FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
ivica sremac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2012-12-10

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Thu Dec 13, 2012 6:06 pm

ja sam dosao u maribor u v misica u aprilu 91 tada je komandir cete bio neki porucnik kosta a hrvoje akrap je bio iz splita
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Mon Jan 14, 2013 6:48 am

@ivica sremac (citat):
ja sam dosao u maribor u v misica u aprilu 91 tada je komandir cete bio neki porucnik kosta a hrvoje akrap je bio iz splita

Je li taj porucnik Kosta bio malo stariji?
Na vrh Go down
dixi
Gušter
Gušter

Broj komentara : 39
Član od : 2012-04-25
Dob : 44

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Thu Jan 24, 2013 11:20 pm

@ivica sremac (citat):
i ja sam isto bio u ceti kod pumpija meni je razvodnik bio josip stantic a nikolcevic  kom voda ako vidis  tunjica antu  pozdraviga mnogo reci mu da ga je pozdravio ivica iz indjije volio bih ga vidit i tebi pozdrav verovatno bih se prepoznali kada se vidimo ja sam sluzio u mariboru do augusta 91  a poslije sam sluzio u vasem kraju u tuzli  kasarna husinska buna

pozdrav sluzio sam od12.90 do 11.91 III vod kom. vodnik Predrag Popovic

Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2012-09-26
Dob : 45

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Mon Jan 28, 2013 3:04 pm

ova slika je stvarno izvanredna kad sam je tek pogledao neznam nikog onda prorade sjećanja,to su mislim bili momci iz mog voda samo sam ja starija klasa junska a oni su uglavnom bili septembarci 90/91,ovaj momam što praktično leži nagnut na lakat je mislim Radošević ime neznam iznad njega momak opet neznam ime mislim da je iz Srbije a sve ove ostale momke znam te likove a imena nebih se mogao sjetiti kad bih neko pomogao,znam jedino ovog svog zemljaka s kojim sam se i ranije već čuo to je ovaj gore što stoji zadnji sa lancom oko vrata,u svakom slučaju fotos je extra...Puno Pozdrava za vojne policajce iz kasarne V.M.koji će ovo čitati i gledati i koji se nalaze na ovoj slici
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18494
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Mon Jan 28, 2013 3:48 pm

@edvin kozić (citat):
ova slika je stvarno izvanredna kad sam je tek pogledao neznam nikog onda prorade sjećanja,to su mislim bili momci iz mog voda samo sam ja starija klasa junska a oni su uglavnom bili septembarci 90/91,ovaj momam što praktično leži nagnut na lakat je mislim Radošević ime neznam iznad njega momak opet neznam ime mislim da je iz Srbije a sve ove ostale momke znam te likove a imena nebih se mogao sjetiti kad bih neko pomogao,znam jedino ovog svog zemljaka s kojim sam se i ranije već čuo to je ovaj gore što stoji zadnji sa lancom oko vrata,u svakom slučaju fotos je extra...Puno Pozdrava za vojne policajce iz kasarne V.M.koji će ovo čitati i gledati i koji se nalaze na ovoj slici

Htio sam nešto pitat u vezi pločice koja visi na vratu vojniku koji je sa strane, pa me sve strah odgovora.
Bolje ne odgovaraj ništa ako nije za forum. Rolling Eyes
Ako je, reci! Very Happy

Na vrh Go down
dixi
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Mon Jan 28, 2013 10:12 pm

@Max Blitz (citat):
@edvin kozić (citat):

Htio sam nešto pitat u vezi pločice koja visi na vratu vojniku koji je sa strane, pa me sve strah odgovora.
Bolje ne odgovaraj ništa ako nije za forum. Rolling Eyes
Ako je, reci! Very Happy

Drug da cujem sta te interesuje u vezi plocica, slobodno pitaj

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Mon Jan 28, 2013 10:19 pm

@dixi (citat):
@ivica sremac (citat):
i ja sam isto bio u ceti kod pumpija meni je razvodnik bio josip stantic a nikolcevic kom voda ako vidis tunjica antu pozdraviga mnogo reci mu da ga je pozdravio ivica iz indjije volio bih ga vidit i tebi pozdrav verovatno bih se prepoznali kada se vidimo ja sam sluzio u mariboru do augusta 91 a poslije sam sluzio u vasem kraju u tuzli kasarna husinska buna

pozdrav sluzio sam od12.90 do 11.91 III vod kom. vodnik Predrag Popovic

gore levo leskovac, ,Stemenovski Aleksandar, Graovac Milan, ,Dixi
Nedeljkovic Vladimir(sa boricem),Djokic Dusko
Radosevic Robert

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Mon Jan 28, 2013 10:28 pm

@dixi (citat):

Jesu prave i kad ste ih dobili?
Na vrh Go down
dixi
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Mon Jan 28, 2013 10:36 pm

sa obuke na radvanju

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Mon Jan 28, 2013 11:02 pm

@Max Blitz (citat):
@dixi (citat):

Jesu prave i kad ste ih dobili?

