FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   20.09.13 5:06

Retki detalj preostao od kasarne Slava Klavora - bista istoimene zene narodnog heroja po kome je kasarna dobila ime, a jedna osnovna skola u Mariboru i dalje se tako zove...

Kasarna Slava Klavora je danas srednjoskolski centar; crna zgrada levo od biste je ustvari dogradjena i renovirana zgrada u kojoj su bile spavaone I, II i III cete; levo (ne vidi se) je bila komanda bataljona. Bista gleda u zgradu prijavnice, dezuranu DOF i zgradu u kojoj je boravila kasarnska straza.
Na mestu bele zgrade desno, iza drveca, nalazile su se prostorije MMB i POC, izvidjaci, veza, auto vod...
Neposredno iza ovih zgrada bile su : kotlovnica, ucionica za MPV...

Na vrh Go down
combevet
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2013-07-24

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   08.12.13 12:42

IMA LI KOGA IZ POC-a COMBE CATA 88'89
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   30.01.14 23:07

ostatak mariborske kasarne Slava Klavora, zgrade do ulice, ne secam se namene.

Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   31.01.14 9:26

nekadasnji KPS izlaz kasarne Slava Klavora, tamo gde je sada parking, i travnjaci, takodje je bio parking za vozila, i garaze...jos uvek su tu ostaci kanala za opravku

tamo gde se u daljini vidi usamljeno drvo iza zgrada, bila je kotlovnica, ucionica za MPV, kao i zalihe ogrevnog drva i uglja; tu su negde bili i magacini...

ovde se izlazilo na obuku na poligon Radvanje.

Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 398
Član od : 2012-04-27
Dob : 47
M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   31.01.14 12:12

@Kemo Specijalac (citat):
nekadasnji KPS izlaz kasarne Slava Klavora, tamo gde je sada parking, i travnjaci, takodje je bio parking za vozila, i garaze...jos uvek su tu ostaci kanala za opravku

tamo gde se u daljini vidi usamljeno drvo iza zgrada, bila je kotlovnica, ucionica za MPV, kao i zalihe ogrevnog drva i uglja; tu su negde bili i magacini...

ovde se izlazilo na obuku na poligon Radvanje.

Jedanput sam bio u ovoj kasarni, i to na "tajnom zadatku", išli smo iz Melja kamionom da natovarimo drvo za potpalu kojeg nismo imali, vodio nas je potporučnik Bogojević.Utovarali smo u kamion neku staru drvenu građu, prozore, vrata i tome slično sa neke ogromne gomile takvog otpadnog drveta.Za to vrijeme je pp Bogojević bio u kantini ako se varam.U kasarni "Tone Tomšić" smo ložili neke male peći tzv. kraljice, sa nekim ugljem koji je bio nekako siv, prašnjav, mastan, i loše je sagorijevao, a meni je bio čudan jer kod mene u Zenici i okolini postoji više rudnika i naš ugalj je kvalitetan sjaji se i ima glatku površinu.Ovo nema puno veze sa gore napisanim ali eto, sjetio sam se tog izleta.

Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   03.02.14 8:22

@šepa (citat):
Jedanput sam bio u ovoj kasarni, i to na "tajnom zadatku", išli smo iz Melja kamionom da natovarimo drvo za potpalu kojeg nismo imali, vodio nas je potporučnik Bogojević.Utovarali smo u kamion neku staru drvenu građu, prozore, vrata i tome slično sa neke ogromne gomile takvog otpadnog drveta.

ta drva ste verovatno skupljali na mestu (fotografija) gore desno, gde je malo zatamnjeno...tu je bio put izmedju dva reda zgrada, ovih drugih zgrada vise nema. Nama su tu stajale gomile uglja i isto tako nekih drva, sto isecenih, sto otpadnih.
Mi smo se iz ove kasarne iselili februar/mart 88; moguce je da je posle toga nesto renovirano, te otud toliko otpadne gradje.

