FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Next
AutorPoruka
Pero™
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Thu Dec 19, 2013 12:32 pm

Jeli tamo pravo između dva glavna kamena ili je cik-cak levo-desno?
Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 447
Član od : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Thu Dec 19, 2013 6:31 pm

Granična linija je po čitavoj šumi potpuno ravna.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Wed Jan 22, 2014 11:27 pm

@šepa (citat):
Ja lično poznajem bar tri osobe koje se ovako zovu, Delić je često prezime a Senad često ime, bar u našim generacijama, sad djeci imena daju po meksičkim i turskim serijama.
Ali dobro možda ipak pokušam naći Delić Senada iz V. Kladuše.
Evo našao sam Delić Senada iz V. Kladuše koji bi godinama mogao biti ovaj sa Špičnika, poslao sam mu sliku i čekam odgovor.

Šepa je li se javio Senad Delić iz Velike Kladuše.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 398
Član od : 2012-04-27
M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Thu Jan 23, 2014 11:53 am

@Vojnik Graničar (citat):
@šepa (citat):
Ja lično poznajem bar tri osobe koje se ovako zovu, Delić je često prezime a Senad često ime, bar u našim generacijama, sad djeci imena daju po meksičkim i turskim serijama.
Ali dobro možda ipak pokušam naći Delić Senada iz V. Kladuše.
Evo našao sam Delić Senada iz V. Kladuše koji bi godinama mogao biti ovaj sa Špičnika, poslao sam mu sliku i čekam odgovor.

Šepa je li se javio Senad Delić iz Velike Kladuše.!?

Nije se javio, ili to nije taj Senad Delić, ili ga ne interesuje ne znam.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Wed Feb 05, 2014 7:20 pm

Šepa.!

Kad si spomenuo nošenje graničarske značke da te pitam kakvo je stanje bilo kod tebe u karauli "Špičnik".!?
Koliko je graničara nosilo graničarsku značku a koliko ih nije nosilo graničarsku značku.
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: KASARNA TONE TOMŠIĆ   Fri Apr 11, 2014 8:32 am

ULAZ U KOMANDU KASARNE I GRANIČNOG ODSJEKA

NEKADA GLAVNI ULAZ KPS U KASARNU, KOD OVOG DRUGOG PROZORA DO ULICE NA PRVOM SPRATU JE BIO MOJ KREVET

KUPAONICA SA DIMNJAKOM

HOTEL ZA OFICIRE

MJESTO GDJE SAM SE SLIKAO ISPRED KOMANDE, KOD OVE FORD FIESTE

ULAZ U GRANIČNI VOD

TRPEZARIJA

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Sat Apr 12, 2014 9:07 am

Šepa.
Znam da si mi govorio da su ti u karaulu "Špičnik" dolazili u ispomoć graničari iz graničnog voda iz kasarne "Tone Tomšič" iz Maribora.
(Slučaj kada je došlo do pucnjave i ubijanja civila)
Jeli vam još itko dolazio u ispomoć od pripadnika JNA.!?
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Sun Apr 13, 2014 12:22 am

Šepa.
Znam da si mi govorio da su ti u karaulu "Špičnik" dolazili u ispomoć graničari iz graničnog voda iz kasarne "Tone Tomšič" iz Maribora.
(Slučaj kada je došlo do pucnjave i ubijanja civila)
Jeli vam još itko dolazio u ispomoć od pripadnika JNA.!?

Niko nikada nije dolazio na karaulu od drugih pripadnika JNA, ako izuzmemo jednog bricu-frizera koji je "putovao" rejonom od karaule do karaule i gulio do kože, ili one koji su dovozili sledovanje hrane jedanput mjesečno. Pa mi smo bili toliko izolovani da su nam i kruh dovozili jedanput mjesečno pa smo ga držali u zamrzivačima u podrumu.Ta izolacija nekada i nije tako loša, morao si odslužiti vojni rok, a onda je bolje da ne moraš gledati sve one face u kasarnama.Ono malo prilika kad bi sa karaule odlazio u Maribor pa navratio u kasarnu Tone Tomšić i par puta u kadetnicu, u tom krugu sam osječao neki pritisak i skučenost, jedva sam čekao da se vratim gore na Špičnik u slobodu.

