FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kozina

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Puskar
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2012-03-11
Dob : 50

KomentarNaslov komentara: Kozina   12.03.12 13:53

Ko je bio u JNA u Kozini 1989
Na vrh Go down
profesionalac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
Član od : 2012-12-14
Dob : 51
M(j)esto Koper

KomentarNaslov komentara: Re: Kozina   14.03.13 8:57

Ja sam u Kozini živeo u doba do 1980 ... otac mi bio komandir policije na graničneom prolazu Krvavi potoki a naša se porodica družila sa porodicama oficira JNA. Imali smo zajedničke piknike za 1. maj, dan JNA itd.
Tada je komandant kasarne bio Svetozar Đorđević, a moji stari su i sada veliki prijatelji.
Kao klinci bili smo svaki dan kod vojnika kasarne posebno kod stražarskog mesta. Naravno da nas je interesovalo naoružanje.
Kasarna u Kozini je u vreme rata na Balkanu služila za izbeglice iz Bosne. Karaulu na Beki kasnije je dobila slovenska policija a karaule u Krvavom potoku i Vrhpolje su napuštene. Kasarnu u Vrhpoljama koriste neki alternativci koji se bave zdravim načinom života itd.
Karaula Vrhpolje sada je i polazna tačka za šetnju na Kokošku. Svakog vikenda ide na Kokošku na desetine ljudi.

pozdrav
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Kozina   14.03.13 10:02

Pozdrav profesionalac. cheers