FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeObjaveRegistracijaLogin

Share | 

Pula kasarna Vladimir Gortan

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
AutorPoruka
bihac20
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2015-05-03

KomentarNaslov komentara: Re: Pula kasarna Vladimir Gortan   14.11.16 19:08

Bio sam u kasarni V. Gortan od Jan. do Oktobra 91 godine, inzinjerija,VP 3540.
Novembarska klasa 1990,obuka za vozaca u Capljini i onda u Inzinjeriju u Gortanu.
Komandir cete je bio kap. Tihomir Veselinovic-Tiks,zamjenik potpor. Buljic mislim,onda bio je tu i zast.Jeftic-Jefto. Vise se imena nesjecam.
U Gortanu je bilo i mornara(ABHO,OSOJ,itd) i vise Vojnih posta.
Pozdrav za sve a posebno za momke sto su bili sa mnom,mi smo bili ti koji su zadnji napustili tu kasarnu i otisli u CG
Na vrh Go down
radashin
Gušter
Gušter

Član od : 2014-12-12
Dob : 47
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Pula kasarna Vladimir Gortan   14.11.16 19:18

ABHO nisu mornari  lol!
Pozdrav, ja sam izašao 28.09.1990.
Na vrh Go down
bihac20
Gušter
Gušter

Član od : 2015-05-03

KomentarNaslov komentara: Re: Pula kasarna Vladimir Gortan   14.11.16 19:30

Moguce da sam nesto zamijenio,ali u svakom slucaju je bilo mornara u Gortanu.
Na vrh Go down
Brulc
Gušter
Gušter

Član od : 2017-01-03

KomentarNaslov komentara: Re: Pula kasarna Vladimir Gortan   03.01.17 22:24

@šole (citat):
VP 9229...ili nešto tako...

V Pulo prišel decembra 89, onda otkomanda v Barbarigo, julija pa prekomanda v vojno odmaralište 13.maj v Fažano...

Slik nimam...vojna knjižica ne znam, kje je...oficir Kapetan Lalič...

Skidao se krajem avgusta 90...

Desetar Severin Ivica...mlađi vodnik bio neki Trkulja...bio neki Smetiško iz Varaždina...Brulc Andrej iz Ljubljane...

Zaboravio imena ostalih...pamtim samo face...
Pozdrav

Ja sam Andrej Brulc iz Ljubljane . U našom avto vodu in avto četi je bi glavni kapetan I klase Lalić Predrag i sreo sam ga u Puli, radi kao agent za osiguranje. Vodnik je bio u avto četi Mladenović sa brkovima u avto vodu pa meni se čini Smajlović ili nekako tako. Ja sam vozio smeđaru. Ja mislim, da si ti izokoline cELJA i si iz Gortana otišao za vozača vatrogasca u Fažanu. Desetar je bio Severin Ivica in zagorac Stanić koji je bio najstariji.
puno pozdrava
Andrej Brulc
Na vrh Go down
šole
Gušter
Gušter

Broj komentara : 16
Član od : 2014-08-15
Dob : 46
M(j)esto Sevnica

KomentarNaslov komentara: Re: Pula kasarna Vladimir Gortan   09.01.17 17:49

Zdravo, Andrej.

Ja, srečala sva se v Ljubljani v mostah par let nazaj, kjer imaš parkirane avte...bil sem s tovornjakom...

LP Ivan
Na vrh Go down
Raketaš 9K-11
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2017-04-29
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Pula kasarna Vladimir Gortan   29.04.17 20:11

@Davor Masnic (citat):
Slučajno naletim na ovo, I baš mi je drago iako forum nije baš mnogo aktivan.

Dakle, ja se zovem Davor Masnic. Sad živim u Australiji u gradu Melbourne. Rođen sam u Sarajevu odakle sam I otišao u JNA u Aprliu 1984.

Poslali me u Klanu, drugi dan u Rijeku, a odmah treći dan su me uputili u Vladimir Gortan kasarnu, VP 2581, gdje sam ostao do kraja vojnog roka, polovicom Maja 1985.

Bio sam raspoređen najprije u Komandnu bateriju kod Nedeljka Baraća, kapetana I klase. Tu je bio I zastavnik Milenković zvani Milence I stariji vodnik Prvulović.

Poslije mjesec dana prebačen sam u Raketnu bateriju kod kapetana Ljubiše Uroševića. Tu je bio I Zastavnik I klase Vlado Šprem.

