FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

REKLAMA......

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: REKLAMA......   26.06.12 16:32

Citat :
DJAVOLKA....(sa podforuma SPORT, tema AIRSOFT SRBIJA)
Airsoft “oružja” su verne replike realnih oružja, jednaka su po dimenzijama, detaljima i skoro iste težine. Bit samog mehanizma airsoft opreme je da malom količinom vazduha izbacuje plastičnu kuglicu (BB – mnogo manje opasna od uobičajenih vazdušnih pušaka).
Maksimalna snaga airsoft oružja je 0,08 Joula pa do 1 Joula. Sama brzina ispaljivanja kuglice iznosi od 200-470 fps (feets per second)
Danas proizvođači airsoft opreme nude replike gotovo svih poznatih pušaka i pištolja (a mogu se naci i poznatije verzije SF opreme iz filmova). Replike se mogu nadograditi dodatnom opremom kao što su optike, nišani, laseri, lampe….
Većina airsoft pušaka ima mogućnost rafalnog pucanja, sa brzinom ispaljivanja od 600-1200 kuglica u minuti(to je 20-ak po sekundi!!)
Airsoft je kao aktivnost najprepoznatljiviji upravo zbog realizma svojih replika. To je razlog zbog kojeg ga koriste vojske i policije mnogih zemalja sveta pri svojim treninzima i usavršavanjima, a običnim igračima pruža delić toga sveta.
Za zaštitu pri igranju obavezne su zaštitne naočare ili maska preko celoga lica.
Sve igre i scenariji koji se koriste u paintball-u pogodni su i za airsoft. Vlada mišljenje da se airsoft igra isključivo na šumskim terenima, ali pogodni su svi tereni, od otvorenog mil-sima do bliske borbe po građevinama.
Najveća opasnost u airsoftu(kao uostalom i u bilo čemu što ima veze sa oružjem bilo kakve vrste) je neodgovornost. AIRSOFT ORUŽJE SE MORA TRETIRATI KAO DA JE PRAVO!!!
AKO JE NEKO RASPOLOZEN NEKA SE JAVI I MOZE SE PRIKLJUCITI MOM KLUBU, (OD 18 GOD ) BIVSI PRIPADNICI VS, SADASNJI. POTREBNA OPREMA SU ZASTITNE NAOCARE. UNIFORMA, PUSKA, BATERIJA, PRVA POMOC. POZDRAV

Ovo se u kulturnim zemljama zove besplatno reklamiranje.

aleksandar obradovic: komentar modifikovan dana: 28.06.12 19:17; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : ....dodao citat....)
Na vrh Go down
Djavolka
Gušter
Gušter

Broj komentara : 44
Član od : 2012-06-22
Dob : 25
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: REKLAMA......   27.06.12 12:59

Ako mislite da je ovo reklamiranje, izbrisite slobodno sve. Ja sam samo zelela da nekome ko zeli da nam se pridruzi a voli uniformu i V moze da nas nauci ili da nauci od nas puno toga. Ovo nije reklamiranje , mi imamo svoje reklamiranje na drugi nacin.... ovako nesto nam nije potrebno. Ja se izvinjavam svima koji su to shvatili kao Vi. Pozdrav.

GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4822
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: REKLAMA......   27.06.12 17:46

Reklamiranje vlastitog poduzetništa je i dozvoljeno i poželjno, što je članovima prilikom zadnjeg dopisa i rečeno. Djavolka je to učinila čak na adekvatnom podforumu
"ZANIMANJA" ali sam ja temu prebacio na "SPORT" jer mi se ovaj podforum učinio prikladnijim. Stoga je sve u najboljem redu.
Na vrh Go down
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4114
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: REKLAMA......   12.08.14 21:09

Zna li neko gdje se u Srbiji, blize crnogorskoj granici, moze kupiti rakijski kazan 40-60 litara i po kojoj cijeni?
Pozeljno da je cucavac na drva i vodeno zaptivanje.

Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: REKLAMA......   12.08.14 21:14

Ma daj pa toga ima po cijeloj Srbiji...tamo je kuhanje rakije tradicija kaj i u Zagorju pijenje vina!!!!
No jedna je stvar vrlo važna. a to je kvaliteta bakra od kojeg je napravljen jer o tome uvelike ovisi i kvaliteta rakije!!!

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: REKLAMA......   12.08.14 21:16

Eto dojdi do mene ja ti poklonim jednog od 30, ja sam svoje završio....nema više...mirovina!!!

Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1374
Član od : 2014-01-18
Dob : 47
M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: REKLAMA......   12.08.14 21:29

@Gringo (citat):
Eto dojdi do mene ja ti poklonim jednog od 30, ja sam svoje završio....nema više...mirovina!!!
Gringo prijatelju, ja sam greh napravio i vinograd pre osam godina posjeko, pa nasadio vočnjak. Ako neče doči poručniče, mogao bi ja, kako nemam gde sim tim vočem. Ajme, pa da rakijicu kuham.

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: REKLAMA......   12.08.14 21:52

U mom mjestu sam nasao samo jedan, ali od 100 litara. meni je on, za sada preveliki.
Ja nemam auto da obilazim po "inostranstvu", pa pokusavam na ovaj nacin nekako da nabavim. Na netu sam nasao samo proizvodjaca iz Subotice, ali to je 'preko svijeta'. Prevoz bi me kostao koliko i kazan.

East&West
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: REKLAMA......   12.08.14 21:57

@PORUCNIK (citat):
U mom mjestu sam nasao samo jedan, ali od 100 litara. meni je on, za sada preveliki.
Ja nemam auto da obilazim po "inostranstvu", pa pokusavam na ovaj nacin nekako da nabavim. Na netu sam nasao samo proizvodjaca iz Subotice, ali to je 'preko svijeta'. Prevoz bi me kostao koliko i kazan.

Kad nabaviš čuvaj to. Čitam da se po Prijepolju, ali i u Bijelom Polju kradu kazani samo tako? I vodi računa, nemoj da kupiš neki kradeni Smile

A vidi ovo od tovarne kuhinje. Slabo će se u aluminijumu rakije napeći??

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: REKLAMA......   13.08.14 6:19

@Četni evidentičar (citat):
@Gringo (citat):
Gringo prijatelju, ja sam greh napravio i vinograd pre osam godina posjeko, pa nasadio vočnjak. Ako neče doči poručniče, mogao bi ja, kako nemam gde sim tim vočem. Ajme, pa da rakijicu kuham.
I ja svoj ostavljam ove godine, nema tko piti a za raditi preteško obzirom na moje zdravstveno stanje......gotovo, neću no voćnjak raditi danas sve moraš tretirati s pesticidima i tko zna čime još ne inaće nema ništa od ploda a to mi je bez veze, jer ekološki više ništa ne uspijeva!!! affraid

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: REKLAMA......   13.08.14 6:21

@PORUCNIK (citat):
Jesi li ti blizu Jabuke, to je nekada bilo naselje gdje su boravili na radnoj akciji kad se gradila pruga Beograd Bar!!!

Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: REKLAMA......   13.08.14 7:20

@PORUCNIK (citat):

Na netu sam nasao samo proizvodjaca iz Subotice, ali to je 'preko svijeta'. Prevoz bi me kostao koliko i kazan.

