FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Tetovaže iz vojske

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorPoruka
čato
Džomba
Džomba

Broj komentara : 158
Član od : 2010-04-09
Dob : 66
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Tetovaže iz vojske   01.05.13 1:13

Kod nas je Makedonac nešto čaćkao sa iglom , koja je bila vezana sa koncem na neko dasćicu za podpaljivanje vatre i crnim tušem. Radovi su mu bili samo po unaprijed nacrtanim crtama , i nije bilo važno šta . on je ubadao samo po crtama , koje su narisali sa kemijskom drugi. Bilo je kao zabranjeno , al se toleriralo. Ja bi i htio sam staviti 55-ticu onakvu od 10 cm , al me skiciranje slikara nije zadovoljilo i hvala bogu ,da nije. Da su pa bile na volju slike kao danas i kao što je TILE na jednoj tu ispred , ja bi si i danas dao napraviti njegov portret!
Na vrh Go down
čato
Džomba
Džomba

Broj komentara : 158
Član od : 2010-04-09
Dob : 66
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Tetovaže iz vojske   01.05.13 1:21

@Gargamel (citat):
Kako?

Kako kako ? Pa  najslavnija vojska Europe JNA , samo je iz J,  pizdo napravio  O

Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1196
Član od : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: Tetovaže iz vojske   01.05.13 18:48

Pozdrav drugari po tetovazama.Slucajno nadjoh ovu temo pa ajde da se prikljucim.I ja sam pao na slike koje su slikali moji poznanici iz drugih ceta posto kod mene u SRO nije smelo to da se radi.Nacrtao sam ukrstene maceve -sto je znak SRO- i ispod njih datum odlaska u JNA.To je bilo davne 91 god,i tada mi se svidjalo a sada me mnogi pitaju zasto sam to uradio a ja kazem da neznam.Posto dosta vas na forumu verovatno ima tako nesto na sebi postavio bih pitanje-DALI sam trebao to sebi da uradim ili ne !!!!!
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Tetovaže iz vojske   01.05.13 19:01

Prilikom zaduživanja opreme i smještaja u spavaonice u ŠROA Zadar, svatko je stjao u gačama pored svoga kreveta (nas cca 10 pitomaca po sobi), ušao je k-dir voda i k-dir diviziona i onako su prolazili polako pored svakog pitomca. K-dir diviziona pošto je uoćio na meni tetovažu na lijevom ramenu rekao mi je samo da se to neproširi po divizionu, normalno baterijska sala, pivo, cigarete, moka keksi ili pola litre vekije za majstora, a igla,konac i tuš za drugove pitomce, dobro da nisu kasnije vršili istovjetni pregled.
Napominjem da sam bio tetoviran prije vojske. poslije je bilo još par tetovaža.

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: Tetovaže iz vojske   01.05.13 19:54

Kod mene u SRO u Karlovcu takve preglede nismo imali-bar se ja ne secam ali je bilo izricito naredjeno da se to ne radi.Kasnije u prekomandi u Urosevcu to niko nije gledao i vojska je to radija polu javno-skoro svi su znali ali niko od staresina nije reagovao.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Tetovaže iz vojske   01.05.13 22:01

To ti je prijatelju moj od škole do škole, isto tako od starješine do starješine. Mogu samo reći da sam do prekomande imao love da sam mogao iz Zadra i avionom za Osijek. Moj poručnik me uvijek pitao kako to da visim uvijek na Kalelargi i cugam skupo pivo, a par puta sam ga i počastio, no nisam mu nikada rekao čime se bavim, kapetan Garunović je bio oficirčina i čovjek, svaka mu čast. Koristim priliku da ga pozdravim ma gdje bio. salutiranje

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18517
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Tetovaže iz vojske   08.06.13 17:18

Zanimljivo - iz 90-te... Very Happy
Na vrh Go down
Duje
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2014-03-12

