FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
AutorPoruka
graničar šentilj
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
Član od : 2011-10-27

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   28.07.12 0:01

[img][/img]
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3409
Član od : 2012-02-13
Dob : 52

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   28.07.12 8:50

@graničar šentilj (citat):
[img][/img]

Ovdje, nekaj ne štima!?! No
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "ŠENTILJ" - granični odsjek Maribor...!!!   28.07.12 9:31

Citat :
Arrow ZAGORAC - KARAULA "DRENAK"...!!! sunny bounce

Ovdje, nekaj ne štima!?!

Arrow ZAGORAC.!!! Smile Very Happy bounce
Daj treba Graničara Šentilja podučiti kako postaviti slike.!!! Exclamation Exclamation Exclamation
A mogli bi se po tome potruditi i NIK sa karaule "VIČ", ŠEPA sa Karaule "ŠPIČNIK", ti - ZAGORAC sa karaule "DRENAK" , ja sam mu već neke upute dao.!!! Smile Very Happy bounce
Jedva čekam da vidim te njegove slike sa karaule "ŠENTILJ".!!!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Nik
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 219
Član od : 2012-01-12

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   28.07.12 12:09

Ja bih pomogao vrlo rado ali tema o postavljanju slika na forumu je zakljucana Evil or Very Mad

Postavio bih jos jednu varijantu ali to je nemoguce!
Jedino ovde u ovoj temi ali to mi je malo glupo..... Mad
Evo saljem mu PP sa komletnim objasnjenjem-nadam se da ce mu biti od koristi!
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "ŠENTILJ" - granični odsjek Maribor...!!!   06.08.12 5:39

Citat :
@graničar šentilj (citat):
Drmno1,jeli Lord još uvjek bio živ kad si došao na Šentilj,ja sam bio vodič i on je tad bio pravo opasan mi smo znali zezat FIX-a da se lord pustio sa lanca pa nam nije smio dolaziti u kontrolu, a u međuvremenu obijemo magacin pripremimo mezu , i donesemo manastirku sa benzinske na graničnom prelazu i cijelu noć sjedimo,a ujutro na spavanje prije nego FIX dođe...

Arrow GRANIČAR ŠENTILJ...!!! sunny bounce
Ma kako je ova tvoja izjava na F.B.P.N.JNA prošla nezamjećeno.!!!
Napiši nam kako ste "obijali magacin karaule Šentilj".!!!???
Kako su moji to radili na karauli "Ceršak" možeš pronaći na stranicama karaule "Ceršak" tj. ovdje:
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t945p60-karaula-cersak-vp-5457-granicni-odsjek-maribor-1988-1989-godina
Također možeš vidjeti kako se to radilo na karauli "Drenak"....!!!
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t1101p150-karaula-drenak-82-83
Svaka karaula je imala svoj način nabavke hrane iz skladišra Karaule.
Baš me zanima kako ste to vi radili na Karauli "Šentilj"...!!!
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 1135
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   17.11.12 15:23

juce prosao pored i preko Sentilja Smile
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   17.11.12 15:33

Pa ti si bio u Austriji Kemo cheers Što nisi svratio na jedan "Wieselburger" drunken

Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   17.11.12 18:07

Nije znao naručiti!!!

Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   17.11.12 18:19

Kod mene bi znao, imam "Wieselburger" u frižideru Wink

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   18.11.12 6:55

@Gringo (citat):
Nije znao naručiti!!!

???

osnovno sto naucis u vojsci i muzici je da nikada ne ostanes gladan i zedan; tako da na svakom jeziku moras znati Jelo, Pice, i XXX

tako da tvoja primedba da nisam znao da narucim pivo na nemackom, ne stoji...Smile ; a uvek ima neko u kombiju ko poznaje neki jezik na kome se ne snalazim najbolje

Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   18.11.12 6:58

@Boske (citat):
Pa ti si bio u Austriji Kemo cheers Što nisi svratio na jedan "Wieselburger" drunken

Bio u Austriji svega 23h, posao...tura Bgd- Banja Luka - Bec - Kragujevac...tempo takav da smo u 3 dana presli 5 drzava...

ps. drugi put cu se rado odazvati pozivu...

btw...gledao sam sa auto puta levo i desno....nisam video mesto bivse karaule Sentilj, niti onaj tenk ispred...

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   18.11.12 17:02

@Kemo Specijalac (citat):
@Gringo (citat):
Nije znao naručiti!!!

???

osnovno sto naucis u vojsci i muzici je da nikada ne ostanes gladan i zedan; tako da na svakom jeziku moras znati Jelo, Pice, i XXX

tako da tvoja primedba da nisam znao da narucim pivo na nemackom, ne stoji...Smile ; a uvek ima neko u kombiju ko poznaje neki jezik na kome se ne snalazim najbolje
Nisam ni mislio, izrečeno kao šala!!! Laughing

Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   18.11.12 17:43

@Kemo Specijalac (citat):
@Boske (citat):

Bio u Austriji svega 23h, posao...tura Bgd- Banja Luka - Bec - Kragujevac...tempo takav da smo u 3 dana presli 5 drzava...

ps. drugi put cu se rado odazvati pozivu...

btw...gledao sam sa auto puta levo i desno....nisam video mesto bivse karaule Sentilj, niti onaj tenk ispred...

