FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Poligon Krivolak

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next
AutorPoruka
Fiume
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
Član od : 2012-07-31
Dob : 45
M(j)esto Rijeka

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   18.09.12 9:07

znači zajedno smo bili na krivolaku zima1991. ja sam bio u OT 60 na mitraljezu M53
Na vrh Go down
kajmakčalan84
Gušter
Gušter

Broj komentara : 42
Član od : 2011-06-20
Dob : 51

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   19.09.12 0:07

zima 84 - krivolak
Na vrh Go down
SekiCet
Džomba
Džomba

Broj komentara : 145
Član od : 2011-10-20
M(j)esto CETINJE

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   19.09.12 0:19

ja sam bio u jun 83 ,,,,,,,,tada su nam govorili da forsiramo rijeku ,,od ujtro do uvece smo bili u vodu ili u camac gumenjak i veslali i cekali pontonce da dodju jer smo mi bili spremni a oni tek dosli poslije 10 dana postavili ili rasirili ta cuda i bjez/////
Na vrh Go down
KasterS
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2012-10-05
M(j)esto Brčko

KomentarNaslov komentara: Fina slika ;)   05.10.12 1:03

(slika računača komandnog voda)

Ja sam tu bio (jedan od dva) desetar. Znam da sam na noćnom gađanju skoro zaspao u jarku pored samih haubica (dok pucaju) Sleep Da li što se bilo umorno ili što smo bili oguglali na buku pirat ... Ljetnji Krivolak bejaše skoro mjesec dana, zar ne? Zima je biila super pošto je bio pao snijeg i zemunice su pružale super utočište (toplotu) ... jedino je bilo nezgodno što su bile rel. male i što se nije spavalo u komadu, nego se ustajalo na požarstvo, dežurstvo, uzbune i sl. bounce dok je potporučnik Žvaka posebnim kamionom za sebe vukario krevet sa dva madraca ... imao je i "slugu" Gašija, šiptara koji je slabo govorio srpski Wink ...

Grale, da nisi ti bio moj vojnik računač i klasa sa profesorom iz Ćićevca (onaj "matori" sa naočarama)? Hajd podjseti me kako ste se zvali! sunny

Kašterović Slobodan
Na vrh Go down
SekiCet
Džomba
Džomba

M(j)esto CETINJE

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   11.10.12 23:13

svaki staresina je imao po nekog slugu bio to onaj ili ovaj ali imao je slugu..............ne znam i ja kad sam bio na krivolak mislim da je bio neki dobar cova iz surdulice Evil or Very Mad
Na vrh Go down
ja i opet ja
Gušter
Gušter

Broj komentara : 23
Član od : 2012-04-23

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   17.10.12 18:57

decembar 84.Krivolak.Temperatura oko -20.Vezba-pelaz preko reke Vardar,camcima.,vezbanje nocu.Spavanje pod satorima na ovoj temperaturi.Milina Zzzzzzzzzzz.Posle dolazi druga vezba: juli 85.Pustinjska temperatura,opet spavanje pod satorima,ali temperatura preko 42 danju.Prebacaj pesadinaca preko Vardara.I sve se to (lako)izdzalo.A zamislite da me neko sad natera da idem na Krivolak. Ja nemogu takvo nesto ni zamisliti.A vi ?????????pozzz
Na vrh Go down
SekiCet
Džomba
Džomba

M(j)esto CETINJE

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   18.10.12 19:53

sve je zamisljeno kako je bilo ne daj boze ,.........................sto to bi
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   20.10.12 20:06

@ja i opet ja (citat):
decembar 84.Krivolak.Temperatura oko -20.Vezba-pelaz preko reke Vardar,camcima.,vezbanje nocu.Spavanje pod satorima na ovoj temperaturi.Milina  Zzzzzzzzzzz.Posle dolazi druga vezba: juli 85.Pustinjska temperatura,opet spavanje pod satorima,ali temperatura preko 42 danju.Prebacaj pesadinaca preko Vardara.I sve se to (lako)izdzalo.A zamislite da me neko sad natera da idem na Krivolak. Ja nemogu takvo nesto ni zamisliti.A vi ?????????pozzz