KomentarNaslov komentara: JNA tetovaže - istraživanje   12.03.14 14:50

Pozdrav svima! Smile
Evo za početak da vam se predstavim. Zovem se Duje, iz Splita sam a trenutno živim u Zagrebu gdje upravo dovršavam studij kulturne antropologije i etnologije, s diplomskim radom naslovljenim "Kako tijela pamte: JNA tetovaže kao mjesto društvenog sjećanja". Otkriće ovog foruma za mene je bilo jako korisno, pogotovo jer slogan "Svatko ima pravo na sjećanja" u potpunosti odgovara tezama koje planiram ponuditi. Iako je rad još uvijek u fazi pripreme, mogu ukratko reći o čemu se radi. Naime, ono što me najviše interesira su pojedinačna, konkretna iskustva nositelja ovih tetovaža, kako u bivšem tako i u sadašnjem režimu, a posebice u vremenu tranzicije kada je službena ideologija i "politika sjećanja" okrenula leđa nekim vrijednostima i simbolima koje je bivši sistem odobravao. Želim pokazati da je ova vrsta tetovaže višeznačna, da je puno više od pukog simbola odanosti vojsci, te da uključuje i brojna pozitivna sjećanja na mladost, stare prijatelje i općenito, jedno drugo vrijeme. Zapravo, temeljno pitanje bi glasilo: kako osobno izaći na kraj sa situacijom u kojoj su neke ljudima drage uspomene postale donekle nepoželjne u dominantnom društveno-političkom viđenju?

E, sad... Zašto vam sve ovo govorim?
Zato što mi je potrebna vaša pomoć. Smile
Za rad bih trebao provesti nekolicinu intervjua sa nositeljima ovih tetovaža, a pošto u bližoj ni široj obitelji nemam nikog tetoviranog, obraćam se vama. Od velike pomoći bi mi bilo kad bi mi se javili ako imate JNA tetovažu, da vam platim piće i da malo popričamo o vašim iskustvima Smile
Jedini kriterij, osim da imate tetovažu, je da ste iz Hrvatske, a bilo bi dobro da se nalazite u okolici Zagreba ili Splita da se možemo jednostavnije naći, no ni putovanje u ostale djelove zemlje mi ne predstavlja problem. 
Vi u intervjuu, dakako, ukoliko želite možete ostati anonimni i vaše ime onda neće nigdje pisati. Ali, naravno, i može biti navedeno ako s tim nemate problema.
Kao što sam već rekao, rad je još u fazi pripreme, tako da ništa nije hitno... S intervjuima bih počeo kroz narednih mjesec dana, pa se nadam da će mi se do tada barem netko javiti Smile
Možete me kontaktirati mailom na duje.dorotka(at)gmail.com, ali i tu na forumu, preko pm-a ili na ovoj temi. Slobodno se javljajte za sve dodatne informacije.

Duje Dorotka

P.S.
Isprika moderatorima ako sam temu stavio u krivi pod-forum, slobodno je premjestite.

Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: Tetovaže iz vojske   12.03.14 14:59

Pozdrav Duje i dobro dosao na forum. Izmedju ostalih ovde evo javljam se kao nosilac tetovaze iz JNA. To je nekada MOZDA bilo popularno ali ti ne preporucujem da to radis,nisam se pokajao sto sam to uradio zato sto  ostaje do kraja zivota. Evil or Very Mad  affraid  lol!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Tetovaže iz vojske   12.03.14 15:30

@Duje (citat):
Evo za početak da vam se predstavim. Zovem se Duje, iz Splita sam a trenutno živim u Zagrebu gdje upravo dovršavam studij kulturne antropologije i etnologije, s diplomskim radom naslovljenim "Kako tijela pamte: JNA tetovaže kao mjesto društvenog sjećanja".
P.S.
Isprika moderatorima ako sam temu stavio u krivi pod-forum, slobodno je premjestite.

Zdravo Duje i dobro došao na forum!

He! Rekao sam ja već davno da ljudi pišu sveučilišne radove na temu JNA.  Smile 

Imamo već ovu temu:

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t1231p45-tetovaze-iz-vojske

Možda ne bi bilo loše da se teme spoje.
Živim u Zagrebu, ali nemam JNA tetovažu.  Very Happy
Što se mene tiče, može kava, (živim blizu Filozofskog fakulteta), da ti malo općenito ispričam o JNA, vjerojatno si se već naslušao svega. Zanima i mene kakva je percepcija JNA današnje mlade osobe.

