FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
Dob : 51
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   25.05.12 23:32

Bio sam aprilska klasa '84-te...

Nekako odmah po dolasku u kasarnu, non-stop se na razglasu cula "Susanna" grupe The Art Company i na kasarnskoj top listi vodila zestoku bitku za grupom Valentino i njihovom poznatom pesmom "Telefon je zazvonio..." U konkurenciji narodnjaka dva Halida, Brena i Vesna Zmijanac... ponekad i Saban Saulic.

Pred kraj vojnog roka sam zamrzeo Nedu Ukraden... Ujutru sa razglasa se culo sustanje LP ploce i pocetak njenog hita (nikako mog, rekoh da sam zamrzeo)... "Zora je svanula". Evil or Very Mad Kao da mi nismo znali da je svanulo bez nje. Dozivljvali smo tu pesmu kao provokaciju... Jednako kako zatvorenici dozivljavaju pesmu Zorice Markovic... "Mirno spavaj nano, sve je zakljucano". cheers

Salu na stranu... sada se nasmejem sa setom kada cujem te pesme, uvek me podsete na JNA i neko vreme koje je bilo drugacije nego ovo danas.
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   26.05.12 4:23

1984.

Ferid Avdic: Dijana cheers
Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   26.05.12 4:34

1985.

Bajaga, album "Sa druge strane jastuka"
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   26.05.12 11:52

Pero, iz ovih tvojih postova vidim da je izgleda svaka kasarna imala svoju top listu... Naravno, secam se Dijane Ferida Avdica i Bajaginog "jastuka". Bajagu sam slusao, cini mi se u civilstvu... Skinuo sam se 85-te u junu.
Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   26.05.12 18:24

Sve je zavisilo od vojnika koji je pustao muziku. Jeste "dijana" bila tad popularna al' utrefilo se da je momak koji je tu radio im'o curu (aj' pogodi kako se zvala Laughing ) pa tuk'o brate ko mutav. Lijepa pjesma, al' otra usi svaki dan po pet puta Mad
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   26.05.12 19:33

A da nije on vozio Dijanu... mislim, auto scratch
Mada, moze i neka druga Dijana da se vozi, ona bez tockova lol!

Ko zna sta je tu bilo u pitanju !?!
Na vrh Go down
ajdedadanimaajdedanocima
Gušter
Gušter

Broj komentara : 44
Član od : 2010-11-10
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   27.05.12 1:00

Semsa Suljakovic: 7000 snova
Na vrh Go down
pelister1
Džomba
Džomba

Broj komentara : 103
Član od : 2011-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   02.06.12 7:13

ITD bend - vojnicka ,nekako se potrefilo vreme http://www.youtube.com/watch?v=8dJfsxU8ZaM&feature=related
Na vrh Go down
FOSIL
Džomba
Džomba

Broj komentara : 150
Član od : 2012-04-26

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   02.06.12 12:20

Za vrijeme služenja vojnog roka u vojarni Celje 84/85,najviše smo slušali narodnjake mada mi i zabavnjaci nisu mrski,samo one probrane pjesme.To je sve ovisilo i od vojnika koji je puštao glazbu na razglas iz vojnog radio kluba u vojarni.Tako da je u to vrijeme dosta popularan bio; Mitar M.,Sinan S.,Halid M., itd.Sjećam se dana kada sam odslužio vojni rok tj. došlo vrijeme da idem kući,na razglasu je pjevala pjesma Halida Muslimovića;Mene je učilo vrijeme da pjevam praštam i molim,mene su učile godine da pijem i da volim,a refren je bio; A ti,ti si ostala sama i niko saznati neće šta je bilo među nama.Toga se sjećam kao da je sada bilo tako da je u jednu ruku ta pjesma meni postala himna koje se rado uvijek sjetim a ponekad u društvu i zapjevam.Pozdrav forumaši ma gdje bili Very Happy Very Happy Very Happy

Na vrh Go down
nerona
Džomba
Džomba

Broj komentara : 161
Član od : 2011-07-20

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   02.06.12 14:14

Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3427
Član od : 2012-02-13
Dob : 53

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   03.06.12 21:29

Na vrh Go down
nerona
Džomba
Džomba

Broj komentara : 161
Član od : 2011-07-20

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   03.06.12 23:11

@ZAGORAC (citat):
@nerona (citat):
Bitola jesen 82g.