Plocice su orginal US ARMY; narucene pocetkom 91 u ARMY shopu Novi Sad
nismo dobili od JNA, mada su bile idenifikacione kutice sa masnim papirom gdje se upisuju podaci vojnika

JNA plocice

US Army plocice

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Mon Jan 28, 2013 11:15 pm

@dixi (citat):

Plocice su orginal US ARMY; narucene pocetkom 91 u ARMY shopu Novi Sad
nismo dobili od JNA, mada su bile idenifikacione kutice sa masnim papirom gdje se upisuju podaci vojnika

Hvala ti, htio sam neki mozaik upotpunit, a ne širit priču, bio si u osjetljivo vrijeme poslije....

Ja sam bio mornar u Kumboru, vojna policija u kasarni je bila i SMB i naša mornarička......velika kasarna. Mogu reći samo riječi hvale za te dečke.... Družili se ovako, drugarski. Nemam neugodna iskustva, baš suprotno.
Nisu nam se poklapali radni zadaci. Very Happy
Na vrh Go down
Goran1737
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2013-05-03
Dob : 57
M(j)esto Sarajevo

KomentarNaslov komentara: Stara garda   Fri May 03, 2013 3:35 pm

1979 mjesaeca aprila došao sam u VP 1737 u Šentvidu predgrađu Ljubljane u jedinicu vojne policije, druga četa znači 1737/2. Komandir čete poručnik Danijel Horn, komandir voda deetar Rešetar Mladen fudbaler Fk Varaždina, tu su bili još Bosić Slobodan desetar, Ristić Milenko isto desetar, i mnogi. Odlazim kao desetar u oktobru ja mislim, za Maribor u kasarnu Slava Klavora, a posle kračeg boravka u njoj naša jedinica premještena je u kasarnu Vojvode Mišića gdje je bila komanda Garnozina, a mi kao pripadnici vojne policije smo tu bili stacionirani. Komandir čete kapetan Porok Bojan, tu su bili stariji vodnik Vojnović, Gavrić, zastavnici Tomšić i ne sječam se još jednog zastavnika. Komandant bataljona vojne policije bio je major Stanislav Galić. Iz Maribora sam bio po terenima tj logorovanjima na Kureščaku, Baču, išli zadacima u Mursku sobotu, Ajdovščinu, Postojnu , Pivku, Bohinjsku Belu, forsirali rijeku Muru, bio u Bohinjskoj Beloj, ma cela Slovenija se obišla, sa velikim zadovoljstvom. salutiranje vojnik
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Fri May 03, 2013 3:59 pm

Goran1737, dobrodosao na forum!, do ti se eventualno ne jave klasici prosetaj po forumu, ima i tema o vojnoj policiji pridruzi se diskusiji
Na vrh Go down
Goran1737
Gušter
Gušter

M(j)esto Sarajevo

KomentarNaslov komentara: Hvala   Fri May 03, 2013 4:42 pm

Hvala na dobrodošlici, pogledat ču sve ja to natenane, lagano, pozdrav svima. stražar
Na vrh Go down
Goran1737
Gušter
Gušter