Ned znam o kakvoj se turi radi i jesi li svirao i vozio autobus ali javi drugi put kad budeš u Beču. Možda se nađe vremena za koje pivo drunken
Mislim da je tenk uklonjen, za karaulu nisam siguran!

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: KARAULA "ŠENTILJ" - GRANIČNI ODSJEK MARIBOR - SLEVENIJA   20.05.13 10:22

KARAULA "ŠENTILJ" - GRANIČNI ODSJEK MARIBOR - SLOVENIJA

Ovako danas izgleda ulaz koji vodi do karaule "Šentilj".
Vlasnik je ogradio prostor oko karaule "Šentilj" tako da se do karaule ne može doći.
Također je oko karaule zasadio raznih biljaka pa se ne može dobro ni vidjeti ni slikati.
Da bi ste vidjeli ovu sliku za to je bio zaslužan član FBPN JNA Miran Cvilak.

Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 398
Član od : 2012-04-27
M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   20.05.13 11:34

@Vojnik Graničar (citat):
Ovako danas izgleda ulaz koji vodi do karaule "Šentilj".
Vlasnik je ogradio prostor oko karaule "Šentilj" tako da se do karaule ne može doći.
Također je oko karaule zasadio raznih biljaka pa se ne može dobro ni vidjeti ni slikati.
Da bi ste vidjeli ovu sliku za to je bio zaslužan član FBPN JNA Miran Cvilak.

Dobro što je zagradio posjed koji je kupio, ali kako je mogao zagraditi i tenka???

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: KARAULA "ŠENTILJ" - GRANIČNI ODSJEK MARIBOR - SLEVENIJA   20.05.13 13:06

@šepa (citat):
Dobro što je zagradio posjed koji je kupio, ali kako je mogao zagraditi i tenka???

E sada to ne znam.!?
Mislim da je tenk dio povijesti događanja.
A je li taj tenk privatno vlasništvo, to ne znam.
A kako na to ograđivanje gleda općina Šentilj.
Ni to ne znam.
Uglavnom do karaule "Šentilj" više nema prilaska bez odobrenja vlasnika.
Možda ovo sadašnji vlasnik karaule "Šentilj" i pročita, pa ako bude dobre volje neka nam pošalje sliku karaule "Šentilj" da je vidimo kako danas izgleda.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: karaula Šentilj januar 1990 - januar 1991   17.06.13 9:49

Ima li netko od graničara iz karaule "Šentilj" da mi objasni da li je kod karaule "Šentilj" stražar imao rov u kojeg je morao skočiti kad je opasnost ili kada nepoznata osoba se približava karauli a naročito noću.
Također me zanima gdje se taj rov nalazio i kako je izgledao.

Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 18.06.13 10:38; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   17.06.13 12:00

Ima li netko od graničara iz karaule "Šentilj" da mi objasni da li je kod karaule "Šentilj" stražar imao rov u kojeg je morao iskočiti kad je opasnost ili kada nepoznata osoba se približava karauli a naročito noću.

AHAHAHHAHA, mi na Špičniku nismo imali takav rov, kod rampe je bilo debelo stablo hrasta, naslonili bi se lijevim ramenom lafo u zaklonu, i viknuli "STOJ".Smijem se jer sam ja to jednom uradio kad je komandir došao u kontrolu, ali onako natenane, nezainteresovano, pa je on samo prošao pored mene i rekao onako usput "SAV SAM PRETRNUO OD STRAHA VOJNIČE" HEHEH
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: karaula Šentilj januar 1990 - januar 1991   17.06.13 20:33

Ima li netko od graničara iz karaule "Šentilj" da mi objasni da li je kod karaule "Šentilj" stražar imao rov u kojeg je morao iskočiti kad je opasnost ili kada nepoznata osoba se približava karauli a naročito noću.
@šepa (citat):

AHAHAHHAHA, mi na Špičniku nismo imali takav rov, kod rampe je bilo debelo stablo hrasta, naslonili bi se lijevim ramenom lafo u zaklonu, i viknuli "STOJ".
Smijem se jer sam ja to jednom uradio kad je komandir došao u kontrolu, ali onako natenane, nezainteresovano, pa je on samo prošao pored mene i rekao onako usput "SAV SAM PRETRNUO OD STRAHA VOJNIČE" HEHEH

Šepa.
Od mene danas imaš jedan veliki + za zaklon iza stabla.
Opširnije o jednom sličnom stablu sutra na stranicama karaule "Ceršak".
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1287
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   17.06.13 21:08

Pozdravljam bivse granicare na karauli Sentilj.Puno puta sam prolazio preko granicnog prelaza Sentilj za Austriju i dalje za Njemacku pa me interesuje koliko je bila udaljena karaula od granicnog prelaza i sa koje je strane lijevo ili desno od autoputa ako ides prema Austriji.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   18.06.13 7:07

@semsudin (citat):
Pozdravljam bivse granicare na karauli Sentilj.Puno puta sam prolazio preko granicnog prelaza Sentilj za Austriju i dalje za Njemacku pa me interesuje koliko je bila udaljena karaula od granicnog prelaza i sa koje je strane lijevo ili desno od autoputa ako ides prema Austriji.

