FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Odsustva - koliko puta ste išli na odsustva u toku vojnog roka?

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Odsustva - koliko puta ste išli na odsustva u toku vojnog roka?   24.05.12 1:08

Koliko puta ste dobijali odsustva u toku vojnog roka?

Ja sam, osim redovnog odsustva i vikenda, imao 2 nagradna od po 10 i 7 dana, i 5 dana na pocetku vojnog roka (40 i neki dan ) - u objavi je pisalo PUTUJE PO INSTRUMENT - GITARU

ukupno: 5x
Na vrh Go down
Goran67
Džomba
Džomba

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 116
Član od : 2011-07-17
Dob : 49
M(j)esto Zrenjanin

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustva - koliko puta ste išli na odsustva u toku vojnog roka?   24.05.12 8:13

Jednom sam iskoristio 10 dana nagradnog odsustva koje sam dobio nakon završenog kursa za desetara. Kada sam se vratio u kasarnu, zarekao sam se da više neću ići kući sve do kraja vojnog roka. Tako je i bilo, rok mi je skraćen za 15 dana redovnog odsustva i 7 dana nagradnog.

Čuo sam da se negde nije moglo ostaviti redovno odsustvo za sam kraj, pa su ga morali koristiti i zatim se vratiti u kasarnu na dan-dva samo da se razduže.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustva - koliko puta ste išli na odsustva u toku vojnog roka?   24.05.12 12:18

Citat :
Čuo sam da se negde nije moglo ostaviti redovno odsustvo za sam kraj, pa su ga morali koristiti i zatim se vratiti u kasarnu na dan-dva samo da se razduže.

kao kod mene u Mariboru, npr...bubnjar iz orkestra je cuvao redovno i drugo nagradno za kraj, i na kraju nije mogao da se skine ranije, dosao je dan pred skidanje ponovo da obavi te formalnosti.

Redovno za kraj su odobravali vojnicima koji zive u inostranstvu, gastarbajterima.

Pustali su one koji su imali znacku Primeran Vojnik da se skinu 15 dana ranije, ponekad su priznavali i nagradno od dobrovoljnog davanja krvi 2 dana.

Zasto je negde moglo, a negde nije moglo da se skine ranije, ne znam
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
Dob : 51
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustva - koliko puta ste išli na odsustva u toku vojnog roka?   24.05.12 13:29

Tri puta... Prvi put posle 8 meseci sam bio na redovnom odsustvu, a nakon toga vrlo brzo otisao na vikend iz opravdanih porodicnih razloga (baka, oceva majka se razbolela). Treci i poslednji put sam isao po civilku, vratio sam se u kasarnu par dana pred skidanje. Tada sam dobio vikend od svega 3 ili 4 dana.
Na vrh Go down
pelister1
Džomba
Džomba

Broj komentara : 103
Član od : 2011-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustva - koliko puta ste išli na odsustva u toku vojnog roka?   24.05.12 19:30

Nijednom Evil or Very Mad Bio sam "oktobarska" klasa (zbog neke greske u vojnom odseku) ,pa sam redovno odsustvo cuvao za kraj,da bi se skinuo sa klasicima.Dobio sam 5 dana nagradno na Brionima,ali zbog daljine, na put bi potrosio oko 4 dana ,pa zato i to sam ostavio za kraj.
PS. Da se i ja malo kolorisem ko ovaj Splicanin granicar !!! geek
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustva - koliko puta ste išli na odsustva u toku vojnog roka?   24.05.12 20:01

Pazi samo na upotrebu PINK boje u tekstu, da ne bi bili svi Inn Smile Smile Smile
Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba

Broj komentara : 144
Član od : 2011-11-21
M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustva - koliko puta ste išli na odsustva u toku vojnog roka?   24.05.12 20:20

Jednom sam bio kući i to posle 11 meseci,plan je bio da se vratim na deset dana al su mi rebnuli odma 3 meseci produžetka pa mi plan otišo po kurcu pig pale Mad
PS
Ove vaše boje slova me oduševljavaju cheers cheers cheers
Vi ste king farao
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustva - koliko puta ste išli na odsustva u toku vojnog roka?   25.05.12 17:15

Vikend i redovno.

