FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Pritvor

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
AutorPoruka
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-02
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Pritvor   Tue Mar 20, 2012 5:51 pm

Da vidimo, ko je bio u vojnickom pritvoru, koliko i zbog cega?
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
Dob : 51
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Pritvor   Sat Mar 24, 2012 8:57 am

Ja nisam... Very Happy
Na vrh Go down
tose
Gušter
Gušter

Broj komentara : 75
Član od : 2011-12-08
Dob : 49
M(j)esto Titov Veles

KomentarNaslov komentara: Re: Pritvor   Sat Mar 24, 2012 10:11 am

Ja ne znam ni šta je to No affraid
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Pritvor   Sat Mar 24, 2012 10:32 am

To je ono sto ide na rucak bez opasaca i bez pertli Smile
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   Sat Mar 24, 2012 10:52 am

Da...ali je zato uvek prvo na rucku sa strazom.... Wink

Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Pritvor   Sat Mar 24, 2012 12:31 pm

Arrow Arrow Arrow Ja kao prvo vojnik a poslje kao vojnik graničar u pritvoru nisam nikada bio.!

Ali što sam radio ja a i ovi moji u Mariboru u kasarni "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3 - godina 1988, te kasnje na Karauli "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina, mogao sam završiti u zatvoru a ne u pritvoru. Very Happy Smile Laughing
Tu me je kačio članak 121 Krivičnog zakona SFRJ-a.!
Da puno ne pričam evo toga članka:

Arrow Arrow Arrow Podrivanje vojne i obrambene moći. Embarassed No pale

Arrow Arrow Arrow Članak 121. sunny bounce Twisted Evil Very Happy Smile Laughing scratch

Arrow (1) Tko uništi, učini neuporabljivim ili omogući da prijeđu u neprijateljske ruke obrambena postrojenja, objekti, položaji, naoružanje ili druga vojna i obrambena sredstva ili preda trupe neprijatelju ili na drugi način ometa ili ugrožava vojne ili obrambene mjere, kaznit će se kaznom zatvora najmanje tri godine.

Arrow (2) Državljanin SFRJ koji počini djelo iz stavka 1. ovoga članka s namjerom da pomogne neprijatelju, kaznit će se kaznom zatvora najmanje pet godina.

Arrow Arrow Arrow Dobro je i ovo dok ne počnu streljati.!!! scratch No pale Embarassed
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Pritvor   Sat Mar 24, 2012 1:11 pm

U Mariboru je vojnicki pritvor bio u kasarni Slava Klavora, gde sam bio na pesadijskoj obuci...Interesantno je da je kasniji upravnik pritvora, kao fazan, prvi u svojoj klasi dospeo u pritvor 2 dana zbog neke gluposti Smile . Tu su izvrsavane manje kazne: 2 dana, 7 dana, 30 dana...za vece stvari se islo, mislim, u Ljubljanu
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Pritvor   Fri Mar 30, 2012 9:50 pm

licno, nisam bio.
bio u ambulanti jedan tehnicar iz Zenice, (ime poznato redakciji Laughing ) fasovo pet dana, uvatili ga pijanog u gradu. 'ajd sad, ni prvi ni poslednji. al' njegov pritvor ispo ziva zajebancija jer je ambulanta imala manjak kadrova pa je on tih pet dana od 7 do 3 radio u ambulanti ko i svaki drugi dan, a u tri sata mi ostajemo da radimo redarstva a on ide u "pritvor", igra karte i pije sa strazom. kad mu se zavrsilo "robijanje", njemu jos i krivo sto se mora vratit na slobodu.
lol! lol! lol!
Na vrh Go down
KeleOMJ
Gušter
Gušter

Broj komentara : 19
Član od : 2012-05-12

KomentarNaslov komentara: Re: Pritvor   Sun May 13, 2012 3:10 am

Ja sam od komandira cete dobio 2 dana pritvora zbog bezanja u grad Pirot a kada me u petak popodne dezurni cete odveo kod dof-a da me smeste u pritvor,on kaze da nema mesta i da je pritvor pun.Tako da nikada nisam ni odlezao,a kasnije sam se malo smirio.A posto je pritvor bio u sastavu straze,cuvao sam kao strazar pritvorenike a oni su u pritvoru uglavnom uzivali... lol!
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Pritvor   Tue May 15, 2012 4:15 pm