M(j)esto Sarajevo

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Sat May 04, 2013 4:09 pm

4 maj 1980 godine, grad Maribor, centar grada kod objekta Astorija, koja je imala i poslastičarnicu i kafe, tog dana u redovnoj patroli sa vojnikom decembarskom klasom kojima sam bio i desetar, Gavrilović Slobodan, beograđanin, brat nekadašnjeg fudbalskog golmana Gorana Gavrilovića. Vojnici izašli u grad, da se opuste, po izlasku iz kasarne smo prvo svratili u kafanu Slepak i odatle nastavili prema gradu, ka centru. Tu nas je zatekla vjest oko 18 sati nam je javljeno da se sva vojska vrača u kasarne odmah i bez pogovora, razlog " Umro je Vrhovni komandant". Nevjerica u trenutku, bol, pogled u mladog vojnika Gavrilovića, suze u očima, a iskren da budem i u mojim očima suze i pomisao na porodicu daleko odatle, na majku , sestru i oca, daleko u Bosni u Podlugovima. Posle kračeg šoka krenuli smo po kafanama, bioskopima, hotelima sa dodatnim pojačanjem iz kasarne iz naše jedinice Vojne policije iz VP 8649 , mnoštvo vozila , što motorista što drugih vozila naše jedinice pojavilo se u gradu i počeo je užurbani povratak vojske u kasarne. Narod iznenađen tolikom vojskom u bijeloj opremi tj vojnih policajaca , zaustavljao nas i u čudu pitao, šta se dešava, kratko smo im govorili "Maršal Tito je umro". Suze, i prazni pogledi tih mladih, starih, svakoga građanina Maribora bio je signal za nas pripadnike vojske, elitne jedinice vojne policije, da u tom narodu imamo veliku podršku i potrebu da sa tim narodom koji je nudio i svoju pomoč to sve prebrodimo...........
Posle dugih i neprospavanih noči za vrijeme prolaska voza iz Ljubljane preko Zidanog mosta dalje ka Zagrebi u dalje ka Beogradu, nismo osječalini umor, ni kišu koja je padala ni vjetar, znali smo što to sve mora da bude tako, pratimo našeh Vrhovnog komandanta na vječiti počinak.
Posle sahrane posle svega, počelo se smiriviti stanje, vračati oklopno mehanizovane jedine i pješadijske jedinice iz rejona Šentilja , gdje su bile stacionirane duž granice sa Austrijom i dalje. Pošto sam bio aprilac 1979 godine očekivao sam produžetak služenja vojnog roka ali nije do toga došlo , 4.juna 1980 godine sam napustio jedinicu i vozom iz Maribora do Zidanog mosta a odatle vozom iz Štutgarta za tadašnje Kardeljevo (Ploče sadašnje) sam otišao u svoj zavičaj, u Podlugove. MENI JE BILA ČAST I PONOS BITI VOJNIK TITOV, SA PONOSOM MOGU DA KAŽEM DA SAM NA BRDU KOD KRANJA PROVODIO DANE I NOČI ČUVAJUČI REZIDENCIJU , NA AERODROMU BRNIK SAM ČUVAO AVION KOJI JE DOVOZIO DOKTORE IZ BEOGRADA U LJUBLJANU, SA PONOSOM SE SVEGA PODSJETIM NE SAMO 4 MAJA SVAKE GODINE, VEČ ČESTO JER U NJEGOVO VRIJEME BILO JE NEŠTO DOBRO LIJEPO, A KAKO SU OVA SADAŠNJA VREMENA UŽASNA TIH VREMENA SE SJEČAM SA SJETOM.

Na vrh Go down
pedja71
Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
Član od : 2013-05-18

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Fri May 31, 2013 6:42 pm

@dixi (citat):
Pozdrav novi sam na ovom forumu, svidja mi se jer sam sluzio JNA u Mariboru 90/91 kasarna Vojvode Misica rod vojna policija. Medju zadnjim sam napustio Sloveniju, a posljednje vrijeme smo provodili u Kadetnici.  

Pooz ! Slučajno sam video tvoj komentar inače sam i ja ista klasa stim što sam bio graničar u Dravogradu, ali po završetku sukoba i preseljenja dalje za Trebinje(i ja sam bio jedna od zadnjih grupa vojnika koja je napustila Sloveniju) istog dana po prebacivanju  iz Dravograda(mi koji nismo bili zarobljeni) sa nama je došla i jedinica vojne policije iz kasarne Vojvode Mišića možda si i ti bio tu, interesuje me gde ste posle prebačeni do završetka vojnog roka . Sećam se i jednog događaja tj. neke pobune u vašoj kasarni znam da su dosta stolica bile izbačene van kasarne ako se ne varam. Idea

Na vrh Go down
vojvoda misic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2013-08-07