U našoj zgradi je bila na 1. katu Raketna Baterija, kao I Samohodna baterija pod komandom KApetana Vlahovića.
Na 2. katu je bila komandna Baterija pod komandom spomenutog KApetana I klase N. Baraća, a do nje je bila Haubička baterija, ime komandanta sam zaboravio iako se sjećam lika.

Bo je tu I Zastavnik Zorić ali se ne sjećam u kojoj je bateriji bio.

U drgoj zgradi je bila smještena Inženjerija kojoj je komandant bio Kapetan I klase Jozo Nenadić, ujedno I zamjenik komandanta kasarne.

Mislim da je u Haubičkoj bio Poručnik Travljanin Midhat, Bosanac iz Bihaća, važio je za jednog od zajebanijih oficira. Poslije rata u BiH sreo sam ga na sarajevskom aerodromu I tad je bio Major Armije BiH I rekao mi je da je moj bivši komandant Kapetan Urošević poginuo a pod kojim okolnostima, ne znam.
Glavni bezbjednjak je bio Makedonac Ilija Dimovski ili Dimoski.

Komandant kasarne je bio Major Momčilo Ćirović, Crnogorac. Bio je pred mirovinom, dobar čovjek.

JA sam bio desetar I više puta komandir kasarnske straže. Sjećam se I brda izvan kasarne gdje je bila tvrđava sa skladištem oružja I municije. Tu smo imali izdvojenu stražu. Zaboravio sam ime tog brda da li Fortica ili drukčije ne sjećam se više pouzdano.

Sjećam se priličnog broja mojih kolega Aprilaca 1984. ALi I nekih iz starije generacije kao I mlađe generacije. Moj dobar drug je bio Boroš Robert, Mađar iz Subotice, a bio je tu I još jedan Mađar, Mesaroš Čaba. ZAtim Krsto Pupić iz Delnica, Milan Koprivec, Blažič Zorko, Lovrečić Denis, sva trojica Slovenci, sa Koprivecom sam se nedavno komunicirao preko Facebook-a. Bila su još dav Slovenca u komandnoj bateriji, Matjaž na žalost zaboravio sam mu prezime I Zvonko, čini mi se Šabeder ili tako nešto. Sve pravi momci I dobri drugovi.

Sjećam se MAkedonaca, Toni Babulov, zatim Aleksandar zaboravio sam mu prezime, Branko Busev.

Lupi Darko iz Rijeke, Crnogorci Maslan Ljubomir I Vavić Jovan. Zatim moj dobar drug Ibrahimović Nedžad, ali nisam mogao svariti što je bio fanatični Zvezdaš iako je iz Bosne iz Zvornika.

PA onda Varaždinac Medić Miroslav inače sporataš atletičar, bacač kugle, posjetio me u Sarajevu pred sami rat. Pa Nenadović Zoran iz Beograda, također I Ristanović zaboravio sam mu ime, on je bio mlađa generacija. Iz Srbije se sjećam, tu su još bili  Antanasković Saša, Spasić Miroslav iz Kruševca, Stojanović Desimir, desetar Tomić, ime sam zaboravio. Iz Bosne I Hercegovine Bajić Saša, Topić Slavko, Kuvač Dušan iz Visokog kod Sarajeva, Huso prezime zaboravio, desetar Kovačević iz Zrenjanina,  iz MAkedonije  jedan Albanac Ismaili ime zaboravio, iz Hrvatske se sjećam Ranogajec mislim da se zvao Goran ali nisam siguran, od starije generacije tu je bio desetar MArković iz Delnica, pa desetar Habrka Boris, Talevski inače Makedonac, Sava Petrić iz Šapca, Koletić Toni također iz Šapca.

U lijepom sjećanju mi je ostao desetar Aleksandar Renovčević, inače Tuzlak, živi u Beogradu sada,

Od mlađe generacije ih ima dosta a u sjećanju mi je ostao Kučiš Igor iz Zagreba a I Matić Veroljub iz Kragujevca.

Neka mi oproste oni kojih se nisam sjetio trenutno. Inače vojnički dani mi nisu bili teški a ekipa koja je služila sa mnom je bila ekipa uglavnom odličnih momaka, sjećam ih se sa poštovanjem.

