FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
AutorPoruka
SinisaSlavkovic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2014-12-26

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   26.12.14 2:18

LSARD
Komandni vod
komandir voda: Cimeša Dušan
komandir komandnog odelenja: Siniša Slavković
Na vrh Go down
strela
Gušter
Gušter

Broj komentara : 97
Član od : 2013-01-28
Dob : 66
M(j)esto Beograd, Kragujevac

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   26.12.14 16:52

@SinisaSlavkovic (citat):
LSARD
Komandni vod
komandir voda: Cimeša Dušan
komandir komandnog odelenja: Siniša Slavković

Koje je to godine bilo? Cimesa je u tom divizionu bio svo vreme od njegovog formiranja.
Na vrh Go down
http://zarko_strela@yahoo.com
sakabaka
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
Član od : 2014-04-08

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   01.01.15 20:53

@Đuka (citat):
E ja sam bio komandir I voda u četi Miće Živojinovića. Nakon njega komandir je bio Zlatar Stipan koji je došao iz izviđača, a od njega sam ja primio četu i bio komandir te čete.
Đuka de mi reci da li znaš išta za ove ispod tebe iz 7ce za Brahmu Severka Župčića i Redžu šta je sa njih, a Zastavnik Dumančić koji je bio kod Miće volio jako rakiju moju Smile i da li znaš jel Mićo još aktivan na radiu Vrnjačka Banja
Na vrh Go down
SinisaSlavkovic
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   13.01.15 1:52

Pozdrav Streli !
Cimesa i ja smo bilo do kraja postojanja LSARD-a, 1991. dogine. Tada se divizion rasformirao.
Na vrh Go down
talijan1
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2014-11-18

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   15.01.15 19:53

ljudi jeli to moguce , pa ima li ikoga da je dosao u februaru 85 g ,de se javite .
Na vrh Go down
8977/2
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-03-03

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   03.03.15 7:18

Dobar dan zanima me stariji vodnik Panc Lorenc,on je bio u Jarcujak Kraljevo 87-88,Ako ima ko info neka javi
Na vrh Go down
Đuka
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2014-11-13

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   08.03.15 14:55

@sakabaka (citat):
@Đuka (citat):
E ja sam bio komandir I voda u četi Miće Živojinovića. Nakon njega komandir je bio Zlatar Stipan koji je došao iz izviđača, a od njega sam ja primio četu i bio komandir te čete.
Đuka de mi reci da li znaš išta za ove ispod tebe iz 7ce za Brahmu Severka Župčića i Redžu šta je sa njih, a Zastavnik Dumančić koji je bio kod Miće volio jako rakiju moju Smile i da li znaš jel Mićo još aktivan na radiu Vrnjačka Banja

Iskreno, pogubio sam kontakte, obzirom da sam odmah po odlasku iz brigade preselio. Jedino sam se video sa Dumančićem koji je nakon penzionisanja, radio u kiosku preko puta autobuske stanice i to u noćnoj smeni. Mislim da su svi koje si pomenuo sada penzioneri. A Mići je baza u V. Banji, a da li se i dalje bavi tim radijskim poslom, nemam pojma. Ipak su godine u pitanju, pa se nadam da je živ i zdrav i da šeta gospođe po banji.
Baš zato što su sve te veze pogubljene, zato sam i uleteo ovde, da vidim može li se javit neko poznat da se kontakti obnove.
Na vrh Go down
V.V.
Gušter
Gušter

Član od : 2015-03-11

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   11.03.15 23:40

1985 avgust u kasarni Jarcujak , jedinica ARJ PVO
Kapetan Janjetovic Nenad
Poporucnik Dobricic Petar
Na vrh Go down
savara
Gušter
Gušter

Član od : 2015-04-13

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   13.04.15 17:26

Pozdrav!
Bio sam u Jarčujku 88/89 decembarska klasa,vod veze ,pa u I bataljon.U februaru 89 na kosovu 7 meseci povratak u kasarnu u septembru.Kom. bataljona Mandić,zamenik Đorđevioć Ratobor Cale,zastavnik Ognjen.Od forumaša sam prepoznao Slavkoviča i Desetara Rafu.Iz veze se sećam Stupara ,Srećkovića
Na vrh Go down
cuba
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2015-04-16

