FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
Slobodan.
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 353
Član od : 2014-04-28
Dob : 46
M(j)esto Vojvodina

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   30.04.14 3:55

Ovo smo slusali u Kicevu  septembra 1988 na obuci, secam se da se muzika cula preko cele piste za postrojavanje.

Na vrh Go down
slavkos
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2014-05-29
Dob : 47
M(j)esto Vrbas

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   31.05.14 22:02

Kad je Gordan Živković puštao muziku u Kičevu, sa ovom pesmom je počinjao popodnevni odmor.

Na vrh Go down
Slobodan.
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 353
Član od : 2014-04-28
M(j)esto Vojvodina

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   01.06.14 23:43

Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
Dob : 51
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   02.06.14 15:08

@more6 (citat):
Pula,84 godina."Mi nismo sami"od grupe Film svirala je svakodnevno.Na "Dijanu"su se skidali momci iz julske klase 83,svaki dan netko.Zana i Bebek često,Bijelo dugme te je godine izdalo novu ploču sa novim pjevačem Tifom.Na Perazičku su se svi palili tada,a i zbog Tolje koji je kratko bio sa nama prije prekomande u Kumbor.Kolega se palio na Kim Wilde,a napravljene su i dvije odlične pjesme za djecu Afrike amerikanci i englezi svaki svoju.Bilo je puno hitova tih godina da im broja nije bilo.Teško da će se ponoviti desetljeće u kojemu je napravljeno toliko dobrih hitova koji se i danas slušaju,tj.slušaju ih oni koji su ih i tada voljeli.Možda i neki novi klinci.

Eto, i ja bio '84. godine... Sasvim drugi hitovi na našem razglasu. Sto puta dnevno sam slušao Valentino i njihovu stvar "Volim te još", kao i The Art Company i "Susanna".
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   02.06.14 18:49

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18477
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   02.06.14 23:36

Ova je izdana 1988., al' sumnjam da su je puštali u JNA...  Surprised 

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   02.06.14 23:55

Za ovu pesmu ''ko te ljubi dok sam ja na straži'' nikad nisam čuo da je bila zabranjena. 

Čuo sam da su bili problemi s pesmom Na zpadu ništa novo, sa stihom, za ideale ginu budale

http://www.youtube.com/watch?v=EQISd28xaPk

Inače ''zvanična'' pesma o JNA je

http://www.youtube.com/watch?v=Z2nfvtbqEYI

Kako je lepo biti glup.
Na vrh Go down
guster danijel
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 382
Član od : 2014-04-06
M(j)esto kostolac

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   03.06.14 13:57

Za grupe YU i Valentino svaka cast.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1302
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   09.06.14 23:24

Nisam ljubitelj pjesama od Sinana Sakića ali mogu reći da u prekomandi gdje sam stigao iz Ljubljane u Prokuplje je taj pjevač se čuo iz skoro svakog kafića,slastičarne ili nekog drugog ugostiteljskog objekta tako htio ili nehtio naučio si skoro sve te njegove pjesme koje je on te 87 godine pjevao i pravio koncerte  po bivšoj Yugi.
Na vrh Go down
guster danijel
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 382
Član od : 2014-04-06
M(j)esto kostolac

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   09.06.14 23:42

e to su bili hitovi
Na vrh Go down
transporter
Gušter
Gušter

Broj komentara : 97
Član od : 2015-03-09

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   01.06.15 15:20

DŽEJ - CICIJO MORE CICIJO I ZAR JA DA TI BRIßEM SUZE. ŠABAN- HEJ ŽIVOTE UMORAN SAM. NERVOZNI POŠTAR- VOJNIČKA.DRAGANA, ŠEMSA, SINAN. KADA SE NEKO SKIDAO VEĆINOM SE PUŠTALA 'SUTRA SE VRAĆAM KUĆI' OD TOME ZDRAVKOVIĆA. POSTOJALA JE KASETA OD H. BEŠLIĆA ' EH KAD BI TI...' ALI SE NIJE PUŠTALA JER MI JE STARIJI VOJNIK U RAZGLASU REKAO DA JE HALID ZABRANJEN JER JE NASTUPAO VANI PO EMIGRANTSKIM KLUBOVIMA. BILO JE JOŠ PUNO PJESAMA SVIH VRSTA KOJE SU PUŠTANE U VREMENU ODREĐENOM ZA MUZIČKE ŽELJE VOJNIKA. ZA OSTALO VRIJEME PREDVIĐENO ZA MUZIKU IZRAĐIVALI SMO TJEDNI PLAN I U KOJEM JE MORALA BITI RAVNOPRAVNO ZASTUPLJENA MUZIKA IZ SVIH REPUBLIKA I POKRAJINA KAO I SVE VRSTE MUZIKE .PLAN SMO DAVALI NA UVID I OVJERAVANJE VODITELJU VOJNIČKOG KLUBA :-( AVL ILI GL;-)
Na vrh Go down
halo 92
Desetar
Desetar

Broj komentara : 281
Član od : 2014-08-22
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   02.06.15 23:19

