FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Fudbal

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next
AutorPoruka
jun91 osijek
Džomba
Džomba

Broj komentara : 144
Član od : 2011-11-21
M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: Fudbal   29.05.12 14:18

15 godina sam aktivno trenirao fudbal,počela je padati i lova ali naišla je povreda (zadnja loža i prepone) i tu je bio kraj karijere.Sad samo za svoju dušu mali fudbal sa starim drugarima i odbojka na sindikalnom nivou.To je super stvar jer se ide na radničke sportske igre na more. Mada u zadnje 3 godine se nije išlo zbog finansijskih razloga  Evil or Very Mad  Crying or Very sad  No ali ja se nadam da ću barem još jednom dospeti na te igre scratch
Na vrh Go down
Majdan
Gušter
Gušter

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Broj komentara : 19
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   29.05.12 16:11

Vidi koje slucajnosti, i ja sam se bavio 15 godina ali kosarkom
Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba

M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   29.05.12 16:27

Drugar ja lično mislim da je nebitno kojim sportom se baviš,bitno je da to radiš iz ljubavi prema tom sportu a ne zato jer roditelji žele da se ti sa time baviš.Svi oni koji su se nekad bavili sportom drugačiji su od ostalih,nikad se ne predaju,izdržljivi su,tačka tolerancije je obično na višljem nivou nego kod drugih...a i znaju da gube Basketball Basketball Laughing Laughing
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   29.05.12 19:58

Nogomet u mlađim danima do JNA onako aktivno.
Sada ribolov,plovidba (nemam jedra Very Happy ),povremeno mala fuca jednom mjesečno.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 63
Član od : 2009-11-08

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   29.05.12 22:18

@jun91 osijek (citat):
Drugar ja lično mislim da je nebitno kojim sportom se baviš,bitno je da to radiš iz ljubavi prema tom sportu a ne zato jer roditelji žele da se ti sa time baviš.Svi oni koji su se nekad bavili sportom drugačiji su od ostalih,nikad se ne predaju,izdržljivi su,tačka tolerancije je obično na višljem nivou nego kod drugih...a i znaju da gube Basketball Basketball Laughing Laughing

apsolutno se slazem s" tobom. pored toga sportasi su daleko manje zajedljivi

inace: ovaj forum za sport je super ideja. nadam se da ce zaziveti
Na vrh Go down
Majdan
Gušter
Gušter

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Broj komentara : 19
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   02.06.12 21:57

@jun91 osijek (citat):

Apsolutno se slazem druze
Na vrh Go down
Profa
Gušter
Gušter

Broj komentara : 97
Član od : 2012-02-19

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   02.06.12 22:14

Nogomet dok sam bio mlađi... Onda dođoše godine kada je bilo pametno prestati. Vrag mi nije dao mira, pa 2 termina malog nogometa tjedno, ali sa ljudima mlađim po 20 godina od mene. To je ona čuvena situacija kada srce, pluća i ostalo može, ali te organizam jednostavno ne prati. Da bi zaustavio takvog momka treba ti 120% vlastitih mogućnosti, a on igra sa 80%. Onda sam sebe povrijediš. Sada nakon problema sa leđima prije malo više od pola godine biciklo, malo jogging,IPSC...
Ma ljudi, kao da nikada nisam igrao nogomet!! Ne fali mi nimalo! Ako je čovjek u duši sportaš naći će sebi neku disciplinu, pa makar to bilo pišanje ili pljuvanje u dalj! Bitno je da se možeš mjeriti sa nekim!
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3409
Član od : 2012-02-13
Dob : 52

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   03.06.12 20:55

@Profa (citat):
Nogomet dok sam bio mlađi... Onda dođoše godine kada je bilo pametno prestati. Vrag mi nije dao mira, pa 2 termina malog nogometa tjedno, ali sa ljudima mlađim po 20 godina od mene. To je ona čuvena situacija kada srce, pluća i ostalo može, ali te organizam jednostavno ne prati. Da bi zaustavio takvog momka treba ti 120% vlastitih mogućnosti, a on igra sa 80%. Onda sam sebe povrijediš. Sada nakon problema sa leđima prije malo više od pola godine biciklo, malo jogging,IPSC...
Ma ljudi, kao da nikada nisam igrao nogomet!! Ne fali mi nimalo! Ako je čovjek u duši sportaš naći će sebi neku disciplinu, pa makar to bilo pišanje ili pljuvanje u dalj! Bitno je da se možeš mjeriti sa nekim!