http://www.youtube.com/watch?v=uLNZnBf-98A

http://www.youtube.com/watch?v=9GF3Ma-EkRU

http://www.youtube.com/watch?v=VcNbXkE6a9Y

http://www.youtube.com/watch?v=Z1tIyGcf1E0

http://www.youtube.com/watch?v=liZVpNk-ibw

http://www.youtube.com/watch?v=pU2_WW8kxHg

Mislim da ti fale ondašnji hitovi Nede Ukraden,Brena,Riblja Čorba,AC/DC.
Sve sam to "morao" slušati na Drenku!

da,da zora je i pogledaj dom svoj anđele
Jedan slavonac iz bitolske ekipe je rado služao ovu pjesmu

http://www.youtube.com/watch?v=VbgqD-iKTH4

Na vrh Go down
janezmb
Gušter
Gušter

Broj komentara : 54
Član od : 2012-05-31

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   05.06.12 22:29

Uh, mi smo slušali 1978 (Niš, Pantelej) a i svirali Balaševića: "U ime svih nas iz pedeset i neke ..."
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 444
Član od : 2012-06-07

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   08.06.12 15:52

U Banja Luci su nam cesto pustali preko razglasa pesmu "Bomba u grudima", a i inace sam gotivio grupu Dzakarta. Smile
Bilo je smeha kad su jednom pustili Bajaginu "220 u voltima", bas smo izlazili iz zgrade na neko popodnevno postrojavanje, od silnog zadovoljstva izazvanog muzikom nekoliko nas se zaletelo i bacilo u gomilu nakupljenog snega na ivici piste za postrojavanje. Laughing
Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba

Broj komentara : 144
Član od : 2011-11-21
M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   09.06.12 19:05

MERLIN - UČINI MI PRAVU STVAR PUSTI NEKU STARU STVAR.......NEKE DRAGE SLIKE OPET ZAPOČINJU PLES NA USNAMA PJESMA A U SRCU ZEMLJOTRES...........jebeš mi sve sad ću se napit Razz
Na vrh Go down
Mostarac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 30
Član od : 2009-05-03
Dob : 44
M(j)esto Mostar

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   09.06.12 19:40

Za nas pekare je ovo bila najpopularnija pjesma. U Titogradu je postojao neki bend u kasarni i odlično su svirali ovu stvar.

http://www.youtube.com/watch?v=-VM20uKWn8g
Na vrh Go down
warpaint
Gušter
Gušter

Broj komentara : 80
Član od : 2009-05-14
Dob : 44

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   08.07.12 16:12

Secam se ove pesme:

Naravno vojska ko vojska, mi smo promenili refren u:
...Otisla si jednog dana
i odnijela nase snove
sad se vracas uplakana
bezi k..vo ko te j.be...

Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   31.10.12 1:40

Slusao se i ovakav "sminkeraj"... Laughing

Bogart: komentar modifikovan dana: 31.10.12 2:48; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   31.10.12 2:03

Poneka faca je i ovo slusala. bounce Very Happy

Bogart: komentar modifikovan dana: 31.10.12 2:48; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   31.10.12 2:22

A ja sam se tada lozio na Tanju iz "Oktobra"... Embarassed Very Happy

Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   31.10.12 2:47

U mom "selu" se ovako sviralo... sunny Komsija Nidza cepa bas gitaru, prosto mu rze u rukama... king Laughing

Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   06.11.12 21:53

Ovo je bilo nešto kao naša himna u kasarnoj zalužani 1984./85. Vrtila se najmanje jedanput dnevno na razglasu a ponekad i 5-6 puta:

Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   06.11.12 22:24

Pesma za sva vremena.
A boldovano je vrh :
Kosa gori ispod šlema, valjamo se po prašini, niko od nas pojma nema, da smo davno u mašini.

GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   07.11.12 17:58

1985/86- Aleksinac
Nervozni postar- vetar duva vetar duva
niz Beograd grad
333 sitno
ja sam vojnik mlad
Na vrh Go down
flado
Gušter
Gušter

Broj komentara : 51
Član od : 2012-10-10
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   07.11.12 18:07

Sjecam se refrena: dali mi šinjelčinu dugu, da s njom brišem prašinu po krugu.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   Today at 9:31

Na vrh Go down

Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/5Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka
» Muzil - Pula, VP 1159/97
» Žene u JNA
» ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA
» BANJA LUKA ZALUŽANI VP 6565/3 (KLASA 80/81)