FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Sećate li se imena na radio vezi??

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
jun91 osijek
Džomba
Džomba

Broj komentara : 144
Član od : 2011-11-21
M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: Sećate li se imena na radio vezi??   15.04.12 15:23

Mislim tu na šifrovano ime sećam se da je moja posada bila ISTRA 13
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3427
Član od : 2012-02-13
Dob : 53

KomentarNaslov komentara: Re: Sećate li se imena na radio vezi??   15.04.12 16:00

@jun91 osijek (citat):
Mislim tu na šifrovano ime sećam se da je moja posada bila ISTRA 13

Šifra imena komande u Debru bilo je "POHORJE",moja karaula je bila deveta po redu i šifra je bila "POHORJE 9" cheers
Na vrh Go down
KeleOMJ
Gušter
Gušter

Broj komentara : 19
Član od : 2012-05-12

KomentarNaslov komentara: Re: Sećate li se imena na radio vezi??   12.05.12 21:52

Kod nas u OMJ cest pozivni znak na gadjanjima je bio "Sava"...
Na vrh Go down
ZAGORAC

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3427
Član od : 2012-02-13
Dob : 53

KomentarNaslov komentara: Re: Sećate li se imena na radio vezi??   25.05.12 22:13

Patrole i zasjede na rejonu bile su Pohorje 91,92,93 itd,pa je onda bilo "Pohorje 91,ovdje Pohorje 9,javi se..." bounce
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
Dob : 51
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Sećate li se imena na radio vezi??   25.05.12 23:39

Na manevru u Makedoniji u zimu 1984/85 nasa inzenjerijska ceta je bila GRANIT... mada ni dan-danas ne znam sta je sifra a sta ime na radio-vezi, ali sam to zapamtio. Vezista se javljao "ovde Granit", a kapetan kada je preuzimao vezu... "Ovde Granit licno" ... ili tako nekako.
Na vrh Go down
Colonelo54
Gušter
Gušter

Broj komentara : 46
Član od : 2013-03-14

KomentarNaslov komentara: Re: Sećate li se imena na radio vezi??   14.03.13 21:56

Pozivni znak za Postojnu je bio MADORE

Gušter
Gušter

Broj komentara : 30
Član od : 2013-01-18
Dob : 46
M(j)esto PTUJ

KomentarNaslov komentara: Re: Sećate li se imena na radio vezi??   14.03.13 23:44

za ptuj je bio PIROT
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Sećate li se imena na radio vezi??   14.03.13 23:50

Sarajevo- Malina, Derventa- Pitomaca, Beograd-Bosut
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Sećate li se imena na radio vezi??   17.03.13 23:52

Krim kod Ljubljane je bio Luka
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Sećate li se imena na radio vezi??   18.03.13 9:38

@Colonelo54 (citat):

Sećaš li se pozivnog znaka za Velike Bloke?
Nikako ne mogu da se tog setim.
Na vrh Go down
Colonelo54
Gušter
Gušter

Broj komentara : 46
Član od : 2013-03-14

KomentarNaslov komentara: Re: Sećate li se imena na radio vezi??   18.03.13 13:44

@zastavnik (citat):
@Colonelo54 (citat):
Sećaš li se pozivnog znaka za Velike Bloke?
Nikako ne mogu da se tog setim.

Mislim da je bio "JAVOR" ali bas nesto nisam siguran. Pogledacu u nekim starim beleznicama, ako bude bilo.

Džomba
Džomba

Broj komentara : 158
Član od : 2010-04-09
Dob : 66
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Sećate li se imena na radio vezi??   25.03.13 1:41

Sava il Drava . Kako god bilo ime 2 tenk 1. voda ima uvijek 2 ,drugi tenk 2voda 5 . a zadnji 3.voda 9.
Meni je bilo najinteresantnije jebat mater Rusima , kad sam ležao u tenku. Rekli su , da se valovi odbijaju od ionosfere i vraćaju na zemlju , pa te mogu na nekom djelu zemljine kugle, sasvim odlićno ćuti. Nadam se , da su me ćuli tamo za Uralon i Sibiru, ako već ne prislušne službe na granici Mađarske. Bio sam ljut na njih, radi invazije na Čehoslovaćku. Ima jedna interesantna stvar. Kad je bila moja poznanica u Tbilisiju, neki Rus oficir se priljepio za nju i u razgovoru , kaže , da je on bio u YU u ljeto 1968. Pa da , rekli jim , da idu u napad ili braniti Yugoslaviju, kao što su i naši rekli , da Italijani i Nato napada 1991. Stari štosevi , al maloumni jih uvijek izbacuju , pa budi onda pametan i ne vjeruj , šta ti nadređeni govore.