Na vrh Go down
Duje
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Tetovaže iz vojske   12.03.14 16:12

@ sasa staza
-puno hvala što ste se javili, no Smederevska Palanka mi je ipak malo "van ruke" što se tiče ovog konkretnog istraživanja. No, ukoliko Vas put uskoro nanese u RH, bilo bi mi zadovoljstvo popričati s Vama Smile

@Max Blitz
-Naravno, bit će mi drago popiti kavu s Vama i podijeliti vlastite stavove i obiteljske priče iz JNA Smile
Samo se javite, kad god vam paše... Apsolvent sam, pa i nisam baš zauzet s predavanjima.
No što se tiče ovog konkretnog rada, baš mi trebaju ljudi koji imaju ili su imali JNA tetovaže pa ih preoblikovali/uklonili. Možda znate nekoga? 
-Što se tiče spajanja tema, ukoliko moderatori dopuštaju, radije bi da ostane ovako čisto zbog toga da bude uočljivije. Inače, baš sam preko te teme otkrio ovaj forum Smile

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Tetovaže iz vojske   12.03.14 16:21

@Duje (citat):
No što se tiče ovog konkretnog rada, baš mi trebaju ljudi koji imaju ili su imali JNA tetovaže pa ih preoblikovali/uklonili. Možda znate nekoga? 
-Što se tiče spajanja tema, ukoliko moderatori dopuštaju, radije bi da ostane ovako čisto zbog toga da bude uočljivije. Inače, baš sam preko te teme otkrio ovaj forum Smile

Duje, meni je jasno sve što ti želiš
Studirao sam sociologiju na Filozofskom...  Wink 
Međutim, za napraviti dobar i objektivan rad, treba ti nešto šira slika o JNA.
Vladaju brojne predrasude i kriva tumačenja.

Recimo, mi ovdje se nismo baš nešto pozitvno odredili o ovoj studiji koja pretendira biti nešto jako ozbiljno i stručno.

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t1253-slovenska-studija-o-sjecanjima-na-jna

Meni osobno je - Trla baba lan.

Btw, tko ti je mentor?
Na vrh Go down
Duje
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Tetovaže iz vojske   12.03.14 17:21

Da, čitao sam tu studiju... I iako generalno ima malo veze s onim o čemu ja želim pisati, pošto se autorica fokusira na promjene u koncepcijama "muškosti", mislim da ipak nije sve na razini Trla baba lan, te da je ovaj moment "nepoželjnosti" određenih sjećanja prilično dobro uhvaćen, barem onim Jergovićevim citatom negdje s početka članka.
Mentor mi je prof. Potkonjak sa odjela za etnologiju.
A što se tiče "šire slike o JNA", svjestan sam da je svo znanje koje dolazi do mene posredovano kroz ljude koji mi o tome pričaju, te da nikada neću znati kako je to zapravo bilo služiti u bilo kakvoj vojsci, pa ni JNA. No ne mislim da zbog toga ne mogu izvući neke zaključke. Moja sreća je u tome što u obitelji imam nekoliko članova koji su vojsku u JNA odslužili, pa u njoj i radili. Od nekoliko rođaka koji su na odsluženju vojnog roka bili razbacani diljem bivše Jugoslavije, do pokojnog djeda, kapetana bojnog broda i predavača na vojnoj akademiji... Nisam baš "nevin" što se tiče priča iz JNA Smile
No možemo tu raspravu ostaviti za našu kavu ili za PM poruke, da ne opterećujemo forum.
Ipak, što se tetovaža tiče, nemam poznatih sugovornika. A to mi sad treba.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Tetovaže iz vojske   12.03.14 18:11

@Duje (citat):
Da, čitao sam tu studiju... I iako generalno ima malo veze s onim o čemu ja želim pisati, pošto se autorica fokusira na promjene u koncepcijama "muškosti", mislim da ipak nije sve na razini Trla baba lan, te da je ovaj moment "nepoželjnosti" određenih sjećanja prilično dobro uhvaćen, barem onim Jergovićevim citatom negdje s početka članka.
No možemo tu raspravu ostaviti za našu kavu ili za PM poruke, da ne opterećujemo forum.
Ipak, što se tetovaža tiče, nemam poznatih sugovornika. A to mi sad treba.