Na vrh Go down
SZ
Gušter
Gušter

Broj komentara : 11
Član od : 2014-03-31

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   01.04.14 23:57

U toj kasarni sam bio 15 dana u zatvoru.... Al sam se je načistio,ha,ha,ha....
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   02.04.14 6:21

Otkud to da su iz drugih garnizona vojnici dolazili da sluze kaznu u pritvoru u Klavori?
Na vrh Go down
SZ
Gušter
Gušter

Broj komentara : 11
Član od : 2014-03-31

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   02.04.14 14:55

Pojma nemam.... Sa Karaule Vič so me poslali u komandu u Bukovlje (Dravograd). Tamo sam bio pojma nemam koliko dana i onda sam dobio autobusku kartu da se javim u Klavora. Tamničar bio neki Karabasi
(ako se pravilno sječam) ... I to sam dobio 15 dana ni kriv ni dužan.
Na vrh Go down
Wolfgan
Gušter
Gušter

Član od : 2014-04-08
Dob : 48
M(j)esto Podgorica

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   08.04.14 22:34

Cao svima, trazeci svoju bivsu kasarnu u Mariboru naletjeh na ovaj forum .... Nije da se najbolje sanlazim pa ako ne ispane kako sam mislio, ne zamjerite...
Moje ime je Milos Vukcevic,  Podgorica, sluzio sam u kasarni kao Mladji Vodnik od juna do septembra '88. Bio sam u artiljerskom vodu 120 minobacakom pri pjesadiji...
Koliko me pamcenje dobro sluzi kapetan Arsic je bio komandant mog voda i Sava Kovacevic (vodnik prve klase ako se ne varam) 
Ostao sam do danas u kontaktu samo sa par njih iz moje jedinica... Ukoliko neko iz ove jedinece cita ovo nek se glasne....
Pozdrav svima
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   08.04.14 23:00

Dobrodošao Wolfgan.

cheers 
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   09.04.14 7:10

@Wolfgan (citat):
Cao svima, trazeci svoju bivsu kasarnu u Mariboru naletjeh na ovaj forum .... Nije da se najbolje sanlazim pa ako ne ispane kako sam mislio, ne zamjerite...
Moje ime je Milos Vukcevic,  Podgorica, sluzio sam u kasarni kao Mladji Vodnik od juna do septembra '88. Bio sam u artiljerskom vodu 120 minobacakom pri pjesadiji...
Koliko me pamcenje dobro sluzi kapetan Arsic je bio komandant mog voda i Sava Kovacevic (vodnik prve klase ako se ne varam) 
Ostao sam do danas u kontaktu samo sa par njih iz moje jedinica... Ukoliko neko iz ove jedinece cita ovo nek se glasne....
Pozdrav svima

Pozdrav Wolfgan...

Dobro te sluzi pamcenje... komandir baterije ti je bio kapetan Arsic...brkati artiljerijski oficir, komandir MMB u sastavu mog prvog pesadijskog bataljona. Vi ste bili u zgradi desno, blize trpezariji i kantini, gledano sa kapije. U vasoj zgradi je bio i POC (protivoklopna ceta), izvidjaci, veza, pritvor. U prvoj zgradi levo je bio smesten ostatak bataljona (3 pesadijske cete, i u podrumu intendantski servis i kupatilo)

Secam se i vodnika Save.

Pesadija se u martu 88 preselila u Kadetnicu, ne znam da li ste i vi, ili ste ostali u Klavori?

Na vrh Go down
Wolfgan
Gušter
Gušter

Član od : 2014-04-08
Dob : 48
M(j)esto Podgorica

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   09.04.14 20:00

Pozdrav Wolfgan...