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Wed Aug 07, 2013 5:28 pm

Veliki pozdrav za desetara Stanojevic Dragutina i Razvodnika Hrvoja Akrapa-Splicu.Secam se vodnika Perića kad je slomio srednji prst na desnoj ruci na basketu.zamislite kako je izgledao sa onim gipsom na srednjem prstu kad salutira.secam se i one strašne škripe pri podizanju i spuštanju zastave,a kad smo kod toga mislim da je tunjic (ili bećir,nisam siguran) spustio zastavu sa pola sekunde.izvadio čovek ono drvce koje je držalo sajlu i pustio zastavu da je gravitacija dovuče do dole.mislim da je i major Nikolic bio prisutan.To je trebalo videti...toliko za sad a ribolovačke priče ću da ostavim drugima...
Na vrh Go down
dpuric

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Wed Aug 07, 2013 6:20 pm

vojvoda misic, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Mon Sep 16, 2013 12:01 am

@Goran1737 (citat):
1979 .. Komandir čete kapetan Porok Bojan, ...zastavnici Tomšić ...

interesantno je da, i u vreme mog sluzenja u JNA 87/88, iste staresine imaju iste cinove...Porok je, mislim , bio kIk, bezbednjak koga su se svi bojali; mislim da je i Tomsic Viljem bio zastavnik I kl
Na vrh Go down
simeun beograd
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2013-12-02

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Mon Dec 02, 2013 9:56 pm

Pozdrav svima. Slaviša , Beograd
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 426
Član od : 2011-06-15

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Tue Dec 03, 2013 2:39 pm

Na vrh Go down
Pionir slo
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2013-12-26

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Thu Dec 26, 2013 6:50 pm

Pozdrav svima slucajno sam pronasao ovaj forum pa me zanima da li mozda neko zna koliko se secam bio je mladi potporucnik secam se i imena Darko (cini mi se iz CG?) koji je radio u toj kasarni a ako me secanje ne vara bio i na celu kolone koja je isla u Dravograd (jun 91) vise puta sam se pitao sta je sa njim naime mi smo se znali jer je on ziveo kod mojih pa bi bio zahvalan za koju informaciju ako neko raspolaze sa tim  Hvala
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Fri Jan 31, 2014 9:15 am

nekada kasarna Vojvode Misica, danas skladiste Karitas:

Na vrh Go down
Pionir slo
Gušter
Gušter

Član od : 2013-12-26

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Tue Feb 11, 2014 10:20 pm

@ Kemo U stvari je to skladiste Crvenog krsta i Karitasa ali samo ova zgrada ostalo je sruseno i predato Klinickom centru Maribor dakle bolnici koja je ovde izgradila novu psihijatriju koja je nekad bila u Hocama tacnije u selu Pivola
Na vrh Go down
ROBY
Gušter
Gušter

Član od : 2014-03-31

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Mon Mar 31, 2014 9:58 pm

@edvin kozić (citat):
ja sam bio u Klavori oko mjesec dana došao sam 24.08.90 u Maribor u Klavoru sa još 10-ak kolega vojnika-vozača tu smo bili kod komandira čete poručnika Marković Iztoka(volio bih znati šta je s njim),tu nam je bilo lijepo super slaba disciplina,međutim nakon mjesec dana probrali su nas četvoricu i poslali u kasarnu vojvoda mišić kod pumpija u vojnu policiju i tu nam se život promijenio totalno iako su kasarne udaljen rekao bih svega 200 metara nama se život srušio jer se sasvim drugačije radilo ali o tome nekad poslije,što se tiče Mileva Vasila on je bio vodnik prve klase i bio je komandir voda saobraćajne VP(i za njega bih volio znati gdje je),nas četvorica iz klavore smo bili kod njega u vodu možda 2 mjeseca ...toliko zasad Pozdrav svima

Pozdrav, ja sam to vrijeme bio u Klavori auto bataljon vp 9765 kod poručnika Iztok Markoviča. Sjećam se vas koji ste otišli u policiju u Vojvode Mišića. Mislim da se je jedan dečko prezivao Hođić. Ak se sječaš dok si bio u Klavori onog debelog desetara , mi smo ga zvali šunka ,mislim da se prezivao Mladenović. (mislim da je on bio junska klasa i da je došao sa vama iz Požege).Sječam se Britvića, Sekulića. Ne sječam se kak se je zvao onaj zastavnik.
U Klavori je bilo super, nije bilo previše strogo. pozz.

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Today at 11:17 am

Na vrh Go down

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.
» Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88
» Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.
» Maribor,kasarna Slava Klavora, 89/90.