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   07.05.15 22:24

jma li koga koje sluzio u jarcujku 1978 janarska klasa
Na vrh Go down
laški
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2015-08-07

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   08.08.15 13:25

@sakabaka (citat):
Ja sam bio stažista od septembra 88 o marta 89 u 2. bataljonu 2. četa kdir čete Brahma Mihalj i legenda st. vodnik Severović Svetozar i zastavnik Župčić Josip  bio je tuj i najveći krivinaš koga sam sreo u JNA  st. vodnik Redžo smo ga zvali Smile koliko put ga je po naređenju kdanta bataljona Jankovića tražilo pola čete po kasarni. Ima li ko iz te generacije ovde i ima li ko podatke o ovim ljudima jesu li živi.
Hvala
 Zdravo
i ja sam bijo u toj četi kot sta vodnika Redžo od dec 87 do dec 88 Bijo sam kom.tanka . Zvali su me LAŠKI  Lep pozdrav svima koji me poznaju 

Boris SLOVENIJA
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3112
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   09.08.15 7:25

laški, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
sakabaka
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   28.08.15 0:39

@laški (citat):
@sakabaka (citat):
Ja sam bio stažista od septembra 88 o marta 89 u 2. bataljonu 2. četa kdir čete Brahma Mihalj i legenda st. vodnik Severović Svetozar i zastavnik Župčić Josip  bio je tuj i najveći krivinaš koga sam sreo u JNA  st. vodnik Redžo smo ga zvali Smile koliko put ga je po naređenju kdanta bataljona Jankovića tražilo pola čete po kasarni. Ima li ko iz te generacije ovde i ima li ko podatke o ovim ljudima jesu li živi.
Hvala
 Zdravo
i ja sam bijo u toj četi kot sta vodnika Redžo od dec 87 do dec 88 Bijo sam kom.tanka . Zvali su me LAŠKI  Lep pozdrav svima koji me poznaju 

Boris SLOVENIJA
Ojstršek a to si ti slučajno Very Happy
Na vrh Go down
laški
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2015-08-07

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   15.09.15 16:58

Sem,kdo si pa ti ?
Na vrh Go down
cazin1
Gušter
Gušter

Član od : 2015-09-20

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   20.09.15 23:31

@admir gradacac bih (citat):
poznajel ko micu zivinovica kapetana prve kl te 90 91 g meni bio koman u jarcujku8977/7
ja sam bio u toj ceti decembar 1990/91 tenkista T84 sjecam se zastavnika Zupcica Josipa i Dumancica, starijeg vodnika Redze a u Junu 91 dobio sam prekomandu u Beograd-Titova garda a neki su otisli u Hrvatsku na ratiste.Mislim da je komandant Bataljona bio Major Rajko Bajat ako se dobro sjecam
Na vrh Go down
sakabaka
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   22.09.15 18:13

@laški (citat):
Sem,kdo si pa ti ?
Stažo k sem pršu septembra na zasebnem sporočilu imaš podrobno napisano Wink
Na vrh Go down
Mirso.secunovic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2015-11-07
M(j)esto GornjiVakuf-Uskoplje

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   10.11.15 19:59

Pukovnik je u pravu Sve cestitke za informacij koje stavlja na forum General Mehmed Alagic je bio komandant 7.korpusa Armije BiH.Bio je meni komandant,jer sam i sam bio pripadnik tog korpusa
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   10.11.15 20:47

@Mirso.secunovic (citat):
Pukovnik je u pravu Sve cestitke za informacij koje stavlja na forum General Mehmed Alagic je bio komandant 7.korpusa Armije BiH.Bio je meni komandant,jer sam i sam bio pripadnik tog korpusa