Citat :
Arrow Arrow Arrow KEMO SPECIJALAC - BEOGRAD...!!! sunny bounce

Arrow To je ono sto ide na rucak bez opasaca i bez pertli Smile

Citat :
Arrow Arrow Arrow GENERAL POTPUKOVNIK ALEKSANDAR OBRADOVIĆ...!!! sunny bounce

Arrow Da...ali je zato uvek prvo na rucku sa strazom.... Wink

Citat :
Arrow Arrow Arrow D I X I - Vojni policajac - VP 4095 kasarna Vojvode Misic ...!!! sunny bounce

Arrow Kada smo bili u kadetnici u zgradi gdje smo bili od jedne prostorije koja se prije koristila kao magacin smo napravili pritvor.
Arrow Prostorija je posto je bio magacin imala resetke na prozorima i vratima.
Arrow Postavili smo krevete i tosmo koristili kao pritvor.
Arrow Duznosti pritvoreni vojnika su redarstvo i ciscenje kruga,nije se desavalo da ne izvrsavaju obaveze.
Arrow Arrow Arrow Na rucak su vodjeni poslje vojske. Suspect Embarassed Shocked No pale Twisted Evil scratch
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
alexandar

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   Tue May 15, 2012 4:40 pm

Ovo sto kaze Kemo....upravo je tako......Vojnici u vojnickom pritvoru su bili bez kaisa i pertli.... Exclamation
A posto je straza uvek prva isla kada se delila hrana, a kako su pritvoreni vojnici bili u "celiji" u strazari, isli su i oni sa strazarima.....
Takva praksa je bila kod mene, sto ne znaci da je bilo i drugacije......A da li, sta, i kako kaze PS.....to tek treba da cujemo.... Smile

Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Pritvor   Tue May 15, 2012 11:09 pm

Prvo jela straza i zatvorenici.

Vojska nam bila k'o i drzava. Robijasi u prvim redovima (gdje se peku jagnjad i prasici) lol! lol! lol!
Na vrh Go down
pelister1
Džomba
Džomba

Broj komentara : 103
Član od : 2011-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Pritvor   Thu May 24, 2012 3:11 pm

O pritvoru,mozda bi najbolje mogli reci oni koji su bili u Stipu od 86' pa nadalje kad je komandant kasarne bio R. M. Tamo sam sluzio oko dva meseca i pritvor je bio pun ,a pricalo se i da ima listu cekanja. On je kaznjavao i za najmanje sitnice,pa nam je zastavnik govorio da posle jutarnje smotre ne prolazimo kroz pistu ,vec da idemo zaobilazno, da ne naletimo na njega ...
Sad sam se setio - pre toga kad sam bio u Vranju,bio jedan Makedonac iz Australije.Uhvatilo ga lose drustvo tamo,pa ga otac poslao u Jugoslaviju, kao da sluzi vojsku i da se opameti a i ujak mu je bio general.Jednom se u gradu opio ko smuk,popeo na autobus za Skoplje i hteo je na aerodrom da pobegne u Australiju.Ali uhapsili su ga jos u autobusu,i vratili ga nazad u kasarnu.Odrezen mu je 10 dnevan pritvor,ali odlezao je 6,7 dana.Preko jednog vojnika obavestio je ujaka ,pa mu je on dosao u posetu i normalno - oslobodio i iz pritvora i od daljih sankcija ,,, No
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Pritvor   Thu May 24, 2012 5:44 pm

Secam se da su kod mene u Kadetnici 3 vozaca iz LADa zaglavili po 30 dana pritvora.

razlog: takmicili su se ko ce bolje i brze kampanjolom da skrene iza ugla kasarne u punoj brzini Smile ; ne znam da li pod rucnom ili ne...

