FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjithkush ka të drejtë për memories - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeHome  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Noćas je Noć Vještica :-) Čuvajte se pauka! Ako je dosadan klikni na njega!!!
Poligon Krivolak54.522
Share | 

Poligon Krivolak

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Next
AutorPoruka
1228/1
Gušter
Gušter

Broj komentara: 4
REPUTACIJA: 0
Član od: 2011-02-15

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   15.02.11 23:54

Na Krivolaku sam bio n a ABHO poligonu 90-te i mada sam bio vozač i bio sam na osmatračnici ni blizu mjesta gdje su bacali iperit 2 dana nisam skidao masku sa lica.
Iz zdravstvenih razloga.
Na vrh Go down
1228/1
Gušter
Gušter

Broj komentara: 4
Član od: 2011-02-15

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   16.02.11 0:05

toz972 (citat):
Koliko se ja secam da smo iz kasarne marsal Tito u Skoplju imali mars od 12km prema nekom poligonu za gadjanje ali se ne mogu setiti da li je to bio Krivolak ili ne.Krivolak mi zvuci poznato moguce da smo tamo bili.

Mislim da ti si prijatelju bio strelištu koje se zove Stenkovac ili nešto tko, do Krivolaka imaš oko 50 km

Na vrh Go down
inzenjerac
Gušter
Gušter

Broj komentara: 23
REPUTACIJA: 4
Član od: 2011-02-05
Dob: 51
M(j)esto skopje,makedonija

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   17.02.11 0:48

Mozda je Stenkovac ili je mozda streliste Kamnik,ta dva su najblize u okolini Skopja.
Na vrh Go down
panon
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara: 235
REPUTACIJA: 15
Član od: 2010-03-03
Dob: 47
M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   21.02.11 16:44

1228/1 (citat):
Na Krivolaku sam bio n a ABHO poligonu 90-te i mada sam bio vozač i bio sam na osmatračnici ni blizu mjesta gdje su bacali iperit 2 dana nisam skidao masku sa lica.
Iz zdravstvenih razloga.

Ja sam bio u tom iperitu......a bogami tad nije bilo oblacenje kombinezona sto brze ,nego polako i sigurno da slucajno negde nebi imao lufta.Sve je moralo da dihtuje ,ko da si se spremao na put na mesec.
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara: 142
REPUTACIJA: 9
Član od: 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   29.05.11 21:18

Bio na Krivolaku u 6. mj.86.  spavali u šatorima kraj Vardara...PVO 20 mm trocijevac,trebali izvršiti gađanje ono kad avion vuče metu iza sebe

prije nego će avion stiže naredba pali motor...ja potegnem sajlu za paljenje i iščupam je a motor nije upalio...

kapetan kad je vidio poludio je...urla on PALI MOTOR više puta a ja držim sajlu u ruci i gledam kad će stat,hehehe...

ništa...evo aviona prođe sa metom...ionako nitko nije pogodio ništa,hehehe...

po noći sam zaspao stojećki na dežurstvu oslanjajući se na samohotku,taj Krivolak ću pamtit dok sam živ.

Na vrh Go down
Dejan-Obrenovac
Gušter
Gušter

Broj komentara: 9
REPUTACIJA: 5
Član od: 2011-06-08

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   08.06.11 2:17

bio 1988. iz Velesa, sva cetiri godisnja doba se promenise u jednom danu, strasno.
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL POTPUKOVNIK Pomoćni moderator

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara: 2478
REPUTACIJA: 341
Član od: 2012-02-13
Dob: 50

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   04.05.12 13:43

Dejan-Obrenovac (citat):
bio 1988. iz Velesa, sva cetiri godisnja doba se promenise u jednom danu, strasno.

