FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Karaule JNA - Slovenija

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Next
AutorPoruka
miro81
Džomba
Džomba

Broj komentara : 141
Član od : 2015-01-08
Dob : 55
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   01.04.15 23:42

@Pero™ (citat):
@Max Blitz (citat):
Sa FB:

Probaču da prevedem:

TRADICIONALNI SUSRETI: O uspešnoj saradnji organa granične milicije, carine, graničara i ostalih stanovnika u Pomurju (deo Slovenije uz reku Muru) na različitim područjima smo več više puta pisali. Ovog puta bi hteli posebno poudariti/naglasiti sportski susret pripadnika JNA sa karaule Kuzma i Sotin sa organima milicije graničnog prelaza Kuzma. U mesecu maju (peti mesec)su izveli takmičernje u pucanju sa vazdušnom puškom, odbojci, malom fudbalu i šahu. Pobedili su vojnici i osvojili pehar. Drugi susret je bio pre nedavno u čast dana graničara. Ovog puta su se izkazali milicajci i carinici. Na slici sudinici poslednjeg susreta.
Tekst: M Kopič, foto Š Ružič
1. Maj 1978

In zakaj moras prevesti?
Tudi meni nihce ne prevaja iz cirilice!?
flower granata

Na vrh Go down
http://miroslav.korosec@gmail.com
Nik
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 224
Član od : 2012-01-12

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   03.04.15 12:18

Kad smo vec kod prodaje karaula evo jos jednog primera:

Sobota, 4. oktober 2014

Nekdanji vojaški stražnici v Podpeci in Koprivni so brez uspeha skušali prodati že na mnogih dražbah;
 ker ni javnega interesa (in denarja), nekdanje stražnice pogosto prodajo zasebnikom

Ministrstvo za obrambo (Mors) je v tem tednu na javni dražbi skušalo prodati dve nekdanji stražnici na Koroškem,
eno v Podpeci in drugo v Koprivni (obe na območju občine Črna), a ponovno brez uspeha.
Izklicna cena za vojašnico Terča v Podpeci, z ljudem dobro poznanim portretom maršala Tita na fasadi, je znašala nekaj manj kot 53 tisoč evrov,
a kupca ni bilo.

Prvi vidljivi znaci propadanja karaule

Nik: komentar modifikovan dana: 30.09.16 15:27; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 398
Član od : 2012-04-27
Dob : 47
M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   03.04.15 12:46

@Nik (citat):
Kad smo vec kod prodaje karaula evo jos jednog primera:

Sobota, 4. oktober 2014

Nekdanji vojaški stražnici v Podpeci in Koprivni so brez uspeha skušali prodati že na mnogih dražbah;
 ker ni javnega interesa (in denarja), nekdanje stražnice pogosto prodajo zasebnikom

Ministrstvo za obrambo (Mors) je v tem tednu na javni dražbi skušalo prodati dve nekdanji stražnici na Koroškem,
eno v Podpeci in drugo v Koprivni (obe na območju občine Črna), a ponovno brez uspeha.
Izklicna cena za vojašnico Terča v Podpeci, z ljudem dobro poznanim portretom maršala Tita na fasadi, je znašala nekaj manj kot 53 tisoč evrov,
a kupca ni bilo.

Prvi vidljivi znaci propadanja karaule

53 graničara po 1.000 Eura i kupimo je heheheh, porez na promet nekretnina je kod nas 6% da se i to skupiti, pa na godišnji odmor u patrole Smile
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   03.04.15 13:11

E kako bi to dobro bilo,cini mi se da sam negde video i neke povoljnije ponude sto se tice cene pa bi mogli i da biramo Very Happy
Na vrh Go down
titinudbas
Gušter
Gušter

Broj komentara : 92
Član od : 2012-05-01
M(j)esto Bijeljina

KomentarNaslov komentara: TEK TOLIKO DA SE ZNA...   03.04.15 18:08

Na vrh Go down
titinudbas
Gušter
Gušter

M(j)esto Bijeljina

KomentarNaslov komentara: TEK TOLIKO DA SE ZNA........   03.04.15 18:09

Na vrh Go down
titinudbas
Gušter
Gušter

M(j)esto Bijeljina

KomentarNaslov komentara: TRDKOVA SLOVENIJA   03.04.15 18:12

alexandar: komentar modifikovan dana: 05.04.15 22:39; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
titinudbas
Gušter
Gušter

