FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next
AutorPoruka
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 398
Član od : 2012-04-27
Dob : 46
M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Mon Jul 16, 2012 7:41 pm

@purger (citat):
Analizom ratnih zbivanja nećemo daleko  No

Slažem se, meni je samo bilo interesantno da je naš komandant(vojnika graničara i moj), poslije došao na službu u njegov grad. Na kraju krajeva to nije ni bitno, kad bi pratili svačiji put tokom ratnih zbivanja zaista ne bi stigli daleko.Pozzz
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "ŠPIČNIK" VP-5457,Granični odsjek Maribor Sept. 1988-1989. godine   Tue Jul 17, 2012 7:20 pm

@šepa (citat):

Slažem se, meni je samo bilo interesantno da je naš komandant (vojnika graničara i moj), poslije došao na službu u njegov grad.
Na kraju krajeva to nije ni bitno, kad bi pratili svačiji put tokom ratnih zbivanja zaista ne bi stigli daleko.
Pozzz

Arrow Nas je samo zanimalo da li se radi o istom kapetanu I klase Velimiru Bajatu koji je sa nama bio u Mariboru u kasarni "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3 - godina 1988.!
Arrow Morat će mo se još strpiti dok ne dođe netko tko ga poznaje i tko je bio sa njim u Splitu ako se radi o istoj osobi o kojoj govorimo tj. pišemo.
Arrow Nas ne zanima njegov ratni put i tome slično samo nas zanima da li se rdai o istoj osobi.. Rolling Eyes Shocked Twisted Evil Suspect No

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4652
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Sat Jul 21, 2012 1:04 am

Diskusije u vezi s problemima ishrane u JNA su kao zasebna tema prebačene u kantinu: OVDJE
Na vrh Go down
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com
graničar šentilj
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
Član od : 2011-10-27

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Sat Jul 21, 2012 2:04 pm

Pozdrav svima.
Šepa tebi posebno,ja sam bio na karauli Šentilj,a ne na Slatkom vrhu.
Išli smo zajedno u Ljubljanu i odlično se sjećaš svih detalja,a što se tiče onog marša bilo je to u Lenart,tadašnji ogrug Lendava i bilo je jako hladno,a jeli smo jabuke kojih je bilo u izobilju.
Onaj momak skojim smo se družili u Ljubljani je čini mi se bio iz Dervente,ali već je prošlo 23 godine pa se baš najbolje i ne sjećam...
Na vrh Go down
graničar šentilj
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
Član od : 2011-10-27

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Sat Jul 21, 2012 2:11 pm

@Vojnik Graničar (citat):
ŠEPA...!!!        

Potrudio sam se i malo sam listao dnevnik.!!!
I pronašao sam ovo.!!!
Dana 7.3.1989. god. utorak, svanio je sunčan dan.  
Jutros je ispred karaule "Ceršak" došao kamion iz Mariborskog graničnog odsjeka.
U kamionu su se nalazili graničari i njihovi psi.
Sa karaule "Ceršak" se u kamion ukrcao jedan graničar (kerovođa) i njegov pas.
Komandir karaule je odredio da to bude vojnik       KAIŠIĆ (ime ne znam).        
Nakon što su se ukrcali u kamion odvezeni su u Ljubljanu gdje će se vršiti obuka vojnika - kerovođa i njihovih pasa.
Dana 27.3.1989. god. ponedjeljak, jutros je bila magla.  
Navečer je iz Ljubljane na karaulu "Ceršak" sa kamionom dovezen graničar - kerovođa Kaišić i njegov pas.
Sa njim je kamionom došao i kapetan Živadonović.
Usput je na karauli održao sastanak na kojem je iznosio situaciju na Kosovu.
Također je govorio i o upotrebi vatrenog oružja.

ŠEPA, ispada da smo se vidjeli ispred karaule "Ceršak".
Sada je na tebi da se pokušaš sjetiti ovog kerovođe KAIŠIĆA koji je sa tobom išao u Ljubljanu na obuku službenih pasa.!!!

Mislim da je sa nama sa karaule Ceršak bio vojnik Cvetković inače moj drug iz kasarne melje,ali nisam siguran
sjećam se te vožnje u kamionu pod ceradom,psi su imali brnjice ali veoma često su nasrtali jedan na drugoga,režali i srali kao grlice...

Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Sat Jul 21, 2012 3:04 pm

@graničar šentilj (citat):
Pozdrav svima.
Šepa tebi posebno,ja sam bio na karauli Šentilj,a ne na Slatkom vrhu.
Išli smo zajedno u Ljubljanu i odlično se sjećaš svih detalja,a što se tiče onog marša bilo je to u Lenart,tadašnji ogrug Lendava i bilo je jako hladno,a jeli smo jabuke kojih je bilo u izobilju.
Onaj momak skojim smo se družili u Ljubljani je čini mi se bio iz Dervente,ali već je prošlo 23 godine pa se baš najbolje i ne sjećam...