Drugar, podsetio si me na ta vremena (davnih 1970-ih smo i mi tu prelazili granicu). Smile
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula Šentilj januar 1990. - januar 1991.   18.06.13 8:11

@semsudin (citat):

Pozdravljam bivse granicare na karauli Sentilj.
Puno puta sam prolazio preko granicnog prelaza Sentilj za Austriju i dalje za Njemacku pa me interesuje koliko je bila udaljena karaula od granicnog prelaza i sa koje je strane lijevo ili desno od autoputa ako ides prema Austriji.

Ja ne znam što je sa ovim graničarima iz karaule "Šentilj".
Nikako da budu svi na broju.
Sigurno im je komandir karaule Vojinovic Rade, zvani "Fiks" uzeo godišnji odmor pa sad graničari negdje ljenčare.

A pošto sam ja njihov prvi susjed sa istočne strane evo onda ću ti ja odgovoriti.
Ako ideš u Austriju karaula "Šentilj" se nalazila sa lijeve strane na jednom malom uzvišenju.
Ona je bila od graničnog prijelaza Šentilj tj. tog auto-puta kojeg spominješ daleko oko 400 metara.
Evo ti satelitska slika tog područja.
Strelica 1 je karaula "Šentilj".
Strelica 2 granični prijelaz i auto-put kojeg spominješ.

Karaula je danas privatno vlasništvo i do nje nema pristupa ako ti vlasnik ne dozvoli.

Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   18.06.13 9:07

@semsudin (citat):

Pozdravljam bivse granicare na karauli Sentilj.
Puno puta sam prolazio preko granicnog prelaza Sentilj za Austriju i dalje za Njemacku pa me interesuje koliko je bila udaljena karaula od granicnog prelaza i sa koje je strane lijevo ili desno od autoputa ako ides prema Austriji.

Ja ne znam što je sa ovim graničarima iz karaule "Šentilj".
Nikako da budu svi na broju.
Sigurno im je komandir karaule Vojinovic Rade, zvani "Fiks" uzeo godišnji odmor pa sad graničari negdje ljenčare.

A pošto sam ja njihov prvi susjed sa istočne strane evo onda ću ti ja odgovoriti.
Ako ideš u Austriju karaula "Šentilj" se nalazila sa lijeve strane na jednom malom uzvišenju.
Ona je bila od graničnog prijelaza Šentilj tj. tog auto-puta kojeg spominješ daleko oko 400 metara.
Evo ti satelitska slika tog područja.
Strelica 1 je karaula "Šentilj".
Strelica 2 granični prijelaz i auto-put kojeg spominješ.

Karaula je danas privatno vlasništvo i do nje nema pristupa ako ti vlasnik ne dozvoli.

Mislim da si opisao stanje koje je sada na Šentilju. S obzirom da sam ga i prije a i poslije JNA prelazio više puta, znam da tada nije još postojao autoban (govorim o vremenu 1988-1990), a karaula je iznad starog prelaza bila na par stotina metara. Stari prelaz je bio na ovoj magistralnoj cesti do pruge, gdje na slici piše Dunajska cesta ili tako nekako.

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 18.06.13 12:55; prepravljeno ukupno 2 puta (Reason for editing : DODAO SLIKU)
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula Šentilj januar 1990. - januar 1991.   18.06.13 10:29

@šepa (citat):

Mislim da si opisao stanje koje je sada na Šentilju. S obzirom da sam ga i prije a i poslije JNA prelazio više puta, znam da tada nije još postojao autoban (govorim o vremenu 1988-1990), a karaula je iznad starog prelaza bila na par stotina metara.
Stari prelaz je bio na ovoj magistralnoj cesti do pruge, gdje na slici piše Dunajska cesta ili tako nekako.

E sad kakve su izmjene bile na graničnom prijelazu Šentilj ne znam.
Ali evo jedne moje slike iz 1989 godine gdje se vidi granični prijelaz Šentilj.
Mada mislim da je granični prijelaz ostao na istom mjestu samo je možda cesta proširena.

Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 447
Član od : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   18.06.13 11:55

U Šentilju ima poslednjih 20 godina 2 prelaza-Stari (bližr karavli Šentilj i Novi-istočno od starog.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Today at 12:14

Na vrh Go down

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.
» VIPAVA 1266/2C, januar 1990.
» Karaula 'Šentilj' - mart 1963.
» Ptuj 1990/1991
» Sinj - Tadija Anušić 1990/91