today at 20:34

Na vrh Go down

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88
» Maribor,kasarna Slava Klavora, 89/90.
» Maribor, kasarna Slava Klavora 88/89
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.
» Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.