Pozdrav i tebi, drago mi je da si živ i zdrav. Pa tačno je prošlo je puno godina pa mi se ponešto i pomiješalo, bio sam ubijeđen da si bio na Slatkom vrhu, sad više nije ni važno.Pročitao sam ranije tvoje komentare ali nisam ni pretpostavio da si ti. U svakom slučaju pozdravljam te, čujemo se.

Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: Dan Graničara 15.August   Mon Aug 13, 2012 9:14 pm

Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3415
Član od : 2012-02-13
Dob : 52

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Mon Aug 13, 2012 9:20 pm

Bravo šepa cheers ,postavi još,samo da nebudu "mutne"! sunny
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Mon Aug 13, 2012 9:22 pm

@ZAGORAC (citat):
Bravo šepa  cheers ,postavi još,samo da nebudu "mutne"! sunny

ovo je bilo hitno sa fotke na mobitel, bez skenera, biće bolje
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Tue Aug 14, 2012 9:52 pm

Šepa,iscurile mi oči,ali slika nema...... No
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "ŠPIČNIK" VP-5457,Granični odsjek Maribor Sept. 1988-1989. godine   Wed Aug 15, 2012 10:28 am

Arrow ŠEPA..!!! sunny bounce  Smile  Very Happy
Ko je na ovoj slici.!!??? Exclamation Question  Suspect  No
Je li ova slika doista ovako mutna ili je to zbog tvoga mobitela.!? Exclamation Question
A nisi nam objasnio ni gdje je slikano, kao ni bilo što u vezi natpisa na onoj tabli, u vezi ove rampe ili bilo što oko nastanka ove fotografije.!!??
Daj se malo potrudi šteta da o tome ništa ne znamo.!!! Rolling Eyes Shocked

Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Wed Aug 15, 2012 11:04 pm

Arrow ŠEPA..!!! sunny bounce Smile Very Happy
Ko je na ovoj slici.!!??? Exclamation Question Suspect No
Je li ova slika doista ovako mutna ili je to zbog tvoga mobitela.!? Exclamation Question
A nisi nam objasnio ni gdje je slikano, kao ni bilo što u vezi natpisa na onoj tabli, u vezi ove rampe ili bilo što oko nastanka ove fotografije.!!??
Daj se malo potrudi šteta da o tome ništa ne znamo.!!! Rolling Eyes Shocked
Ovo sam ja na fotografiji a ona nije ovako mutna nego sam papirnu fotografiju snimio mobitelom. Fotografija je snimljena na malograničnom prelazu CIRINGA kod graničnog kamena 92 na rejonu prema Šentilju. Na velikoj tabli iza mojih leđa naravno piše Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija, a drug koji je slikao mislim da je bio desetar Nebojša Petrović, sa aparatom naravno stoji na Austrijskoj strani. Ovo je bilo najosjetljivije mjesto na našim rejonima jer se na obje strane moglo preći autom a rampa je bila zaključana samo katancom ( Slovenci kažu "obešanka").Na ovom mjestu se odigrao i onaj incident o kojem sam ranije pisao kada je vojnik iz graničnog voda izrešetao prelaznike rafalom. Prelaz je dva dana sedmično radio kao međunarodni prelaz za građane iz graničnog pojasa kada bi policija bila na prelazu a ostalo vrijeme je bio "naš". Desno od mene je bio policijski kiosk, a iznad u šumi rov u kojem sam proveo noći i noći.

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "ŠPIČNIK" VP-5457,Granični odsjek Maribor Sept. 1988-1989. godine    Sun Aug 19, 2012 8:09 am

Citat :

Ovo sam ja na fotografiji a ona nije ovako mutna nego sam papirnu fotografiju snimio mobitelom.
Fotografija je snimljena na malograničnom prelazu CIRINGA kod graničnog kamena 92 na rejonu prema Šentilju.
Na velikoj tabli iza mojih leđa naravno piše Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija, Arrow Arrow  Arrow a drug koji je slikao mislim da je bio desetar Nebojša Petrović, sa aparatom naravno stoji na Austrijskoj strani. Smile Very Happy  bounce
Ovo je bilo najosjetljivije mjesto na našim rejonima jer se na obje strane moglo preći autom a rampa je bila zaključana samo katancom ( Slovenci kažu "obešanka").
Na ovom mjestu se odigrao i onaj incident o kojem sam ranije pisao kada je vojnik iz graničnog voda izrešetao prelaznike rafalom.
Prelaz je dva dana sedmično radio kao međunarodni prelaz za građane iz graničnog pojasa kada bi policija bila na prelazu a ostalo vrijeme je bio "naš".
Desno od mene je bio policijski kiosk, a iznad u šumi rov u kojem sam proveo noći i noći.