Pasanac je narucio bas iz Subotice (stanuje u Budvu). Poslali mu vozom do Bara ali je to isto morao da carini. Cenu prevoza i carine se ne secam.  drunken  Smile

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: REKLAMA......   13.08.14 10:23

@Gringo (citat):
@Gringo (citat):
I ja svoj ostavljam ove godine, nema tko piti a za raditi preteško obzirom na moje zdravstveno stanje......gotovo, neću no voćnjak raditi danas sve moraš tretirati s pesticidima i tko zna čime još ne inaće nema ništa od ploda a to mi je bez veze, jer ekološki više ništa ne uspijeva!!! affraid
Da, to sa vočnjakom bila mi je greška. Ali u ono vreme bio sam službeno jako zauzet i nisam se mogao posvečati vinogradu. Imajuči u vidu, da bi imao vočnjak, kojeg ne treba prskati ni obrezivati, nabavio sam sadike u samostanu Pleterje i sve na podlagi kutine i ne hibrida, kako se menihi bave vlastitom uzgojem. Sorte su same one stare (jabuke - carjevič, voščenke, bobovec, kanadke). Isto tako kruške -viljamovka, avranška, pastorijevka, maslenka...) Ali jako sam se prevario. Kao što kažeš utvrdilo se, da je čak više posla nego sa vinogradom. Bio sam prisiljen prskati i to sam prve četiri godine radio, sad više ne. Isto tako mnogo je obrezivanja, jer nema ništa od toga da bi se krošnja sama oblikovala, kao što se je to nekad. Kruške mi skoro sve ne upevaju i vegetiraju, jabuke kako tako. Najviše mi uspevaju trešnje imam jih 10 komada i još 3 kod kuče. Ali opet nemam kamo sa svim tim trešnjama. Čak mi ni slive ne razvijajo se onako kao što bi mogle. 

Pomalo sam prošle i ove godine zanemario vočnjak i ne kosim travu redovito, kao što sam prošlih godina. Jbg, ako nemaš ništa, nije u redu, a ako imaš, opet ne valja. I da, ništa više od ekološkog uzgoja! Crying or Very sad

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: REKLAMA......   13.08.14 10:40

Samo ćemo ekološki piti!!!!! eno kupico!!!

Gušter
Gušter

Broj komentara : 44
Član od : 2014-04-15
M(j)esto Praha

KomentarNaslov komentara: Re: REKLAMA......   16.08.14 18:08

@Gringo (citat):
@Gringo (citat):
Da, to sa vočnjakom bila mi je greška. Ali u ono vreme bio sam službeno jako zauzet i nisam se mogao posvečati vinogradu. Imajuči u vidu, da bi imao vočnjak, kojeg ne treba prskati ni obrezivati, nabavio sam sadike u samostanu Pleterje i sve na podlagi kutine i ne hibrida, kako se menihi bave vlastitom uzgojem. Sorte su same one stare (jabuke - carjevič, voščenke, bobovec, kanadke). Isto tako kruške -viljamovka, avranška, pastorijevka, maslenka...) Ali jako sam se prevario. Kao što kažeš utvrdilo se, da je čak više posla nego sa vinogradom. Bio sam prisiljen prskati i to sam prve četiri godine radio, sad više ne. Isto tako mnogo je obrezivanja, jer nema ništa od toga da bi se krošnja sama oblikovala, kao što se je to nekad. Kruške mi skoro sve ne upevaju i vegetiraju, jabuke kako tako. Najviše mi uspevaju trešnje imam jih 10 komada i još 3 kod kuče. Ali opet nemam kamo sa svim tim trešnjama. Čak mi ni slive ne razvijajo se onako kao što bi mogle. 

Pomalo sam prošle i ove godine zanemario vočnjak i ne kosim travu redovito, kao što sam prošlih godina. Jbg, ako nemaš ništa, nije u redu, a ako imaš, opet ne valja. I da, ništa više od ekološkog uzgoja! Crying or Very sad

Ko radi taj i grijesi!
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: REKLAMA......   16.08.14 22:21

Tako je druže gospodine.