Dolje sam bio 82",tada je to bio največi vojni poligon u Evropi. Stvarno pravi "raj" na zemlji.
Tada je uz Vardar svaki garnizon imao točno određeno mjesto za logorovanje,bili su natpisi sa imenima garnizona.
Neki su bili maštovito uređeni (plotić,mala brvnara i slićno).
Na vrh Go down
Patrick
GENERAL PUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara: 561
Član od: 2010-04-11

KomentarNaslov komentara: Džinovski gušter na Krivolaku   05.05.12 14:39

Ko je bio na Krivolaku možda i poveruje u ovo:
Džinovski gušter na Krivolaku
„Makedonski blesak – 03” u drugom planu zbog polemike oko autentičnosti fotografije gmizavca uhvaćenog uoči vežbe na vojnom poligonu Krivolak.

Džinovski gušter: stvarnost ili fotomontaža
Skoplje – Na terenima Krivolaka, najvećeg vojnog poligona u ovom delu Evrope, juče je započela desetodnevna vojno-policijska vežba pripadnika makedonskih odbrambenih snaga „Makedonski blesak – 03”.

Šesto vojnika i policijskih specijalaca će u narednih desetak dana ekspertima iz Alijanse prezentovati svoju spremnost za učešće u budućim operacijama NATO, saopšteno je iz Ministarstva odbrane.

Tokom priprema za izvođenje ove vojne vežbe, novinska agencija Netpress je iz Krivolaka plasirala informaciju o hvatanju džinovskog guštera – zelembaća i vest ilustrovala fotografijom. Pripadnici logističkog tima makedonske armije, navodno su uhvatili guštera dugačkog metar i po, najvećeg koji je registrovan na ovim prostorima od praistorije do danas.

Iz Armije Republike Makedonije odmah su demantovali ovu vest. Pripadnici ARM nisu ulovili džinovskog guštera, a fotografija je vešta i perfidna montaža, stoji u ekspresnom demantiju.

U javnoj polemici u koju su se uključili i drugi makedonski mediji, mnogi zastupaju stav predstavnika ARM da je reč o montaži. Radio Kanal 77 je citira zoologa, profesora Branka Micevskog koji objašnjava da je reč o gušteru iz roda Lacerata Trilineatea, čija dužina retko kad premašuje 60 centimetara.

Glavni urednik novinske agencije „Netpress” Dejan Nikolovski je juče dopisniku „Politike” potvrdio da je reč o autentičnoj fotografiji.

– Fotografiju su snimili moji prijatelji iz inženjerijske jedinice, koji su pripremali teren za vojnu vežbu. U našoj informaciji je namerno izostavljeno da je fotografija snimljena pre mesec dana, a iz razumljivih razloga nismo saopštili da je gušter ustreljen pa je potom slikan, precizira Nikolovski.

Polemike o autentičnosti fotografije džinovskog guštera i Krivolaku kao njegovom staništu, nastavljaju se.

Mile Radenković
objavljeno: 21/05/2008.

PREUZETO SA:http://www.politika.rs/rubrike/region/Dzinovski-gushter-na-Krivolaku.lt.html

Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   06.05.12 14:46

Bilo je guštera kao u prići,mene su iznenadile kornjače, confused pojedini "mamlazi" su se zabavljali razbijajući im oklop. Evil or Very Mad
Zmije su pak bile normalna i očekivana pojava,kao i komarci uz Bregalnicu i Vardar. Exclamation
Na vrh Go down
Patrick

Broj komentara: 561
Član od: 2010-04-11

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   06.05.12 15:07

ZAGORAC (citat):
Bilo je guštera kao u prići,mene su iznenadile kornjače, :confused:pojedini "mamlazi" su se zabavljali razbijajući im oklop. Evil or Very Mad
Zmije su pak bile normalna i očekivana pojava,kao i komarci uz Bregalnicu i Vardar. Exclamation

Zmije su kao što kažeš bile normalna i očekivana pojava,mene su više iznenadili paukovi i škorpije,a povrh svega kotrljajuće žbunje kao u westernima iz Arizone Shocked Question .
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   06.05.12 15:16

Patrick (citat):
ZAGORAC (citat):
Bilo je guštera kao u prići,mene su iznenadile kornjače, :confused:pojedini "mamlazi" su se zabavljali razbijajući im oklop. Evil or Very Mad

Zmije su kao što kažeš bile normalna i očekivana pojava,mene su više iznenadili paukovi i škorpije,a povrh svega kotrljajuće žbunje kao u westernima iz Arizone Shocked Question .