Ok, neću ni ja onda zamarat puno dalje.

Ipak stojim na onome što sam rekao o slovenskoj studiji.
Stereotipan pogled nekoga tko nema blage veze s JNA iz osobnog iskustva.

Što se Jergovića tiče, također mi nije po ukusu - preveliki cinik, i svoje osobne frustracije događajima iz bliske prošlosti prenosi u književna djela.
Također vrlo neumjeren kritičar, na granici pljuvača, a pljuvanje ne podnosim.

Prof. Sanju Potkonjak ne poznajem.
Htio bih ti sad reć, pa pobogu kakve ona ima veze s JNA, ali neću.  Wink 
Prof. Ozren Žunec sa sociologije bi bio dobar mentor za navedeno područje.

Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: Tetovaže iz vojske   12.03.14 18:59

Maxe-kod mene se kaze-TRLA BABA DLAN DA JOJ PRODJE DAN-.

Pozdravljam te DUJE i zelim ti da sto bolje istrazis ovu temu jer mislim da si na pravom mestu. Te 91 god. kada sam bio u JNA u Karlovcu tetovaze su bile zabranjene ali spletom okolnosti se desilo nesto kod mene kuci a posto nisam mogao kuci onda sam iz revolta uradio tetovazu. Sve sto te interesuje u vezi ove teme ako mogu da pomognem slobodno pitaj. Very Happy  farao
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: Tetovaže iz vojske   12.03.14 20:33

Tetovaža, kao neka pozadina priči, i ako sam u pozadini skoro pa uvek video srž slike, nisam poželeo nikad tetovažu, i ako mi neke lepo izgledaju, dal sam tako odgojen il šta... i onda sam shvatio, pa ja sam sav od tetovaža, na telu imam puno ožiljaka, puno šivenja sam imao (bio dobar dečko  Wink  ), te se znam našaliti, pa ja imam gomilu tetovaža, al prirodnih, Kako to prirodnih pitaju ljudi...  Wink  .. Svako ko se tetovirao, ima neki razlog, oni krimosi, imaju razlog za tatoo, prva pljačka, prva robija, vojska za uspomenu, čak neki vojnici su imali tetovaže svoje jedinice logo-e.... Po meni stvar je čoveka, nekom je uspomena slike sve svežija tokom protoka godina, nekom treba tatoo...
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Tetovaže iz vojske   12.03.14 23:22

Duje, zanima me:

Zašto baš JNA tetovaže, a ne tetovaže bilo kojih vojnika, lučkih radnika, mornara, robijaša, punkera, bikera...?
Takve tetovaže također mogu biti višeznačne.

Koju tezu si postavio u sinopsisu diplomskog rada koju želiš potvrditi istraživanjem?
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Tetovaže iz vojske   12.03.14 23:59

Da li ti je ovaj naziv diplomskog rada  i konacni naziv - "Kako tijela pamte: JNA tetovaže kao mjesto društvenog sjećanja" ?!

Malo je neobican naziv jer se kaze da "telo pamti"  scratch . Ne znam kakva ti je ideja , ali bi mozda moglo da bude i vrlo dobro.

Telo je tetovazu upamtilo kao bol , u trenutku tetovaze i malo posle . Od tada je tetovaza sastavni deo tela prakticno , njegov neprirodni ali voljni znak , koje vremenom mogu postati i nepozeljne kako kazes . Uz malo filozofije BOL i SASTAVNI DEO TELA , mozda mozes poistovetiti sa stanjem i razmisljanjem ljudi koji su ih stavljali i ziveli i zive sa njima  Wink

GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Tetovaže iz vojske   13.03.14 10:57

Vojska je u socioloskom smislu, kao i zatvor totalitarna sredina, gde su tetovaze zvanicno bile zabranjene. Prakticno bile su prisutne na oba mesta.
Na vrh Go down
Duje
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Tetovaže iz vojske   13.03.14 11:39