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: REKLAMA......   16.08.14 22:36

Tako je druže gospodine.
 Druže:lol!:  lol! Gospodine

Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 382
Član od : 2014-04-06
Dob : 46
M(j)esto kostolac

KomentarNaslov komentara: Re: REKLAMA......   17.08.14 0:47

ima u Novi Pazar kazan od 40l ikosta 500 evra isti kao sto je u Suboticu
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18525
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: REKLAMA......   18.03.15 17:48

Na vrh Go down
013gonzo
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 66
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: REKLAMA......   16.06.15 8:20

Ovo Češko sredstvo protiv "plisni" je provereno.  bounce
Poprskaš zid, sačekaš da se osuši, poprskaš ponovo i ostaviš
jedan dan. ako je bilo crno od buđi, ponoviš par puta, i nema
potrebe za krećenjem.
Ako je zid bio baš beo i skoro krećen onda ima ali ....

013gonzo
Poručnik
Poručnik

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: REKLAMA......   21.06.15 22:15

Данас добио овај позив па да га поделим и са Вама Форумашима  bounce

Дакле, ствари овако стоје.
Књига „Београд за понети“ је сада дефинитвно спремна за штампу, унете су исправке и сада је све цакум-пакум.
Чак сам и са штампаром јуче попио кафу и договорио се, а након договора сео уз папир и оловку и дошао до следећег: са ових 17 пренумераната који су тренутно уписани у књигу и оним што ја имам, недостаје ми још двадесетак пренумеранта, па да могу да и да одштампам књигу.
Сад... ваљда ћу до десетог јула успети да сакупим још тих двадесет заинтересованих. Или стварно сви само кажете да волите стари Београд и остајете искључиво на томе.
Ако стварно волите стари Београд као што кажете, ево је адреса, па се јавите и будите пренумерант, а сада, и ви из иностранства, захваљући PayPal сервису имате могућност да будете пренумерант и да вам књига буде послата на адресу кад изађе из штампе.

Danas dobio ovaj poziv pa da podelim i sa Vama Forumašima  bounce

Dakle, stvari ovako stoje.
Knjiga „Beograd za poneti“ je sada definitvno spremna za štampu, unete su ispravke i sada je sve cakum-pakum.
Čak sam i sa štamparom juče popio kafu i dogovorio se, a nakon dogovora seo uz papir i olovku i došao do sledećeg: sa ovih 17 prenumeranata koji su trenutno upisani u knjigu i onim što ja imam, nedostaje mi još dvadesetak prenumeranta, pa da mogu da i da odštampam knjigu.
Sad... valjda ću do desetog jula uspeti da sakupim još tih dvadeset zainteresovanih. Ili stvarno svi samo kažete da volite stari Beograd i ostajete isključivo na tome.
Ako stvarno volite stari Beograd kao što kažete, evo je adresa, pa se javite i budite prenumerant, a sada, i vi iz inostranstva, zahvaljući PayPal servisu imate mogućnost da budete prenumerant i da vam knjiga bude poslata na adresu kad izađe iz štampe.

013gonzo: komentar modifikovan dana: 21.06.15 23:08; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : Dodata slika)
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: REKLAMA......   22.06.15 2:00

Sta trebaa uraditi?

013gonzo
Poručnik
Poručnik

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: REKLAMA......   22.06.15 6:29

@PORUCNIK (citat):
Sta trebaa uraditi?
Pa 
Klik na linK

iz reklame i odabrati nacin placanja...

013gonzo
Poručnik
Poručnik

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: REKLAMA......   26.06.15 7:49

