FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Uzbuna

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
Goran67
Džomba
Džomba

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 116
Član od : 2011-07-17
Dob : 49
M(j)esto Zrenjanin

KomentarNaslov komentara: Uzbuna   24.04.12 20:42

Tokom služenja u Ilirskoj Bistrici nekoliko puta smo imali uzbunu. Obično je to bilo već ranije najvljeno, a jedanput je bilo i stvarno iznenada.
Pošto smo bili pogranična kasarna uzbuna se dizala pod taktičkom pretpostavkom da avioni NATO uzleću iz baze Aviano u Italiji i da im treba 7 minuta da dolete do naše kasarne, prema tome mi smo trebali sa punom opremom i naoružanjem da izađemo iz kasarne za tih 7 minuta. Problem je bio u tome što se kad izađemo iz kasarne vršila smotra i pregled opreme i svako je morao imati punu opremu sa sobom, dakle sve ono što treba biti u transportnoj vreći, naravno da nisu svi imali sve jer nam je stara vojska, koja se skidala, dosta toga pokupila da bi se razdužila. Kad god je bila uzbuna nastala bi teška otimačina o transportne vreće u kojima je bilo bar nešto od opreme, neke su bile i prazne.
Transportne vreće su bile sasvim gore na visokim metalnim soškama u hodniku ispred spavaone, kad zasvira uzbuna svi su vojnici skakali na soške da dohvate te vreće, tako su jednom srušili tešku metalnu sošku i zaštopali vrata od ulaza u četu. Pola pešadijske čete je ostalo zarobljeno četnim prostorijama, bar 15 minuta dok se nisu nekako organizovali da podignu sošku i oslobode vrata.
Na vrh Go down
jesen
Gušter
Gušter

Broj komentara : 16
Član od : 2012-04-05
Dob : 65
M(j)esto Radlje

KomentarNaslov komentara: Re: Uzbuna   26.04.12 8:50

Baš me zanima šta je bilo posle smotre,moga si opisati i taj deo priče. Do Aviano baze je putem negde oko 180 km,tako da bi avioni stigli za pet ili još manje minuta do vas (izpaljene rakete stigle bi još brže od aviona). Mogli ste i spavati dalje,da se ne mučite džabe ako uzbune niste shvatili ozbiljno.
Na vrh Go down
Goran67
Džomba
Džomba

Broj komentara : 116
Član od : 2011-07-17
M(j)esto Zrenjanin

KomentarNaslov komentara: Re: Uzbuna   26.04.12 21:08

Posle smotre, i oštre kritike koju su popili oni koji nisu imali potpunu opremu i pretnje da će morati da plate sve što im nedostaje, vratili smo se u spavaonu na spavanje.

A gde se zaista nalazi baza Aviano, sumnjam da je iko od nas to znao, a nije nas mnogo ni interesovalo. Neki oficiri su nam govorili da su naše jedinice u slučaju rata određene da prihvate prvi udar, i da bi u realnoj situaciji vrlo malo nas preživelo, neki pak, oficiri su nam servirali daleko optimističnije priče. Lično sam više verovao onima prvim. Jedanput smo bili na vežbi na prvoj liniji odbrane prema italijanskoj granici, tamo, na uzvisini, su bili još odkada iskopani rovovi, zakloni i mitraljeska gnezda, odande se Trst video kao na dlanu.
Koliko znam, po strategji i doktrini JNA u slučaju sukoba sa nekom globalnom silom odbrana Jugoslavije bi se bazirala na povlačenju vojske u bosanskohercegovačke gudure u kojima bi se vodila gerilska borba. Ako sam dobro obavešten Question

Naravno da uzbunu nismo shvatali preozbiljno, bio je to samo deo vojničkog drila.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Uzbune   13.02.13 23:57

Uzbune....

Ovo pisanje http://www.bhdani.com/arhiva/171/171citanka.htm

''...osjecali neko strasno ponizenje ...''