Pozdrav svima,hvala na prijemu i drago mi je da postoji ovaj forum.Dakle,ukratko:bio decembarska klasa 1985a,raketna baterija VP2581/36,komandir major Ljubiša Urošević (za koga čuh iz citiranog posta Davora Masnića da je možda nastradao?)iz Paraćina.Komandant kasarne tada major Momčilo Ćirović,bio je tu i matori Vlado Šprem itd....Moja generacija je gađala na poligonu Brgudac i imao sam sreću da sam jedan od njih.Vidim iz nekih postavljenih slika da je od kasarne malo ostalo.Pominju se i mornari,kojih do duše u moje vreme nije bilo u VG.Imao bih mnogo toga još ali hajde za prvi post ovoliko.
Na vrh Go down
Raketaš 9K-11
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Pula kasarna Vladimir Gortan   29.04.17 20:16

Pozdrav svima,hvala na prijemu i drago mi je da postoji ovaj forum.Dakle,ukratko:bio decembarska klasa 1985a,raketna baterija VP2581/36,komandir major Ljubiša Urošević (za koga čuh iz citiranog posta Davora Masnića da je možda nastradao?)iz Paraćina.Komandant kasarne tada major Momčilo Ćirović,bio je tu i matori Vlado Šprem itd....Moja generacija je gađala na poligonu Brgudac i imao sam sreću da sam jedan od njih.Vidim iz nekih postavljenih slika da je od kasarne malo ostalo.Pominju se i mornari,kojih do duše u moje vreme nije bilo u VG.Imao bih mnogo toga još ali hajde za prvi post ovoliko.......(za admina:obrišite prethodni moj post...hvala)
Na vrh Go down
Raketaš 9K-11
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Pula kasarna Vladimir Gortan   29.04.17 20:27

Na vrh Go down
Trampy2003
Gušter
Gušter

Član od : 2014-11-24

KomentarNaslov komentara: Re: Pula kasarna Vladimir Gortan   18.05.17 15:39

@Davor Masnic (citat):
Slučajno naletim na ovo, I baš mi je drago iako forum nije baš mnogo aktivan.

Dakle, ja se zovem Davor Masnic. Sad živim u Australiji u gradu Melbourne. Rođen sam u Sarajevu odakle sam I otišao u JNA u Aprliu 1984.

Poslali me u Klanu, drugi dan u Rijeku, a odmah treći dan su me uputili u Vladimir Gortan kasarnu, VP 2581, gdje sam ostao do kraja vojnog roka, polovicom Maja 1985.

Bio sam raspoređen najprije u Komandnu bateriju kod Nedeljka Baraća, kapetana I klase. Tu je bio I zastavnik Milenković zvani Milence I stariji vodnik Prvulović.

Poslije mjesec dana prebačen sam u Raketnu bateriju kod kapetana Ljubiše Uroševića. Tu je bio I Zastavnik I klase Vlado Šprem.

U našoj zgradi je bila na 1. katu Raketna Baterija, kao I Samohodna baterija pod komandom KApetana Vlahovića.
Na 2. katu je bila komandna Baterija pod komandom spomenutog KApetana I klase N. Baraća, a do nje je bila Haubička baterija, ime komandanta sam zaboravio iako se sjećam lika.

Bo je tu I Zastavnik Zorić ali se ne sjećam u kojoj je bateriji bio.

U drgoj zgradi je bila smještena Inženjerija kojoj je komandant bio Kapetan I klase Jozo Nenadić, ujedno I zamjenik komandanta kasarne.

Mislim da je u Haubičkoj bio Poručnik Travljanin Midhat, Bosanac iz Bihaća, važio je za jednog od zajebanijih oficira. Poslije rata u BiH sreo sam ga na sarajevskom aerodromu I tad je bio Major Armije BiH I rekao mi je da je moj bivši komandant Kapetan Urošević poginuo a pod kojim okolnostima, ne znam.
Glavni bezbjednjak je bio Makedonac Ilija Dimovski ili Dimoski.

Komandant kasarne je bio Major Momčilo Ćirović, Crnogorac. Bio je pred mirovinom, dobar čovjek.

JA sam bio desetar I više puta komandir kasarnske straže. Sjećam se I brda izvan kasarne gdje je bila tvrđava sa skladištem oružja I municije. Tu smo imali izdvojenu stražu. Zaboravio sam ime tog brda da li Fortica ili drukčije ne sjećam se više pouzdano.