Da te ispravim, nije bila vezba u julu vec u junu 1985.godine. Ja sam se skinuo 03.06 i dobro se secam kako je cela ceta iznosila opremu na satorskim krilima na pistu i komtrolisalo se stanje iste. Ja, Crvenkovic, Tomic i jos neko (ne secam se vise) smo isli u servis da se razduzimo. Ne mogu ti opisati radost koju smo tada osecali. Vi na manevar a mi kuci...  Very Happy  Very Happy  Very Happy

Na vrh Go down
ja i opet ja
Gušter
Gušter

Broj komentara : 23
Član od : 2012-04-23

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   21.10.12 12:57

Greska nije bila namerna Kaplar M,jer ja sam mislio da je vezba u julu bila ali nema veze.Sigurno da se bolje secas toga posto si odlazio iz Stipa i normalno je da imas bolje pamcenje.A reci mi ko to bese Crvenkovicl.Poznato mi je prezime ali nemogu se lika setiti.Prvo sam pomislio da je to onaj sto je imao produzenje vojnog roka zbog pritvora,ali nisam siguran.Kako mu je ime.Tomica se secam,cinimi se da je on iz Loznice ili...pozzz
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   22.10.12 14:14

Jeste, Branko Tomic je iz Loznice a Crvenkovic Zlatko iz Zagreba. On je bio vozac i dosao je kod nas posle obuke u Kicevu. Bio je u nasem III vodu... jos su bili Katusic Jakov, Mate Ticinovic iz Omisa, Zoran Joksimovic iz Smedereva itd. Uglavnom gotovo ceo treci vod je dosao u Stip u prekomandu. Ili iz Karlovca (Ja, pa Milijic Predrag, pa Pranjic Zdenko staza, najcesce rukovaoci inzenjerijskih masina), onda nekoliko vozaca iz Kiceva i Golic Nenad, vezista.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 355
Član od : 2013-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   09.01.13 19:05

tko poznaje porućnika Radoica Švorcan (crnogorac) pješadija, taj pozna svaki kamenčić na Krivolaku, došli iz Skoplja propuzali cjeli, nakopali se rovova i svega doživjeli, stažo vodnik Zlatko Prole iz Našica
Na vrh Go down
aleksa961
Gušter
Gušter

Broj komentara : 20
Član od : 2013-03-24
Dob : 55
M(j)esto Despotovac

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   24.03.13 2:56

Manevri III Armije,Krivolak mart 1981,21 dan pod kišom i vetrom,forsiranje Bregalnice splavovima i gumenim čamcima Vardara(nabujalog od kiše).Teško iskustvo (za pešadiju i mitraljesce pogotovo),na kraju nijedno vozilo se nije moglo pokrenuti,pa stoga peške do sela Negotino gde su nas pokupili autobusima i kamionima i prevezli do Titovog Velesa.Ko nije bio na Krivolaku nezna šta je vojska tada se govorilo,(mada se i Bileća spominjala).
Kada budem sumirao sećanja na tu epizodu svoga života napisaću jedan duži tekst o Makedoniji koju smo prošli uzduž i popreko peške,na kraju sam zavrišio na karauli Dub kod Starog Dojrana.
Pozdrav svima...
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2756
Član od : 2009-08-19

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   24.03.13 4:24

@aleksa961 (citat):
Manevri III Armije,Krivolak mart 1981,21 dan pod kišom i vetrom,forsiranje Bregalnice splavovima i gumenim čamcima Vardara(nabujalog od kiše).Teško iskustvo (za pešadiju i mitraljesce pogotovo),na kraju nijedno vozilo se nije moglo pokrenuti,pa stoga peške do sela Negotino gde su nas pokupili autobusima i kamionima i prevezli do Titovog Velesa.Ko nije bio na Krivolaku nezna šta je vojska tada se govorilo,(mada se i Bileća spominjala).
Kada budem sumirao sećanja na tu epizodu svoga života napisaću jedan duži tekst o Makedoniji koju smo prošli uzduž i popreko peške,na kraju sam zavrišio na karauli Dub kod Starog Dojrana.
Pozdrav svima...