Profo,srce hoće,ali tijelo ne sluša glavu,tu si potpuno u pravu. No No
Mali nogomet igram rijetko, jer moji skočni zglobovi i koljena u zadnje vrijeme baš ne "ljube" asfalt. No No No
Nadoknađujem to sa velikim u ligi veterana. cheers cheers
Nije mi jasno kako ti nogomet ne fali???? Embarassed Embarassed Embarassed
Na vrh Go down
Profa
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   03.06.12 23:01

@ZAGORAC (citat):
@Profa (citat):
Nogomet dok sam bio mlađi... Onda dođoše godine kada je bilo pametno prestati. Vrag mi nije dao mira, pa 2 termina malog nogometa tjedno, ali sa ljudima mlađim po 20 godina od mene. To je ona čuvena situacija kada srce, pluća i ostalo može, ali te organizam jednostavno ne prati. Da bi zaustavio takvog momka treba ti 120% vlastitih mogućnosti, a on igra sa 80%. Onda sam sebe povrijediš. Sada nakon problema sa leđima prije malo više od pola godine biciklo, malo jogging,IPSC... Ma ljudi, kao da nikada nisam igrao nogomet!! Ne fali mi nimalo! Ako je čovjek u duši sportaš naći će sebi neku disciplinu, pa makar to bilo pišanje ili pljuvanje u dalj! Bitno je da se možeš mjeriti sa nekim!

Profo,srce hoće,ali tijelo ne sluša glavu,tu si potpuno u pravu. No No Mali nogomet igram rijetko, jer moji skočni zglobovi i koljena u zadnje vrijeme baš ne "ljube" asfalt. No No No Nadoknađujem to sa velikim u ligi veterana. cheers cheers Nije mi jasno kako ti nogomet ne fali???? Embarassed Embarassed Embarassed

Ma nimalo....Jednostavno problem sa leđima je bio toliko jak da mi ne pada na pamet niti pokušati. Bike po ovim mojim brdima i udri dva-tri puta tjedno po 30tak km. Malo džoging, ali skočni zglob se buni - vjerojatno je osteoartroza. Svi mi koji smo bili dugo u pogonu postali smo invalidi, manje ili više, ali nismo baš svoji. E onda neka netko kaže da je sport zdrav!

Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba

M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   16.06.12 13:52

Može li neko da mi kaže tačan rezultat Hrvatska-Španija bom bom bom bounce ????????????
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   16.06.12 14:04

@jun91 osijek (citat):
Može li neko da mi kaže tačan rezultat Hrvatska-Španija bom bom bom bounce ????????????

3:3, kako drugačije?
Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba

M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   16.06.12 14:44

Znao saaaaaaaaaaaaam!!!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Nek pate talijani.........fer i pošteno Razz Razz Razz
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   16.06.12 15:03

"PROŠLO" BI I 2:2!
Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba

M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   16.06.12 18:30

Eto nebiram od ova dva rezultata samo da dođe bilo koji bounce
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   18.06.12 22:59

Šteta! bilo je blizu Sad

Džomba
Džomba

Broj komentara : 150
Član od : 2012-04-26

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   20.06.12 0:02

Volim nogomet i često sam išao gledati sportske manifestacije uživajući u majstorijama igrača.No međutim u zadnje vrijeme ono što se događa u sportu a posebno u nogometu prešlo je sve granice normale.Svi ti nazovi fanovi nogometa koji se busaju u prsa kako vole svoje timove kako na nižim nivoima tako i na državnom toliko su postali jadni da sve svoje frustracije koje su sakupili u sebi liječe na stadionima tako da od njih normalan građanin sa svojom obitelji nema šanse da na miru i uživanju pogleda utakmicu.To je žalosno i takvima treba stati u kraj,zabraniti im da uopće mogu dolaziti na sportske manifestacije jer svojim postupcima ugrožavaju sigurnost ljudi koji su došli istinski i od srca da bodre svoje timove i igrače na terenu.Ja sam često išao kao dijete na utakmice krajem sedamdesetih i osamdesetih godina i bilo mi je uživanje pratiti te događaje gdje nisam bio ugrožen ni od koga svi smo navijali,veselili se pobjedi svog tima a naravno i žalili kada bi naš tim izgubio ali nije bilo onoga što se sada događa na stadionima, svega više ima nego sporta i to je žalosno.Pozdrav forumaši !

Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1816
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   20.06.12 22:23

i ja volim fudbal ali navijacice iz Krapine ostavile su mene bez teksta. u nase vreme se tako nije navijalo.
Na vrh Go down
Profa
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   25.06.12 22:32

@FOSIL (citat):
Volim nogomet i često sam išao gledati sportske manifestacije uživajući u majstorijama igrača.No međutim u zadnje vrijeme ono što se događa u sportu a posebno u nogometu prešlo je sve granice normale.Svi ti nazovi fanovi nogometa koji se busaju u prsa kako vole svoje timove kako na nižim nivoima tako i na državnom toliko su postali jadni da sve svoje frustracije koje su sakupili u sebi liječe na stadionima tako da od njih normalan građanin sa svojom obitelji nema šanse da na miru i uživanju pogleda utakmicu.To je žalosno i takvima treba stati u kraj,zabraniti im da uopće mogu dolaziti na sportske manifestacije jer svojim postupcima ugrožavaju sigurnost ljudi koji su došli istinski i od srca da bodre svoje timove i igrače na terenu.Ja sam često išao kao dijete na utakmice krajem sedamdesetih i osamdesetih godina i bilo mi je uživanje pratiti te događaje gdje nisam bio ugrožen ni od koga svi smo navijali,veselili se pobjedi svog tima a naravno i žalili kada bi naš tim izgubio ali nije bilo onoga što se sada događa na stadionima, svega više ima nego sporta i to je žalosno.Pozdrav forumaši !

E moj Fosil, na ovim prostorima nemaš što gledati. Iznimka je košarka, a pri tome mislim na ABA ligu. Iako sam duuugo bio u nogometu, odgovorno tvrdim da takav skup idiota bez pokrića nema nigdje nego na ovim balkanskim prostorima. Uvjereni su da vrijede nešto, a nigdje ih. Reprezentativni nogomet - ok, ali klupski, pa nemaš gdje sa djetetom otići, čuješ samo psovku. Predajem i košarkašima i nogometašima u jednome malom mjestu koji ima dva uvjetno rečeno velika kluba. Razlika u odgoju te djece ne nevjerojatna, naravno u korist košarkaša.
U jednom finalu ply offa odigranom nedavno predivan je primjer bio kada je grupa nogometnih navijača pokušala na košarci bakljama i uvredljivim povicima napraviti nogometni štimung među 4500 ljudi. Nisu prošli. Jednostavno košarkaška publika je ignorirala ili izviždala tu grupu idiota. Naravno da su na kraju aplauzom ispratili velikog protivnika koji je uzgred predstavljao čitav  jedan drugi narod i momački su se tukli kako za svoj klub, tako i vjerojatno za svoj narod. Domaća publika je to prepoznala i "protivnika" nagradila iskrenim aplauzom.

Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   26.06.12 8:12

@vladimir (citat):
i ja volim fudbal ali navijacice iz Krapine ostavile su mene bez teksta. u nase vreme se tako nije navijalo.

Što su uradile?
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   27.06.12 23:40

a sta moze da uradi zena da bi postala poznata?
Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba

M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   28.06.12 16:25

@vladimir (citat):
a sta moze da uradi zena da bi postala poznata?

Da uleti gola na teren........volim to Razz Razz
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   28.06.12 21:22

na tvoju zalost samo gornji deo i to na tribinama
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   29.06.12 14:14

@ZAGORAC (citat):
@vladimir (citat):
i ja volim fudbal ali navijacice iz Krapine  ostavile su mene bez teksta. u nase vreme se tako nije navijalo.

Što su uradile?

Ti si valjda jedini zagorac koji to nezna  lol!
Sram te bilo!Stasao si na njima  lol!

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   29.06.12 14:25

@purger (citat):
Ti si valjda jedini zagorac koji to nezna  lol!
Sram te bilo!Stasao si na njima  lol!

Znam ja jako dobro kaj su napravile,samo čemu takva "fama",njemice i nizozemke nije nitko vidio?
Inače ih osobno poznajem.
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   29.06.12 14:34

Moja isprika Zagorac krivo sam shvatio interpunkcije lol!

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Today at 15:39

Na vrh Go down

Fudbal
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/40Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Fudbal