Kad sam pitao vodnika (ambulanta imala samo jednog kapetana koga je bolio k. i vodnika koji se brinuo o administrativnim poslovima) za vikend, rekao sam: ako moze taj i taj datum, Uskrs je, kad ga nije srce strefilo Shocked Laughing Laughing
Redovno sam planirao da ostavim za kraj al' evo sta se desilo:
U stacionaru je s kraja zime '85-e lezao moj klasic i drug sa obuke, rodom iz Dalmacije. Kao pocetak upale pluca...tako nesto. Napolju kao trebalo bi proljece al' vrijeme ubi Boze. A njemu vec bolje pa ga planiraju otpustiti nazad u divizion. E, onda cika Pera kad ujutro mjeri temperature u listu upise malo vise nego sto jeste Wink . Gleda doktor u viziti, vrti glavom, ostavite ga jos dan dva. Smile
Sutradan, ista prica. Slikaju mu pluca, vade krv, probavaju ovo i ono, al' ne mogu "skinut temperaturu" da ga jebes Laughing I tako "jadnik" zaglavi stacionara tri sedmice. Otoplilo napolju, te podje i njegova "upala" na bolje. Jos ga poslase na komisiju pa dobi dvije sedmice kucne njege
cheers cheers cheers
E, to je samo pola price. Kad je trebalo da ide kuci, dodje kod mene i rece: ajde trazi redovno, vodim te kod mene da budes moj gost. Ja sam se izlezavao kod tebe u stacionaru, aj' sad ti kod mene. Ama kako cu trazit redovno danas za prekosutra...Ides pa Bog. Ajd' sad ope' na vrat na nos, muti vodnika, sva sreca bio dobre volje pa me pusti. Tad sam prvi put letio avionom, Beograd-Split. Jos se utrefilo taj dan na Surcinu puno vojne policije i budalastina, dolazio u posjetu spanski kralj, a mi cekamo let i naljevamo se ko majmuni drunken I tako ja deset dana na plavom Jadranu a vec pocele Cehinje da pristizu Cool
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3427
Član od : 2012-02-13
Dob : 53

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustva - koliko puta ste išli na odsustva u toku vojnog roka?   25.05.12 21:11

Vikend za vrijeme obuke u Velesu,normalno,kasnio sam jedan dan,kao i Stipe Hodak iz Drežnik Grada! king
Redovno sa Drenka,tu se nisam usudio kasniti. No
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustva - koliko puta ste išli na odsustva u toku vojnog roka?   27.05.12 19:53

Kad sam tek stigao u Prizren, pitao sam jednoga desetara kad je bio doma? Kaže on: nikako. Sav u čudu ga upitao je li to moguće i da ja to ne bih izdržao i da ću, čim mi se ukaže prilika, ići doma. Igrom slučaja (bolje rečeno igrom prilika 1991.) nisam niti jednom bio doma. Kad smo dobili guštere, pitao poručnika za vikend, nije me pustio, a kad sam trebao ići na redovno, u 6. mjesecu, sva odsustva su bila ukinuta. Ukratko: iz produženje od 20 dana, minus 15 dana neiskorištenog redovnog i još dva davanja krvi i možda koji dan plus, izdržah točno 359 dana da kuće nisam vidio, a mislio da neću izdržati. Smile
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 444
Član od : 2012-06-07

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustva - koliko puta ste išli na odsustva u toku vojnog roka?   08.06.12 16:23

Isao sam kuci na vikend za Novu godinu i na vikend prilikom odlaska u prekomandu. Redovno odsustvo nisam koristio, njime sam kompenzovao produzenje vojnog roka zbog ratnih zbivanja.
Na vrh Go down
Mostarac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 30
Član od : 2009-05-03
Dob : 44
M(j)esto Mostar