Zar bi neko ovo mijenjao za krug kasarne ili gradski asfalt.

Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3419
Član od : 2012-02-13
Dob : 52

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Sun Apr 13, 2014 10:49 am

@šepa (citat):

Netko vjerojatno bi,ja ne.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Sun Apr 13, 2014 1:17 pm

@šepa (citat):

Niko nikada nije dolazio na karaulu od drugih pripadnika JNA, ako izuzmemo jednog bricu-frizera koji je "putovao" rejonom od karaule do karaule i gulio do kože, ili one koji su dovozili sledovanje hrane jedanput mjesečno.
Pa mi smo bili toliko izolovani da su nam i kruh dovozili jedanput mjesečno pa smo ga držali u zamrzivačima u podrumu.
Ta izolacija nekada i nije tako loša, morao si odslužiti vojni rok, a onda je bolje da ne moraš gledati sve one face u kasarnama.
Ono malo prilika kad bi sa karaule odlazio u Maribor pa navratio u kasarnu Tone Tomšić i par puta u kadetnicu, u tom krugu sam osječao neki pritisak i skučenost, jedva sam čekao da se vratim gore na Špičnik u slobodu.
@ZAGORAC (citat):
 Netko vjerojatno bi, ja ne.

Eto igrom slučaja su nas dopale karaule, moglo se desiti da nas je zapalo negdje gdje je bilo punoooooooo lakše biti vojnik JNA.!
A eto nas zapalo punooooooo teže nego je bilo običnoj vojsci.
Jedino što kaže Šepa: "u tom krugu sam osječao neki pritisak i skučenost, jedva sam čekao da se vratim gore na Špičnik u slobodu".
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Mon Aug 04, 2014 3:50 am

Šepa.
Da te malo trznem, nekako si mi se uspavao.
Možeš li se sjetiti da li ste vi graničari iz karaule "Špičnik" ikada dobili nekakve podatke-obavijesti-upozorenja od obavještajnih službi bivše Jugoslavije.!?
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Mon Aug 04, 2014 2:41 pm

Šepa.
Da te malo trznem, nekako si mi se uspavao.
Možeš li se sjetiti da li ste vi graničari iz karaule "Špičnik" ikada dobili nekakve podatke-obavijesti-upozorenja od obavještajnih službi bivše Jugoslavije.!?

Iskreno ne sječam se, a i ne vjerujem da bi takvo što dolazilo direktno na karaulu, pretpostavljam da je to dolazilo u komandu graničnog odsjeka pa su onda slijedila naređenja u vezi s tim. Npr. mi smo u dva navrata imali takozvano pojačano obezbjeđenje granice (opterećenje se povećava sa 8 na 12 sati) u vrijeme nemira na Kosovu i u vrijeme održavanja samita nesvrstanih u Beogradu. Mislim da je to bilo direktno vezano za procjene obavještajnih službi vezano za bezbjedonosnu situaciju u zemlji. Ponekad bi komandir iznosio navodna saznanja da se očekuje prelazak nekih lica na ovom ili onom dijelu granice, te da je neko lice pobjeglo iz zatvora pa moguće da će bježati preko granice i sl.Ako je i bilo šta prošli su pored mene  Sleep