jedan od njih je prerano skrenuo i razbili su kampanjolu

Drugi slucaj je kada su dva Albanca, dzombe, pobegli kuci; ne znam kako niko od staresina danima nije primetio da njih dvojica nedostaju, da li je to bio u pitanju godisnji odmor

njihovog komandira ili delimicno rasulo prilikom boravka vojske van Kadetnice u vreme sportskih igara LJAO u Mariboru, ne znam...uglavnom, cuo sam da su se oni RAZGLEDNICOM

javili u cetu...Very Happy za vreme tog boravka kuci...dobili su po 30 dana pritvora plus produzenje za dane koje su proveli kuci

Na vrh Go down
nerona
Džomba
Džomba

Broj komentara : 161
Član od : 2011-07-20

KomentarNaslov komentara: Re: Pritvor   Fri May 25, 2012 5:47 am

@Kemo Specijalac (citat):
Secam se da su kod mene u Kadetnici 3 vozaca iz LADa zaglavili po 30 dana pritvora.

razlog: takmicili su se ko ce bolje i brze kampanjolom da skrene iza ugla kasarne u punoj brzini Smile ; ne znam da li pod rucnom ili ne...

jedan od njih je prerano skrenuo i razbili su kampanjolu

Drugi slucaj je kada su dva Albanca, dzombe, pobegli kuci; ne znam kako niko od staresina danima nije primetio da njih dvojica nedostaju, da li je to bio u pitanju godisnji odmor

njihovog komandira ili delimicno rasulo prilikom boravka vojske van Kadetnice u vreme sportskih igara LJAO u Mariboru, ne znam...uglavnom, cuo sam da su se oni RAZGLEDNICOM

javili u cetu...Very Happy za vreme tog boravka kuci...dobili su po 30 dana pritvora plus produzenje za dane koje su proveli kuci

Oljakšavajuća okoljnost!

Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 444
Član od : 2012-06-07

KomentarNaslov komentara: Re: Pritvor   Fri Jun 08, 2012 11:24 am

Nisam bio u pritvoru, mada umalo da me strpaju na sedam dana, video je major, komandant naseg bataljona, kako me voze na prednjem delu tenka M 84, lezao sam na onoj kosini kraj otvora za vozaca, moji vracali tenk sa pranja, pa sam ih ustopirao, mrzelo me da prepesacim nekoliko stotina metara do hangara. Izderao se covek na mene pred svima, nije mogao da poveruje da sam bio u stanju da napravim takvu glupost,
A vozac koji me je tada prevezao se nije vadio sa "robije". Laughing Mislim da je lik bio jedinstven slucaj po tome sto mu je i upravnik vojne bolnice odredio pritvor. Laughing Dok je bio na lecenju bacao je sa prozora na n-tom spratu plasticne kese napunjene vodom dole na prolaznike na ulici. Laughing Cim se vratio iz bolnice cekala ga je nasa brigadna apsana, jer kaznu je, naravno, sluzio u maticnoj jedinici, a ne u bolnici. Very Happy A pritvor mu je kao sto rekoh bio druga kuca, i nije samo u ceti pravio brlje, jednom je kasarnskoj strazi koja je cuvala pritvorenike ukrao kljuceve od pritvorske prostorije i bacio ih u slivnik, nisu ih nasli, morali su da menjaju bravu. Laughing Laughing Laughing Najcesce je nas komandir cete mene slao da ga razduzim iz apsa, ne zna se ko mi se vise radovao, on ili straza, strazari su jedva cekali da im ga skinem s vrata. Laughing
Na vrh Go down
Patrick
GENERAL PUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL PUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 571
Član od : 2010-04-11
Dob : 45

KomentarNaslov komentara: Re: Pritvor   Sat Jun 09, 2012 7:54 am

Na vrh Go down
HP 35
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2012-07-16
M(j)esto Munze Konza