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustva - koliko puta ste išli na odsustva u toku vojnog roka?   09.06.12 9:37

Služio sam JNA tokom 1990-91. godine. Za svo vrijeme vojnog roka bio sam kući samo dva dana, nisam imao ni redovito odsustvo. Na kraju sam ostao i duže jer su nam svima produljili vojni rok. Izašao sam na lažnu potvrdu za prijemni na fakultetu, jer sam već imao upisan fakultet prije dolaska u vojsku.
Na vrh Go down
Xanadu
Gušter
Gušter

Broj komentara : 61
Član od : 2012-06-13
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustva - koliko puta ste išli na odsustva u toku vojnog roka?   23.06.12 15:44

U Sarajevu,pola godine ništa,a posle prekomande -od Kranja i Bohinjske Bele i Tolmina do Ljubljane-nije daleko..he,he..preko ograde i evo mene kod kuče u Ljubljani...
Na vrh Go down
warpaint
Gušter
Gušter

Broj komentara : 80
Član od : 2009-05-14
Dob : 44

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustva - koliko puta ste išli na odsustva u toku vojnog roka?   24.06.12 14:15

Zvanicno-nikad. Nezvanicno mislim dvaput. Kasarna (maticna) mi je bila od kuce otprilike tri sata kolima, pa smo ponekad umesto izlaska u grad picili kuci.
Sa tim da sam sa zadnjeg izlaska (negde pocetak juna 91) debelo kasnio. Posto se vec naveliko kuvalo u zemlji, dobio sam dozvolu samo do 18.00 a dobro se secam da sam u 18.00 jos bio na nekoj festi u kraju... Pred kasarnu su me dopremili oko pola deset (znaci kasno i za "normalnu" dozvolu), ali sam projurio pored kapije i dezurnog oficira da me nije ni stigao zaustaviti. Na svu srecu momci u ceti (a bas je i bila ceta, samo nas cca 15 desetara, bili smo bez oficira dve nedelje) su mi pokrili ledja i javili ko da sam na broju.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustva - koliko puta ste išli na odsustva u toku vojnog roka?   17.12.12 21:24

5 ili 7 puta, davno je to bilo i slabo se secam.
Prvi put za docek nove 1979 god. Interesantno je to sto sam u vojsku otisao 10.11.1978 to jest 50 dana ranije.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Broj komentara : 18493
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustva - koliko puta ste išli na odsustva u toku vojnog roka?   17.12.12 21:31

@Kemo Specijalac (citat):

U kojoj si ti vojsci bio? Ja u JNA. Jedan vikend i redovno. (I 15 dana značke za kraj, ali to se ne računa pod ovu temu. Very Happy )
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustva - koliko puta ste išli na odsustva u toku vojnog roka?   17.12.12 21:39

@Max Blitz (citat):

U kojoj si ti vojsci bio? Ja u JNA. Jedan vikend i redovno. (I 15 dana značke za kraj, ali to se ne računa pod ovu temu. Very Happy )

takodje bio u JNA Smile

1x nas naterali sluzbeno da idemo kuci po instrument
1x 10 dana nagradnog
1x vikend
1x redovno
1x 7 dana nagradnog

ostalog se ne secam...mislim da vise nije bilo...

Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustva - koliko puta ste išli na odsustva u toku vojnog roka?   17.12.12 21:40

@Max Blitz (citat):
@Kemo Specijalac (citat):

Ukupno 5 puta (3 vikenda +1 privatni poslovi + 1 službeno u Kumbor sa kraćim ostankom kući) i redovno odsustvo ostavio za kraj. Nismo mi jedini, dosta ljudi je išlo 4-5 puta kući. Smile
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustva - koliko puta ste išli na odsustva u toku vojnog roka?   17.12.12 21:50

momak koji je prvi radio kao kinooperater, a posle nesto po stacionaru, je vise od pola vojnog roka proveo kuci Smile
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Broj komentara : 18493
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustva - koliko puta ste išli na odsustva u toku vojnog roka?   17.12.12 22:16