Na vrh Go down
Maks1969
Gušter
Gušter

Broj komentara : 68
Član od : 2013-10-26
Dob : 47
M(j)esto Pula

KomentarNaslov komentara: Re: Sećate li se imena na radio vezi??   27.10.13 11:08

Pula je bila Ravan,Beograd Bosut. To znam. No odavno su promjenjene šifre. To je bio samo mirnodopski način komunikacije. U slučaju rata bilo je predviđeno da se sve to mjenja. Inače ja sam radio kao vezist na Bosutu od 12. mj. 88 do 24.6. 89. Fizički nikakav poso ali meni je bilo smrt biti zatvoren u tom prostoru sa hrpom telefona i svakojakih panjeva koji su tražili da ih spajam sa nekim u SSNO-u.

Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 507
Član od : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Sećate li se imena na radio vezi??   31.10.13 14:52

Mi u pločama smo bili Čađavica
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3365
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Sećate li se imena na radio vezi??   01.11.13 6:06

Backa Topola je bila Borodino, a mislim da je Novi Sad bio Ljuboten. scratch 
Na vrh Go down
kapiten
Gušter
Gušter

Broj komentara : 31
Član od : 2011-01-07
Dob : 58
M(j)esto Bijeljina

KomentarNaslov komentara: Re: Sećate li se imena na radio vezi??   25.01.14 20:27

Split je bio RUDNIK.
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 259
Član od : 2010-03-03
Dob : 49
M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: Sećate li se imena na radio vezi??   13.05.14 21:46

Koliko putasam na strazi imao ujutru proveru veze (a imao sam oko 120 dana) straze ,ali nikako da se setim kako se zvalo Skopje......jel zna neko?Sve me vuce na Bosnu ,ali nisam siguran.
Na vrh Go down
aleksa
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2014-08-10

KomentarNaslov komentara: Re: Sećate li se imena na radio vezi??   10.08.14 1:01

Meni bilo muka od BOSUT-a
Na vrh Go down
Maks1969
Gušter
Gušter

M(j)esto Pula

KomentarNaslov komentara: Re: Sećate li se imena na radio vezi??   10.08.14 1:41

@aleksa (citat):
Meni bilo muka od BOSUT-a
Koje godine?
Ja sam bio 1989 na Bosutu.

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Sećate li se imena na radio vezi??   10.08.14 1:45

BOSUT je bila šifra za BGD.
Davne 80 i neke.
Na vrh Go down
Maks1969
Gušter
Gušter

M(j)esto Pula

KomentarNaslov komentara: Re: Sećate li se imena na radio vezi??   10.08.14 1:54

Je. Znam. Tad je Pula bila Ravan znam jer sam nazivao ponekad doma preko te centrale. Inače ako nisi znao bila je smještena u SSNOu u dvorištu. Sjećam se kapetana ,zastavnika... Muminović i Supek. Bili su dobra ekipa a nama je bilo dobro jer smo mogli  kad smo bili slobodni i htjeli na sat dva iz kasarne na kavu ili šetnju. Nikad oko toga nisu pravili probleme. VP je bila 4736/8.

Gušter
Gušter

M(j)esto Pula

KomentarNaslov komentara: Re: Sećate li se imena na radio vezi??   10.08.14 1:57

Nego zašto ti je bila muka? Hehehhee ja sam izludio javljajući se na telefone panjevima koji su znali tražiti i po 20 brojeva jedan za drugim. A imali smo i česte provjere. Nije jednom bilo raporta radi neadekvatnog odgovora nekom višem oficiru koji je provjeravao naš rad. Po noći je bila druga priča.

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Sećate li se imena na radio vezi??   10.08.14 1:58

Bilo davno!!
Na vrh Go down
aleksa
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Sećate li se imena na radio vezi??   10.08.14 2:03

Ej! Tada nije bilo mobitela. Pa ajde ti sad bockaj one dirke ......
Na vrh Go down
Maks1969
Gušter
Gušter

M(j)esto Pula

KomentarNaslov komentara: Re: Sećate li se imena na radio vezi??   10.08.14 2:08

E pa ja sam bockao tu staru centralu.... Primiš poziv lik ti kaže broj ti klik na dugme odvrtiš broj  pa sačekaš da se netko javi i onda se isključuješ. A viđao sam do nedsavno jednu takvu u Puli u upotrebi.  Imamo mi i sreće da nismo morali vući one kablove s đekovima. Danas tamo rade djevojke nema više vojnika na odsluženju. Do prije 10g sam se znao čuti sa zastavnikom.... Ne znam nije bilo lako biti tamo 6 mjeseci ali, kad se sve izračuna nije nam bilo loše.

KomentarNaslov komentara: Re: Sećate li se imena na radio vezi??   Today at 5:24

Na vrh Go down

Sećate li se imena na radio vezi??
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» IMENA BRODOVA JUGOSLOVENSKE RATNE MORNARICE...
» Radio relejna čvorišta - čuke
» Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO
» VP 1703 Topčider Vojna policija
» Jedna zanimljiva studija u vezi JNA