Covjece bili smo u isto vrijeme na Krivolaku,vjerovatno si i ti "stigao pjeske"iz Marsalke,negdje sam o tome pisao-ja sam posle takodje u aprilu otisao u Stari Dojran na karaulu "stari dojran"-pretpostavljam da smo zajedno bili na granicnoj obuci u aprilu u Strumickom Novom Selu-ako si bio kursista
ps-ja sam bio streljacka pjesadija,prva ceta-komandir cete kapetan I Klase Ilievski Mile-Farba-covjek rodjen 1953-e a ja ga u oktobru 1980 zatekao kao Kapetana I Klase-vadio krv nama kursistima-imali smo tezu obuku nego PSRO Bilece

Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   24.03.13 20:11

izgleda da mi pješadinci koji smo bili na Krivolaku smo većina završili na karaulama, bilo je teško ali dobro došlo
Na vrh Go down
Vlad N
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2013-03-12

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   25.03.13 0:10

Bio sam ljeto i jesen '84-te mislim. Nisam siguran. U životu nisam vidio veće pustare. Sjećam se da je bilo toliko vruće da je vojska po zapovijedi prekidala sve aktivnosti sredinom dana. Također se sjećam da su nam vozili vodu kako bi omekšali teren za kopanje rovova. Voda raskvasi 2-3 cm i onda opet tvrdo.
Na vrh Go down
aleksa961
Gušter
Gušter

Broj komentara : 20
Član od : 2013-03-24
M(j)esto Despotovac

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   25.03.13 1:22

@milutins (citat):
@aleksa961 (citat):
Pozdrav svima...
Covjece bili smo u isto vrijeme na Krivolaku,vjerovatno si i ti "stigao pjeske"iz Marsalke,negdje sam o tome pisao-ja sam posle takodje u aprilu otisao u Stari Dojran na karaulu "stari dojran"-pretpostavljam da smo zajedno bili na granicnoj obuci u aprilu u Strumickom Novom Selu-ako si bio kursista
ps-ja sam bio streljacka pjesadija,prva ceta-komandir cete kapetan I Klase Ilievski Mile-Farba-covjek rodjen 1953-e a ja ga u oktobru 1980 zatekao kao Kapetana I Klase-vadio krv nama kursistima-imali smo tezu obuku nego PSRO Bilece

Da bili su to manevri III armije na Krivolaku žetva 1981.Ja sam došao iz kasarne Titov Veles maršom oko 50 km do Krivolaka preko reke Babune onda preko reke Bregalnice smo prošli čamcima pa po Krivolaku i na kraju bojevo gađanje kod onoga starog groblja ceo moj bataljon sa svim pešadijskim oruđem i oružjem.Naravno bilo je tu mnogo vojske iz ostalih kasarni možda i 10000 vojnika sve ukupno.Koliko se sećam skraćeni su manevri zbog situacije u zemlji tada.Dobro se sećam prelaza na kraju preko mosta na vardaru koji nije imao ni ograde pun rupa i bio je drven.Vardar nabujao od kiša duplirao se.Izbili smo na potez kod autoputa kod sela Negotino i Gradsko.Tu nas pred veče pokupiše kamionima i autobusima pa natrag u veles.Već sutradan smo se spremali za prekomandu.
Ja sam bio mitraljezac m-53 u III četi prateći vod kasarna Titov Veles VP 5912/ kod poručnika Marka Angelovskog.Klasa oktobarska 1980 12 meseci.

Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3427
Član od : 2012-02-13
Dob : 53

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   26.03.13 20:25

@aleksa961 (citat):
Da bili su to manevri III armije na Krivolaku žetva 1981.Ja sam došao iz kasarne Titov Veles maršom oko 50 km do Krivolaka preko reke Babune onda preko reke Bregalnice smo prošli čamcima pa po Krivolaku i na kraju bojevo gađanje kod onoga starog groblja ceo moj bataljon sa svim pešadijskim oruđem i oružjem.Naravno bilo je tu mnogo vojske iz ostalih kasarni možda i 10000 vojnika sve ukupno.Koliko se sećam skraćeni su manevri zbog situacije u zemlji tada.Dobro se sećam prelaza na kraju preko mosta na vardaru koji nije imao ni ograde pun rupa i bio je drven.Vardar nabujao od kiša duplirao se.Izbili smo na potez kod autoputa kod sela Negotino i Gradsko.Tu nas pred veče pokupiše kamionima i autobusima pa natrag u veles.Već sutradan smo se spremali za prekomandu.
Ja sam bio mitraljezac m-53 u III četi prateći vod kasarna Titov Veles VP 5912/ kod poručnika Marka Angelovskog.Klasa oktobarska 1980 12 meseci.

Svibanj 82",Blagoja Adžić polagao generalski ispit.Pješice tamo i natrag,Bregalnica bez čamaca,AP,a ne PM,prekomandu čekao
7 dana.ostalo sve isto.Jedino Vardar nije bio nabujao.
"Crvenom Marku" ,svaka čast!

Na vrh Go down
suca
Gušter
Gušter

Broj komentara : 31
Član od : 2013-03-29
M(j)esto sapna BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   31.03.13 20:44

citajuci vase komentare sad mi je zao sto nisam bijo na krivolaku, ja sam sluzijo u prilepu moja je ceta isla na vjezbu u krivolak a ja sam ostao u stacijonaru na postedi, pole sam prekomandovan u djevdjeliju a bijo sam na karauli golubac 140 km od djevdjelije, bila je prava uzivancija jer je bila komanda daleko...
Na vrh Go down
ZAGORAC

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3427
Član od : 2012-02-13
Dob : 53

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   05.04.13 9:53

@suca (citat):
citajuci vase komentare sad mi je zao sto nisam bijo na krivolaku, ja sam sluzijo u prilepu moja je ceta isla na vjezbu u krivolak a ja sam ostao u stacijonaru na postedi, pole sam prekomandovan u djevdjeliju a bijo sam na karauli golubac 140 km od djevdjelije, bila je prava uzivancija jer je bila komanda daleko...

Nemaš razloga žaliti za pasjom vručinom,zmijama,kornjačama,prašinom,spavanjem na otvorenom,a ponajmanje za forsiranjem Bregalnice u donjem rublju,a ostala oprema u rukama iznad glave,pa onda još jednom da se pomogne beztrzajcima prenjeti i njihovo.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   05.04.13 21:13

Poligon Krivolak je prića za sebe, dobro se sjetiti i treba ga opisati onako kako se tko prisjeća a tko je završio na tom terenu nije mu bilo lako, manje više svi smo prošli teret vrućina, zima i kamenjara na njemu. Bilo je trenutaka kad smo bili usred plantaže bostana ( lubenica ) na vojnoj ekonomiji naravno na kratko pobjegli, te zaboraviš na trenutak sve uz slatku lubenicu...
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   05.04.13 23:11

@suca (citat):

E to ti je životni minus. Vjeruj mi da bi prije zažalio da si bio. Ne znam što mi je bilo gore, Manjača (kao pitomcu) zimi ili Krivolak (kao staži) ljeti.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2013-04-20