Pa šta je taj dečak (čovek očigledno nije bio) očekivao od vojske. Tamo si na raspolaganju 24/7. Danju, noču, zimi, leti... Ako je uopšte bio u JNA.

Šta bi rekli graničari? Ja sam prva 4 meseca na granici SVAKU NOČ i svaki dan bio ili u patroli ili na straži. Nema klasičnog spavanja, kao obična vojska.

A i u kasarni nas nisu plašili sa nikakvom GINO-m. Imali smo samo jednu najavljenu uzbunu, a i tad su nam rekli da čemo da idemo na marš za logorovanje (skoro 40 km). A pošto smo bili malo specijalnija jedinica nisu nas drmali, jer znalo se: ako je uzbuna, idemo na borbeni zadatak!

Izvolite, pa napišite i o vašim iskustvima o uzbunama.

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Uzbuna   14.02.13 2:23

Pero, on je verovatno to samo literarno rekao tako...ne znam coveka ali sam citao dosta njegovih knjiga...

sto se tice moje uzbune, vec sam opisao u svojoj temi vojnog orkestra, ali nije zgoreg da se vratim i ovde malo drugacije....

Svirka van kasarne, zenski internat srednje skole u mestu Ruše pored Maribora...igranka, otpriike moj 3. mesec u JNA...da skratim, dodjemo mi nazad oko 2, znamo da nas ceka produzeno spavanje, opusteno se spremimo za spavanje (tada smo jos bili u svojim jedinicama)....

oko 4...neko se dere UZBUNA; mnogi se deru UZBUNA....meni kao da je Karaorman pao na glavu, ne znam gde sam...znam da na zadatku nismo pili nista, ali...otkud znam...
Sta da se radi, prisecaj se sta si ucio na obuci i postupaj po tome...sreca da mi je gradsko odelo koje sam upravo skinuo, a koje se nosi na uzbune, bilo pri ruci, a cizme, puska, i ranac sam znao gde su Smile

za par minuta postrojeni na pisti kasarne Slava Klavora (tu smo bili prvih 6 meseci na obuci u pesadiji);
izgleda da je bila neka ozbiljnija uzbuna, jer su sa spratova izbacivali neke podmetace i sl kroz prozore...
i onda kroz KPS na borbene polozaje na Pohorje...kad smo te polozaje konacno zauzeli, onda su nam nadugo objasnjavali zadatke itd...dok nas nisu oko 8 vratili nazad.
Nista toliko lose sem malo nespavanja...

ja sam dobro prosao, kao i moj kolega Janez, ali je kolega Mica Pop naj...bao (citat iz prethodnog komentara):

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t1125-vojni-orkestar-vp-8164-maribor-87-88#13042

Citat :
Blizu mene, u susednim cetama, ocekujem da vidim dva harmonikasa...slovenca Matej Kovacic, zvanog Janez, i Beogradjana Miodrag Nesic, zvani Pop...Janeza vidim u III ceti, psuje na svim jezicima, ali Popa ne...
u povratku saznam da je Pop ladno viknuo na one koji su ga budili KAKVA BRE UZBUNA , JA IMAM PRODUZENO SPAVANJE....i tako sam sebi stvorio problem...niko ga nije naucio da produzetak ne vazi u slucaju uzbune, a nije bio dovoljno samosvestan da izvrsi naredjenje....vec sutra mu je sledila zabrana prilaska harmonici, dobrih dva meseca, posle toga smo ga nekako izvukli pravdajuci se prekom potrebom

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Uzbuna   14.02.13 9:10

Samo mala informacija,što se tiče plašenja tkz GINO-m.Skračenica GINA znači - generalna inspekcija
narodne armije,ako se ne varam.

Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Uzbuna   14.02.13 13:05

Neznam, nikad u JNA nisam čuo taj izraz ali, prema ovoj debati:

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t1059-gina

Citat :
Međutim, svi komentatori koriste ime GINA, koje je nastalo u vojničkom i starešinskom žargonu. Davanjem ženskog imena, valjda smo očekivali popustljivost i sažaljivost za naše muke?