Dobro te sluzi pamcenje... komandir baterije ti je bio kapetan Arsic...brkati artiljerijski oficir, komandir MMB u sastavu mog prvog pesadijskog bataljona. Vi ste bili u zgradi desno, blize trpezariji i kantini, gledano sa kapije. U vasoj zgradi je bio i POC (protivoklopna ceta), izvidjaci, veza, pritvor. U prvoj zgradi levo je bio smesten ostatak bataljona (3 pesadijske cete, i u podrumu intendantski servis i kupatilo)

Secam se i vodnika Save.

Pesadija se u martu 88 preselila u Kadetnicu, ne znam da li ste i vi, ili ste ostali u Klavori?

Tako je kada sam ja dosao Pjesadia je vec bila u Kadetnici ...i zaduzio martovsku klasu ...'88 ...
Mi smo veci dio vojnog roka proveli po terenu jer je zbog pisanja Mladine pocela da se javlja tenzija i vojska je uglavnom bila na terenu vrseci vjezbe od Pivke, forsiranog prelaska Drave pa do vjezbe u kojoj je bataljon simulirao napad sa bojevom municijom (tada smo preko pjesadije gadjali bojevom municijom iz minobacaca).

Na vrh Go down
Dorćolac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2014-04-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   10.04.14 10:22

"Tako je kada sam ja dosao Pjesadia je vec bila u Kadetnici ...i zaduzio martovsku klasu ...'88 ...
Mi smo veci dio vojnog roka proveli po terenu jer je zbog pisanja Mladine pocela da se javlja tenzija i vojska je uglavnom bila na terenu vrseci vjezbe od Pivke, forsiranog prelaska Drave pa do vjezbe u kojoj je bataljon simulirao napad sa bojevom municijom (tada smo preko pjesadije gadjali bojevom municijom iz minobacaca)."

Dobri moj gene, samo da te podsetim da ste na bojevom gadanju ispunili zadatak, bar što se tiče prebacivanja pešadije, a to što ste za malo pobili nas kod meta, nikom ništa :-)

Pozdrav svima, moje ime je Peca iz Beograda i služio sam vojni rok u tom periodu po sledećem rasporedu : Prvo Slava Klavora pa Slavonska Pozega i nazad u Maribor. Ostao kao vozac pri MMB do kraja roka u Kadetnici...
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   10.04.14 10:57

pa gde si bre Peco....ako je to Peca iz plesne trupe Alena Nojica, referenta za kulturu Smile...
toliko smo se druzili i saradjivali u Domu Jna da je nemoguce da sam pogresio... ja sam gitarista iz tadasnjeg orkestra
Na vrh Go down
Dorćolac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2014-04-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   10.04.14 11:05

pa gde si bre Peco....ako je to Peca iz plesne trupe Alena Nojica, referenta za kulturu Smile...
toliko smo se druzili i saradjivali u Domu Jna da je nemoguce da sam pogresio... ja sam gitarista iz tadasnjeg orkestra

Taj Peca Very Happy
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   18.04.14 1:11

Wolfgan, je li i u LAD ( laka artiljerija, kadetnica) dosao staza iz Šro Zadar?

Secam se da je staža u LAD bio Slovenac, i da me je obradovao vestima o mom drugu iz grada Zaječara, Minčiću, koji je bio njegov klasić iz Šro
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   26.04.14 4:26

Clanak iz casopisa Nasa Vojska, o (tada) upravo zavrsenoj vezbi Jesen 87 - rejon Pivke; ucestvovao je I bataljon pesadije, koji je tada bio stacioniran u kasarni Slava Klavora.

Na slici su: major Mihailovic, ppor. Naumovski (treca ceta), vojnik Zoran (nisam citao ostatak clanka, ne znam njegovu ulogu)

Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   09.09.14 2:32

VP 8164/10-2

Prvi vod prve cete prvog bataljona pesadije, kasarna Slava Klavora , klasa septembar 87/88.

Slikano na logorovanju pre zdruzene takticke vezbe JESEN 87, Pivka, u oktobru 87.