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   21.04.13 0:18

Поздрав свим члановима овог форума као и администраторима !
Служио сам од 11 јануара 1990 до 18 септембра на Криволаку , у касарни на самом полигону у ВП 3639 , све што пишете о самом полигону је тачно . Дању преко лета преко 45 целзијусаа ноћу падне близу нуле велике температурне разлике , пуно змија поскока и смукова , доста паукова као и других невероватних животиња  .Са неком београдском фирмом радио десетак дана на  самом полигуну на неком водном стрелишту , " цепао " сваких седам дана стражу на објектима тј магацинима који су се налазили у непосредној близини касарне  . Најближе веће место Неготино на Вардар , где су војници из касарне могли у било који кафић ући . Доживео да ме часте не само пићем већ и вечерама , да ме Неготинци позову у њихове домове као да ме са својим аутима врате до касарне ( спашавали нас пешачења од најмање десетак км )
Септембарци 89/90 који су дошли са мном из Врања :
1.Алџић Сенад из Сиска
2. Барић Марио из Брчког
3. Бићо Мехмед  из Брчког
4. Влашић Никола - Брлог  - Оточац
5. Ћеранић Небојша -Подгорица
6. Беганај Русто - Подгорица
7.Обочки Манојло - Скопље
8. Гегараковски Пеце - Ресен
9. Хоти Наим
10. Јоњић Јавор  - Имотски
11. Кастрати Ређеп - Призрен

Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   21.04.13 0:21

Pozdrav Darko, dobro došao. cheers
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Poligon Krivolak   03.05.13 9:36

@oljaca darko (citat):

Pozdrav svim članovima ovog foruma kao i administratorima!
Služio sam od 11 siječnja 1990 do 18 rujna na Krivolaka, u vojarni na samom poligonu u VP 3639, sve što pišete o samom poligonu je točno. Danju preko ljeta preko 45 celzijusaa noću padne blizu nule velike temperaturne razlike, puno zmija poskoka i smukova, dosta paukova kao i drugih nevjerojatnih životinja. Sa nekom beogradskom firmom radio desetak dana na samom poligunu na nekom vodnom streljani, "cijepao" svakih sedam dana stražu na objektima tj. skladištima koji su se nalazili u neposrednoj blizini vojarne. Najbliže veće mjesto Negotino na Vardar, gdje su vojnici iz vojarne mogli u bilo koji kafić ući. Doživio da me časte ne samo pićem već i večerama, da me Negotinci pozovu u njihove domove kao da me sa svojim autima vrate do vojarne (spašavali nas pješačenja od najmanje desetak km)
Septembarci 89/90 koji su došli sa mnom iz Vranja:
1.Aldžić Senad iz Siska
2. Barić Mario iz Brčkog
3. Bićo Mehmed iz Brčkog
4. Vlašić Nikola - Brlog - Otočac
5. Ćeranić Nebojša-Podgorica
6. Beganaj Rusto - Podgorica
7.Obočki Manojlo - Skoplje
8. Gegarakovski Pece - Resen
9. Hoti Naim
10. Jonjić Javor - Imotski
11. Kastrati Ređep - Prizren

Darko.
Igrom slučaja znam da je ovo tvoj prijatelj Javor Jonjić iz Imotskog.
Možeš ga pogledati na ovim stranicama ima i njegova slika a i tekst, iznenadit ćeš se kakav je.!!!
http://www.imotskenovine.hr/Lokalne-teme/Jonjici-Zdilar-laze-nismo-mi-imotski-dileri.html
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
zareta
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2013-04-06
M(j)esto Kosovska Mitrovica

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   03.05.13 21:55

Sve sto je receno je tacno. Bio dva puta, leti i u jesen. Smetalo je sve od vrucine, komaraca hibridnih Smile. A satori su ovako izgledali sastavljeni od 8 krila. osmo se otvara, u dubinu metar i jace iskopano. Kapetan Protic nam je u nekim trenucima dozvoljavao da se malo raskomotimo, evo slike da docaram. A u jesen druga prica hladno, blato... jednom sam zaspao u cizmama i nikad vise, noge mi se ukocile. Krivolak smo svi zapamtili dobro.

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Today at 7:07

Na vrh Go down

Poligon Krivolak
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/13Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Poligon Krivolak
» ŠRO RM Split
» VP 7197/2 MART 1986. Niš, 'Filip Kljajić'