FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Karaule JNA - Slovenija

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18  Next
AutorPoruka
Žalostna Sova
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2015-10-29

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Sun Nov 01, 2015 9:25 pm

@djurap (citat):
@Žalostna Sova (citat):
Zdravo svima

Novi član nostalgičnog foruma Žalostna Sova. Evo slike karaule Čepinci, najsjevernije karaule u Jugi, na SLO-MAG grani. Javite se koji znate taj kraj iz osobnog, vojničkog iskustva, a pogotovo avgustovska '85. Sečam se Čelota, Save, Buce, Sovića, Gorilkota,... al tvrda glava nikako da se seti punih imena. Toliko za početak. Uživajte ma ko god da ste i gde god bili.

" />
sova pa gde je fotka?
da je nije pojeo flok sa kobasicama.
poz djuro
Haha... baš taj Flok, da. Fotka mi pravi probleme. Sad ću ja nju....

Na vrh Go down
Žalostna Sova
Gušter
Gušter

Član od : 2015-10-29

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Sun Nov 01, 2015 9:29 pm

@ZAGORAC (citat):
Dobro nam došao Žalostna Sovo!  cheers
Pa dobro vas našao. Svima lep pozdrav iz okoline Ljubljane.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Mon Nov 02, 2015 3:21 am

Pozdrav Žalostnoj Sovi !!!

Je li konacno prodata karaula Cepinci? Bila je u oglasima pre izvesnog vremena:

http://www.primavista.si/listing/karavla-cepinci-2/

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Thu Nov 26, 2015 12:21 pm

@Nik (citat):
Fotografije i podaci o karaulama JNA  su jako nedostupni na internetu iz vise razloga.

To su vojni objekti koji se nalaze uglavnom uz samu drzavnu granicu,veoma cesto na nepristupacnim terenima i bez kontakta sa civilnim svetom.
Ja vec duze vreme sakupljam fotografije karaula JNA koje su se nalazile u Sloveniji,postavicu ih ovde a svako ko  ima neki materijal vezan za ovu temu moze slobodno dopuniti jer znam kako je kad vojnik granicar vidi svoju karaulu.

Mnoge od njih su danas preuredjene u planinske centre ili lovacke domove,a ima i onih koje su u fazi raspadanja ili su totalno srusene.

Karaula Ljubelj granicni odsek Radovljica-danas restoran

JBT sa graničarima u karauli na Ljubelju gde je i prespavao.

Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Fri Nov 27, 2015 9:36 pm

@SveJug (citat):
Citat :

JBT sa graničarima u karauli na Ljubelju gde je i prespavao.

Cudi me da jos niko nije komentarisao ovaj post. Shocked

Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1302
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Fri Nov 27, 2015 10:09 pm

Ma drug moj natjerao si me na ovaj komentar tj.osvrt na slike koje si postavio  iz karaule Ljubelj i posjeta toj karauli druga TITA.Mislim da će ti vojnici koji su imali čast da popiju čašu vina i ugoste predsjednika TITA pamtiti dok su živi.Takođe me je dojmila slika gdje će TITO spavati na istom željeznom krevetu kakav je i kod ostalih vojnika graničara.To sve kazuje kakvog smo imali predsjednika države.Inače samo jedan put sam prešao granicu na Ljubelju i pamtim tu vožnju sa autom u zimskim uslovima koja je za mene bila strašna tj.spuštanje u Austriju pod velikim nagibom i velikim krivinama.Za ove zaista lijepe slike koje si postavio veliki + cheers
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Thu Feb 04, 2016 11:34 pm

karaula Anton Sibelja Stjenka, Gorjansko, go Sezana

Na vrh Go down
mirko bratuš
Podporučnik
Podporučnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 1902
Član od : 2012-04-15
Dob : 69

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Sun Feb 07, 2016 10:22 am

Ljubelj z avstrijske strani.
Na vrh Go down
Vladimirs
Gušter
Gušter

Član od : 2014-08-14

KomentarNaslov komentara: pitanje jedno???ja sam bio u karauli Lokvica-Miren kod Nove Gorice RVPVO , nisa je nasao na vasem spisku , pa da pitam ima li koga de bio tamo na sluzenju vojnog roka 1978-79 ,mali podsjetnik bio je sa nama Stamenkovic -Srba , bit ce mi drago da mi se ne   Tue Mar 01, 2016 10:05 am

@Nik (citat):
Fotografije i podaci o karaulama JNA  su jako nedostupni na internetu iz vise razloga.