Arrow  Arrow  Arrow ŠEPA...!!!
Od mene sutra imaš jedan veliki + za ilegalni prelazak vojnika JNA na teritorij Austrije i slikavanje sa Austrijske strane.!!!
Samo Šepa daj potrudi se valjda netko u Zenici ima skener.
Nije to danas neki luksuz, volio bi te tvoje slike viditi ali ne ovako mutne.!!!
Prošetak do neke firme privatne, državne neko ga sigurno ima i te slike skeniraj pa da vidimo kako je bilo na karauli "ŠPIČNIK"...

Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Sun Aug 19, 2012 10:36 pm

Citat :

Ovo sam ja na fotografiji a ona nije ovako mutna nego sam papirnu fotografiju snimio mobitelom.
Fotografija je snimljena na malograničnom prelazu CIRINGA kod graničnog kamena 92 na rejonu prema Šentilju.
Na velikoj tabli iza mojih leđa naravno piše Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija, Arrow Arrow Arrow a drug koji je slikao mislim da je bio desetar Nebojša Petrović, sa aparatom naravno stoji na Austrijskoj strani. Smile Very Happy bounce
Ovo je bilo najosjetljivije mjesto na našim rejonima jer se na obje strane moglo preći autom a rampa je bila zaključana samo katancom ( Slovenci kažu "obešanka").
Na ovom mjestu se odigrao i onaj incident o kojem sam ranije pisao kada je vojnik iz graničnog voda izrešetao prelaznike rafalom.
Prelaz je dva dana sedmično radio kao međunarodni prelaz za građane iz graničnog pojasa kada bi policija bila na prelazu a ostalo vrijeme je bio "naš".
Desno od mene je bio policijski kiosk, a iznad u šumi rov u kojem sam proveo noći i noći.

Arrow Arrow Arrow ŠEPA...!!!
Od mene sutra imaš jedan veliki + za ilegalni prelazak vojnika JNA na teritorij Austrije i slikavanje sa Austrijske strane.!!!
Samo Šepa daj potrudi se valjda netko u Zenici ima skener.
Nije to danas neki luksuz, volio bi te tvoje slike viditi ali ne ovako mutne.!!!
Prošetak do neke firme privatne, državne neko ga sigurno ima i te slike skeniraj pa da vidimo kako je bilo na karauli "ŠPIČNIK"...
Ma čovječe imam ga ja u kancelariji, jednostavno zaboravim. Bićeeeeeeee!!!!

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "ŠPIČNIK" VP-5457,Granični odsjek Maribor Sept. 1988-1989. godine   Mon Aug 20, 2012 10:26 am

Evo od mene danas imaš jedan veliki + za ilegalni prelazak vojnika JNA na teritorij Austrije i slikavanje sa Austrijske strane.!!!
Arrow Arrow Arrow Tako ti reputaciju podižem sa Arrow 10 na Arrow 11.!!! Smile Very Happy bounce
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "ŠPIČNIK" VP-5457,Granični odsjek Maribor Sept. 1988-1989. godine   Mon Aug 27, 2012 9:47 am

Vi sa karaule "ŠPIČNIK" ste u uniformi i naoružani prelazili graničnu liniju između Jugoslavije i Austrije i slikavali ste se sa njihova teritorija.!!
A pogledaj Shocked ovu snimku graničari Sjeverne Koreje i Južne Koreje..!!! Exclamation Shocked
Nikome ne pada na pamet da pređe graničnu liniju.!!!
Ma ni da pokušaju nešto takvo.
Ali i oni se slikavaju za uspomenu         , obrati pažnju pred kraj snimka kako jedan po jedan dolazi do granične linije dviju država te se slikavaju.!!    

Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: slikanje na granici   Mon Aug 27, 2012 6:54 pm

Vi sa karaule "ŠPIČNIK" ste u uniformi i naoružani prelazili graničnu liniju između Jugoslavije i Austrije i slikavali ste se sa njihova teritorija.!!
A pogledaj Shocked ovu snimku graničari Sjeverne Koreje i Južne Koreje..!!! Exclamation Shocked
Ali i oni se slikavaju za uspomenu , obrati pažnju pred kraj snimka kako jedan po jedan dolazi do granične linije dviju država te se slikavaju.!!
Ovo je igra živaca, a jesi li primjetio kako ovaj iz Sjeverne Koreje kaže svom drugu "kad se onaj Šepa sa Špičnika mogao slikati preko granice možemo i mi ovdje na samoj liniji, neka ovi Južnjaci gledaju", a mi imamo i SAMSUNG aparat.