Sjećam se priličnog broja mojih kolega Aprilaca 1984. ALi I nekih iz starije generacije kao I mlađe generacije. Moj dobar drug je bio Boroš Robert, Mađar iz Subotice, a bio je tu I još jedan Mađar, Mesaroš Čaba. ZAtim Krsto Pupić iz Delnica, Milan Koprivec, Blažič Zorko, Lovrečić Denis, sva trojica Slovenci, sa Koprivecom sam se nedavno komunicirao preko Facebook-a. Bila su još dav Slovenca u komandnoj bateriji, Matjaž na žalost zaboravio sam mu prezime I Zvonko, čini mi se Šabeder ili tako nešto. Sve pravi momci I dobri drugovi.

Sjećam se MAkedonaca, Toni Babulov, zatim Aleksandar zaboravio sam mu prezime, Branko Busev.

Lupi Darko iz Rijeke, Crnogorci Maslan Ljubomir I Vavić Jovan. Zatim moj dobar drug Ibrahimović Nedžad, ali nisam mogao svariti što je bio fanatični Zvezdaš iako je iz Bosne iz Zvornika.

PA onda Varaždinac Medić Miroslav inače sporataš atletičar, bacač kugle, posjetio me u Sarajevu pred sami rat. Pa Nenadović Zoran iz Beograda, također I Ristanović zaboravio sam mu ime, on je bio mlađa generacija. Iz Srbije se sjećam, tu su još bili  Antanasković Saša, Spasić Miroslav iz Kruševca, Stojanović Desimir, desetar Tomić, ime sam zaboravio. Iz Bosne I Hercegovine Bajić Saša, Topić Slavko, Kuvač Dušan iz Visokog kod Sarajeva, Huso prezime zaboravio, desetar Kovačević iz Zrenjanina,  iz MAkedonije  jedan Albanac Ismaili ime zaboravio, iz Hrvatske se sjećam Ranogajec mislim da se zvao Goran ali nisam siguran, od starije generacije tu je bio desetar MArković iz Delnica, pa desetar Habrka Boris, Talevski inače Makedonac, Sava Petrić iz Šapca, Koletić Toni također iz Šapca.

U lijepom sjećanju mi je ostao desetar Aleksandar Renovčević, inače Tuzlak, živi u Beogradu sada,

Od mlađe generacije ih ima dosta a u sjećanju mi je ostao Kučiš Igor iz Zagreba a I Matić Veroljub iz Kragujevca.

Neka mi oproste oni kojih se nisam sjetio trenutno. Inače vojnički dani mi nisu bili teški a ekipa koja je služila sa mnom je bila ekipa uglavnom odličnih momaka, sjećam ih se sa poštovanjem.
Masniću, ja se tebe ne sjećam, mada bi trebao.
U to vrijeme kada si došao u komandnu bateriju ja sam bio u njoj i sjećam se nekih osoba koje si nabrojio. Nedjeljko Barać inače Ličanin, Prvulović kojega je bolio klinac za sve i "gonič robova" Milence. E... sad ne znam koji je bio Vlahović, a koji Urošević. Jedan je bio stalno mrkog pogleda. Travljanin iz haubičke zajeban do ludila. Iako nije bio iz naše baterije, zafrkavao me gdje god je stigao. Jednom smo nas dvojica trčali jedan kraj drugoga subotu ujutro na jutarnjoj gimnastici u maniru američkih filmova.... niti jedan nije htio popustiti i odustati. Vojska se već obukla, a nas dva smo još uvijek trčali.
Inače bio sam vozač Momčilu Ćiroviću, sjećam se samo da je više znao o meni kad mi je sjeo u kampanjolu nego ja sam o sebi!
Inače, odlazeći iz Pule napravio sam kardinalnu grešku što nisam kao u Požegi upisao imena ljudi s kojima sam služio... ovako sam ih skoro sve zaboravio. možda se ti još nekog sjetiš.
Habrka Boris iz Ivanca
Marković Željko iz Ogulina, ne iz Delnica
Puzović Mirko - boksač
Lulzim Bala (Balja) - niski Albanac s nekom kožnom bolesti, otpadala mu je u flekama kosa s glave
Kečkeš Igor iz Kikinde
Makedonac Aleksandar je bio Talevski
Safet Ibragić - vozač iz sarajeva
Koković, također vozač - morao je doći kad i ti.
Žilić Dražen - ćato, nažalost poginuo u ratu

Evo, tek toliko da se javim  Smile
Na vrh Go down

Pula kasarna Vladimir Gortan
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Pula kasarna Vladimir Gortan
» Pula kasarna Širola 1980/81
» Pula kasarna Širola VP 2581/61 83/84
» VP 6766 Premantura