FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Ilirska Bistrica 1986/87 pešadija

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Goran67
Džomba
Džomba

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 116
Član od : 2011-07-17
Dob : 49
M(j)esto Zrenjanin

KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica 1986/87 pešadija   15.07.15 13:25

Nisam siguran, pogađam, možda se radi o potvrdi, o završenoj predvojničkoj obuci, koja se u u to vreme sprovodila, tokom leta,  za one omladince koji nisu pohađali srednju školu. Oni koji su išli u srednju školu, imali su predmet opštenarodna odbrana i društvena samozaštita, čije pohađanje ih je oslobađalo predvojničke obuke.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 17785
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica 1986/87 pešadija   15.07.15 13:45

@Goran67 (citat):
Nisam siguran, pogađam, možda se radi o potvrdi, o završenoj predvojničkoj obuci, koja se u u to vreme sprovodila, tokom leta,  za one omladince koji nisu pohađali srednju školu.

O tome se radi, da.
Na vrh Go down
Alen P
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-01-27

KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica 1986/87 pešadija   27.01.16 17:07

Sluzio sam u Ilirskoj Bistrici 1987, pozdrav za sve, a posebno clana M-53, mislim da ga se secam.
Na vrh Go down
Raso nov 84/85
Gušter
Gušter

Član od : 2016-04-03

KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica 1986/87 pešadija   03.04.16 22:03

Dzomba/Goran67   .....  procitavsi tvoj post ganulo me jer ja sam novembarska klasa 84/85  VP 7640/11A . Bio sam pjesadija novembar/decembar,nisandzija RB treci vod,kom.por. Radovanovic Radoje...kap.Spajic Branislav...Januar sam otisao u Slavonsku Pozegu polozio C kategoriju i vratio se u Ilinsku Bistricu..i ostattak vojnog roka proveo tu. Bili smo u novoj zgradi preko puta komande,a kao pjesadinac ta dva mjeseca sam itekako upoznao streliste Milanka gdje se desio vjerovatno ste to prepricavali gdje je desetar mitraljeskog odjeljenja nazalost nastradao.Veliki pozdrav i veoma me zanima sta se desilo sa kapetanom Spajicem,a pogotovo sa tadasnjim porucnikom Radovanovicem.... Ako ima neko iz ove klase neka se javi.
Na vrh Go down
Raso nov 84/85
Gušter
Gušter

Član od : 2016-04-03

KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica 1986/87 pešadija   03.04.16 22:05

Evo sjetih se da je moja klasa tad pravila atletsku stazu i stadio u Bistrici negdje u blizini radionice vojne..ne mogu da se sjetim kakao se zove.
Na vrh Go down
Goran67
Džomba
Džomba

Broj komentara : 116
Član od : 2011-07-17
Dob : 49
M(j)esto Zrenjanin

KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica 1986/87 pešadija   16.08.16 18:57

Prijatelju Raso nov 84/85, odgovaram ti sa velikim zakašnjenjem i zato sumnjam da ćeš uopšte videti ovaj moj odgovor. Ali ipak... O sudbini kapetana Spajića, nažalost, ništa ne znam. O tadašnjem poručniku, a u moje vreme već kapetanu sam saznao neke stvari. Izvesni Simić je 1998. godine bio u Ilirskoj Bistrici, (sledi citat) obišao Kotu i u onim zgradama lijevo od stacionara, potražio svoga komandira Rašu. Kad ono njegovo ime, zvoni, ali nitko se ne javlja. Bacio je u njegov poštanski sandučić svoju vizitku. Nazvao je telefonski Simića za četiri godine iz Dominikanske Republike . . ., i sad će se naći. Ima tri braka iza sebe, troje djece, uređuje interijere, . . .  interesantan put . . . 
Ovu priču sam ja dobio mailom u aprilu 2015. godine.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica 1986/87 pešadija   Today at 15:59

Na vrh Go down

Ilirska Bistrica 1986/87 pešadija
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Ilirska Bistrica 1986/87 pešadija
» Kasarna ''4 Juli'' - ''Trnovo'' Ilirska bistrica,ono sto je ostalo od nje danas !!!
» Ilirska Bistrica - izviđači
» XIII PROLETERSKA BRIGADA RADE KONČAR VP 7640 ILIRSKA BISTRICA
» Ilirska Bistrica 1988/89 LARD