To su vojni objekti koji se nalaze uglavnom uz samu drzavnu granicu,veoma cesto na nepristupacnim terenima i bez kontakta sa civilnim svetom.
Ja vec duze vreme sakupljam fotografije karaula JNA koje su se nalazile u Sloveniji,postavicu ih ovde a svako ko  ima neki materijal vezan za ovu temu moze slobodno dopuniti jer znam kako je kad vojnik granicar vidi svoju karaulu.

Mnoge od njih su danas preuredjene u planinske centre ili lovacke domove,a ima i onih koje su u fazi raspadanja ili su totalno srusene.

Karaula Kosenjak granicni odsek Dravograd-danas planinski dom

Karaula  Kapunar granicni odsek Maribor

Karaula Zirovnica granicni odsek Radovljica

Karaula Duh granicni odsek Maribor

Karaula Jezersko granicni odsek  Radovljica

Karaula Breginj granicni odsek Tolmin-nekad i sad

Karaula Sabotin granicni odsek Nova Gorica

Karaula Livske Ravne granicni odsek Tolmin

Karaula Kuzma granicni odsek Murska Sobota

Karaula Vič granicni odsek Dravograd

Karaula Spicnik granicni odsek Maribor-danas restoran

Karaula Kobilje granicni odsek Murska Sobota

Karaula Lendavske Gorice granicni odsek Murska Sobota

Strazarska kucica - Lendavske Gorice

Karaula Prosenjakovci granicni odsek Murska Sobota

Karaula Ceršak granicni odsek Maribor

Karaula Terča granicni odsek Dravograd

Karaula Krvavi Potok granicni odsek Sezana

Karaula Gornja Radgona granicni odsek Maribor

Karaula Hodos granicni odsek Murska Sobota-karaula danas

Karaula Plavje granicni odsek Sezana

Karaula  Hrvatini granicni odsek Sezana

Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Tue Mar 01, 2016 11:37 am

@Vladimirs (citat):
Tema: pitanje jedno???ja sam bio u karauli Lokvica-Miren kod Nove Gorice RVPVO , nisa je nasao na vasem spisku , pa da pitam ima li koga de bio tamo na sluzenju vojnog roka 1978-79 ,mali podsjetnik bio je sa nama Stamenkovic -Srba , bit ce mi drago da mi se ne

Karaula Lokvica je spomenuta u ovom postu:
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t1170p345-karaule-jna-slovenija#130973

@KizaS (citat):
Cao drugari,evo i ja da se upisem.Vojnikovao sad vec davne90\91..Granicni odsek Sezana a karaule ovim redom:
1.Lokvica(nemate je ovde zato sto je bila aktivna samo 4 meseca,od septembra 90.do januara 91.)
Na vrh Go down
puc(f)lek
Džomba
Džomba

Broj komentara : 107
Član od : 2016-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Wed Mar 02, 2016 3:48 pm

Pozdrav,
 trazim informaciju. Zna li neko, na kojoj karauli je sluzio potporucnik Subasic Zeljko, prije nego je u martu 90g.  prekomandovan u Mariborsku kadetnicu?