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Mon Aug 04, 2014 7:56 pm

@šepa (citat):
Iskreno ne sječam se, a i ne vjerujem da bi takvo što dolazilo direktno na karaulu, pretpostavljam da je to dolazilo u komandu graničnog odsjeka pa su onda slijedila naređenja u vezi s tim.
Npr. mi smo u dva navrata imali takozvano pojačano obezbjeđenje granice (opterećenje se povećava sa 8 na 12 sati) u vrijeme nemira na Kosovu i u vrijeme održavanja samita nesvrstanih u Beogradu.
Mislim da je to bilo direktno vezano za procjene obavještajnih službi vezano za bezbjedonosnu situaciju u zemlji.
Ponekad bi komandir iznosio navodna saznanja da se očekuje prelazak nekih lica na ovom ili onom dijelu granice, te da je neko lice pobjeglo iz zatvora pa moguće da će bježati preko granice i sl.
Ako je i bilo šta prošli su pored mene  Sleep

Šepa.
Tako se i radilo.
Nikada nije nešto dolazilo direktno u karaule.
Prvo je dolazilo u komandu graničnog odsjeka a onda bio oni procjenjivali kome da to proslijede.

Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: 15.08.   Fri Aug 15, 2014 7:54 am

E pa graničari JNA/JLA sretan vam dan graničara 15.august
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Fri Aug 15, 2014 7:34 pm

@šepa (citat):
E pa graničari JNA/JLA sretan vam dan graničara 15. august.

Bravo Šepa.
Da nisi ovo napisao ja se nebi ni sjetio, he he he he he...
Vidi se tko je i danas budno prati događaje.!
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Fri Aug 15, 2014 7:36 pm

Čestitke za dan Graničara!!
Lako je to bilo pamtiti jer je blagdan Velike Gospe!!!

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Fri Aug 15, 2014 9:14 pm

@šepa (citat):

Šepa, HVALA

Ja sam več otvorio temu pre nego što sam pročitao nove stvari na forumu. 

Mi smo dobro odradili svoj zadatak i možemo biti ponosni na to.
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Fri Aug 15, 2014 11:20 pm

@Pero™ (citat):
@šepa (citat):

Šepa, HVALA

Ja sam več otvorio temu pre nego što sam pročitao nove stvari na forumu. 

Mi smo dobro odradili svoj zadatak i možemo biti ponosni na to.

Naravno, a 15. august 1989. mi je ostao u sječanju jer smo imali proslavu na karauli sa našim susjedima komšijama a ja sam za sve kuhao vojnički pasulj jer mi tada nismo imali kuhara pa sam to ja odradio, samo me bilo strah da ne zagori, ali sve je dobro prošlo, kao i uvijek kad smo mi graničari bili u pitanju pozdrav svima

Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Mon Aug 25, 2014 3:42 pm

Izgleda da je sunce i graničarima "udarilo" u glavu. Niko se živ ne čuje. Hajde da razumijemo nas kontinentalce, ali ovi koji imaju more u dvorištu bi morali biti agilniji. Kad se samo sjetim kako je pržilo na Špičniku 1989. a brojalo se nekih 020
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Mon Aug 25, 2014 5:17 pm

@šepa (citat):
Izgleda da je sunce i graničarima "udarilo" u glavu.
Niko se živ ne čuje.
Hajde da razumijemo nas kontinentalce, ali ovi koji imaju more u dvorištu bi morali biti agilniji.
Kad se samo sjetim kako je pržilo na Špičniku 1989. a brojalo se nekih 020.

Slušaj ti sa Špičnika.!
Pratim ja koliko si ti aktivan.
Gledam te skoro svaki dan kako ispred karaule šetaš sa ovom maskirnom uniformom.
Vjerojatno i tebi fali sunca pa po krugu karaule hvataš zrake sunca, ali te uhvatio samo fotoaparat.

Nego da ti ne bude dosadno da te ovo pitam.
Podsjetio me je naš član foruma Flexi.
Čemu je služio i jeli imao naziv onaj veliki stražnji džep na vjetrovki koji se je mogao otvarati patentom sa lijeve bočne i sa desne bočne strane.
I jesi li ga ti koristio za neke JNA potrebe.!?
Pokušao sam naći sliku tih džepova i vjetrovke ali ne ide..!
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Tue Aug 26, 2014 9:44 am

@šepa (citat):
Izgleda da je sunce i graničarima "udarilo" u glavu.
Niko se živ ne čuje.
Hajde da razumijemo nas kontinentalce, ali ovi koji imaju more u dvorištu bi morali biti agilniji.
Kad se samo sjetim kako je pržilo na Špičniku 1989. a brojalo se nekih 020.