M(j)esto Bijeljina

KomentarNaslov komentara: MATJASEVCI   03.04.15 18:14

alexandar: komentar modifikovan dana: 05.04.15 22:40; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
titinudbas
Gušter
Gušter

M(j)esto Bijeljina

KomentarNaslov komentara: DOLIC SLOVENIJA   03.04.15 18:16

alexandar: komentar modifikovan dana: 05.04.15 22:42; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
titinudbas
Gušter
Gušter

M(j)esto Bijeljina

KomentarNaslov komentara: GORNJI SLAVECI SLOVENIJA   03.04.15 18:18

alexandar: komentar modifikovan dana: 05.04.15 22:43; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
titinudbas
Gušter
Gušter

M(j)esto Bijeljina

KomentarNaslov komentara: NEKADASNJI GRANICNI PRELAZ U KUZMI SA AUSTRIJOM, U SADASNJEM STANJU...   03.04.15 18:20

alexandar: komentar modifikovan dana: 10.04.15 23:28; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   03.04.15 23:11

@ SiniZkk

moguca lokacija oceve karaule Britof:

https://maps.google.com/maps?q=46.098472,13.584181&num=1&t=h&z=18

i ono sto sam uspeo da izvucem sa Google sa te lokacije:

Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   04.04.15 17:42

Karaula Vogrinka granicni odsek Tolmin

Akcija uredjenja karaule u planinski dom 21.6.2014

Na vrh Go down
mirko bratuš
Podporučnik
Podporučnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 1900
Član od : 2012-04-15
Dob : 69

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   04.04.15 18:09

Samo medklic.To je zdaj planinski dom pod Ježo,740 mnv.
Na vrh Go down
pinz710m
Gušter
Gušter

Broj komentara : 38
Član od : 2015-01-28
M(j)esto Nova Gorica

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   05.04.15 18:28

Nekoliko karavla u drugačijem stanju ...

Bivša karaula Klariči, snimljeno danas, to nije CASSINO, kakor se spominje ...

Na vrh Go down
pinz710m
Gušter
Gušter

M(j)esto Nova Gorica

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   05.04.15 18:37

Karaula Blok Gorjansko, malo je ostalo, srušila se, mislim, da sa silom.
Na vrh Go down
pinz710m
Gušter
Gušter

M(j)esto Nova Gorica

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   05.04.15 18:41

Gorjansko, ostala je samo kučica, magacin, velik grb graničara ...

Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 447
Član od : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   16.04.15 10:02

@zeljoni (citat):
Na Šentilju sam proveo najviše vremena u "akciji" hehe . Tu su mi nekako najlepše uspomene , bilo je tu i ružnih stvari ali su slike izbledele a ono lepo ostade. Pogled na sam granični prelaz , kada smo išli prema tvom reonu morali smo preći preko samog graničnog prelaza . Zategnuti , uglancani sa lepim psom , blicevi sevaju . Par puta smo bili zamoljeni da se slikamo iako je to bilo zabranjeno. Jednom prilikom prolazimo mi kad iz autobusa neko povika : frrrrrr fazani , gušteri , bio je to naš kolega iz starije generacije , krenuo čovek u arbajt u Austriju . Uzmi , uzmi cigare , čokolade , znam da nesmete, ali ja sam džomba. A karaula Đaković me asocira na lepa druženja , na spavanja u štali , na igranje odbojke. Na njoj sam proveo desetak dana .Radgonu pamtim samo po onoj toplini , oni su se grejali na centralno , koje su dobijali iz Palome. Spavali smo na podu na onim podmetačima i nikada mi nije bilo toplije hehe.

Zeljoni da se nisi malo zbunio.Od Palome do Radgone ima jedno 20 km,tako da se nisi mogao grijati iz Palome.Paloma je grijala karaulu u Sladkom Vrhu.
Na vrh Go down
vukela
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-05-14
M(j)esto novi karlovci

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   14.05.15 20:33

pozdrav NIK.hvala ti na lepim slikama koje su me podsetile na lepe dane provedene na granici.
ja sam bio na košenjaku 78/79god.vidim da su lepo sredili i uredili karaulu u planinski dom.u blizini karaule bio je i lovački dom.kasnije malo slika sa granice.zasad pozdrav svim graničarima.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   14.05.15 22:11