Na vrh Go down
mahi
Gušter
Gušter

Broj komentara : 64
Član od : 2013-03-07
Dob : 56

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Tue Mar 08, 2016 10:29 am

@semsudin (citat):
Oh, moj spremljevalec mi je ta komentar tj.osvrt slike, ki jih zahtevali od Ljubelj stolpu in obiščejo Watchtower druge TITA.Mislim da so ti vojaki, ki so imeli čast, da piti kozarec vina in gostitelj predsednik Tito se spomnil, ko živi.Takođe navdušila me je s slikami, kjer TITO spanje v isti postelji kot je železo in drugi vojaki graničara.To vse vrste predstav smo imeli predsednika države.Inače samo eno, ko sem prečkal mejo na Ljubelju in se spomnimo, da je vožnja z avtom v zimskih razmerah, ki za bil sem grozno tj.spuštanje v Avstriji po strmih klancih in velike krivinama.Za to res lepe slike, ki jih ustanovijo velik + cheers
Torej, kaj se leto je bilo, da je bounce bounce bounce
Na vrh Go down
mahi
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Tue Mar 08, 2016 10:31 am

@semsudin (citat):
Ma drug moj natjerao si me na ovaj komentar tj.osvrt na slike koje si postavio  iz karaule Ljubelj i posjeta toj karauli druga TITA.Mislim da će ti vojnici koji su imali čast da popiju čašu vina i ugoste predsjednika TITA pamtiti dok su živi.Takođe me je dojmila slika gdje će TITO spavati na istom željeznom krevetu kakav je i kod ostalih vojnika graničara.To sve kazuje kakvog smo imali predsjednika države.Inače samo jedan put sam prešao granicu na Ljubelju i pamtim tu vožnju sa autom u zimskim uslovima koja je za mene bila strašna tj.spuštanje u Austriju pod velikim nagibom i velikim krivinama.Za ove zaista lijepe slike koje si postavio veliki + cheers
IZ  KOJE  GODINE  JE   OVA  FOTKA
Na vrh Go down
bosanac 1
Gušter
Gušter

Broj komentara : 13
Član od : 2011-10-03
M(j)esto TUZLA

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Wed Apr 06, 2016 11:10 pm

@pinz710m (citat):
Nekoliko karavla u drugačijem stanju ...

Bivša karaula Klariči, snimljeno danas, to nije CASSINO, kakor se spominje ...

Bravo za fotografije dijela karaule. Služio sam na njoj od januara do septembra 1989.godine. Kao desetar sam zadnjih 6 mjeseci obavljao dužnost komandira karaule nakon što je stariji vodnik Aleksovski Saša dobio prekomandu. Milsim da je ovo jedina zgrada ostala a da je stara zgrada sa spavaonicama i osmatračnicom srušena. Onaj mali objekat što se vidi iza je bio box za svinje i a pored je bio za kerove.
Na vrh Go down
mahi
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Mon May 02, 2016 7:05 pm

KO  SE  PREPOZNA  LIVEK 80 GODINE  DAN  GRANICARA  15 AVGUST
 LIVEK LIVEK
Na vrh Go down
mirko bratuš
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Tue May 03, 2016 8:06 pm

Pred leti tu čez žica,zdaj neko obeležje.Do kdaj,se sprašujem.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Desetar
Desetar

Broj komentara : 288
Član od : 2014-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Wed May 04, 2016 10:56 am

Zamolio bih nekog dali moze da stavi Karaulu JEZERSKO granicni ocek Radovljica moj otac je sluzio na toj KARAULI od 1957 do 1959 bio je na obuci u PIROTU pa GRANICA.Poz
Na vrh Go down
mirko bratuš
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Wed May 04, 2016 11:46 am

Ruševine karavle na Virnikovi planini(vir:internet)
Na vrh Go down
mahi
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Wed May 04, 2016 2:23 pm

EVO  MENE  U  PATROLI
Na vrh Go down
mahi
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Wed May 04, 2016 2:31 pm

EVO  MENE   POSLE  27 GODINA KRAJ  ZIDA  KARAVLE  JAO  KAKVA  SU  TADA  DOSLA  SECANJA  NAZAD --  EVE  I  OVE  GODINE  CE  TAMO  DA  SE  SETIM ONIH  KOJI SU  SA NAMA  I  ONIH  KOJI  VISE  NEMA
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3427
Član od : 2012-02-13
Dob : 53

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Wed May 04, 2016 3:58 pm

@mahi (citat):
EVO  MENE  U  PATROLI
Nepropisno nošenje ON i ostale opreme. Very Happy
Na vrh Go down
mirko bratuš
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Fri May 06, 2016 8:14 pm