Slušaj ti sa Špičnika.!
Pratim ja koliko si ti aktivan.
Gledam te skoro svaki dan kako ispred karaule šetaš sa ovom maskirnom uniformom.
Vjerojatno i tebi fali sunca pa po krugu karaule hvataš zrake sunca, ali te uhvatio samo fotoaparat.

Nego da ti ne bude dosadno da te ovo pitam.
Podsjetio me je naš član foruma Flexi.
Čemu je služio i jeli imao naziv onaj veliki stražnji džep na vjetrovki koji se je mogao otvarati patentom sa lijeve bočne i sa desne bočne strane.
I jesi li ga ti koristio za neke JNA potrebe.!?
Pokušao sam naći sliku tih džepova i vjetrovke ali ne ide..!
Hhahahahha, bravo ovo je super pitanje podsjetio si me na korištenje tog džepa u "JNA" potrebe na moj način. Bio je 26.11.1988. moj rođendan, došla mi je sestra sa svojim suprugom u posjetu, a povratku u kasarnu sam u tom džepu unio flašu crnog vina, sječam se da je bilo neko proizvedeno u Srbiji "Vino Župa" Aleksandrovac jer sam ga popio sa jednim drugom kojem se više ne sječam imena ali je bio baš iz Aleksandrovca, ostao je kao desetar u četi.E tu flašu vina smo popili na klupi ispred telefonskih govornica a bilo je i neko pečenje. Tako da znaš, a to piše i u pravilu službe JNA, zadnji džep na vjetrovki služi da se u njemu švercuje vino u kasarnu.

Na vrh Go down
halo 92
Desetar
Desetar

Broj komentara : 275
Član od : 2014-08-22
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Tue Aug 26, 2014 3:38 pm

@šepa (citat):

NEKADA GLAVNI ULAZ KPS U KASARNU, KOD OVOG DRUGOG PROZORA DO ULICE NA PRVOM SPRATU JE BIO MOJ KREVET

KUPAONICA SA DIMNJAKOM

HOTEL ZA OFICIRE

ULAZ U GRANIČNI VOD

TRPEZARIJA

Gledam ove slike koje si postavio i prisećam se kako je to sve izgledalo  oktobra 1980. U toj kasarni sam ostavio nešto više od godinu dana svog života.  Zgrade su manje-više iste, ali ova ulica ispred zgrade komande je bila neasfaltirana, takođe  i ulica između kasarne i Livnice, kao i ceo krug kasarne.  Ne znam kako je bilo osam godina kasnije, kada si ti bio u vojsci. Po tome gde ti je bio krevet zaključujem da si bio Treća četa, odnosno u moje vreme je tamo bila ta četa. Možda je kasnije to promenjeno. U zgradi na suprotnoj strani bile su Prva i Druga četa. I inače, kasarna je bila dosta neuređena. U suterenu, gde se delom odvijala nastava, a delom čistilo naoružanje, bili du zemljani podovi, a  dobar deo tog suterenskog prostora se uopšte nije koristio jer je bio užasno zapušten.  Iza ove ford fijeste se vidi  malo brdo, to je bio ukopani magacin sa municijom. Dobra strana ove kasarne je što je mala, pa se straža razvodila za pet minuta, za razliku recimo od Kadetnice, gde je to trajalo dosta duže.
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Wed Aug 27, 2014 3:05 pm

@halo 92 (citat):
@šepa (citat):