Za vozaće u Srbiji evo VAŽNO obaveštenje  bounce

Zamena kompleta za pružanje prve pomoći
Staro za novo od 18. juna

Inicijativa koju su pokrenule emisija SAT i revija SAT Plus da se vozačima omogući zamena starih kompleta za pružanje prve pomoći za nove, definitivno je urodila plodom. Umesto od prvog kao što je bilo najavljeno, iz Galenike farmacija poručuju da zamena počinje 18. juna i da može da se obavi u ukupno 155 prodavnica auto-delova širom Srbije, čiji nam spisak dostavljaju. Uslovi za zamenu su da kompleti budu u originalnom pakovanju, zatvoreni i neupotrebljavani i da su proizvedeni po novom standardu od strane preduzeća: Galenika, MBS Tehno, Karan. Co, Tosama, Mediteks i Evropa lek. Zamena se može obaviti uz doplatu od 680 dinara, a nove auto-apoteke sa rokom trajanja do 2020. godine već se prodaju po ceni od 1.200 do 2.500 dinara, a mogu se kupiti na benzinskim stanicama, u prodavnicama auto-delova i u pojedinim hipermarketima…

Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: REKLAMA......   18.08.15 12:20

Kad nema država novca, mora da vrši legalizovanu pljačku naroda, isto je i za struju, tj. poskupljenje. Ja sam rekao, ja neću menjati prvu pomoć ni na kamionu ni na putničkim, pa ako traži nek mi piše prijavu, stvar principa.

Isto se desilo u zadnje vreme i kod mene u naselju, naime, bivši major policije, već 15ak godina nije to, posle je bio portir, i direktor komunalca, inače još zvanični predstavnik naše zgrade te imamo i svojstvo pravnog lica, na prevaru je potpisao za sve stanare da žele da se plaće parking u naselju, ALI vlasnici stanova su parking platili, kupovinom stana, međutim opština ne daje papir za to i ako mi imamo ugovore, jer vlasništvo parkinga tj, pravo upotrebe je preinačeno sa privatne svojine na javnu površinu 90 i neke godine.

I tako da ja dobijem prijavu i komšija, jer smo parkirali na levu icivu kolovoza gde se auto parkira od kako postoji, i nikad nikom nije smetao, a tu nije obeleženi parking prostor, jer ja neću iz principa da platim parking, jer zimi SAM i još jedan čovek čistimo celo naselje od snega, i još sto stvari. I taj predsednik ex policijksi major ima sina koji je najedvite jade završio osmoletku i zanat, i tako kako preko vlasti upisao neku višu i završio (ukratko), i otac namesti sinu da radi u opštini u komunalnom, zarad parkinga od 6 zgrada. I tako sam se ja kupao, svratio kući sa puta samo da se okupam kad dolazi policija po mene i kaže, da sam dobio prijavu zato i zato, 5000 din tj 2500 ako platim u roku od nekoliko dana, PITAM policajca saobracajca: gde je znak zabrane zaustavljanja i parkiranja? kaže mi: nema potrebe jer po tom članu zakona je zabranjeno zaustavljanje i parkiranje uz levu ivicu kolovoza, na desnoj  je isti taj znak. ALI zakon jasno kaže: da naselje nema kolovoz, nego put najmanjeg reda. Isto mi reče: ako ćeš na sud, sudiće ti taj i taj, i popušičeš, ok.

Molili me starci da platim da se nezameram, i učinim im, platim 2500 odmah i uz dokaz o uplati ponesem zakon o saobraćaju i od drugara inače saobraćajnog veštaka dokaz da to nije klovoz itd. sve to na dežuranu u policijsku stanicu, tamo je bilo par saobraćajaca i njihov komandir, i sa šaltera pitam jel može tu da me neko od vas kazni zato i zato, kaže pa nemože, i ja im pokažem prijavu. Ni glasa nisu ispustili, evo vam, rekao sam, neka imate nek vam se nadje.

Suma sumarum, opštinari koji su uveli u mom gradiću plaćanje parkinga, su svako jutro parkirali kod nas u naselju da nebi plaćali parking kod njih. Isti ti privatno valsništvo su proglasili državnim. E to je država? ma jok more, to je organizovani kriminal legalizovani, gde neuki, polupismeni ljudi rade i vode glavnu reč, naravno ima izuzetaka.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: REKLAMA......   Today at 12:35

Na vrh Go down

REKLAMA......
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» REKLAMA......