FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Fudbal

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 41  Next
AutorPoruka
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   22.03.13 18:55

Polupacerski golovi al hebiga kad je lopta okrugla Very Happy

Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2751
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   22.03.13 20:05

Zasluzena pobjeda,iskustvo,sreca i greske odbrane su odlucile ovaj mec.Osim malo vikanja publike,atmosfera je bila manje vise korektna-igraci su bili iznad navijaca-po meni fer mec.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   22.03.13 23:48

Slavonac ko pravi bečar, nema gdje ne utjera. Inaće mogu reći da je sve proteklo OK, malo početak krenio u krivome smijeru, ali nije se primilo, ostatak utakmice na ponos i diku. Više sreće drugi put. U nogometu je sve relativno. Very Happy
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   26.03.13 17:45

Što je ovo,pa danas je utakmica,a tako je mirno Surprised ,pa nismo valjda sve riješili u petak. silent
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   26.03.13 17:54

Po meni to uopće nebi trebalo igrat!Čemu?
Taj Wales da se mi sa foruma skupimo dobijemo tekmu samo tako a di neće vatreni lol!

Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   26.03.13 19:42

Mi da igramo ali na motoru(Vida reko),jer jedino tako možemo lovit Balea.

Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   26.03.13 21:56

@purger (citat):
Po meni to uopće nebi trebalo igrat!Čemu?
Taj Wales da se mi sa foruma skupimo dobijemo tekmu samo tako a di neće vatreni lol!

Ne baš tako jednostavno. Sve u svemu jadno.

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   26.03.13 22:59

A dobro Pukovniće pa dosta je i dva komada nije bog zna što ali dvaput je dvaput lol!

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   26.03.13 23:46

Igra je mogla biti i bolja, ali najbitnija je pobjeda. Idemo dalje, Škotska je na redu... tenk2

Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 444
Član od : 2012-06-07

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   01.04.13 6:48

Sva sreca sto smo u vaterpolu jaci od suseda. Laughing

Kakav crni Bambi Tosic, kazu mediji nije se video na terenu, pa on se jadnicko na par zadnjih meceva nije primecivao, a ostajao je kao uzdanica tima... tuzan je to lik, vrlo tuzan, tesko nama s takvim papcima u ekipi... O nesretnom selektoru i drmatorima u fudbalskom savezu ne vredi trositi reci...
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   01.05.13 22:16

Usput gledam Bayern i ne mogu vjerovati kako igraju,velika nadmoć a trčanje kao olimpijci..razbiše Barcu,potopiše..sve skupa 7:0

Xanadu
Gušter
Gušter

Broj komentara : 61
Član od : 2012-06-13
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   07.05.13 21:53

Njemačka škola nogometa...
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18518
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   12.06.13 3:55

Možda je ovoj slici bolje mjesto ovdje da se može opširno o svakom igraču ili slično, tko želi: scratch
(Fotografija je s teme 'Slike iz ex-Yu'.)
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t950p285-slike-iz-ex-yu

pera84 (citat):

Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1304
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   15.06.13 11:31

Generacija koja je u 70-im u Jugoslaviji harala i bila nepobjediva ali nazalost na medjunarodnoj sceni nije imala uspjeha.Do cetvrtfinala krajnji domet a mislim da je mogla  barem jedno finale.Ajaks je tad ipak bio prejak za sve dok su ostali evropski klubovi bili tu negdje izjednaceni.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   15.06.13 17:42

U pravu si semsudine, imao sam cast gleda ih protiv Svedske u Stockholmu 1975, i protiv danske u Kopenhagenu (tacno godine se ne secam). Nekako kada su stigli do 1/8 finale kao da ih grc hvatao o ukamenili se, nazalost.
Na vrh Go down
Gicko Prasić
Gušter
Gušter

Broj komentara : 44
Član od : 2013-05-21
Dob : 45

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   16.06.13 21:21

E koja vremena

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   06.07.13 20:41

Sakuplja li netko od forumaša dresove nogometnih ekipa pa da vidimo i te zbirke.Question

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   07.07.13 6:45

@pukovnik (citat):
Sakuplja li netko od forumaša dresove nogometnih ekipa pa da vidimo i te zbirke. Question
Jedino što imam je Šurjakov dres koji je od njega dobio moj pok.otac.Koliko znam negdje su se pošteno proveli jer su teško izašli iz Opel Ambassadora Laughing Čuvam Enciklopediju Jugoslavenskog nogometa i mislim da je jedna od vrijednijih izdanja tog doba jer je sve obuhvaćeno do najmanjih detalja bez napuhivanja.