Pogled s Kostanjevice na železniško postajo Nova Gorica in Sabotinom v ozadju.
Dosti graničarjev je službovalo v teh krajih.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Sat May 07, 2016 3:29 pm

Sa tog mesta gde je to slikano, oko 700 m juzno je karaula Pristava (Rafut) ...vec sam stavljao slike.
https://goo.gl/maps/qXeCDaErUP62

Severoistocno je karaula Solkan. https://goo.gl/maps/6QCc4EZkJY12

Ta staza duz granice od Rozne Doline do zeleznicke stanice u Novoj Gorici mi je omiljeni pravac...kad sam tamo uvek idem u patrolu Smile
Na vrh Go down
Kursula
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2011-10-23

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Thu May 12, 2016 8:53 pm

@Kemo Specijalac (citat):
Lutajuci Internetom, naidjem na ovu sliku karaule GO Radovljica, zapadno od karaule Jezersko, na Ankovoj planini, na putu za vrh Roblek (iz one cuvene pesme " Na Roblek" Smile)

znajuci da se nas granicar Nik puno angazuje oko slika karaula, prelistah temu, i nadjoh na ovu sliku:

@Nik (citat):
Karaula Kapunar granicni odsek Maribor

Pogled sa druge strane

sad...ili ih je JNA tako lepo tipski pravila da su identicne (cak i fleke ispod prozora, i gromobran), ili ovo odranije nije Kapunar...uglavnom, ove moje novopronadjene karaule nema u spisku GO Radovljica (sledeca od Jezerskog bi trebalo biti Medvodje, ali takav kraj nisam nasao na mapama)...u nadi da cemo je identifikovati, cekamo nekog granicara koji je sluzio u tim krajevima...

EDIT...u daljoj potrazi, nasao sam da se ova napustena karaula zvala : karaula Kokrškega odreda, rejon Zgornje Jezersko; sto sve odgovara nazivu karaule Jezersko:

kao i izvor, gde se vidi tacna lokacija na mapi:

http://www.alltravels.com/slovenia/kranj/zgornje-jezersko/photos/current-photo-80981154
Kemo,ako me sećanje nevara ja sam bio na ovoj karauli.Bio sam u Medvođi na karauli "Srećko Perhavec" pa sam prekomandovan na ovu karaulu (da me ubijes nemogu da se setim naziva).Ova karaula je nova i samo jedna generacija je bila u njoj.Ona se nalazi izmedju prelaza Jezersko i Medvođe (Karaula "Srećko Perhavec").Krajem 90-te se otvorila,možda zato nemaš informacija o njoj.Mislim da je jedna među retkim koja je imala civilni telefon. Bio sam komandir karaule mesec dana na karauli "Srećko Perhavec",što je bila retkost za desetara (čekalo se da stigne neki vodnik sa akademije),a na ovoj sam bio ZKK.Bio sam majska klasa,ali pošto nisam mogo ceo vojni rok da koristim redovno i deset dana nagradno skino sam se ranije t.j. 22 aprila.Pošto se početkom maja zaguzvalo često sam zvao na karaulu. Sve do jednog dana,kad mi se javio Slovenski policajac i ljubazno mi objasnio da su preuzeli karaulu i da su svi vojnici živi i zdravi, što mi je bilo veoma drago. Ovi predeli su prelepi.... Kada budem skeniro slike,pustiću da vidite karaulu sa vojskom.... prva i poslednja generacija ove karaule....

Na vrh Go down
Lala Basaid
Desetar
Desetar

Broj komentara : 288
Član od : 2014-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Thu May 12, 2016 9:06 pm

Kursula moj ćale je bio na Karaulu JEZERSKO od maja 1958 do septembra 1959 jer je septembra 1957 bio u PIROT na obuku a maja 1958 otisao na Karaulu JEZERSKO gr. ocek RADOVLJICA imam i slike iz tih vremena.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA - Slovenija   Today at 11:17 am

Na vrh Go down

Karaule JNA - Slovenija
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 16/18Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18  Next
 Similar topics
-
» Karaule JNA - Slovenija
» ULCINJ I KARAULE
» Karaule u HR