Pravi naziv je GINO - Glavna inspekciju narodne odbrane

Ja bi verovao drugu E&W, jer je bio oficir, pa valjda zna bolje od nas.

A i nema veze, da se kačimo za jedno slovo, kad znamo o čemu se u principu radi.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Uzbuna   14.02.13 21:40

Kemo, možda misli poetski, ali ipak... bile su u služenju vojske mnoge druge stvari, koje bi neko mogao da shvati kao poniženje. Neznam šta je neljudski u uzbuni?

A o njegovoj uzbuni: nikad nisam video nijednog JNA vojnika sa maskom na nogi. Nosili smo jih iza+ispod leve ruke. Ako staviš borbeni ranac, ne može preko njega još transportka. Ili je u ruci ili na prsima. A i prvi put čujem da je zborno mesto na uzbuni pored soški. Svi što jih znam izlazili su napolje na zborno mesto, ili nekim slučajevima u gradu, da su odlazili na mesta odakle bi pucali (prozori).

O JNA može da se piše puno dobrih i slabih stvari, i sve po istini, neznam zašto treba da se stvari izmišljaju. Suspect

Još jedan detalj o mojoj ''uzbuni'': tpezarci nisu bili baš neki radnici, pa su obično taržili prostovoljce iz poslednjeg voda koji je došao na red za obrok, da jim počisti trpezariju. Nekako zapalo da je baš naš vod bio poslednji, pa sam se ja i još nekoliko drugova javili, znali smo da čemo dobiti nešto ekstra hrane. Počistimo mi, pa nas počaste sa nekoliko tepsija mlevenog mesa u roladama i svež hleb/kruh. Najedemo se mi, i ostalo ponesemo u vod, koliko smo mogli da nosimo. Dobili smo jeno 5-6 rolada veličine kilske vekne hleba, i još malo više hleba. Podelimo mi to sa ostalima, pa onda na odmorima na maršu nismo jeli SDO nego to što smo doneli. Very Happy

Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 742
Član od : 2012-05-21
Dob : 63

KomentarNaslov komentara: Re: Uzbune    16.02.13 0:05

Kad smo već kod uzbune ,moja prva uzbuna (normalno noćna ) bila je krajem februara, u dva,tri iza ponoći. Vojni "staž" nam nešto
nije bio impozantan. Kad se samo setim, onako bunovni,potpuno nesvesni šta se dešava,skačemo, sudaramo se.Oni sa gornjih kreveta
padaju po nama kao kamikaze. Laughing Opšta katastrofa. Ko je šta obukao, ko nije, jedni preko drugih istrčavamo u hodnik, gde ustanovim
da mi nema čizama... Shocked
Na moje pitanje kod koga su moje čizme niko se i ne obazire. Desetar mi u prolazu predlaže da uzmem one koje ostanu i problem je
rešen. Najzad ugledam "slobodne" čizme i jedva ih navučem (par broja manje). Normalno da sam izašao poslednji na zborno mesto
( iz naše čete). Kad sam video da ima i onih posle mene , bilo mi je lakše. A napolju hladno, sve pršti od mraza.
Moj kapetan vrti glavom u neverici, otprilike , gde mi se ovakav zalomi....Par vojnika ,koji su se "nudili" za buduće desetare, imali su
primedbe na moje nedovoljno zalaganje.Naravno "drugarske" u najboljoj nameri...itd. Moj značajan pogled je bio dovoljan da ućute.
Na pisti smo ostali petnaestak minuta i nazad u spavaone. E, tako je moje vojnikovanje počelo vrlo neslavno (a nije do mene.... Laughing ).
Posle mi se drug iz voda izvinjavao što je greškom pokupio moje čizme. Bez potrebe, što se mene tiče, sve je to išlo u vojni rok.