Stavljam samo informacije za koje sam 100% siguran a ovdje se radilo o osobama koje i osobno poznajem. Kada sam bio zamjenik k-danta 1.oklopno mehaniziranog bataljona 265.okbr tada je Ramiz Dreković bio zapovjednik mehanizirane čete u činu poručnika. Sjećam ga se i kao pitomca zadnje godine VA jer je bio na stažiranju u toj brigadi kad smo imali bojevo gađanje na poligonu Slunj. Dudakovića i Alagića sam upoznao tijekom posljednjih događanja nakon raspada bivše države.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 97
Član od : 2013-01-28
Dob : 66
M(j)esto Beograd, Kragujevac

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   10.11.15 21:02

@V.V. (citat):
1985 avgust u kasarni Jarcujak , jedinica ARJ PVO
Kapetan Janjetovic Nenad
Poporucnik Dobricic Petar

Kapetan Mehinovic Dervis, zastavnik Stefanovic Zdravko...
Na vrh Go down
http://zarko_strela@yahoo.com
SinisaSlavkovic
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Pozdav SAVARI   20.11.15 14:38

Kazes da si bio 88 u vodu veze i da si me prepoznao na forumu.
OK, reci smo kako se zoves, pa da se i ja setim tebe.

Puno pozdrava...

Sinisa
Na vrh Go down
robertkidrič
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2016-04-26
Dob : 46
M(j)esto POSTOJNA

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   26.04.16 21:11

@dark-bullet (citat):
Pozdrav!

Zanima me ima li koga, da je služijo vojni rok u toj kasarni. U njoj su bile dvije VP, ne znam na pamet broj. Služio sam od avgusta 1984 do septembra 1985, VES nišandžija na tenku T-55.

Klasi pozdrav "prijatno avgust", a ostalima samo pozdrav. Smile

Darko
Ja sam služio 87-88 Decembar 8977/4,..Nišandžija na BVP-u M80A,
Na vrh Go down
robertkidrič
Gušter
Gušter

M(j)esto POSTOJNA

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   26.04.16 21:15

@sakabaka (citat):
@laški (citat):
@sakabaka (citat):
Hvala
 Zdravo

Boris SLOVENIJA
Ojstršek a to si ti slučajno Very Happy
87-88 Decembar bio sam i ja.U četvorki.Komandant Bataliona Kneževič Časlav.Oklopno mehanizovana četa.Pozdrav iz Postojne!
Na vrh Go down
robertkidrič
Gušter
Gušter

M(j)esto POSTOJNA

KomentarNaslov komentara: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   26.04.16 21:43

Pozdrav svima!Ja sam služio 87/88 Decembarska klasa.Bio sam u prvom pavilijonu-mehanizovana pješadija.Operater na BVP-ju M80 A.Komandant Bataljona bio nam je Kapetan Kneževič Časlav.Sječam se i Starijeg vodnika Ćanić Atile,..Te godine stražar na kecu pucao je na Sarajliju Halilovič Halila koji je bježao preko žice u obližnju kafanu.Ako se neko sječa.Bilo je mnogo ljepih doživljaja u toj kasarni.Pa teren Pasuljanske livade,..Karapandja,...Medja kod Niša,..Jednom smo se javili dobrovoljno da idemo u Trstenik gdje se nalazi Vojni aerodrom za školovanje pilota,da idemo nešto pospremat tamo.Majko mila kad smo došli tamo sjena u balama nikad kraja,..Sredili smo to.Niko 2 dana nije smeo da nas dira u Kasarni.Odmor po komandi,..hehehe,..Ma još bi se našlo za pisat.Major Delič zateko me na straži rukama nabijenim u đepove do lakata,..Jest me ružno nadero,...hehe
Ako ima netko da se sječa tog perioda nek se javi.Pozdrav još jednom svima iz Postojne-Slo..
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak   Today at 14:04

Na vrh Go down

Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak
» VP 1552 Kasarna '4. juli', Voždovac - Beograd
» Niš, kasarna Stevan Sinđelić
» Jastrebarsko VP 2465
» Uroševac 88/89