FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Sinj - Tadija Anušić 1990/91

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
MUHO
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2012-05-30
Dob : 44
M(j)esto Crna Gora

KomentarNaslov komentara: Re: Sinj - Tadija Anušić 1990/91   24.03.13 4:08

ja sam bio ves PIONIRSKA INZINJERIJA kod porucnika Moric Damir
Na vrh Go down
MUHO
Gušter
Gušter

M(j)esto Crna Gora

KomentarNaslov komentara: Re: Sinj - Tadija Anušić 1990/91   31.03.13 3:17

Koliko ja vidim nikoga nema iz klase mart 1991/92 god
Na vrh Go down
balango
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2013-08-09
Dob : 54
M(j)esto Vrbas Vojvodina

KomentarNaslov komentara: Re: Sinj - Tadija Anušić 1990/91   09.08.13 11:09

Kao i vecina i ja sam slucajno naleteo na ovaj forum i sa ushicenjem procitao komentare na ovu temu . U kasarni Tadija Anusic sam sluzio vojni rok 1981/1982 oktobarska klasa kao radio-telegrafista kod komandira voda st. vod I kl. Glavinic-a . Ukoliko me secanja koja naviru , doduse jako tesko , nevaraju komandir cete je bio tada tek pridosao sa akademije p.p. Protic . Njemu nadredjeni je bio kapetan Ludvik . Bila su to lepa i srecna vremena a sa slika i spota se secam zgrade sa spavaonama , stacionara , ucionica , piste ....O morzeovoj azbuci da negovorim jer i sada sebe ponekad uhvatim da na ivici stola ili necem slicnom kuckam slova ili brojeve . Neko je spomenuo i Kukuzovac i pesacenje do njega koje nikad necu zaboraviti kao i "gostoprinstvo" stanovnika na putu do njega kada smo zedni i umorni stali da zamolimo za casu vode . Sve u svemu to su bili zaista lepi dani provedeni sa klasicima iz svih krajeva tadasnje Juge . Doduse nesecam se poimenice puno njih osim par drugara i to Sime i Nino iz Zadra Jasminko iz Ploca ( bivse kardeljevo ) , aleksandar iz uzica i to je to ( ubi me ovaj Alchajmer ) . Prekomandu sam dobio u Zadar u kasarnu komande grada gde je bila SRO a gde je komandir centra veze bio stariji vodnik Babac Srecko koga sam devedesetih kada sam bio vojnik po ugovoru sreo u Batajnici . Usput sam i mesec dana bio na otkomandu u Benkovcu . Vojnickih dana se cesto secam sa zadovoljstvom jer kao sto rekoh behu to ipak kada sve saberes i oduzmes zaista lepi dani i voleo bih jos jednom ako mi se ukaze prilika videti kasarnu kao i cuti sta je sa mojim klasicima ukoliko iko od njih poseti ovaj sajt .
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3111
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Sinj - Tadija Anušić 1990/91   09.08.13 11:13

balango, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
MUHO
Gušter
Gušter

M(j)esto Crna Gora

KomentarNaslov komentara: Re: Sinj - Tadija Anušić 1990/91   18.11.13 0:53

imalji ko iz klase mart 1991 god Sinj pionirska inzinjeria kod por.Moric Damir
Na vrh Go down
besim
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2013-12-07
Dob : 49
M(j)esto Prizren

KomentarNaslov komentara: Re: Sinj - Tadija Anušić 1990/91   07.12.13 23:41

ja sam vojnik klase mart 86/87 Osmankaj Besim ( zvani sok ) is Prizrena drzava Kosovo albanac pozdravljam sve generacije 86/87 posebno majora Zdravko Skarpa sa podrsku koj mi je dao u jednom slucaju koje sam bio u pravu i koje me pomagao da sam pravi albanac . Puno zahvalim Hrvatska sto je danas samo stalna drzava kao i Kosova.Pozdravam neko vojnika iz hercek bosne Culjaka,Cehic,Zukic,Domeni,Drazeni i drugovi is Kosove
Na vrh Go down
MUHO
Gušter
Gušter

M(j)esto Crna Gora

KomentarNaslov komentara: Re: Sinj - Tadija Anušić 1990/91   09.05.14 4:10

Nikoga nema iz klase 1991/92
Na vrh Go down
MUHO
Gušter
Gušter

M(j)esto Crna Gora

KomentarNaslov komentara: Re: Sinj - Tadija Anušić 1990/91   09.05.14 4:11

Moje ime je Musa Hodzic iz Bara Crna Gora
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 471
Član od : 2013-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: Sinj - Tadija Anušić 1990/91   10.05.14 22:02