Stanko1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 514
Član od : 2013-02-24
Dob : 67
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   07.07.13 16:38

Od svih sportova osobno najviše volim nogomet. Kao klinac volio sam igrati, ali sam bio na glasu kao ''truba'' ili ''panj'', na golu kao ''rupa'', stoga o tome ne bih opširnije. Laughing 
Od malih nogu (još od predškolske dobi) navijao sam za NK Dinamo. Posjećivao sam utakmice u Maksimiru sve do kraja osamdesetih i bio svjedokom nekih od najvećih Dinamovih pobjeda (primjerice Dinamo - Partizan 7:2 u polufinalu kupa 1964., utakmica života Stjepana Lamze). Od Dinama i općenito domaćeg nogometa otkačio sam se početkom devedesetih, ali ni o tome ne bih opširnije. Spominjem tek da je za mene nogomet bio i ostao samo sport, Dinamo je bio moj zagrebački klub, ništa manje i ništa više.
U ta davna vremena Maksimir je bio hram nogometa. Najljepši stadion u bivšoj Jugoslaviji, remek-djelo arhitekta Turine, koji su kasnije neki idioti pretvorili u ovu današnju nakazu. Na utakmici protiv jedne Trepče bilo nas je u Maksimiru 25.000, protiv Veleža 35.000, protiv Sarajeva 40.000, a na utakmici Zagreb - Famos (kvalifikacije za Prvu ligu 1973.) 50.000. O gužvi na derbijima s Partizanom, Zvedom i Hajdukom da ne pričam.
U čast mojeg bivšeg Dinama prenosim kratak filmski prikaz osvajanja Kupa 1960. godine:

http://www.youtube.com/watch?v=vA5ejqRhr34

Kad smo već kod dresova plave boje, mnogi su skloni podcjenjivati Talijane i reprezentaciju Italije. Stalno se spominje njihov ''catenaccio'' (lokot/katanac), tj. njihova navodno defanzivna igra. Nasuprot tome podsjetiti ću na jednu od najljepših utakmica, a svakako najuzbudljiviju, koju sam ikada u životu gledao. Bilo je to u lipnju/junu 1970., svjetsko prvenstvo u Meksiku. Prijenosi su bili u kasnim noćnim (bolje rečeno ranim jutarnjim) satima i svi mi, ljubitelji nogometa, tada smo izgledali kao zombiji od nespavanja.
Polufinale, utakmica Italija - Zapadna Njemačka. Talijani su poveli već u 8. minuti (Boninsegna), a Nijemci izjednačili u 90. (Schnellinger). Stoga su se igrali produžeci. Tada, srećom, nije bilo onog glupog pravila ''zlatnog gola'' već se igralo 2 x 15 minuta. U nastavku su obje momčadi krenule va banque, tako da je u tih 30 minuta palo još ravno 5 golova: Müller 1:2, Burgnich 2:2, Riva 3:2, Müller 3:3, Rivera 4:3. Da ne duljim, evo kratke snimke (spiker govori francuski, ali to je najmanje važno):

http://www.youtube.com/watch?v=i8t1AQZgPgk

Ova utakmica proglašena je utakmicom stoljeća (The Game of The Century), o čemu svjedoči spomen-ploča na stadionu Azteca u Ciudad de Méxicu:

Na vrh Go down
Stanko1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   07.07.13 19:24

Kad sam već spomenuo Svjetsko prvenstvo 1970. (ima li još koga da ga se sjeća?) budi mi slobodno ispričati još jednu crticu.
Nitko mi nije toliko išao na jetru kao TV komentator Sreto Šćepanović. Išao je na SP po kvoti TV Sarajevo, a siromah je lupao takve gluposti da mi je došlo da ubijem najprije njega i onda sebe.
Prenosio je četvrtfinalnu utakmicu Engleska - SR Njemačka (2:3). Izgovor imena igrača bio mu je fantastičan. Tako je npr. Newton (izgovara se Njutn) za njega bio ''Nuton'', a Mullery (Maleri) je bio ''Muleri''. I slično. No najveći gaf mu je bio kada je cijelo prvo poluvrijeme engleskog vratara nazivao Banksom - ''Benks ovo, Benks ono…'' - iako se vidjelo sa Jupitera da brani Peter Bonetti (Banks nije mogao igrati zbog upale grla). Mom starom i meni došlo je da televizor gađamo vazom ili pepeljarom, što nam dođe pod ruku, toliko nam je išao na živce. U poluvremenu ga je netko upozorio, možda i nazvao iz Juge i rekao mu da prestane sr.ti, pa se ispravio.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1304
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   11.07.13 10:33