@Stazio (citat):

Nismo mi jedini, dosta ljudi je išlo 4-5 puta kući. Smile

Bogami, kod nas u Kumboru nije bilo tako. Svi su išli jedan vikend i redovno. Možda je netko nešto smuljao da ga puste još koji put na privatne poslove, ali to je bilo to.
Pričao sam na 'Kumboru' da je jednom Albancu došao telegram od kuće da ga puste da se dođe oženiti. Tražili tjedan dana, i dobio ih je. A mladu navodno nije uopće prije vidio, roditelji sve dogovorili dok je on bio u vojsci. I otišao mladoženja, oženio se i vratio, kao da se ništa posebno značajno nije dogodilo....... I love you Like a Star @ heaven
Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustva - koliko puta ste išli na odsustva u toku vojnog roka?   17.12.12 22:35

To je bila ugovorena obaveza, vjerovatno još iz djetinjstva. Iznenadili bi se koliko toga ima i u zemljama koje mi gledamo kao napredne i civilizovane. Wink
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustva - koliko puta ste išli na odsustva u toku vojnog roka?   17.12.12 23:13

Jedanput vikend i pred kraj vojnog roka redovno i nagradno odsustvo u komadu (25 dana). Stažu su trebali za rad s vojskom (tako je to moj komandir čete obrazložio kada sam se jednom požalio jer je jedan moj vojnik koji je bio tek 3 mjeseca u vojsci dobio već drugi slobodni vikend da ode kući a ja sam tada već bio 8 mjeseci u vojsci i nisam nikako bio kući)!

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustva - koliko puta ste išli na odsustva u toku vojnog roka?   18.12.12 10:30

1 x redovno i 1 x vikend, s time da sam u Zadru doka sam bio u ŠRO, izlazio svaku srijedu van, u ZG sam gotovo svaki dan bio vani (obnašao dužnost čate, te sam iskorištavao to do maximuma, pošto mi je rodbina baka i ostali živjeli u ZG, a doduše u većini slućajeva je radila plava dozvola za izlazak, a nešto i rupa kod Jakuševca), he,he, tako me zadesilo, lud bio ko ne iskoristi situaciju. Twisted Evil

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustva - koliko puta ste išli na odsustva u toku vojnog roka?   18.12.12 11:10

@bojnik (citat):
1 x redovno i 1 x vikend, s time da sam u Zadru doka sam bio u ŠRO, izlazio svaku srijedu van, u ZG sam gotovo svaki dan bio vani (obnašao dužnost čate, te sam iskorištavao to do maximuma, pošto mi je rodbina baka i ostali živjeli u ZG, a doduše u većini slućajeva je radila plava dozvola za izlazak, a nešto i rupa kod Jakuševca), he,he, tako me zadesilo, lud bio ko ne iskoristi situaciju. Twisted Evil

Skoro kao moj "klasić" u ST, kome se iz kasarne vidjela zgrada u kojoj živi.  pirat  Ne mogu se sjetiti gdje je dobio prekomandu poslije. (možda da čuva svoju zgradu. Very Happy )
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustva - koliko puta ste išli na odsustva u toku vojnog roka?   18.12.12 11:24

u mojoj klasi u Zadru je bio pitomac koji je živi u istoj ulici Marka Oreškovića malo niže od Artiljerijskog školskog centra, neznam mu prezime, ali stari mu je bio vojno lice u AŠC-u.

KomentarNaslov komentara: Re: Odsustva - koliko puta ste išli na odsustva u toku vojnog roka?   Today at 6:41

Na vrh Go down

Odsustva - koliko puta ste išli na odsustva u toku vojnog roka?
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/4Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Primeran vojnik i nagradna odsustva
» Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?
» Vakcine u JNA
» Cigarete
» Jezidi