@Max Blitz
-Zašto JNA tetovaže? - Nekoliko razloga... Jedan je zato što su specifične u odnosu na sve ostale nabrojene vrste po tome što su u jednom trenutku bile manje-više uobičajene i učestale, i iako se vojska u pravilu službeno od toga ograđivala, općenito se na njih gledalo s prešutnim odobravanjem. No kad se zakuhalo na ovim prostorima, odjednom nešto što je u pravilu do tada bilo viđeno tek kao izraz "mladosti-ludosti", postaje u očima javnosti provokacija na političkoj osnovi, naročito u područjima gdje je JNA percipirana kao agresor. U tom trenutku, pretpostavljam da su se njeni nositelji, koje god političke orijentacije bili, našli u nezahvalnoj poziciji u kojoj su morali smišljati različite taktike kako izaći na kraj sa svime što se događa. Ne pada mi napamet ni jedna druga "kategorija" tetovaža, pa tako ni ove koje si nabrojio, kojoj se dogodio tako drastičan odmak u tumačenju. Ni bikeri, ni robijaši, ni punkeri. Da, njihove tetovaže mogu također biti višeznačne i slojevite, i na neki način i jesu slične s JNA tetovažama, barem u smisu da su iskaz nekakve pripadnosti grupi. Međutim, ako će se značenje neke robijaševe tetovaže mijenjati kroz vrijeme, to će biti jer on tako želi, jer se on mijenja (ko u onom filmu American History X, kad se na kraju pokajani bivši neonacist gleda u ogledalo i rukama krije kukasti križ na prsima), a ne jer se mijenja njegova okolina - kao što je to slučaj sa JNA tetovažama. 
Eto neke teze, sve su radne doduše, i nemam jedinstvenu tezu koju "guram".

@alexandar
-Nista nije konačno, sve se još može promišljati Smile

Na vrh Go down
purger

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Tetovaže iz vojske   13.03.14 16:24

@duje (citat):
Ne pada mi napamet ni jedna druga "kategorija" tetovaža,

O itekako!
Ako su danas tetovaže iz JNA nepoželjne ili možda posprdne u nekim područjima bivše nam države što su tek tetovaže razno raznih imena žena a koje trenutno nisu prave supruge Smile macho muškaraca.

Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Tetovaže iz vojske   13.03.14 16:27

U vreme kada sam ja sluzio tetovaze su bile prevazidjena stvar. Ne poznajem nikoga iz moje generacije da je imao tetovazu uradjenu u JNA ili izvan JNA.
Rekao bih da je  tetoviranje vise stvar trenutnog trenda nego sto je povezano sa JNA ili sluzenjem vojnog roka.
Na vrh Go down
purger

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Tetovaže iz vojske   13.03.14 16:36

Citat :
Rekao bih da je  tetoviranje vise stvar trenutnog trenda nego sto je povezano sa JNA ili sluzenjem vojnog roka.

Ja bih rekao trenutačnog stanja  drunken

GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3427
Član od : 2012-02-13
Dob : 53

KomentarNaslov komentara: Re: Tetovaže iz vojske   13.03.14 18:36

Došao ja na redovno,pa kod pokojnog dede pri kleti,javi se misao tetovirane graničarske značke.
Deda veli:Dejčec a kaj sutra,morti nebu to tak?
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Tetovaže iz vojske   13.03.14 19:47

Kod starijih ljudi s mora sam znao više viđati tetovaže JRM, ne toliko JNA.

I meni je sinula ta ideja dok sam bio u JRM, ali me kratko držala.  Smile 

Znači isključivo JRM, ne JNA.

Tko zna, da se u tom trenutku našao netko s dobrom vizualnom idejom, iglom, koncem i tintom...  Very Happy 

Moja tetovaža bi u tom slučaju bila povezana s morem i vojnim brodovima u tehničkom smislu, ne ideološkom, ali tko bi to poslije ikome uspio objasnit.

Bio sam nesretan kao klinac jer JRM nema puno velikih nosača aviona koji plove svim svjetskim morima i nije najjača na svijetu.
Možete se sad smijat, ali to je bila živa istina.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Tetovaže iz vojske   Today at 10:44

Na vrh Go down

Tetovaže iz vojske
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/7Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Tetovaže iz vojske
» Koji kriteriji su uzimani prilikom regrutovanja u pojedini rod vojske?
» Penava Vedad
» Vakcine u JNA
» Ramiz Sadiku Prizren 90/91