Pozdrav za druga Stanko1 i velikog dinamovca.Interesuje me stadion,MAKSIMIR, i taj arhitekt sto ga je gradio.Klub Dinamo je nastao 45 i preuzeo stadion od postojeceg prijeratnog kluba koji je cini mi se zvao HASK ili GRADJANSKI.
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   11.07.13 12:44

@semsudin (citat):
Pozdrav za druga Stanko1 i velikog dinamovca.Interesuje me stadion,MAKSIMIR, i taj arhitekt sto ga je gradio.Klub Dinamo je nastao 45 i preuzeo stadion od postojeceg prijeratnog kluba koji je cini mi se zvao HASK ili GRADJANSKI.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Stadion_Maksimir

http://hr.wikipedia.org/wiki/Vladimir_Turina

http://hr.wikipedia.org/wiki/GNK_Dinamo_Zagreb

I dresovi iz moje zbirke

Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   11.07.13 13:57

@semsudin (citat):

Pozdrav za druga semsudina od BIVŠEG velikog dinamovca. Uz Dinamo me vežu lijepe uspomene iz djetinjstva i mlađih dana, ali mene Maksimir odavno ne vidi i taj klub me više ne zanima.
Stadion u Maksimiru - u prvoj varijanti - izgrađen je 1912., a na njemu je igrao HAŠK. NK Građanski je imao vlastito igralište na Trnju (Koturaška, južno od Glavnog kolodvora), a ono odavno ne postoji - tamo su izgrađene stambene i druge zgrade. Stadion u Kranjčevićevoj je između dva svjetska rata koristila Concordia.
Članak o stadionu u Maksimiru koji je iz wikipedije prenio drug Pukovnik je nepotpun i prilično smušen (kako to već na wikipediji zna biti), pa ga ne bih komentirao. Dodajem da je prvobitni stadion bio izgrađen od drvene građe i da su ga vlasti NDH počele rušiti 1941. godine jer im je trebao materijal za barake. Nisu se baš puno pomogli s materijalom jer su zagrebački ilegalci zapalili stadion, pa je izgorio do temelja.
Novi stadion projektirao je arhitekt Vladimir Turina poslije rata. Koncipirao ga je da korespondira s Maksimirskom šumom, na koju se de facto naslanjao (dijeli ih samo Maksimirska ulica). Stoga je sjeverna tribina u prvoj varijanti bila relativno niska, kako bi se naglasila otvorenost objekta prema šumi. I u najtoplijim danima iz nje je dopirala svježina, naročito kod noćnih utakmica.
Kad sam ja počeo dolaziti na utakmice postojala je samo jedna tribina za sjedenje - zapadna. Na sjeveru, istoku i jugu bilo je samo stajanje. Na utakmicama s Hajdukom nije bilo uputno ići na istočno stajanje jer je tamo sve vrvilo od Dalmoša Laughing (bili su bučni, ali pitomiji od današnje Torcide).
Kasnije je (mislim 1962.) izgrađena istočna tribina, a zatim su podignute južna i sjeverna.
Stadion u Maksimiru smatran je najljepšim u bivšoj Jugoslaviji, bar do izgradnje Hajdukovog stadiona u Poljudu. Ovo danas je obična nakaza, spomenik ludovanju nekih megalomana, zbog čega su arhitekti i povjesničari kulture čupali kosu, ali time se ne isplati razbijati glavu.
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   11.07.13 19:56

Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2013-07-23
M(j)esto srpska-crnja

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   07.08.13 14:11

Pozdrav-svim-nogometasima-ili-fudbalerima.Igrao-sam-nekad-profesionalno,sezona-pred-rat-89\90-uOFK-KIKINDA-DRUGA-LIGA\ZAPAD,bila-je-odlicna.Sada-maltene-i-nepratim,posto-i-nema,sta-da-se-vidi.JUGA-je-bilasamojedna-za-sport-i-sportiste-pogledajte-reprezentacije-u-regionu-da-se-skupimo-sve-bi-uzeli,a-onda-i-da-nepricam.Sada-je-riboov-u-prvom-planu-i-ladno-pivo-sa-drugarima.Uto-ime-ziveli-ipuno-pzdrava-svima-od-MOMIRA.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Today at 15:04

Na vrh Go down

Fudbal
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/41Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 41  Next
 Similar topics
-
» Fudbal