1980. Prljavo kazalište i LP "Crno bijeli svijet" ( "Crno bijeli svijet", i naravno "Mi plešemo"") " Azra i LP "Azra" ("Tople usne žene", "Krvava Meri", "Marina", "Iggy Pop", "obrati pažnju na poslednju stvar" i naravno "Gracija" https://www.youtube.com/watch?v=azGKVCZYhGk), 1981, opet Azra i LP "Sunčana strana ulice" ("Užas je moja furka", "Pit...i to je Amerika" i naravno "Fa-fa-fa"), zatim "Paket aranžman", odnosno VIS Idoli, Šarlo akrobata i Električni orgazam ( "Ona se budi", "Zlatni papagaj", "Niko kao ja" i naravno "Maljčiki"), "Film" i "Zamisli život u ritmu muzike za ples", već pominjana Riblja čorba i još more dobre muzike i dobre atmosfere iz koje je ta muzika proizašla.
Na vrh Go down
Stanko1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 512
Član od : 2013-02-24
Dob : 67
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   06.06.15 18:10

Kad sam došao u vojsku u jesen 1973. popularna je bila Suzi Quatro:

Vrativši se sa odsustva Zlatko Miksić-Fuma nam je donio da slušamo ovu ploču:

Praštali su i narodnjaci:

Pod zadnje dane u vojsci, na straži u Đinovcima, na TV-u sam prvi put čuo ovu pjesmu Bijelog dugmeta:

https://www.youtube.com/watch?v=Vmuc7y7hhd4
Na vrh Go down
belanji
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2013-08-16
Dob : 50
M(j)esto VOJVODINA

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   24.06.15 13:38

momci a gde vam je 72dana na mom srcu leži rana............... sitno
Na vrh Go down
013gonzo
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 66
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   24.06.15 18:00

@belanji (citat):
momci a gde vam je 72dana na mom srcu leži rana............... sitno
Tražio si evo slušaj Nedeljka Bilkića ili Bebu Selimović

belanji
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2013-08-16
Dob : 50
M(j)esto VOJVODINA

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   25.06.15 19:10

Hvala kapetane uvek ste vi stariji imali sluha za nas guštere.......POZDRAVLJAM
Na vrh Go down
Lazo30/2
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 222
Član od : 2016-01-18

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   28.02.16 22:20

Na vrh Go down
Lazo30/2
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   28.02.16 22:25

Na vrh Go down
memberX
Gušter
Gušter

Broj komentara : 23
Član od : 2012-02-15
Dob : 47

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   29.02.16 1:00

NESTO LIJEPO TREBA DA SE DESI [1989]
01. mjesecina

Na vrh Go down
Lazo30/2
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   25.05.16 20:34

Džomba
Džomba

Broj komentara : 175
Član od : 2016-09-07
Dob : 64
M(j)esto kočevje

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   17.09.16 21:57

leto 72/73
zdravko čolić: gori vatra, to je stalno prepeval moj sotovariš Banjalučan esad
tozovac: bio sam pijanac al sada više neeee..., siromah sam al moram da živim, dok posledni dinar imam...???
čobi: zbog jedne divne crne žene, tužna su zelena polja
kovačov mišo: čemu da živim, kad tebe nema više tu...
zafir hadžimanov, se ne spomnim nobene
roling stonsi: angie, tudi to je DJ vrtel na "razglasu"
p. g. cune: draga kafu mi ispeci, pa še nekaj starogradskih, a je fjaker in snjeg polako pada, tudi njegov
kordunaš glumac, harmonikaš je "cepal" zavrzlama" kola, katera so pa nevem (užičko, žikino, pa še katero), so bili pa dobri plesalci ti "kolonaši", za mene je bilo to novo????

pa da ne pozabim: usred mraka....petokraka, pa: ide tile preko romanije, pa: kozaro..., pa lišče, pa koliko ima partizana, pa: tile ljubičica bela ali tako nekako..., uf pa: mornarica, ...u zvuku motora..., pa: pešadijo pešadijo pešadijo, aviacija je imela pa nekaj o srebrnih krilih
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1302
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   04.10.16 19:41

Hajdemo u planine je bio veliki hit Bijelog Dugmeta i sjećam ga se i u JNA gdje smo čistili pistu od velikog snijega uz tu pjesmu sa rasglasa koji je zapado na zimu 86/87 u kasarni Boris Kidrič Ljubljana.Nekako ta pjesma je i davala dodatni motiv kod tog čišćenja snijega  ašovčićima.Alen Islamović je uspješno zamijenio Bebeka u toj proslavljenoj rok grupi.
Na vrh Go down
amansio
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2016-08-10

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   05.10.16 11:33

U T.Mitrovici 88'god.muziku je puštao i to raznovrsnu Alen Vitasović ali dvije su oduševljavale vojsku
od Bobana Zdravkovića -prokleta je Amerika i ne dolazi u moj san.
Na vrh Go down
pucflek
Džomba
Džomba

Broj komentara : 108
Član od : 2016-02-26

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   07.10.16 20:02

Pod utjecajem starijih sestara sam prije JNA slusao i...

...a posla skidanja 1991 se otvorio sasvim novi svijet...

...a sada najradije slusam savjete starih momaka!

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka   Today at 2:53

Na vrh Go down

Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka
» Muzil - Pula, VP 1159/97
» Žene u JNA
» ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA
» BANJA LUKA ZALUŽANI VP 6565/3 (KLASA 80/81)