S leva na desno: cuce: Ademi, Sadiku, Budin Darko, Krasnici, Demoli.

Drugi red: Jovicic , Ferenz , Sicz , Ahmeti, Milosevic, Todorovic, Micovic, Grnja.

Treci red: Ivan, Markovic, Gari, Misic, Ivanic, Kriznar, Vasic, Vilotijevic, Aca.
Na vrh Go down
Colorado
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2014-11-02

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   02.11.14 14:03

Slava Klavora V.P. 8164 generacija 1984-85 , novembarac vezista bataljonski kod majora Mihajloviča , ima li koga iz te generacije ?
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   02.11.14 16:03

Pozdrav, Colorado

Za sada nas malo ima od onih koji smo bili uopste u Klavori...ali, polako, doci ce svi na pistu na postrojavanje Smile

Ja sam bio u Klavori malo kasnije; prva zgrada, pesadija, kod kapetana Sibalica. Verovatno je i u tvoje vreme bila ista komanda u Klavori: major Mihailovic, kap. I kl Denic Jordan, zastavnik Mika zvani Pecat...

Od nekadasnje kasarne su ostale samo neke zgrade, bista Slave Klavore, i kanali za opravku vozila. Nema vise ni zooloskog vrta izmedju komande i prve zgrade, koji je verovatno bio i u vase vreme.

Gde si bio na obuci, isto u Klavori?
Na vrh Go down
Colorado
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   02.11.14 19:25

čitav vojni rok u Klavori , bio sam vezista vez 11801 telegrafista , tako da sam sa Mihajlovičom bio na vježbi u MKŠK , u prvoj zgradi  znam da je bila pješadija a obućavao ih je poručnik Aleksandar Živković ( danas general kopnene vojske Srbije ) Dragan Jovanović je bio kapetan 1. klase ,  bio sam prije 2g u Mariboru i ostale su samo dvije glavne zgrade nekakvo učilište , e da na jučerašnji dan 1.11. 84 točno prije30g  krenuo na služenje , najhladnija zima 84g-85g temperature -30 a mi imali obuku na poligonu ispod Pohorja , sjećam se još i vodnika Save Kovačevića - volio bih znati šta je sa njim sad , bilo je teško i čarobno , pozdrav
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   02.11.14 21:37

Savo Kovacevic je bio u minobacackoj bateriji, druga zgrada (blize trpezariji i kantini), isto tamo gde ste vi vezisti bili smesteni. Ima ga na FB.

sa oruzjem i zastavom, s leva: Savo Kovacevic; por. Zoran Velickovic (izvidjacka ceta, komandir por. A. Zivkovic); stariji vodnik Krnjak Danijel, komandir voda druge pesadijske cete u Klavori.

Desno na bini ispred Titove slike stoji major Mihailovic, za govornicom pPuk Luka Lukic; General je Leopold Rozanc, pored njega (ne vidi se od zastave) puk. Marcetic, komandant brigade.
Na vrh Go down
Colorado
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   03.11.14 14:25

Pošto sam bio vezista za bataljun nakon obuke sam bio pridodan baš kod Save Kovačevića  gdje su bili i minobacačlije , bilo nas je trojica vezista , kažeš da je Savo na F.B. , neznam koji je jel ih puno ima kad se upiše u pretrage , ako imaš link pošalji
Na vrh Go down
Colorado
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   03.11.14 14:25

Pošto sam bio vezista za bataljun nakon obuke sam bio pridodan baš kod Save Kovačevića  gdje su bili i minobacačlije , bilo nas je trojica vezista , kažeš da je Savo na F.B. , neznam koji je jel ih puno ima kad se upiše u pretrage , ako imaš link pošalji
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88   Today at 7:55

Na vrh Go down

Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88
» Maribor,kasarna Slava Klavora, 89/90.
» Maribor, kasarna Slava Klavora 88/89
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.
» Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095