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "ŠPIČNIK" VP-5457,Granični odsjek Maribor Sept. 1988-1989. godine.   Tue Aug 28, 2012 7:43 pm

Citat :
VOJNIK GRANIČAR

A pogledaj Shocked ovu snimku graničari Sjeverne Koreje i Južne Koreje..!!! Exclamation Shocked
Ali i oni se slikavaju za uspomenu         , obrati pažnju pred kraj snimka kako jedan po jedan dolazi do granične linije dviju država te se slikavaju.!!    
Citat :

ŠEPA...!!!

Ovo je igra živaca, a jesi li primjetio kako ovaj iz Sjeverne Koreje kaže svom drugu " Arrow Arrow  Arrow  No  pale  Embarassed kad se onaj Šepa sa Špičnika mogao slikati preko granice možemo i mi ovdje na samoj liniji, neka ovi Južnjaci gledaju", a mi imamo i SAMSUNG aparat.

ŠEPA...!!!  
Arrow Pade mi na pamet Rolling Eyes kao si ovo rekao imaš li možda koju sliku Shocked da si se ti slikao na teritoriju Austrije Smile Very Happy  bounce .!!!???

Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Fri Sep 14, 2012 10:45 am

@šepa (citat):
@ZAGORAC (citat):
Bravo šepa  cheers ,postavi još,samo da nebudu "mutne"! sunny

ovo je bilo hitno sa fotke na mobitel, bez skenera, biće bolje

Što je šepa? Spavaš?
Neću valjda ja da čuvam i vašu granicu?  scratch
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Fri Sep 14, 2012 2:10 pm

Ma ipak si ti graničar ....U Duši!!!! Very Happy

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Fri Sep 14, 2012 2:21 pm

Samo uspomene.....ništa drugo!
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Fri Sep 14, 2012 2:27 pm

Dok živimo mi, živjeti će i naše uspomene, a one nam u životu jedino i ostaju!!!

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "ŠPIČNIK" VP-5457, Granični odsjek Maribor Sept. 1988-1989. godine.   Sat May 04, 2013 7:15 am

Za ovo pitanje je kriv Kemo Specijalac.
Prije nego sam iznenada otišao na dugoooootrajni godišnji odmor nešto sam primijetio ali te tada nisam upio pitati.
Pogledaj sliku ove: "Dozvola za vanredni izlazak van kruga kasarne za.....".
Na njoj piše u rubrici vojna pošta i mjesto ovo: "V.P. 5457 Maribor".
Kad vidiš moja karaula "Ceršak" se vodila pod istom vojnom poštom i istim mjestom, tako se i tvoja karaula vodila pod istom vojnom poštom i mjestom.
Sad mi nije jasno, da li su sve karaule u Graničnom odsjeku Maribor imale pečat i oznaku V.P. 5457 Maribor.
Ako je to tako onda ova dozvola može biti izdana u bilo kojoj karauli Graničnog odsjeka Maribor.

I druga stvar.
Jedva ti pronašao karaulu.
Nikada niže nije kotirala.
Prvo sam pomislio da si je izbrisao a onda vidim da moram prelistati drugu stranu Slovenije i nađem je negdje na sredini druge stranice.
Ovo je nedopustivo.!!
He he he he he

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Sat May 04, 2013 8:38 am

Pitanje za Šepu ili Graničara

Nikako da dešifriram ove škrabotine... Nekde od gore, do datuma, još malo nagađam, ali šta piše dole

Razlog izlaska: Dobra sestra? Stvarno, ozbiljno pitanje šta je bio razlog?

Kde je čin i ime starešine, da nije samo prezime Paunovič?

Inače koliko imam sreče u životu, ja takve dozvole nisam video. A po pokupljanje pošte za karaulu kad smo odlazili, dozvola nam je bio AP M70 sa jednim okvirom municije. Verovatno toga kod vas nije bilo.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Broj komentara : 17847
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Sat May 04, 2013 1:47 pm

@Pero™ (citat):
Razlog izlaska: Dobra sestra? Stvarno, ozbiljno pitanje šta je bio razlog?

Ovo bi Pero definitivno mogao za nekoga bit razlog da ti da izlazak !! Laughing Laughing
Ali piše - 'Poseta sestre', vidio sam odmah, nije baš tako nečitljivo. Very Happy
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.   Today at 1:48 am

Na vrh Go down

Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/14Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next
 Similar topics
-
» Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» Karaula "Božidar Crnatović - Besko" 1986/1987 - 28. granični odsjek Prizren
» Karaula 'Kapunar' - granični odsek Maribor