Naredna uzbuna ,bila je mesec dana, nakon prve.Kad je po kasarni počelo "šuškanje" oko uzbune,znali smo, da će uslediti u roku od
nekoliko dana. Tako je i bilo.Na svu sreću , te noći sam bio pomoćnik dežurnog čete. Negde oko tri sata ,čuo sam da se otvaraju ulazna
vrata zgrade. Pošao sam prema stepeništu i ugledao mog kapetana.Ja se spremio da raportiram a on meni "Diži vojsku".Kao metak sam
uleteo u spavaone i uzbunio vojsku.Bio sam "surov" i nisam se obazirao na izraze kojim su me "častili", onako bunovni i besni.Za razliku
od prve uzbune, ova je bila mnogo bolja.To su situacije kada primetiš, koliko smo ustvari naučili i uvežbali se za mesec dana, a da toga
nismo ni bili svesni.Na zborno mesto bili drugi,što nije loše.Prvi su bili "linijaši",normalno, oni su i onako bili najbolji.Pozdrav za sve linijaše.
Treća uzbuna je bila "prava" sa odlaskom na teren, ali to je za posebnu priču.
cheers

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Uzbuna   16.02.13 0:21

Mene je jedan član foruma već pitao : Da li smo služili u istoj JNA. Kada sam sve prethodno pročitao i ja se pitam.

Mi smo postupak uzbune uvežbavali kao i sve ostale strojeve ( i druge ) radnje. Sada, posle toliko godina mislim da je uvežbavanje i uzbunjivanje vojske imalo smisla samo za slučaj zemljotresa i drugih mogućih katastrofa, da ljudi ne nastradaju već da bezbedno i organizovano napuste objekte.

Što se tiče uzbune u slučaju ratne opasnosti-skroz bez veze. Nikada, u nijednoj varijanti se nije razmatrala mogućnost totalnog iznenađenja, da bi se na osnovu takve situacije uzbune vojnika obavljale na način kako su ovde kolege opisale. Na račun toga sam se zezao: Ustaj vojsko, vi spavate a Italijani već u Trstu.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Uzbuna   16.02.13 1:21

Imali smo i mi za vreme obuke vežbanje uzbune, ali ipak to nije klasična uzbuna ili termin koji upotrebljavamo mi što smo bili obični vojnici. Naravno da su nam rekli šta je uzbuna, šta treba da nosimo sobom, kde čemo ostaviti transportne torbe, kde je zborno mesto, kde čemo da idemo ako če treba braniti kasarnu i grad... Mislim da nije preterano da se nauči i da pređe u rutinu i nočno ustajanje. Padobranski desant na gradove kde su kasarne uz važnije puteve a sve je 50-100 km vazdušne linije od granice može da se izvrši vrlo brzo, sa velikim posledicama na mogučnost branjenj zemlje.

Sa svima iz meni sličnih generacija što sam posle JNA pričao, svi su imali bar 2-3 nočne uzbune za vreme obuke. A ono što sam rekao za borbeni zadatak, nama su nekde na pola obuke rekli da čemo da idemo na Kosovo, ako nastanu problemi. Dali nas zbog toga nisu dizali da nebi nekome pukao film ili da nebi albanci pravili neke gluposti neznam, samo nagađam. Možda je samo slučaj da nismo imali pravih uzbuna. A i naša obuka je bila malo prilagođena onom što bi nas čekalo tamo.
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Uzbuna   16.02.13 5:38

Ja sam imao jedno tri-cetiri, znali za sve i jednu. Cato uvijek znao pa istrtlja. Onda svi spavaju u pantalonama i cizmama. Laughing
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Uzbuna   16.02.13 8:42

@Vocni Kompot (citat):

Post preuzet s drugog foruma - obrisano (Administrator)

U kasarni smo imali još one klasične, što se preklapaju na jednom mestu. Na larauli smo dobili novi model, sličan kao na slici:

Iako jih nikad nismo upotrebljavali, niti nosili. Ako smo morali nešto da radimo upotrebljavali smo klasične velike lopate.

Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Uzbuna   16.02.13 9:26

Ne znam čiji je ovo model ašovčića. Mi smo imali sličan (jedan još uvek imam kod kuće - ostao višak posle '99), ali nema nazubljene ivice nego je ravan.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Uzbuna   16.02.13 10:24

Ni meni u detaljima, što se jih još sečam ne liči na ašov JNA, ali na brzinu nisam našao bolju fotografiju. Možda je ovo neka izboljšana verzija ili je možda pravljen u nekoj drugoj zemlji.