@vukela (citat):
pozdrav NIK.
Hvala ti na lepim slikama koje su me podsetile na lepe dane provedene na granici.
ja sam bio na košenjaku 78/79god.
Vidim da su lepo sredili i uredili karaulu u planinski dom.
U blizini karaule bio je i lovački dom.kasnije malo slika sa granice.
Zasad pozdrav svim graničarima.
Pozdrav Vukela.
Dobro došao na stranice F.B.P.N. JNA.
Jedva čekam da vidim te tvoje slike graničara iz te 1978 - 1979 godine.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
zeljoni
Džomba
Džomba

Broj komentara : 180
Član od : 2014-11-12
Dob : 48
M(j)esto Novi Sad

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   15.05.15 10:16

@miran cvilak (citat):
@zeljoni (citat):
Na Šentilju sam proveo najviše vremena u "akciji" hehe . Tu su mi nekako najlepše uspomene , bilo je tu i ružnih stvari ali su slike izbledele a ono lepo ostade. Pogled na sam granični prelaz , kada smo išli prema tvom reonu morali smo preći preko samog graničnog prelaza . Zategnuti , uglancani sa lepim psom , blicevi sevaju . Par puta smo bili zamoljeni da se slikamo iako je to bilo zabranjeno. Jednom prilikom prolazimo mi kad iz autobusa neko povika : frrrrrr fazani , gušteri , bio je to naš kolega iz starije generacije , krenuo čovek u arbajt u Austriju . Uzmi , uzmi cigare , čokolade , znam da nesmete, ali ja sam džomba. A karaula Đaković me asocira na lepa druženja , na spavanja u štali , na igranje odbojke. Na njoj sam proveo desetak dana .Radgonu pamtim samo po onoj toplini , oni su se grejali na centralno , koje su dobijali iz Palome. Spavali smo na podu na onim podmetačima i nikada mi nije bilo toplije hehe.

Zeljoni da se nisi malo zbunio.Od Palome do Radgone ima jedno 20 km,tako da se nisi mogao grijati iz Palome.Paloma je grijala karaulu u Sladkom Vrhu.
Jesam , oprostite , znam da smo se negde lepo ugrejali da nam je bilo žao što moramo dalje.
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   16.05.15 10:11

@vukela (citat):
pozdrav NIK.hvala ti na lepim slikama koje su me podsetile na lepe dane provedene na granici.
ja sam bio na košenjaku 78/79god.vidim da su lepo sredili i uredili karaulu u planinski dom.u blizini karaule bio je i lovački dom.kasnije malo slika sa granice.zasad pozdrav svim graničarima.

Pozdrav i tebi vukela dobrodosao na forum!
Drago mi je da su te slike karaule Kosenjak podsetile na lepe dane provedene na granici.Cekamo tvoje slike, ja sam bio na susednoj karauli Vič ,vidimo se na spoju! Very Happy
Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 447
Član od : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   19.05.15 11:10

@zeljoni (citat):
@miran cvilak (citat):
@zeljoni (citat):

Jesam , oprostite , znam da smo se negde lepo ugrejali da nam je bilo žao što moramo dalje.
Ma nema panike,sigurno je i u Radgoni bila topla vojarna,samo sigurno nije bila grijana iz Palome Smile
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba

Broj komentara : 180
Član od : 2014-11-12
Dob : 48
M(j)esto Novi Sad

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   20.05.15 23:25

Embarassed  Very Happy
Na vrh Go down
SiniZkk
Gušter
Gušter

Broj komentara : 96
Član od : 2015-03-30

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   29.05.15 0:45

@Kemo Specijalac (citat):
@ SiniZkk

moguca lokacija oceve karaule Britof:

https://maps.google.com/maps?q=46.098472,13.584181&num=1&t=h&z=18

i ono sto sam uspeo da izvucem sa Google sa te lokacije:

Skinuo sam ovu i još nekoliko fotografija na osnovu lokacije koju si postavio i odnio ocu. To je to-HVALA KEMO! Prvi komentar je bio: "Eh, koliko sam puta bio na ovoj osmatračnici". Baš se obradovao da je vidi nakon toliko godina. Ne može se prići karauli  (street wiew) nije usnimljeno . Ali dobro je i ovo.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Today at 1:24

Na vrh Go down

Karaule JNA - Slovenija
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 14/18Idi na stranicu : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Next
 Similar topics
-
» Karaule JNA - Slovenija
» ULCINJ I KARAULE
» Karaule u HR
» Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA
» SVE KARAULE BIVSE SFRJ