KomentarNaslov komentara: pritvor   Fri Jul 20, 2012 9:31 am

Zbog bezanja i alkoholnih derivata odlezao sam dva puta po sedam dana u pritvoru . Da nisam bio najbolji nisandzija u samohodnom divizionu PVO oklopne brigade dobio bih mnogo vise . Ovako su mi malo progledali kroz prste i obrisali nagradno odsustvo koje mi je komandant brigade obecao kad sam na gadjanju oborio metu koju je vukao avion na sajli u Premanturi kod Pule . U stvari nisu mi obrisali nagradno vec kompenzirali sa jos dve nedelje pritvora . Wink Medalju odlicnog strelca sam ipak dobio . Cool
Iskustvo iz pritvorskih dana - kao sto je vec receno bez petokrake , pertli i opasaca , prvi na klopu sa kasarnskom strazom a od radnih aktivnosti kupljenje pikavaca oko dezurane kod kapije gde se i nalazila pritvorska jedinica . Najbolja stvar - na drvenoj palaci na kojoj sam spavao a nalazila se pored toplog radijatora bila je gomila strazarskih bundi i stripova pa sam se sit naspavao i odmorio . I verovali ili ne , kljuc od te pritvorske sobe nosio sam na kanapu oko svog vrata i sam sebe zakljucavao da me ne uznemiravaju kad mi padne pritisak . Very Happy Jedan dan komandir straze , stara kuka kao i ja (Makedonac a zvali smo ga Berlin) sa kojim sam bio dobar dobije paket od kuce i naravno zove me da ucestvujem u degustaciji . Smile

Na vrh Go down
purger

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Pritvor   Fri Jul 20, 2012 9:39 am

Zemunac pa to je bolje nego godišnji odmor Very Happy

Gušter
Gušter

M(j)esto Munze Konza

KomentarNaslov komentara: Re: Pritvor   Fri Jul 20, 2012 9:52 am

@purger (citat):
Zemunac pa to je bolje nego godišnji odmor Very Happy
Very Happy Jeste stari , mada sam zaboravio napomenuti nesto sto se moze definisati kao post festum - izgubio sam pravo na skracenje od 30 dana koje je dobila moja generacija - decembarska 79. , tako da sam gledao prirodne lepote Slovenije jos pun mesec dana sam sa gusterima . Crying or Very sad Drustvo mi je bio jos jedan gresnik koji je prosao kao i ja a bio je i on nisandzija ali na T 55 u drugom oklopnom bataljonu iste te Prve oklopne brigade u Vrhniki .
Na vrh Go down
purger

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Pritvor   Fri Jul 20, 2012 2:55 pm

Vas dvoje ste u stvari studirali JNA lol!

Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 444
Član od : 2012-06-07

KomentarNaslov komentara: Re: Pritvor   Fri Jul 20, 2012 5:48 pm

A pa zaista su u JNA furali iste ili slicne fazone, i kod nas su pritvorenici sakupljali pikavce oko ulaza u kasarnu.
Na vrh Go down
HP 35
Gušter
Gušter

M(j)esto Munze Konza

KomentarNaslov komentara: Re: Pritvor   Mon Jul 23, 2012 5:38 am

@purger (citat):
Vas dvoje ste u stvari studirali JNA lol!
Samo 457 dana , od toga pola na obuci . I sad ako me probudis u pola noci znam svaki sraf u kupoli samohotke . Veruj da sam kasnije godinama sanjao jedan isti san - da sam jos uvek vojnik i iznova gledam brda oko Vrhnike i nikad se necu skinuti . Very Happy
A moj sin bio tenkista u Valjevu 2006/2007 citavih 6 meseci a obuka - 3 meseca !!! Taman da nauce da razlikuju tenk od poljske kuhinje . Laughing Laughing Laughing

Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Pritvor   Sat Nov 03, 2012 9:30 am

Kad smo davali stražu vojska se uvijek radovala ako je netko bio u pritvoru tko će za njih brati pikavce i čistiti krug oko kapije i zgrade u kojoj je bila smještena straža, dežurni oficir i pritvor. Inače su to morali raditi sami stražari.

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Pritvor   Thu Dec 06, 2012 1:24 am

Koliko dana pritvora je ulazilo u vojni rok sluzbe, tj, da se nije ostalo duze? Koliko nije izazivalo gubitak skracenja i dobitak produzenja?
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Pritvor   Today at 8:31 am

Na vrh Go down

Pritvor
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/3Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next