@balango (citat):
Kao i vecina i ja sam slucajno naleteo na ovaj forum i sa ushicenjem procitao komentare na ovu temu . U kasarni Tadija Anusic sam sluzio vojni rok 1981/1982 oktobarska klasa kao radio-telegrafista kod komandira voda st. vod I kl. Glavinic-a . Ukoliko me secanja koja naviru , doduse jako tesko , nevaraju komandir cete je bio tada tek pridosao sa akademije p.p. Protic . Njemu nadredjeni je bio kapetan Ludvik . Bila su to  lepa i srecna vremena a sa slika i spota se secam zgrade sa spavaonama , stacionara , ucionica , piste ....O morzeovoj azbuci da negovorim jer i sada sebe ponekad uhvatim da na ivici stola ili necem slicnom kuckam slova ili brojeve . Neko je spomenuo i Kukuzovac i pesacenje do njega koje nikad necu zaboraviti kao i "gostoprinstvo" stanovnika na putu do njega kada smo zedni i umorni stali da zamolimo za casu vode . Sve u svemu to su bili zaista lepi dani provedeni sa klasicima iz svih krajeva tadasnje Juge . Doduse nesecam se poimenice puno njih osim par drugara i to Sime i Nino iz Zadra Jasminko iz Ploca ( bivse kardeljevo ) , aleksandar iz uzica i to je to ( ubi me ovaj Alchajmer ) . Prekomandu sam dobio u Zadar u kasarnu komande grada gde je bila SRO a gde je komandir centra veze bio stariji vodnik Babac Srecko koga sam devedesetih kada sam bio vojnik po ugovoru sreo u Batajnici . Usput sam i mesec dana bio na otkomandu u Benkovcu . Vojnickih dana se cesto secam sa zadovoljstvom jer kao sto rekoh behu to ipak kada sve saberes i oduzmes zaista lepi dani i voleo bih jos jednom ako mi se ukaze prilika videti kasarnu kao i cuti sta je sa mojim klasicima ukoliko iko od njih poseti ovaj sajt .  

¸Jel možda u tvoje vrijeme u kasarni bio Červar Nenad poručnik ili eventualno potporučnik u tvoje doba?
Na vrh Go down
balango
Gušter
Gušter

M(j)esto Vrbas Vojvodina

KomentarNaslov komentara: Re: Sinj - Tadija Anušić 1990/91   17.05.14 22:15

more6 : nesecam se nikoga sa tim imenom i cinom u radio teleprinterskoj ceti , dok za druge cete nisam siguran
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Sinj - Tadija Anušić 1990/91   18.05.14 0:34

@balango (citat):
more6 : nesecam se nikoga sa tim imenom i cinom u radio teleprinterskoj ceti , dok za druge cete nisam siguran

Došao je u Pulu navodno iz Sinja tako su pričali i bio je komandir relejcima.Inače moj školski kolega koji je služio u Sinju znao je Červara,što znači da je bio tamo samo je pitanje gdje.
Na vrh Go down
balango
Gušter
Gušter

M(j)esto Vrbas Vojvodina

KomentarNaslov komentara: Re: Sinj - Tadija Anušić 1990/91   18.05.14 12:35

U radio relejnoj ceti , mozda , ali kod telegrafista i teleprinterista nije sigurno tako da ti nemogu pomoci
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Sinj - Tadija Anušić 1990/91   03.06.14 3:30

U redu je kolega hvala ti na trudu.
Na vrh Go down
Marjan1
Gušter
Gušter

Član od : 2014-07-08

KomentarNaslov komentara: Re: Sinj - Tadija Anušić 1990/91   08.07.14 12:06

Pozdrav svima! I ja sam slucajno naleteo na ovaj forum. U toj kasarni sam služio vojni rok u majskoj klasi 85/86 kao radio-telegrafista. Kapetan Ludvik, poručnik Protič. Posle skračene obuke (3 mesece) bio sam radiotelegrafista pod komandom p. Protiča. Dobro se sječam Kukuzovca, straže na Biokovu, a imena sovojnika !?
Na vrh Go down
Jonovski
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-02-04

KomentarNaslov komentara: Re: Sinj - Tadija Anušić 1990/91   04.02.16 16:53

Jovan Jonovski iz Skoplja, 90/91 relejac, Secam se kapetana Pavlovica i Kurbasica, posle prekomanda u Splitu t.e na Kozjaku iznad Kastela, postu dobijao is Kastel Sucurca
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba

Broj komentara : 152
Član od : 2013-11-11
Dob : 49
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Sinj - Tadija Anušić 1990/91   04.02.16 23:33

Dok si ti bio na vrhu Kozjaka 90/91 ja sam živio u mjestu odkud si dobijao poštu.Pozdrav od relejca 86/87
Na vrh Go down
Jonovski
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-02-04

KomentarNaslov komentara: Re: Sinj - Tadija Anušić 1990/91   20.02.16 0:36

u Sinju smo imali prvu opstojugoslovensku klapu i bila je bas od Vardara pa do Triglava, na zalost nesecam se ni jednog imena
Na vrh Go down
Neven Pendelj
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2016-02-21

KomentarNaslov komentara: Re: Sinj - Tadija Anušić 1990/91   21.02.16 13:06

Ima li neko poznanika/člana porodice da je bio u Sinju (kasarna Tadija Anušić) na obuci 1965 ?
P.S. Moj djed je bio u Sinju na obuci. Nakon toga prekomanda (Kasarna Lora, Split).
Na vrh Go down
Vjeko70
Gušter
Gušter

Član od : 2016-03-27

KomentarNaslov komentara: Re: Sinj - Tadija Anušić 1990/91   27.03.16 22:47

Zdravo svim drugovima na forumu.

Ja sam bio Sept. 89/90 klasa - Divulje / Otkomanda Sinj / Povratak u Divulje / Prekomanda Kozjak . Bio sam u radio ceti kod Starijeg vodinika Dragovica I Kapetana Zeljke Protica. Desetar Zoran Miletic.

Scjecam se nekih drugova, Toni Dosen Smile , Kujovic Goran, Oleg Savic, Darko Trifunovic, Zoran Barisic, Samir Tulic, Kadriu Veton, Robert Kupec, Ronald (iz Slovenije - ne sjecam se prezimena)......
Nadam se da ste svi dobro I okay.

Pozdrav svima
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Sinj - Tadija Anušić 1990/91   Today at 10:19

Na vrh Go down

Sinj - Tadija Anušić 1990/91
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Sinj - Tadija Anušić 1990/91