KUPAONICA SA DIMNJAKOM

HOTEL ZA OFICIRE

ULAZ U GRANIČNI VOD

TRPEZARIJA

Gledam ove slike koje si postavio i prisećam se kako je to sve izgledalo  oktobra 1980. U toj kasarni sam ostavio nešto više od godinu dana svog života.  Zgrade su manje-više iste, ali ova ulica ispred zgrade komande je bila neasfaltirana, takođe  i ulica između kasarne i Livnice, kao i ceo krug kasarne.  Ne znam kako je bilo osam godina kasnije, kada si ti bio u vojsci. Po tome gde ti je bio krevet zaključujem da si bio Treća četa, odnosno u moje vreme je tamo bila ta četa. Možda je kasnije to promenjeno. U zgradi na suprotnoj strani bile su Prva i Druga četa. I inače, kasarna je bila dosta neuređena. U suterenu, gde se delom odvijala nastava, a delom čistilo naoružanje, bili du zemljani podovi, a  dobar deo tog suterenskog prostora se uopšte nije koristio jer je bio užasno zapušten.  Iza ove ford fijeste se vidi  malo brdo, to je bio ukopani magacin sa municijom. Dobra strana ove kasarne je što je mala, pa se straža razvodila za pet minuta, za razliku recimo od Kadetnice, gde je to trajalo dosta duže.
Pa vidi, ako izuzmemo taj asfalt koji je bio postavljen na ove dvije ulice, pistu za postrojavanje i stazu ispred komande i trpezarije, siguran sam da se ništa drugo nije razlikovalo, pa ni danas 25 godina poslije. Znam da je tako bilo i 7-8 godina ranije jer je moj blizak rođak bio tu a poslije na karauli Olšava (Dravogradski odsjek).Nama nisu držali nikakvu obuku u suterenu ali sam bio više puta dole i bila je zemlja i tada.U jednoj dužoj prostoriji smo jedno vrijeme mogli gađati iz vazdušne puške, a drugim situacijama smo ubijali vrijeme.Danas samo nema ograde i poneki ulaz je dograđen i sl. sve je isto.Inače bio sam ja II četa ali su nas poslije preselili kod kapije na I sprat.Pomenuo si stražu, bio sam na straži sedam dana i taj dio, prostorije straže je jedini koji je imao novouređeni prostor, mislim toalet, umivaonik, krevete i sl. ali za sedam dana nisam spavao nikada u komadu više od pola sata.Doveli su nas do potpune iscrpljenosti, da smo spavali na nogama, teturali i sl. uz bezbroj uzbuna. Mislim da drugima nisu to radili ali mi smo imali jednog desetara koji je bio psihopata, mislim da vojnik graničar zna o kome govorim.Ja sam na stražarskom mjestu kod graničnog voda naslonjen na zid spavao na nogama, pa valjda straža treba biti odmorna, budna i sl.
Na vrh Go down
halo 92
Desetar
Desetar

Broj komentara : 275
Član od : 2014-08-22
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Thu Aug 28, 2014 1:24 am

@šepa (citat):

...

Taj je zaista bio psihopata. Pa straža je u toj kasarni bila kao odmor.
Vidim na "google street" da su zgrade ostale, a da je krug malo izmenjen. Jedino ne mogu da vidim od jednog drveta prozor na drugom spratu zgrade komande, pogled sa kruga, na kome je bio telefon "92", gde sam proveo osam meseci.
Hm, lepa vremena.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Thu Aug 28, 2014 4:02 am

@halo 92 (citat):

Po prekomandi, u martu 1981, bio sam u komandi granične oblasti i radio sam na dežurnom telefonu 92 (otuda i ovakvo moje ime na forumu), gde su stizale sve informacije sa karaula.

Šepa.
Dajte mi objasni jednu stvar ovo me buni.
Kada smo sa karaula zvali telefonom komandu graničnog odsjeka u Mariboru je li se spominjalo ovo ime "92" ili "Cerovica".!?
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Today at 9:00 am

Na vrh Go down

Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 11/14Idi na stranicu : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Next
 Similar topics
-
» Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» Karaula "Božidar Crnatović - Besko" 1986/1987 - 28. granični odsjek Prizren
» Karaula 'Kapunar' - granični odsek Maribor