Ipak, stavio sam sliku da se vidi o čemu pričam.
Na vrh Go down
kapija
Gušter
Gušter

Broj komentara : 30
Član od : 2013-01-18
Dob : 46
M(j)esto PTUJ

KomentarNaslov komentara: Re: Uzbuna   16.02.13 10:56

na ovom forumu stavlate fotke koje nimajo veze sa JNA ,to ni dobro za forum koji je namjenjen bivše JNA.
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Uzbuna   16.02.13 11:06

Ovo je novi tip Ašovčić JNA.

Ovo je stari tip što se sapliće u noge i mlati tamo gde ne treba. To nam je bio poklon od "trulog zapada".

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Uzbuna   16.02.13 11:15

@kapija (citat):
na ovom forumu stavlate fotke koje nimajo veze sa JNA ,to ni dobro za forum koji je namjenjen bivše JNA.

Ja sam na karauli u vreme JNA 86/87 dužio ašov sličan kao što sam stavio sliku. E&W je stavio pravu sliku, pravog JNA ašova. Razlika je samo u detaljima a i napisao sam da je SLIČAN!

Jaz sem na karauli v času JLA 86/87 zadolžil lopatko podobno tisti na sliki ki sem jo postavil. E&W je postavil pravilno sliko, prave JLA lopatke. Razlika je samo v detaljih, in napisal sem da je PODOBEN.
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Uzbuna   16.02.13 12:48

Ovakav novi tip imam jedan kod kuće, samo mu je boja istrošena od upotrebe.

Na nekim starim ašovčićima sam nalazio natpis "Made in USA" i godinu 1942.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 18522
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Uzbuna   16.02.13 13:28

@kapija (citat):

U načelu si u pravu! Exclamation
Ali postoje opće teme na kojima je to nužno. Ovo je ipak jedan vid vojnog foruma.
I uspoređujemo oružje i opremu iz JNA sa raznom stranom. To je u redu.
I slikama potkrijepljujemo teme u kojima razgovaramo o stranim vojskama.

Svima je jasno koje teme i periode (a pri tome i slike) treba izbjegavati.
Smatram da je toga vrlo malo (ako nešto i uleti), i da je za sad sve ok s fotografijama. Very Happy
Slobodno daj konkretan prigovor na temu ili fotografiju za koju misliš da je neprimjerena!!

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Broj komentara : 18522
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Uzbuna   16.02.13 14:16

@Vocni Kompot (citat):
Post preuzet s drugog foruma - obrisano (administrator)

Ovaj post je preuzet u potpunosti sa foruma:
http://www.klix.ba/forum/sluzili-ste-jna-gdje--t74742s375.html

prvi post, član 'quasar'.

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Uzbuna   16.02.13 14:32

@Max Blitz (citat):

Možda je "quasar" evoluirao u "Vocni Kompot". Ako dogura do Voćne kocke, strpaće ga moderatori u SDO: bom
Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4822
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Uzbuna   16.02.13 14:33

@Max Blitz (citat):

U pravu si, ja sam već brisao dva posta preuzeta s istog foruma, sad vidim da je i ovaj preuzet.
To nije dozvoljeno i biti će sankcionirano.
Na vrh Go down
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Uzbuna   17.02.13 18:19

Retko koja uzbuna je bila a da se za nju nije znalo (ovde ne racunam eventualne ceste uzbune granicara)
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Uzbuna   17.02.13 18:53

@dpuric (citat):
Retko koja uzbuna je bila a da se za nju nije znalo (ovde ne racunam eventualne ceste uzbune granicara)
U pravu si, ako ništa drugo bar mala naznaka. Potpuna iznenađenja bila su rijetka.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Uzbuna   Today at 1:00

Na vrh Go down

Uzbuna
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/4Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Uzbuna