Meni su škorpioni i pauci "išli" uz zmije i komarce,ali kornjače,nikako mi nije bilo jasno kako one "idu"uz te vremenske,klimatske i ostale uvjete. scratch  No
Na vrh Go down
komandirodelenja
Gušter
Gušter

Broj komentara: 19
Član od: 2011-11-06
M(j)esto NOVO MESTO

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   27.05.12 18:44

toz972 (citat):
Koliko se ja secam da smo iz kasarne marsal Tito u Skoplju imali mars od 12km prema nekom poligonu za gadjanje ali se ne mogu setiti da li je to bio Krivolak ili ne.Krivolak mi zvuci poznato moguce da smo tamo bili.

Nisi imao marš na krivolak nego na poligon Stenkovac on je bio 10-12 km od Maršalke koji rod si služio i u koje vreme?
Na vrh Go down
ja i opet ja
Gušter
Gušter

Broj komentara: 23
Član od: 2012-04-23

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   28.05.12 9:29

Evo da i ja napisem koju rec o pologonu Krivolak.Ako je neko jednom bio na Krivolaku makar i 5 minute,ostacemu celog zivota u secanju.Bio sam dva puta tamo.Dve nedelje u Decembru 1984 i tri nedelje u Junu 1985.Za mene je to pustinja usred Evrope.Normalno je da to nemoze biti pustinja u pravom smislu,ali i moze.Temperatura danju 42 °C,a nocu ide ispod nule(mislim leti).Mozda je to za nekoga nemoguce ali nek se neko javi ko je stvarno tamo bio,moze biti to Kaplar M.On ima vrlo dobro pamcenje kolko ja primecujem i on vam puno bolje moze to opisati.U blizini je kasarna Negotino bila,kolko se ja secam.Na kraju vezbe na Krivolaku, leti 1985,organizovana je muzicka predstava za vojnike u samom krugu te kasarna.Dobro se secam ,pored pevaca bile su i dve sestre pevacice(jos uvek se secam imena -Marijana i Rosana-ako se nevaram.5 puta su izlazile na binu i opet se ponovo vracale u autobus gde im je bila garderoba,jer cim se pojave cuje se reakcija vojnika(mozete predpostaviti)i one se ponovo vrate u autobusu tj.njihovoj garderobi,posto su muzicari dosli na kratko u kasarni autobusom.Ali sad se secam ,nije to bila kasarna u Negotinu nego na samom Krivolaku bila mala kasarnica,a Negotino je najblizi grad Krivolaku.Javicu e opet ako se necega setim a zasad toliko i pozzz

Na vrh Go down
pelister1
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara: 103
REPUTACIJA: 7
Član od: 2011-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   28.05.12 15:19

Mi PP-jci iz Vranja nismo imali tu "privilegiju" da odemo na Krivollak,ali oni iz drugog voda posle dve nedelje vratili su se garavi i oslabljeni ko da su dosli iz Etiopije.Pricali su da su kopali zemunice u zemlji tj. pesku i tamo spavali (decembar mesec).Jeli su uglavnom SDO,ali su imali vruce mleko.A neki desetari su tamo bili i po treci put.
A sto se tice Marijane i Rosane :

Na vrh Go down
AlexGreat
Gušter
Gušter

Broj komentara: 3
Član od: 2012-03-27

KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   20.06.12 11:10

Krivolak je danas trening centar ne samo za makedonsku vojsku vec i za druge vojske iz NATO-a. Prije nekoliko dana je bila najveca vezba makedonske vojska na kojoj je ucestvovalo oko 2000 vojnika oko 1600 makedonski a ostatak nesto iz NATO-a i sl. Trajala je 9 dana. Inace tamu su vam kontejneri i neke barake za ljude, uglavnom sredjen je i jos se ide ka tome da se cak iznajmljuje nekim zemljama koje imaju potrebe za tim.
Na vrh Go down

Poligon Krivolak

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/21Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Next